KalibrGun

dberov

Редовен Потребител
Ще пробвам макар че преди да го отворя го тествах и беше настроен на 135 бара и когато исках да го намаля вместо да натегна съм развил тапата и отиде на 149 бара и в това налягане го тествах и пак работи така. Проблема е явен, днес и утре ако стругаря не ми откаже може и да го отстраня и ще пиша пак.
 

krasiml

Потребител
Аз не се възприемам като експерт , но съм останал с впечатлението че стреляш на метан ( към колегата dberov ) . Ако имаш възможност пробвай с въздух . Както знаем метана е доста чувствителен към температурата . Мисля си , че на редуктора може да му е нужно достигането на " работна температура " и от там да идва проблема . Аз на Hatsan-a съм с редуктор от Altaros , който затваря на конус , но на метан имам същия проблем . Признавам си , че не съм го пробвал на въздух . Просто това ми хрумна в момента .
 

petkof

Редовен Потребител
За натичането на редуктори работещи на метан беше писано.Чел съм и в други форуми за такъв ефект.Беров пробвай го и на въздух ако искаш.
 

dberov

Редовен Потребител
Редуктора е поправен и теч вече няма :yahoo:
Оказа се фабрично криво чело на полиамидната тапа. Стругаря ми направи нова тапа а старата директно я засили в кофата обаче аз скришом си я взех за мостра :D
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Някой изчислявал ли си е разхода на Крикета с JSB 1.175g с фабричните настройки?
 

Dominus

Редовен Потребител
Берка, ти още не си ли го преодолял този момент с разхода? Щото аз го подминах отдавна. Какво ти пука колко харчи щом влизат дето трябва?
 

5ko

Потребител
Берка, ти още не си ли го преодолял този момент с разхода? Щото аз го подминах отдавна. Какво ти пука колко харчи щом влизат дето трябва?
То и с автомобилите е подобна ситуацията. Но трудно се преодолява.
 

dberov

Редовен Потребител
Мдааа :)

Зверската пружина на БК отиде в историята и сложих много по мека, също замених пружината на ударника с по мека, презареждането стана леко и мазно, редуктора вече работи отлично а комфорта от стрелбата си заслужава разхода който изчислих 8.7
 

dberov

Редовен Потребител
Ако някой има проблеми с фиксирането на месомелачката ще споделя как го реших като при нужда да се отвива безпроблемно.
Първият път капнах с каноколит но счупих клапан и развих тапата много трудно като резбата на БК на места се деформира. След почистване на лепилото при стругар месомелачката вече се навиваше а в последствие развиваше много по леко поради лекия луфт който се получи, затова не ползвайте лепило и фиксатори за резба. При другите ми опити пробвах с черен силикон, тефлонова лента, парченце от тънък О-пръстен, корда..... и винаги при отваряне на БК тапата се бе развила до някаква степен. В единия случай пружината бе излязла от водача и от лашкането и ударите и на различни места в БК се бяха образували миниатюрни алуминиеви стружки които бяха и в зад редукторната камера и цевната кутия при ударната група което направи стрелбата кошмар. Почистих всичко и точността се върна но проблема с фиксирането остана.
Попитах стругаря при който си правя детайлите и ме посъветва да използвам течен тефлон. Вчера си го купих но преди да нанеса на месомелачката пробвах с болт и гайка, оставих ги да втвърди няколко часа и после пробвах да развия, дори на менгеме с отверка не помръдна. Леко затопляне го направи мек и се разви на ръка.

Развиването на месомелачката води до преразход и промяна на скоростта която може да се компенсира с натягане на пружината на ударника но в един момент ако се развие до положение пружината да излезе от водача може да се случи горе написаното зацапване със стружки или да се счупи клапан така че за мен фиксирането и е задължително.

CIMG9856.JPG
 
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
и секундното лепило и поксипола също при затопляне се втечняват - направо стават на вода
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако искаш да се развърта резба с фиксатор по-лесно, просто раздвижвай леко резбата докато стяга фиксатора.
 

dberov

Редовен Потребител
Точно за месомелачката не бих рискувал повече с фиксатор.
Не зная дали някой е пробвал течния тефлон но мен ме устройва напълно като характеристики.

Описание на продукта
Използва се за уплътняване на водопроводни съединения и резби.
Уплътнява срещу пропускане и корозия.
При нанасяне върху метална повърхност се втвърдява бързо.
Скоростта на реакция зависи от вида на метала и варира от няколко минути до един час,за да достигне до пълно уплътняване след три часа при 20 °C.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не трябва да се използват уплътнители, които след втвърдяване са крехки. Остатъците по вътрешната резба след време може да се отделят и да ти правят проблеми на леглото на клапана. Гъвкави лепила и уплътнители нямат проблем. Които аз съм уплътнявал с черен силикон, не са се саморазвивали.
Най-добрия вариант е да се направи пружина с обратна навивка и тогава няма да е сериозен проблема.
 

dberov

Редовен Потребител
Това ми е ясно но не мога да намеря 10 пружини с обратна навивка за да тествам докато уцеля точната затова я фиксирах с течен тефлон и ще обясня как за да няма остатък който да се отлюспи и причини проблем.
След тестовете и постигане на желания резултат направих белег на месомелачката и БК. Развих тапата като запомних броя на завъртанията, после я навих отново и като стигнах до белега направих още един оборот натягане, капнах тефлон на 3 места по резбата и върнах тапата с един оборот докато паснаха белезите. Тефлона който остана изхвърлен от резбата върху тапата го зачистих и така няма как да стане отлюспване.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Този уплътнител който си взел е от анаеробен тип. Демек при контакт с въздуха не се втвърдява! Имайте предвид, че всяка частица останала от него извън витките на резбовата двойка и имаща контакт с въздуха не се втвърдява и не залепва по метала. Количеството останало между двете резби се втвърдява по-бавно при контакт с цветни метали, особенно ако не се използва допълнителен катализатор предварително. Затова трябва да се почистят остатъците много добре преди да монтираш тапата към цилиндъра и да се изчака поне 24 часа преди натоварване на сглобката.
ПП. Имам го отдавна, и си го ползвам за водопроводни нужди - върши си перфектно работата.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Точно така е, знам това и добре че писа щото нямаше да се сетя да допълня поста. Само ще кажа че при мен стегна за максимум 3 часа.
 

dberov

Редовен Потребител
Реших да оправя трайно проблема с халтавите магазини за барабаните в приклада.
До сега използвах парченца от силиконова лента за уплътняване на дограми но двойното подлепващо в един момент спира да държи и парченцето пада а при не уплътнено гнездо барабана също не може да се задържи и пада. Така бях загубил един барабан.

1.JPG 2.JPG DSC05395.JPG DSC05394.JPG

Затова купих лепило FT 101 Flextec за което писах в ТАЗИ ТЕМА и се получи много добро уплътнение. Недостатък на лепилото е бавното втвърдяване и трудното моделиране и не стана много естетично но по важно е че свърши работа.

3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Новите "фабрични" тапи с водач, които се монтират от скоро на Крикета. Материала е същия като на старите. Ъпгрейднах ги като им дупнах по една точка и капнах от най-червения лак на жена ми.
Имам 2 свободни - цената е 18 лв.

Поръчах със следващата пушка да дойдат и 2-3 от тези тапи. Утре вечер или Понеделник най-късно ще са при мен. Едната ще си оставя за мен, значи има само 2 свободни.
ПП. Едната запазена, остана само 1 свободна.
Пак свършиха.
 

Attachments

  • WP_20150104_005.jpg
    WP_20150104_005.jpg
    166.3 KB · Прегледи: 134
  • WP_20150104_006.jpg
    WP_20150104_006.jpg
    131.2 KB · Прегледи: 78
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Един лек тест от вчера на Крикет .25.
Първо впечатление на всички - много лека и прикладиста(с монтираната оптика и четири заредени барабана в кейса излезе 4,450 кг). На снимките сравнен с .35 е само с малко по-къс цилиндър. Цевта е 15 мм LW , дълга 60,5 см, с шок.
От кутията само със сменена пружина на въздух, вади максимално 80 джанки с 2,2 грама - мерихме от 267,1 до 269,7 м/с. С лекото 1,645 и Полимага ще е над 300.
С тази настройка от 300 до 120 бара направи 3 барабана(12 бр. всеки) тежко, 1 барабан леко + още 6 съчми Полимаг и два празни. От 250 бара ще прави 40 редукторни изстрела минимум.
На снимката е групичка на 58 м, дупка в дясно беше ползвана за мерна точка, 5 са в група, шестия-флаера е от масата(на паянтавата беше теста..)
На 88 м бяха подобни или малко по-големи, но ме мързеше вече чак до там да ходя да ги снимам.
Ааа, и не рита и е тихичка.
Мисля, че ще е страхотен Подарък за Рожденника вдругиден. Да му е Честита.
 

Attachments

  • WP_20150704_003.jpg
    WP_20150704_003.jpg
    130.3 KB · Прегледи: 109
  • WP_20150704_001.jpg
    WP_20150704_001.jpg
    242.8 KB · Прегледи: 109
  • WP_20150704_002.jpg
    WP_20150704_002.jpg
    141.2 KB · Прегледи: 105
  • WP_20150705_001.jpg
    WP_20150705_001.jpg
    47.1 KB · Прегледи: 107
Последна промяна:

Димов

Потребител
Привет на всички,
Имам изтичане на въздух от щурчето. Изтичането е от малът отвор в цилиндъра - втория считан от цевната кутия към модератора. Долу-горе, където попада редуктора. Смених о-пръстенчетата от външната страна на редуктора, намазах ги със силиконова грес, но продължава да издиша оттам.
Та реших да се консултирам с вас преди да се оптивам да разглабям редуктора.
Хубава вечер
 
Нагоре