Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

praetorian

Редовен Потребител
За тези пари си купи Комета Линкс,която се продава в раздела за покупко-продажби.Комплект с оптика и куфар.1000 пъти по-добре о Галатиян за първо ПЦП.А за Галатиана конкретно-мпения по-назад в темата бол.Използвай търсачката.
 

lynx

Редовен Потребител
Галатиана е към 1300 лева, мисля че може и по-читава пушка да вземеш за тия пари.
Зависи за какви цели ще я ползуваш.
За новаци в хобито, май е по-добър варианта с покупка на пушка втора ръка с отстранени стандартните болежки за модела.
 

Emp

Редовен Потребител
Аз пак търся полиамид за клапана , не ми се говори , лоша работа :wall::(
 

оги-пз

Редовен Потребител
В Пазарджик дойде 1 галактиан но в 6.35 , чак не можах да повярван на турската изработка. Хареса ми много
 

andrei_84

Новодошъл
Извинявайте, ама по-назад в темата чета мнения за добре извествният ми модел ПЦП на ,,Хатсан армс" АТ-44 / който е добре познат в БГ от края на 2008г. / и ВТ-65, но за ,,Галатиан" е постна работа...

Поне от снимките тая ПЦП карабина изглежда меко казано впечатляващо....А 1300 лева не са много пари за толкова нонвовъведания в кострукцията и визията на оръжието...лично мнение, нали...
 

staif

Редовен Потребител
прав си.. за разлика от АТ и БТ - за,,Галатиан" само снимчици..ни плата, ни ""черва"",ни мишени, ни косури..скромни ора' ееейй :D
:cheers:
 

andrei_84

Новодошъл
,,Галатиан" на ,,Хатсан" изглежда много ,,тактикуул", както казват сме иканците...Оставам с впечатлението обаче, че мненията за модела са противоречиви.....
 

staz

Редовен Потребител
колегата Zhekov от Хасковската група имаше такъв. Попитай него...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз два пъти съм хващал в ръце такава пушка. Опрелелено ми хареса. Въпроса остава единствено в цената. За тези пари по добре да се спести още мааалко и да се вземе нещо произведено не в Анадола...

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

andi

Редовен Потребител
Галатиана е мн добра и съвременна конструкция , голям барабан , много мощна ( на метан дори може леко да се намали ) , удобен саидлевър . Като за хатсан е сравнително точна , единствения хатсан който не губи прострелка (заради мноого здравата цевна кутия) , и с фабрично оставено място за щрауд. Едиствено бойната пружина е много крива за регулиране и намиране , но като се промени този възел и на това се намира колая . Доста тежка е .
Но е много скъпа , за тези пари Комета Линкс е по-добрия избор - добра кована цев , 400 см3 бутилка , редуктор, щрауда и е още по-добър, и е мнооого по-лека ( може би най-лекото фабрично ПЦП което съм хващал) , със много добър баланс. И Кометата е с монолитна цевна кутия и сайдлевър .
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Че кво му е на 6,35 недостатъчното ? Засили 2,2 с 300-310 и работи с кеф .
Досега 7,62 не можа да ме впечатли ( тази неделя пак изстрелях около 120-130 съчми) . Боса стреля добре , ама с минометна траектория .
 

оги-пз

Редовен Потребител
Анди на 100м аз със 5.5 правя дупки във порцеланова чиния и не я троша със суматрата пробвашме също само шие но на същата дистанция боса ги взривява.
Разбираш ме за какво говоря, като авджия.
 

bateelmo

Потребител
За ловна определено не става. Трябват шерпи ако я носиш 2 часа определено няма нищо да умериш.
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
абе и да не умериш достатъчно е една перушинка да е залепнала по подметката и от там на стелката в колата..ама това е друга бира..;):cheers:
някой може ли да качи взрив схемата та да и се порадваме в детайли? :cheers:
 

ToHKa

Редовен Потребител
От доста време стреляме с Галатиана, потвърждавам думите на andi , пушката е сериозна,тежка и има конструкция която предразполага за сериозен тунинг .


Но аз също вих взел Cometa Lynx за тия пари, по-лека, по-качествена, по-точна , и тя си има минуси разбира се ;) Зависи за какво точно ще я ползваш , по-слаба е от Галатианата .
 

Emp

Редовен Потребител
Как да извадя полиамида вътре от бк на АТ?Нещо пуска вятъра.
Това е най -лошата авария която може да се случи на пушката ,аз го свалям със една много тънка отвертка като я пъхна от предната страна на клапана и побутвам полиамида по ръбчето ,много пипкава история. Да е жив и здрав колегата Миро (anibis) който ми изработи полиамидно легло ,че ми беше омръзнало да купувам цели цилиндри и клапани заради този полиамид.
 
Нагоре