Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

anibis

Редовен Потребител
Подарявам полиамидения пръстен за БК на АТ44
На колеги на които наистина им е спешен,и пушкате не им работят,за резерви на лични!
CIMG3019_zps3be33053.jpg
 
  • Харесвам
Reactions: Emp

petkof

Редовен Потребител
По начина показан на снимките по-горе,с временно прикрепени оловни топчета,лесно се променя теглото на ударника, за да може да се експериментира и намери точно необходимото тегло на ударника,преди да бъде изработен нов.Разбира се има и други начини.
 

Йордан88

Новодошъл
Здравейте колеги. Интересува ме размера на О-пръстена на манометъра и тези на цевта (не този който е в цевта, а тези извън нея 2та) с какви размери са, че темата е доста обширна и намирането им е доста трудоемко...Благодаря предварително.
 
Последна промяна:

Георги Игнатов

Новодошъл
Здравейте. От вчера имам чисто ново AT44-PA 5.5 и помпа. Това ми е първото PCP и може да напиша някой "бисер", за което моля да ме извините. Въпроси с течение на времето ще имам доста. Като за начало-не мога да напомпя. Вкарвам "нещото" на помпата в цилиндъра на пушката като предварително капнах на него силиконово масло gamo. Завивам клапанчето и помпя, но издиша там където влиза в цилиндъра. Аз ли бъркам нещо или трябва да се сменят двата о-пръстена на накрайника на помпата?
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Прочети първия пост на предната страница.Това което се пъха в цилиндъра се нарича щуцер,а гнездото му куикфил.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Най-вероятно да. Помпата нова ли е ? Обясни точно какво става при помпене. Чува ли се/усеща ли се да издиша от щуцера за зареждане? Влиза ли прекалено хлабаво щуцера в куикфила?
 

Георги Игнатов

Новодошъл
Помпата е нова. Грешката е моя, но така е като комшиите слагат упътване на турски. В комплекта имаше шайба с о-пръстен. Развих щуцера, сложих шайбата и отново го завих. Всичко си дойде на място. Напомпих без проблем, работейки за различни групи мускули. Не е лесно-чак сега повярвах. Още един въпрос: кой колега от форума е от В.Търново или околността? Ако се наложи доработка, ремонт и т.н. да го търся. Естествено срещу заплащане. Благодаря ви на всички за отличния форум!
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте колеги. Интересува ме размера на О-пръстена на манометъра и тези на цевта (не този който е в цевта, а тези извън нея 2та) с какви размери са, че темата е доста обширна и намирането им е доста трудоемко...Благодаря предварително.
Двата на цевта са 7.66х1.78, Под манометъра какъв пръстен има идея си нямам защото никога не съм го развивал, а и в схемите не го дават този размер. :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здрасти колега. И добре дошъл. На главната страница на форума има раздел с групите от различни градове. Влизаш там и ще намериш великотърновската група. Свържи се с момчетата и те ще ти помагат с новото хоби.
 

Георги Игнатов

Новодошъл
Здравейте. Днес пострелях с новата АТ44 РА. Имам няколко въпроса.
1. От 190 бара до 100 бара направих 30 изстрела. Това нормално ли е?
2. Като духна през дулото на цевта няма вакуум. Така ли трябва да е?
3. Това силиконово масло подходящо ли е за смазване на щуцера и т.н. http://www.guns.bg/products/?action...aliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
4. До 120-150 лв. каква оптика би била подходяща? Не държа да е осветена. Добре е да е с мил дот скала.
Благодаря ви предварително.
 

praetorian

Редовен Потребител
Здравейте. Днес пострелях с новата АТ44 РА. Имам няколко въпроса.
1. От 190 бара до 100 бара направих 30 изстрела. Това нормално ли е?
2. Като духна през дулото на цевта няма вакуум. Така ли трябва да е?
3. Това силиконово масло подходящо ли е за смазване на щуцера и т.н. http://www.guns.bg/products/?action...aliber=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=
4. До 120-150 лв. каква оптика би била подходяща? Не държа да е осветена. Добре е да е с мил дот скала.
Благодаря ви предварително.


Да караме подред:
30 изстрела е нормално, въпроса е с каква скорост, тъй като с всеки изстрел скоростта ще намалява поради намаляване налягането в цилиндъра и ще има пропадане на съчмата.Лекува се по два начина:по - лесния, спестяващ време, нерви и съчми е поставяне на редуктор, който подава еднакво количество въздух при всеки изстрел.Другия вариант е поставяне на по- твърда пружина на бойния клапан и олекотяване на ударника за постигане на 25-27 що - годе еднакви по скорост изстрела.
Трябва да има вакуум при поставен цилиндър и незаредена пушка/не си правете експерименти да смучете или духате през цевта със заредена пушка!!!/.Провери да не са нагризани уплътнителните пръстени някъде.
Да, смазката Гамо става за смазване на щуцера, но пестеливо.Не го омазвай прекалено.
Подходяща оптика в този ценови диапазон е на лийпърс 3-9х40 с милдот.
 

methaa

Редовен Потребител
Всичко писано по-нагоре :yes:
Само искам да добавя за избор на оптика - според мен най-доброто е един ЗОС 10-40х50. Цената им се движи от 150 до 190 лева.
Оптиката е перфектна за мишени, а и винаги е хубаво да имаш повече увеличение!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
1. Напълно нормално е...
2. Когато духаш никога не правиш вакуум. Като смукнеш би трябвало да ти се появи това жИотну вакуума.
3. Всякакво масло което няма да разяде о-пръстените
4. Имам един Лийпърс в отлично здраве 6-24х50 в твоя ценови диапазон.

Моля, заповядай пак:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
30 изстрела не е лоша бройка, зависи каква е била скоростта. Ако се пипне малко пушката може да се вдигне бройката до 40-45 при посоченият от теб диапазон на налягането (говоря за бройка , а не за изстрели в плато) Колкото до оптиката, не бързай...поразрови се в последните страници на темата за оптики и аксесоари, защото ще получиш много пристрастни предложения, аз за 6 месеца смених 3 оптики :D
 

andi

Редовен Потребител
за избор на оптика- 3-9х40 с милдот – или подобна малка и лека- от 3-4 до 9-12 при предна леща до 50 и паралакс на 50 ярда
Обърнете внимание , че това не е обикновения Хатсан а е пъмп екшън - предназначена основно за стрелба от ръка
 

Георги Игнатов

Новодошъл
Благодаря за светкавичните отговори! Пушката бих искал да я ползвам на дистанция не по-голяма от 70м. Нямам намерение да постигам високо спортно майсторство. Просто за удоволствие. Относто АТ44 РА-то, не бих рискувал да го разглобявам и модифицирам в началото сам. Причината е, че няма и много писано във форума за тая пушка. Явно няма много притежатели на тоя модел. Именно за това много бих се радвал да се запозная и да се видя с член на тоя форум, който е от В.Търново или околността.
Забравих да кажа, че тия 30 изстрела ги направих като ползвах чашките, които ми подариха с пушката (тия в ляво) http://prikachi.com/images.php?images/254/7743254T.jpg. Но вече си взех JSB, както съветвате във форума.
 
Последна промяна:

praetorian

Редовен Потребител
Няма друга пуша във форума, за която да има писано повече :lol::lol: .Просто модификацията ПА на хатсан е това, че е с долно зареждане, основните карантии са си на АТ - 44.Постреляй така, щом ти харесва :cheers:.Един ден ако решиш да я модифицираш винаги можеш.Имай предвид преди всичко безопасността, основните правила.Запомни - никога не прави каквото и да било по пушката с напомпан цилиндър!!!Или демонтирай цилиндъра, ако ще правиш нещо по пушката, или изпускай цилиндъра до нула, ако ще правиш нещо по него!Вимавай накъде стреляш - пушката е много силна, на 200 м ако целнеш някой, желна му майка!Внимавай накъде отиват съчмите, за по- сигурно стреляй само извън населено място.Другото - ходил си в казарма, знаеш как е :D:cheers::cheers:
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре