Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Yordan Yordanov

Новодошъл
Здравейте колеги, моля някой да ме насочи от къде да си купя уплътнители за зарядната станция на Хасана. Че тези гумените уплътнители са много крехки и да речем след 50 зареждания вече изпускат
 

barbaron

Редовен Потребител
моите оригинални не ме оставиха в продължение на 4-5 години... задължително да ГО вкарваш със смазка (плюнка) - основно правило, когато "вкарваш с гума"
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Спазвайки някои дребни неща, моите О-пръстени на щуцерите също държат с години.
1. Направата на капачка(калпаче) с точния размер= на порта. Ако е от месинг, може да се ползва за тестване на налягането в бутилката, когато е поставена върху щуцера. Гумена, пластмасова също вършат работа да предпазват от боклуци и нараняване.
2. От вътре капачката се смазва леко със силиконова смазка. Когато я махнеш за да зареждаш, О-пръстените се вижда дали са сухи или леко омазнени. Ако вече е заминала смазката, намазваш ги леко и внимателно се пъха в нужната дупка на нужната дълбочина. Непълното вкараване може да прецака единия или двата О-пръстена когато пуснеш налягане.
3. Когато купуваш нови О-пръстени, проверяваш в твоя размер дали има NBR90 или поне 70-ки.
4. Ако въпреки това си заминават лесно, трябва да се провери порта за осенъци или дали размера на О-пръстените отговаря на леглата. То това всъщност е първата работа, която трябва да се направи.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ако разликите в диаметрите на щуцера и отвора в който влиза са грешно изчислени/изработени, ставаш абонат за смяна на пръстени.
Когато има голяма хлабина, целия зор го отнася о-пръстена.
И обратния вариант, ако щуцера влиза с шут и се стържат о-пръстените пак ще трябва честа смяна.
Оправията е изработка на нов изпипан щуцер с правилните размери и о-пръстените ще карат дълги години, ако се смазват леко и често.
 

staif

Редовен Потребител
(хората са се постарали ама нема кой да чете..)
всичките размери ги има на първата страница от темата.:cheers:
 
Последна промяна:

Yordan Yordanov

Новодошъл
Колега, размерите на "О" - пръстена на зарядната станция ги няма като размер.
324 HAVA DOLDURMA APARATI O-RİNGİ 80-00-324
Ако някой знае размера моля да помогне-
 

staif

Редовен Потребител
ето-колегата sts1969 ги е качил назад в темата

На иглата - 1.8 х 1 мм №102
На Щуцера за пълнене - 4.5 х 2 мм - 2 броя няма го на схемата
На пълнача (тапата с куйкфила)на конусен клапан - 5.28 х 1.78 мм №29
На боен клапан - 24 х 2.5 мм-2 броя №101
На пълнача (тапата с куйкфила) е 22 х 2.5 мм -2 броя №101
Полиамиден уплътнител - ф външно 9,2 / ф вътрешен отвор - 4,2 / дебелина -3,5 мм №36
Уплътнителен пръстен за полиамид- 7 х 1 мм (комплект с полиамид) №37
 

Марио

Новодошъл
Здравейте Колеги,
Моля съвет откъде да закупя полиамидния пръстен който се намира в бойния клапан на Hatsan AT 44 или да ме насочите към стругар в София който да ми изработи детайла?
 

aleksandrov

Потребител
здравейте на вси4ки.в главата ми е един проект за самоделка, в който искам да използвам цилиндьр от ,ат-44,44-10 .дали имат разлика в вьншния диаметьр и резбите на боиния клапан.ако са еднакви бихте ли споделили размерите.благодаря предварително....
 

sts1969

Редовен Потребител
По проект би трябвало да няма разлика, но при Хатсан това правило явно не важи. Промерно, няма две еднакви по дължина цеви при тези модели ;) Ето чертеж на бойният клапан който имам в архива си.
3758401.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Резбите би трябвало да са еднакви при всичките АТ-44 и АТ-44-10.
При по-старите резервоари има изтъняване във външния диаметър на единия край на тръбата.
При по-новите, тръбата е еднаква от край до край, отвън и отвътре.
Преди време ми попадна резервоар от АТ-44 с по-малък вътрешен диаметър на тръбата.
Стандартен редуктор за Хасан можеше да влезне вътре само ако се набие на преса :lol:
Наложи се да остържеме външния диаметър на редуктора, за да станат нещата.
 

Dominus

Редовен Потребител
От към бойния клапан 28 х 1.25.
От към манометъра нещо от сорта на 28.6 х 1
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Днес постигнах нещо което мислех че нема да стане. Накарах асаня да стреля с 304 м/с 20 изстрела в коридор 7 метра. На 43м. Вкарах 17 чашки почти в точка . 20 стотинки покриват дупката от стрелбата. Но на 30м нещо не стана две от горе две от долу и се отказах. Оптиката е простреляна на 36м с dsb1.175 за сега пушката стреля най добре с тях . Пробвал съм какви ли не чашки но с 1.175 стреля най точно. Отрязах една витка от пружината на бойния клапан и силата му дойде лапна въздух както се.казва. Има сила точен е какво повече му трябва на човек. Само че никога няма две добрини. И сега за разхода на въздуха помпам на 225 и за 20 изстрела пада на около 160 бара. Не знам цилиндъра дали ще остиска на тоя напън но то ще си покаже.
 
Нагоре