Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,някой изработвал ли е полиамидовия детайл на клапана?Някакво алтернативно решение?
Мисля да го пробвам от тефлон.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
На стария ми клапан иглата затваряше на тефлоново детайлче и не ми е правило проблем.Ще потърся полиамид за този.
Това дали се продава някъде като резервен детайл,че ще стане по-бързо от колкото да се разправям със стругари :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Звънни в Сотис и ги питай дали са заредили, купувал съм от там. :cheers:
 

kodi

Потребител
След подобен проблем и дълго правене на експерименти не успях да се справя с проблема изпразвах си метановата бутилка за един ден некачествена стрелба.В края на краищата проблема ми бе решен от Доминус,Анибис и И-Витков.Сега имам пръстенчета за вс.бойни клапани във оръжейната си сборка.
Търси стругар - е моето мнение.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Специално при Хатсаните местоположението на това полиамидно легло е такова, че няма проблем да е от полиамид. При мен хем е разпробит отвора му на 5 мм и иглата ляга на по малка площ, и вече доста години нямам проблем. Другото което е че когато се сменя въпросния детайл, не винаги иглата ляга добре и това че материала е по мек помага след няколко изстрела да се "сработят"..
 

sts1969

Редовен Потребител
Така и така се е захапала тази тема, има ли разлика в отвора на полиамида м/у 5.5 и 4.5мм. или разликата е само в отвора на трансферпорта? Подготвям се да си спретна една 16J 4.5мм и събирам информация :)
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Ами не намерих по магазините,ще го правя.И на мен ми е интересно,за това дали има разлика и отделно,оригиналното има фаска,ако не направя такава дали ще е проблем?
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Ако го полираш от двете страни с фина шкурка, ще се получи лека фаска.
Добре е да е обрано и гладко по ръбчетата.
 

methaa

Редовен Потребител
Аз бих полирал леглото с иглата на клапана след това за да се напаснат.
 

anibis

Редовен Потребител
Колега Аlucard, бях правел за колега такива полиамидни пръстенчета за хатсански клапан,мисля че имам останало един полиамиден пръстен.
Ще го потърся и ще ти го пратя,само да го намеря.
Светльо/sts1969/ и със същия трансфер-порт/оригиналния/ да го ползваш и на 16дж става,но ти ще отхлабиш пружината на удранкика,за да влезеш в тия 16дж.
Но е препоръчително,да си направиш друг трансфер-порт заради разхода,а и полимамидното пръстенче хубаво и то да е с по-малък отвор,това всичко е заради разхода.
 

sts1969

Редовен Потребител
Мерси, Миро! Аз само се интересувам какви са разликите м/у 4.5 и 5.5мм. за да съм подготвен какво да очаквам когато разхвърлям следващото АT 44 - 4.5мм което съм си наумил да купя и да тунинговам за 16J. Булпапа АТ 44 5.5мм. нямам намерени да го разбутвам. :cheers:
 

messiah

Потребител
Здравейте ,има ли начин да променя платото?
Примерно от 200 бара да почва ,а не както е сега от 160 или не подлежи на манипулации?
 

ToHKa

Редовен Потребител
1. Редуктор .

2. С пружини - трудна работа ,а защо е трудна ли?
Защото трябва доста корава пружина на бойния клапан,съотвен сериозна и на ударника,но това решение не е за предпочитане - получаваш вече лек "откат" или сериозни вибрациии,и износване на цялата ударна система ,а каквито меки материали използват турците.. .
Колегите ако са намерили други методи ,нека споделят.
 
Нагоре