Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

praetorian

Редовен Потребител
Не е като да няма :) Отзивите са повече от добри.Ревюто съм то отложил за напролет,сега е мн студено и кално.Накратко-130 джанки заводско на метан,една дупка от 3 см на 50метра от 10 изстрела.Плато от 160 до 100 БАРА 2,5 барабана,17 изстрела.
 
Последна промяна:

praetorian

Редовен Потребител
Абе бачка, ама трябва малко да и се побае.Не е кой - знае какво.Просто заглушителя е съставен от 2 алуминиеви чашки, които запълват половината от кожуха.Предната част е запълнена с някакви 2 ролки за коса.Тъй като ролките никакъв не го играят освен пълнеж, трябва да се заменят с алуминиеви чашки и работата ще стане.Само да има кои да се занимава.А да, тъй като смятам да вдигна мощността, трябва да помисля за тежки проектили, тези са малко лекички. Тябва си куршуми, ама няма.Ще трябва да си ги правя сам.Жалко, че напоследък нямам време за абсолютно нищо.
 

andi

Редовен Потребител
Какви бяха размерите на оригиналната пружина на ударника на БТ 65 ?
Че малката ги е смесила , и сега коя беше за Еваникс , коя за Хатсан, коя за китайските СПА ?
 

sts1969

Редовен Потребител
Никой ли не си е записал размерите на пружината на Бт и Галатиан ?
Анди, ето това намерих при Руснаците за БТ, дават доста размери, вкл. и на пружината но тунингована, а не оригинална, външно Ф 12мм...дано ти помогнат:
http://forum.guns.ru/forummessage/30/1394911.html
 

andi

Редовен Потребител
Аз заради това 12 мм ги бъркам с единия вид Еваниксови , само дето руснака е дал 100+ дълга , а за такава нямам спомен .
 

sts1969

Редовен Потребител
само дето руснака е дал 100+ дълга
Руснака е написал че това е тунинг пружина за ударника, а не оригиналната. Явно разликата е в дебелината на телта и дължината. Споменава че неговата тунинг пружина е дълга 100мм. от тел 1.4мм. но на пушката спокойно може да се постави и 110, 120мм. безпроблемно. :cheers:
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Някой може ли да ми каже колко е външния диаметър на цевта на АТ-44 ?
Мерси
 

krasiml

Потребител
Аз заради това 12 мм ги бъркам с единия вид Еваниксови , само дето руснака е дал 100+ дълга , а за такава нямам спомен .

Понеже съм с тунингова пружина на пушката , измерих оригиналната :
Вътр. диаметър 9.5 мм
Външен 12.5 мм
Дебелина на телта 1.5 мм
Дължина 68 мм
Пушката е БТ 5.5 . Незнам дали на другите калибри е същата .
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
С каква пружина на бк гоните 16 дж(4,5мм) при АТ 44? (знам,че не зависи само от нея,но от някъде се почва)
Ако някой има една повече бих искал да я закупя >.<
Както и 8ца за АТ.
Извинявам се,но за сега не искам да пускам обява.
 

sts1969

Редовен Потребител
Измести си (ако още не си)регулирането на тази пружина да е в задната тапа под предпазителя, така че може да пробваш с различни пружинки, и най-важното, ще можеш да я нагласиш да е свободна ( с половин милиметър луфт) при незаредено състояние на ударника.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Глася Иж-61 просто клапана и резервоара са от АТ и реших да тръгна от някъде (може и да бъркам)
Но нямам и оригиналната пружина на клапана.Сега е някаква измислена.
 

sts1969

Редовен Потребител
Но нямам и оригиналната пружина на клапана
За 16 Джаула ще трябва да слезеш в ниските налягания, някъде към 70-80 бара (аз стрелям на 70 бара). За тази цел, пружинката на БК трябва е мека, при празен резервоар иглата трябва да се натиска лесно с пръст.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Последното АТ в 4,5 което имах в заводско състояние от 200 - 100 бара беше в коридор от 60м.с някъде около 30дж.
Това че цилиндъра и клапана са от АТ не значи че платото и 16дж. ще са на 80 бара?!
 

sts1969

Редовен Потребител
??? Пушката му няма нищо общо със заводското състояние на АТ, платото му ще е в налягането което си настрой той сам с напасване и проби на пружини. Щом твоята е вадила 30дж. при 100 бара, значи спокойно ще извади 16 дж. при 70 бара. Прав си за редуктора, той си е направо задължителен при 16жд. и с него ще има около 120 изстрела безпроблемно. :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Да видях че няма много общо. Зависи какъв ударник ще ползва, колко ще е сечението на проходния отвор, ииии....... много други променливи.
Моята пушка вади страхотно плато в диапазона 175-125 бара на правоток с възможност за настройки от 12-19 дж.
Неговото ИЖе като го сглоби, чак тогава ще си търси платото.
 

andrei_84

Новодошъл
Много моля дайте ми съвет/мнение и/или препоръка/препоръки: заслужава ли си новото PCP на хатсан - моделът ,,Galatian"...Търся си РСР в калибър 5.5 мм, а нямам много пари.....
 
Нагоре