Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

dberov

Редовен Потребител
Вземах си помпа на Хатсан чисто нова и се видях в чудо. Определено трябва да си Херкулес, че да заредиш такава пушка с помпа.,...............Това нормално ли е?
Напълно нармално е без значение от пушката която се помпи и по тази причина са малко колегите които все още надуват с помпа, повечето сме с бутилки.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Предполагам, че както повечето Асани и този ще има плато от 170-180 до 110-120 бара, 35-40 изстрела макс.
Така ще си "спестиш" едни 100-на бара и 20-на минути при всяко помпане..
В прав текст: няма смисъл да пълниш над 180 и да стреляш под 110-120 бара. Един редуктор на такова творение би му отивал.
Ще ти трябва хронграф обаче, за да се замери платото или пък и ако някакви ъпгрейди ще му се правят.
А иначе, "топлата вода" продължава да се преоткрива във всичко.......;)
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Петко, това е Херкулеса с двете бутилки по 500 цц всяка с работно налягане 250 бара. От литър въздух няма как да са само 35-40 изстрела в 5,5. Трябва повечко да изкара. Заводско го дават 65 броя на максимална мощност. Иначе 120 на минимум... Това в .35 ще е добро. Но за стрелба само от опора за да не хващаш мускулна треска..
 

SEA_WOLF

Новодошъл
Петко, това е Херкулеса с двете бутилки по 500 цц всяка с работно налягане 250 бара. От литър въздух няма как да са само 35-40 изстрела в 5,5. Трябва повечко да изкара. Заводско го дават 65 броя на максимална мощност. Иначе 120 на минимум... Това в .35 ще е добро. Но за стрелба само от опора за да не хващаш мускулна треска..
Абсолютно си прав колега. От 200 бара на 100 правя около 80 изстрела, но не съм сигурен, че това ми е оптимума- защото нямам устроиство за замерване на скоростта на проектила. Следващата седмица ще съм Варна и ще се рафвам ако някой може да предложи къде мога да направя такива замери, или както Peko му вика, да си определя платото! А за стрелба в право положение без упор и дума не може да става. Тежи пущината много- 6.2 кг с пълни бутилки и оптиката. Той и Рамбо няма да се справи:)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Количеството зад цевта не е задължително да води до качество пред цевта при изделията на комшиите.
Ако от 200 до 100 бара прави 80 изстрела, от 170 до 120 ако ""хване" плато, защо да не са наполовина изстрелите. И пак зависи, колко широко ще определиш това плато, за един 20м/с(+/- 10) е ОК, за друг и 6 е много.
Очаквай неочакваното, а не написаното, всички знаем че това се случва на практика с техните изделия.
 

оги-пз

Редовен Потребител
6.2кг.
Е.аси щангата, то дископатия ще ме хване от тая гега.
Жалко харесваше ми на дизайн и мислех да я взема в 6.35 или 7.62мм ноооо тежи.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Един бърз въпрос колеги :

Има ли файда от намалянето на дотиквача от 3 към 2 - 1.8 мм ?
 

sts1969

Редовен Потребител
Един бърз въпрос колеги :

Има ли файда от намалянето на дотиквача от 3 към 2 - 1.8 мм ?
Ако имаш в предвид диаметъра на върха на дотиквача, ползата е минимална, ще повишиш скоростта с около 4-5 м/с. при 5.5мм. :)
 

praetorian

Редовен Потребител
Абе има файда.Даже руснаците регат върха му,пробиват го и слагат игла от шевна машина.Оттук малко,оттам малко,скоростта се вдига.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Да на 5.5 е, разбира се с допълнителни настройки,не само дотиквач. Добре ще го имам в предвид.Благодаря Ви.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Някой заигравал ли се е с полиамидната шайба и иглата на БК на ат44?Имам предвид изработка на нова игла и тарелка на примерно 6мм(по спомен оригиналната е 4мм)?Ще доведе ли това до увеличаване на мощността?
 

sts1969

Редовен Потребител
Ще доведе ли това до увеличаване на мощността?
Това е един от малкото елементи който трябва да пипнеш ако искаш да изцедиш АТ 44 за по-голяма мощност, иначе си се ориентирал в правилна посока. Проблемът е че АТ 44 е модел с ограничени възможности като конструкция и замисъл. Ако искаш повече мощност, се ориентирай към БТ 65, там камерата и самият боен клапан предразполагат към силов тунинг. При АТ 44 ще се наложи да преработиш не само отвора на иглата, но и входният отвор на клапанното тяло за да улесниш достъпа на въздух към иглата. Това 5мм. отворче на полиамидната тапа на пружинката, няма да е достатъчно за резултата който търсиш. :cheers:
 

ilko_dim

Потребител
И все пак до 300-320 м/с с 1.03 ( метан) това отворче е достатъчно. След тези скорости точността рязко пада. Най-добре е в рамките от 260-290 м/с . Това са моите наблюдения от съжителството ни с комшийката:cheers:
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте момци.Има ли някой от СОФИЯ да се навие да ми ремонтира хасана,че съм го закъсал.
 

bgtpl

Потребител
Здравейте колеги, не бях използвал пушката си около две седмици, когато я прибрах беше на около 180 бара налягане, днес я извадих резервоара е напълно празен. Опитах да помпя с помпата, но не се получава чел съм в темите че при абсолютно празен резервоар понякога не може да се напомпи с помпа. Някакви насоки как мога да се справя с проблема ? Хатсан АТ 44-10 имам го от година до сега не е губил въздух.
 

bgtpl

Потребител
Благодаря, направих я на 150 бар няма видими следи да изпуска от някъде ще я следя всеки ден.
 

sts1969

Редовен Потребител
Благодаря, направих я на 150 бар няма видими следи да изпуска от някъде ще я следя всеки ден.
Щом си с помпа (като мен) трябва редовна профилактика на помпата, на мен ми отнема 10-15мин. едно бързо почистване и смазване на важните елементи. Ако пак изпусне, (което и очаквам) можеш бързо да провериш къде е проблемното место. Просто запуши с наплюнчен палец и показалец двете страни на дупката за пълнене, ако започне да прави балончета-работата е ясна...клапанчето ти за пълнене е за профилактика, почистване и евентуална подмяна на о-пръстен. Метода с наплюнчените пръсти е възможен само на по-старите модели АТ-44, които са без въртяща се предпазна гривна на дупката за пълнене. :cheers:
п.п. На предният край на тръбата на резервоара (на 2см. от ръба), има една много малка дупчица, може и нея да я запушиш с наплюнчен пръст за проба. ;)
 

barbaron

Редовен Потребител
Имал си боклук, щом след стрелба си я прибрал... Сваляй двете "тапи" на металния цилиндър и направи профилактика, както са споменали колегите. Виж помпата ти дали има филтри и гледай да помпиш в по-сухо помещение.
Успех!
 
Нагоре