KalibrGun

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва да смениш първо двата големи, като можеш да сложиш 24х3, вместо 23,5х3, желателно NBR90. При вкарването обратно, трябва да се внимава, да не се наранят от вътрешната резба на резервоара. Можеш да я минеш със ситна шкурка(2000 например) особено в краищата, и да свалиш малко от оксидацията не е проблем.
 
Последна промяна:

rashko

Редовен Потребител
Може за проба да опиташ както ти написа Пеко, но ако видиш дефект на о..пръстените.
Ако не видиш:
Вземи шублер, замери дължината на редуктора заедно с черната тапа.
Запиши си размера,разглоби редуктора и смени о..пръстените, сглоби обратно всичко и навий тапата до желания размер.
Кръсти се и пълни с въздух, ако е добре на лични ще ти напиша какво пия.
 
Последна промяна:

Димов

Потребител
Размерът на големите пръстени е 24х3 и нямат никакви наранявания. Чак сега намерих време да се опитам да разглобя редуктора, но се оказа невъзможна мисия при липсата на клещи за зегерки. Изглежда първо ще трябва да се сдобия с подходящия инструмент.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нерде от хвъркати минаха към семейство котки???
Вече показван, някои са го държали, други са стреляли(по веднъж само или повече);).
Алекс е пуснал една кратко ревю: http://www.alexxxus.cz/KalibrGun-Ocelot-single-shot-pre-charged-air-pistol-cal-22
http://www.alexxxus.cz/Kalibrgun-KBG-Ocelot-pistole-22-dvaadvacet-
Аз съм държал в ръката само работна версия.
С резервоарче 65 кубика, цев CZ, редукторче на 80 бара, от кутията излиза като 16-ка в .22 и мятка 30-35-на чашки, амо по единично.
 

Attachments

  • OCELOT.JPG
    OCELOT.JPG
    62.9 KB · Прегледи: 127
  • Ocelot 11.jpg
    Ocelot 11.jpg
    69.3 KB · Прегледи: 128
  • Ocelot 12.jpg
    Ocelot 12.jpg
    94.1 KB · Прегледи: 122
  • Ocelot 13.jpg
    Ocelot 13.jpg
    98.7 KB · Прегледи: 122
  • OCELOT 1b.jpg
    OCELOT 1b.jpg
    621.2 KB · Прегледи: 127
  • OCELOT 4b.jpg
    OCELOT 4b.jpg
    637.9 KB · Прегледи: 120
  • OCELOT 3b.jpg
    OCELOT 3b.jpg
    606.1 KB · Прегледи: 123
  • OCELOT 2b.jpg
    OCELOT 2b.jpg
    500.5 KB · Прегледи: 122
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Досега съм чистил два пъти само с парцалчета и Балистол. Изкара мръсотията, но разлика на листа на 88 м не видях.
Ако на този пушката му е от първата серия, има вероятност да има осенъци при входа, които остъргват парченца олово от чашката и зацапват по-бързо цевта. Моята цев имаше такива осенъци(другата след нея нямаше - от LW си били взели бележка и обработвали по-внимателно цевите), и при чистенето излязоха доста люспи олово. След като Павката райберова входа на цевта, при второто чистене люспи не забелязах.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Проблема е бил при LW. Взели са си бележка за следващите серии. Цевите са им поръчани с всички параметри, размери, резба и оксидация и пристигат готови за монтаж.
В Калибъргън не им правят никакви допълнителни операции, освен визуален контрол, проверка за кривини, да надянат О-пръстените и да монтират. Измервания се правят само като извадки - на случен принцип 10-на бр. от серия.
 

dberov

Редовен Потребител
Хм, уж LW цев а и с тях проблеми.
Гледал съм клипове в които се вижда че е нужно да се упражни доста усилие на лоста за да бутне дотиквача чашката в цевта.

п.п.
Интересувам се че искам да взема нещо в по голям калибър. Много ме е яд че изтървах поръчката на FreeMan да взема една ей така, само да мине през ръцете ми и да реша ще купувам ли нещо качествено. Точех се за Huben K1 но цената е колкото на маркова пушка затова отпада като вариант.
 

dberov

Редовен Потребител
KalibrGun са направили модера на Колиброто разглобяем и по Питерска схема...;).
Дано помислят за разглобяем модер и за останалите си модели.
2015-07-28_233855.jpg

 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
We stopped the production of Colibri rifles!
Колибрито е спряно от производство.
Приемат поръчки за Оцелота.
Цената е 840 евро с ДДС.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Цевите на Калибъргън са най-големият им пропуск.
Всичко по принцип се отсранява, но по цевта има неща които не може.
Имам предвид шока!
Тези дни си мислех какво ще да е това което докарва този рязък металически звук при изстрел, че да е толкова трудно или невъзможно да се заглуши...
Напълно възможно е да е от гадния им шок.
Според мен шока на ЧЗ цевите е прекалено изразен и къса полите на чашите особено по-стари партиди с по-тънките поли и мисля че от там идва и трудния за заглушение звук.
Ако някой е пробвал нешокова цев нека сподели как е звука.
 

lynx

Редовен Потребител
Няма да се учудя наистина шока да е една от основните причини за трясъка при изстрел.
Навремето с един Еваникс съм правил проби да стрелям с куршумчета от .22LR, които са ф5.56мм. външен диаметър.
Много трудно влизаха в цевта. Пушката ги изстрелваше, но правеше наистина много як трясък.
Тато, пробвай с чашки 5.50000 дали ще е същото?
А може и с калибровани чашки на 5.5 или по-малко....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Режи бе Тато, или го мини с паста. После ще разправяш дали е утихнал....
 

FreeMan

Редовен Потребител
Имаше някаква снимка в нета на рязан шок бях я гледал преди година. Ще потърся ако може да питаме собственика. Ако няма компромис с точността - отиваме заедно с нея на сругар да я подстрижа.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Не махай шока. Пушките без шок са много капризни на чашки. Цевите на ЧЗ вярно са малко с по рязъ шок от Лотър Валтер или Вайрух (това го сподели Павката дето ги е сравнявал ) но пък малко по-големия шок на ЦЗ не ги прави лоши цеви, просто за да не къса полите на чашките и да няма трясък свалете скоростта. Мисля, че 55 джаула са им множко с този шок. Но пък заслужава ли си да жертваш точноста за да е по-безшумна?
 

anibis

Редовен Потребител
Има преразход пушката,за това не може хубаво да се заглуши.
Аз смея да твърдя,че цеви без шок,много по не капризни са, от към чашки.
М2Р-и новия,стария булпап,цевите им са без шок,и се справят доста добре.
Новия булпап,и в 6.35мм в 5.5мм и в 4.5мм цевите бяха без шок.
Правил съм опити,как ще е с тишината,винаги на едни и същи джаули,и на въздух и на метан,при метана има по голям трясък, не знам защо става така
но при метана,малко по трудно се глуши пушка около 45дж примерно.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
55 джаула който си стреля да споделя - при мен на 45 и на 43 си ги късаше и летяха като пияни камикадзета. Повечето и не предполагат че го имат този проблем, но на забавен каданс всичко се вижда.
Както и да е - ако някой има нешокова да сподели как е откъм звук и разход.
Нешоковите са и по-икономични на въздух.
 
Нагоре