Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Аз преди 2 месеца си купих от Сотис комплект о-пръстени за хатсан АТ44 за около 10лв. като в тях беше и полиамида за Бойният клапан. Думите на продавача бяха "Имам тези комплекти от поне 5 години и никой не ги купува" Обеща да зареди пак скоро, може да е заредил вече. Телефонът за свръзка е 0888 237 825, по неговите схеми за заявка, номерата на този полиамид+о пръстенчето му са 36 и 37. Дано съм бил полезен! :cheers: Ето и списък на останалите пръстени който закупих заедно с каталожните им номера за заявка:

Размер и № по схема в магазина:
На иглата - 1.8 х 1 мм №102
На Щуцера за пълнене - 4.5 х 2 мм - 2 броя няма го на схемата
На пълнача (тапата с куйкфила)на конусен клапан - 5.28 х 1.78 мм №29
На боен клапан - 24 х 2.5 мм-2 броя №101
На пълнача (тапата с куйкфила) е 22 х 2.5 мм -2 броя №101
Полиамиден уплътнител - ф външно 9,2 / ф вътрешен отвор - 4,2 / дебелина -3,5 мм №36
Уплътнителен пръстен за полиамид- 7 х 1 мм (комплект с полиамид) №37
 

anibis

Редовен Потребител
"Имам тези комплекти от поне 5 години и никой не ги купува"
Те преди 5г пушките бяха нови,сега вече не са,та затова и тия полиамидните пръстени за 5г каталясаха.
Нека да има навсякъде такъв комплект с О/пръстени,и полиамидчето.
Това е най разпространената пушка,хубаво е да има всичко за нея.
 

sts1969

Редовен Потребител
Прав си Миро...но от личен опит споделям че адски трудно се намират готови сервизни комплекти с о-пръстени за нея. Даже в Сотис за да си поръчам компект ...колега от форума ми даде каталожните номера на тези пръстени и ги изброявах по телефона и поръчвах един по един, иначе продавача няма представа за каква пушка са. За това и качих малко по-горе списък с каталожните им номера, за да може който си поръчва да си ги препише на готово. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Нека да споделя малко опит в ремонта на полиамидните легла на хатсана.Става лесно, трябва ви дрелка.Хващате иглата на бойния клапан на дрелката, вадите полиамидното легло, поставяте иглата на мястото и и държите полиамида с два пръста.Пускате дрелката на средни обороти, притискате леглото към иглата и готово.Хубаво е да имате силна лупа да видите, кога ще е готово.Аз ползвам такава от счупен халогенен фар, супер мощна е.Метода става и за силно повредени полиамидни легла, просто преди това леко ги минавате с водна шкурка.Успех! :cheers::cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
Нека да споделя малко опит в ремонта на полиамидните легла на хатсана.Става лесно, трябва ви дрелка.Хващате иглата на бойния клапан на дрелката, вадите полиамидното легло, поставяте иглата на мястото и и държите полиамида с два пръста.Пускате дрелката на средни обороти, притискате леглото към иглата и готово.Хубаво е да имате силна лупа да видите, кога ще е готово.Аз ползвам такава от счупен халогенен фар, супер мощна е.Метода става и за силно повредени полиамидни легла, просто преди това леко ги минавате с водна шкурка.Успех! :cheers::cheers:
И аз съм го правил този номер , става , но при мен беше само временно , истинското решение си остава ново полиамидно легло , аз последния път си купих нов клапан от Сотис и така вече нямам ядове .:cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Имам един въпрос към притежателите на БТ65.А именно всички ли се зареждат толкова тегаво?Преди малко свърших с полирането на всичко де що има за полиране в тоя хасан и след като го зглобих разбрах че макар и да има повече лекота в зареждането пак си е малко трудно особенно в последната фаза където спусака "хваща" удърника.Полирани са детайлите в спусака,също удърника и тръбата в която се движи,болтовия механизъм и цевната кутия отвътре също.
Направи ми впечатление че спусъка не е стандартиния куатро а малко по различен отвътре с други сегменти и според мен по тъпо направен от тези които съм виждал досега.Ако се наложи да го разглобявам пак ще го снимам.
Дали наистина трябва да търся проблем или почвам да си въобразявам вече и аз не знам.Ако имате идеи как да се облекчи зареждането казвайте.:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Тегаво е защото лоста е с по-късо рамо от на АТ-то, където е 3 точкова лостова система...и самият механизъм на зареждане на БТ е малко по-тъпо измислен и неудобен според мен :rolleyes:
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Имал съм БТ със странично зареждане. След 50-тина изстрела дланта ме болеше от топката на болта...
"Лекувал" съм успешно това запъване в последния момент когато спусъка зацепва ударника.
На АТ-44 се получи отлично, но на БТ-то не толкова. Проблема се решава чрез полиране на спусъковите детайли.
Обърни внимание на контактната повърхност между ударника и спусъка в момента на зацепването.
Друго съществено нещо в решаването на този проблем са "злите" пружинки в спусъка.
Замени ги с по-меки или ги накъси.
 

kodi

Потребител
Аз преди 2 месеца си купих от Сотис комплект о-пръстени за хатсан АТ44 за около 10лв. като в тях беше и полиамида за Бойният клапан. Думите на продавача бяха "Имам тези комплекти от поне 5 години и никой не ги купува" Обеща да зареди пак скоро, може да е заредил вече. Телефонът за свръзка е 0888 237 825, по неговите схеми за заявка, номерата на този полиамид+о пръстенчето му са 36 и 37. Дано съм бил полезен! :cheers: Ето и списък на останалите пръстени който закупих заедно с каталожните им номера за заявка:

Размер и № по схема в магазина:
На иглата - 1.8 х 1 мм №102
На Щуцера за пълнене - 4.5 х 2 мм - 2 броя няма го на схемата
На пълнача (тапата с куйкфила)на конусен клапан - 5.28 х 1.78 мм №29
На боен клапан - 24 х 2.5 мм-2 броя №101
На пълнача (тапата с куйкфила) е 22 х 2.5 мм -2 броя №101
Полиамиден уплътнител - ф външно 9,2 / ф вътрешен отвор - 4,2 / дебелина -3,5 мм №36
Уплътнителен пръстен за полиамид- 7 х 1 мм (комплект с полиамид) №37

Светльо благодаря ти много за полезния отговор.Вчера бях на работа и едва в 16:00 имах възможност да вляза в интернет и прочетох всичко написано като препоръки. Звъннах на посочения тел. ,и човека отсреща ми каза че нямат нищо налично и че преди минути е пакетирал за еконт последните боен клапан и др. части за Ат44(явно някой е следил правилната тема).
Хващам шкурката и нов "о" пръстен започвам пак да се мъча ...явно нямам късмет.
п.п...
Благодарение на ivan_V :cheers:
засега ще имам пръстен и при първа жъзможност ще му върна нов.
От Микромакс ми подариха 3 пръста полиамид с подходящ размер ,ако си намеря сръчко със струг може да ми направи няколко и да ги пуснем във форума,обаче кой ще се навие да си пусне струга за 10-ина пръстена ???
Благодаря на всички !
 

sts1969

Редовен Потребител
:rolleyes:Не си спомням дали тези полиамидни пръстенчета не бяха еднакви от двете страни...ако се прецака едната да може да се обърне на обратно
 

anibis

Редовен Потребител
Светльо няма как да са еднакви,от едната страна е на конус,където ляга иглата/щока/а от другата страна си е на чело отрязана.
 

sts1969

Редовен Потребител
Миро, просто размишлявах "на глас" :) според тази схема...ако е фабрична, би трябвало да са еднакви двете страни. Още повече че отвора на пръстена е 4.2мм а зад него има по-широка камера 5.5мм с многото дупки за въздуха:cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
А сега се замисли как се изработва това с конус от двете страни.
Правиш едната страна с конуса, външно обстъргваш до нужния размер, правиш канала на пръстена и режеш нещо което е 3,5мм.
После как го хващаш и още повече точно и какъв конус ще сътвориш?
Айтуй ми е по интересното от цялата тая работа.
 

sts1969

Редовен Потребител
Токущо огледах новият полиамиден пръстен за Бойният клапан който купих от Сотис, еднакъв е от двете страни и има оформени легла за иглата.
 

kodi

Потребител
След двудневно шкурене и напасване стария полиамиден пръстен не става,изпуска си.Наистина не можах да напасна конусната част.
Отворен съм за предложения ако на някой му се намира излишен закътан някъде.

БЛАГОДАРЯ ДОМИНУС
 
Последна промяна:

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Миро, просто размишлявах "на глас" :) според тази схема...ако е фабрична, би трябвало да са еднакви двете страни. Още повече че отвора на пръстена е 4.2мм а зад него има по-широка камера 5.5мм с многото дупки за въздуха:cheers:


Не е фабрична схемата...
Правих я за колега от форума, но не помня вече за кой.
Всеки размер съм свалял от посочения детайл.

П.П.
Снимах и от двете страни въпросните детайли.
 

Attachments

  • IMG_20141106_191812.jpg
    IMG_20141106_191812.jpg
    230.8 KB · Прегледи: 119
  • IMG_20141106_191834.jpg
    IMG_20141106_191834.jpg
    270.8 KB · Прегледи: 109
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
След двудневно шкурене и напасване стария полиамиден пръстен не става,изпуска си.Наистина не можах да напасна конусната част.
Отворен съм за предложения ако на някой му се намира излишен закътан някъде.

БЛАГОДАРЯ ДОМИНУС
Два или три пъти вече, след увеличаване на проходния отвор, ми се е случвало да изпуска. Винаги проблема е изчезвал след като надуя на 200 бара и с по натегнат ударник направя 5-6 празни изстрела. Зная че в случая може да не е така и че нее панацея, но при мен е сработвало не еднократно и за това споделям.
 
Нагоре