Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

bgtpl

Потребител
Здравейте колеги, следвайки вашите съвети и едно две клипчета в нета се справих със задачата. В интерес на истината нямаше мръсотия в цилиндъра на пушката. Според мен причината беше в О пръстена на клапанчето, беше станало на пластмаса и много силно износено. Подмених всичко напомпих тази вечер ще видя утре какъв ще бъде резултата. Благодаря много за съветите и правилните насоки.
 

Attachments

  • IMG_20161021_193135.jpg
    IMG_20161021_193135.jpg
    447.1 KB · Прегледи: 99
  • IMG_20161021_193654.jpg
    IMG_20161021_193654.jpg
    279.7 KB · Прегледи: 93
  • IMG_20161021_211431.jpg
    IMG_20161021_211431.jpg
    441.2 KB · Прегледи: 100

staif

Редовен Потребител
им едно писано правило: купиш ли си пушка-"масла , ремъци и филтри" задължително се сменят ;)..и профилактика поне два пъти годишно за да няма подобни ядове..
успех в мишените :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Ама цени праскат.
И описанието на ТТ данните е добро :)
67 джанки с 375 м/сек., излиза че е мерено с чашка 0.95гр. :p
Тия които стрелят с 67 дж. в 5.5, баш с такива чашки ще трябва да стрелят, за да е най-голям диаметъра на тирбушона при полета на чашката :D
Важното е в рекламата да се упоменават мноооого метри в секунда, за да кълват балъците :confused::D
 

sevdaka80

Редовен Потребител
И описанието на ТТ данните е добро :)
67 джанки с 375 м/сек., излиза че е мерено с чашка 0.95гр. :p
Тия които стрелят с 67 дж. в 5.5, баш с такива чашки ще трябва да стрелят, за да е най-голям диаметъра на тирбушона при полета на чашката :D
Важното е в рекламата да се упоменават мноооого метри в секунда, за да кълват балъците :confused::D

Баш,и на тонаж го докарват.Поне манерките за въздух са големи.:)
 

оги-пз

Редовен Потребител
На мен пушката ми харесва и бих я купил в 6.35мм, но малко ме плашат килограмите.
Въпреки че не обикаляме на последък кой знае колко.
Сега съм набелязал друго желязо, нова ще почака и може да го купя.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мммм, и мерят с " вграден барометър" налягането, мощността пък в м/с???
Чичо ти гъглю ли ползват или хабер си нямат от ВО?
А пък това уточнение в раздела "За нас" - "Продуктите и цените в сайта имат само информационен характер.".............
 

praetorian

Редовен Потребител
Хатсан трябва да преосмислят използваните материали за пушките си - Цам и бронз..Тежат та се късат.А да, напоследък и цената си.Не може само да се оправдават с курса на долара.Да не говорим за липсата на всякакъв контрол на качеството ни на цеви, ни на нищо.Все пак говорим едно за пушки, друго за високо налягане. Харна си им беше цената едно време - 350 лева АТ 44 :).За помпите им - думи нямам!Напоследък ми попадна помпа от "Новото поколение".Мале мила!Тръбата за 3-та степен беше направена от....бракувана цев!Просто разпробита повторно! С дупката за трансферпорта в долния край както си е.Завита за бронзовия детайл отдолу.Като вдигнеше помпата 180 бара и почва да минава налягане през таз дупка и да връща във 2-ра степен.Та напоследък е особено трудно да попаднеш на читава бройка май..И като се върмем пак на цената :D
 

beggins

Новодошъл
Опитвам се да намеря в този форум впечатления от новите модели на Хатсан - Bull Boss и Gladius, но не откривам нищо. Търся си булпап PCP на 6.35 калибър в този ценови клас и се колебая между Bull Boss на Хатсан и Cometa Orion Bullpup. Някой нещо да посъветва?
 

andi

Редовен Потребител
5,5мм комета булпап съм тествал , и е много добра - направо съм очарован от стрелбата и от фабричните и настройки . Обаче ако държиш на 6,35мм Гладиуса в лонг варианта може би ще има предимство заради по-дългата цев . Но ще иска и "човъркане" .
Която и да избереш мога да ти помогна да я вземеш с отсъпка от склада на вносителя .
 
Последна промяна:

beggins

Новодошъл
Много благодаря на andi за предложението за отстъпка, ще се възползвам. Неговото ревю на Кометата беше това, което ме насочи изобщо към този модел. По отношение на алтернативите: Съчетанието на термините "булпап" и "long" ми действа объркващо :) Ако си търся дълга пушка, не бих се насочил към булпапа въобще. Bull Boss също е дългичък за моите разбирания за булпап (отива към метър), докато Кометата е 68 см. И за двата варианта на Хатсан (Gladius и Bull Boss) ревютата, които прочетох, за положителни, с една трудна за преглъщане забележка - теглото. Гладиус тежи почти 5 кг, Бул Бос - 4.3 кг. На този фон Кометата с нейните 3.4 кг и компактни размери засега води в класацията :).
 

andi

Редовен Потребител
hatsan-nova-1200x700.jpg Преди няколко дена си поиграх с новия Хатсан - според мен има хляб в нея . nova-acili-1200x700.jpg
 

andi

Редовен Потребител
1245 mm -общо
(49")
585mm -цев
(23"
4.4 kg -тегло
(9.7lbs)
Да въздългичка е , но имало и версия компакт . Пак има 500см3 бутилка на 250 работно , и е доста по-лека от Херкулеса .
Говорили сме го и друг път - няма как пушка с 60 см цев със щрауд (прилично работещ) да е под 116-117см общо . Дейстейт Волверин за да е по-къс от прекия си конкурент ФХ Бос са скъсили щрауда , и той няма никаква ефективност .
Компакта , ако ми попадне в ръцете предполагам ще стане доста прилична пушка - много мощна и много тиха . Нали помниш онази 65ца 5,5мм колко добре стреляше на 95 дж .

1105mm -общо
(43.5"
nova-compact-acili.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Напоследък се заглеждам по Хатсан Херкулес 7.62. Доста ги хвалят в интернет. Кажете си мнението и вие колеги. Килограмите са и малко повече, но все пак е пушка с 2 резервоара по 500 сс.
 
Последна промяна:
Нагоре