Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ilian

Потребител
Ами няма как да не се случват и калпави бройки като се има навпредвид колко АТ-та има из форума пък и извън него :yes:.Не ми се мисли ако са дейстейти толкова като асаните за кво ще иде реч ;) ;) ;).Просто пушката за парите си които струва е супер от всякъде и с леки доработки става наистина много прилична пушка :bravo:.
В събота съм се зарекъл моя асан да го изправя срещу пушки, които са поне няколко пъти по скъпи от него :eek: пък да видим какво ще се получи :p :p :p :p ; :sniper2: :sniper2:
 

павле

Потребител
Ще споделя едно първо впечатление от новите дълги цеви . :yahoo:
Отвътре е идеално полирана чашката се движи вътре леко неравномерно което си е нормално като за евтина цев има шок започва приблизително на 3 см. от дулния срез фаската беше под всякаква критика Хасан е обрал чеплъците направо с някоя строшена бургия наложи се да скъся цевта с 3 мм. за да мога да направя хубава плитка фаска.
Клапана на дългите резервари си е абсолютно същия веднага го смених с един тунингован клапан на които съм сложил месингова тапа водач и твърда пружина .
За сега толкова скоро ще има и мишени. ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз си мислех, относно вибраците на цевта:Сега, когато спънах цевта на моя булпап, нещата се промениха коренно - не,че преди не стреляш е добре, но сега е просто повече от добре..Съжалявам, че не снимах последните ми мишени на 4о метра, където съм стрелял по веднъж във всяко кръгче.... :).Та ако се приложи това обличане и опъване на цевта и при по- дългите модели, преполагам, че вибрациите ще изчезнат,или намалеят значително.Операцията не е сложна изобщо, а и доста се подобрява визията.Относно по- дългия резервоар:мисля, че с изправна помпа хатсанска няма да е никакъв проблема да се пълни за раз бройки :crazy:.щом съм си пълнил бутилката на предната ми пушка, която беше .800 мл ...... :rambo: :rambo:

Ей го моя хубавец след последните промени :D

023918103-big.jpg

023918104-big.jpg
 

tzocho

Потребител
Ей го моя хубавец след последните промени :D
Нещо мафиотски ми изглежда :-\ ;)
Добре е, че си подпрял отиката отпред, а щом и цевта си опънал ;) и това е довело до подобряване на точността - значи има да черпиш :cheers: ;)
Компактно Хатсанче, браво :bravo:
 

praetorian

Редовен Потребител
Абре Цочо, кое му е мафиотското бе ;) ;)Недей така, че ще прочетат Органите :quiet:
Оптиката я спънах с таз кобиличка уж временно, докато измайсторя нещо по кат за пред хората, ама пусто време...Поне така не мърда и грам.Нашия Ванко рече да я изпробва за стабилност и зашлеви на оптиката няколко яки шамара - не мръдна и грам. :)
 

dilom08

Редовен Потребител
Оптиката не стои ли много назад? Възможно ли е да се прикладава така?
 

praetorian

Редовен Потребител
Не, супер си е така.Сега като поостане малко време ще монтирам и гумения задтилък.Сега като прикладвам и окото ми мигом застава там, където трябва.На снимките изглеждамалко така, а и гумения маншон допринася за това.Преди бях монтирал оптиката на една планка по- напред, но така трябва да си кривиш главата малко повече.За мен специално това е оптимално най- добрата позиция на оптиката.
 

lynx

Редовен Потребител
Супер е станал булпапа, само да питам как не ти беше жал да навиеш тия райбери на такива видни места по приклада.
Трябваше нещо по-елегантно и дискретно да измайсториш.
 

Loki

Потребител
praetorian написа:
Не, супер си е така.Сега като поостане малко време ще монтирам и гумения задтилък.Сега като прикладвам и окото ми мигом застава там, където трябва.На снимките изглеждамалко така, а и гумения маншон допринася за това.Преди бях монтирал оптиката на една планка по- напред, но така трябва да си кривиш главата малко повече.За мен специално това е оптимално най- добрата позиция на оптиката.

Това с позицията на оптиката ми се струва малко невъзможно.. ??? При стрелба главата трябва да е леко отпусната напред върху подбузник или няква такава опора, тука ми се струва, че трябва да стягаш врата в по-изправена стойка.. но ти си знаеш.. :pardon:
Иначе приклада е станал мн добре, ама как наистина можа да набучиш тея халки от простора.. направо си се изс..ал на метеното.. ;) ;) ще жертваш 1- 2 кутиики чашки и купи едни антабки..
 

Alamo

Потребител
Колеги имам нужда от малко помощ за ХАтсан Ат44. Хатсана е 5,5 с редуктор. Интересува ме на какво налягане да настроя редуктора и колко да е задредукторната камера. Споделете какви ви са настройките, с каква скорост стреляте и колко изстрела правите.
 

tzocho

Потребител
Alamo написа:
Колеги имам нужда от малко помощ за ХАтсан Ат44. Хатсана е 5,5 с редуктор. Интересува ме на какво налягане да настроя редуктора и колко да е задредукторната камера. Споделете какви ви са настройките, с каква скорост стреляте и колко изстрела правите.
За 4.5 мога да ти дам рецепта, но за 5.5 още не съм експериментирал. Засега съм се спрял на варианта правоток с JSB-1.17г. и скорост 270-280м/с. като не мисля да гоня идеално плато, а да се ориентирам по попаденията в мишената.
 
A

Anonymous

Гост
Alamo написа:
Колеги имам нужда от малко помощ за ХАтсан Ат44. Хатсана е 5,5 с редуктор. Интересува ме на какво налягане да настроя редуктора и колко да е задредукторната камера. Споделете какви ви са настройките, с каква скорост стреляте и колко изстрела правите.

Това може да ти го каже само клапана на пушката. Според мен трябва да се изследват първо възможностите му в даден диапазон на желаното налягане и начална скорост и тогава да се настройва редуктора. Според някакви писания минималното налягане от което може да се измъкне енергия 45j мисля че беше 130 бара.
 

klmn

Потребител
Странно,цилиндъра е с външен диаметър 31 мм,и около 45мм преди края откъм БК се стеснява с половин миилиметър,под кутията - нормално ли е да е така?
 

geniya

Потребител
Нещо със зор се зарежда БТ65 с този тип зареждане.С дясната ръка зареждаш, а предпазителя е отляво и сменяш ръцете да го натиснеш.Пък като направиш сметка че е китук тежък просто ....На който му харесва така да :rambo: и това е. ;)
 

bateelmo

Потребител
Искам да задам въпрос. Някои монтирал ли е куатро спусък на ат 44, защото чух че ставал, но като гледам на картинката доста са различни и не мога да си го представя. Ако някои е слагал ще съм много благодарен да сподели, че само спусъка не ме кефи на моя аско.
 

bateelmo

Потребител
Ами някои пробва ли вече новите дълги цеви, особено лотър и валтер. Никои нищо не казва сякаш нищо не се случва а мисля че не е така. Аз ще започна тогава. Купих си такава лотар ивалтер и я сложих на хасана. Заспа стрелбата определено се подобри . Цевта е с 12 канала. Чашка прекарана с шомпол оставя дълбоки нарези по чашката за разлика от старата. Цевта има шок около 15-20 мм обаче не забелязвам да пречи на точността иначе може да се одреже. Няма да се загуби много от цевта. Скороста се вдигна с 10 м без да пипам настроиките.В общи линии съм доволрн . Исках дълга цев резултатите са положителни. Не знам обаче и при другите колеги ли е така? Никои нищо не казва пълно затъмнение.
 

stelibg

Потребител
bateelmo написа:
. Цевта има шок около 15-20 мм обаче не забелязвам да пречи на точността иначе може да се одреже. Няма да се загуби много от цевта.

Да се отреже шока не е добра идея. Знам, че някои ги режат, ама те просто не са имали истински шок. Имах възможност да сравна две цеви - едната без шок, но с балистичен тунел. Другата с шок. И двете са на 16 джаулови пушки. Цевта с шока прави постоянни групи под 25 мм на 50 метра, докато с цевта без шок .. абе не става.
 

stelibg

Потребител
Напоследък се интересувам от всички аксесоари, които спомагат за по-добро селектиране на чашките. Везна и калибратор. Първото го имам, от второто се оказа, че няма нужда, защото шока на цевта върши тази работа - калибрира чашките по диаметър.
Това е информация от англичаните, а на тях им вярвам :goodbye:
А и тази статия го потвърждава.
http://www.pyramydair.com/blog/2005/06/does-choked-barrel-improve-air-rifle.html

Поста е извън темата. Може да се изтрие или премести.
 
Нагоре