Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ToHKa

Редовен Потребител
Колегада Dominus ми изработи 3 броя на времето,но ги дадох в комплект като я продадох. Изработват се лесно,нужен е инструмент просто :)
Страната от където трябва да влиза иглата се разбира ясно, няма как да го объркате.

За колегата sfo321 :

Tова е долната част ,входа за въздуха, незнам какво точно те интересува,но така или иначе стругар ще ти свърши каквито магии искаш :)

6767712.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Нямаше ме и току що се прибрах. Изчетох каквото сте писали и благодаря за съветите но и аз имах АТ 44 и я разколачвах по 20 пъти на ден и съм поработил върху още няколко та съм пробвал всичко горе изброено. Полирах конуса на иглата със шкурка 2000 и минах тарелката от двете страни а също и леглото после опитах да надуя плавно но изпусна след което я надух рязко. За сега ограничих теча до едно малко мехурче на 2 секунди. Белязах с маркер положението на стрелката на манометъра и го оставих така да видя колко ще изпусне тази нощ а утре ще стреляме няколко часа да поработи малко иглата върху тарелката и вечерта пак ще пробвам дали пуска и ако да колко. Двете страни на тарелката не са еднакви, ако се обърне обратно теча е голям така че автоматично изключвам причината да е сложена обратно, на криво също не е сложена защото поне 10 пъти я намествах. Мислих да правя легло за иглата от другата страна но ме достраша да не изтънее много и после да не издържи на ударите на иглата. Утре ще стане ясно дали ще я бъде по тънката лайсна или ще се купува БК. Сменял съм тарелка на нова пушка изстреляла не повече от 500 чашки а тази не е първа младост, доста е стреляно с нея и е нормално да има износване но да не се продава тарелката като консуматив не знаех а те са си проблемни.
 

ToHKa

Редовен Потребител
dberov, хубаво се мъчиш,неискам да те обезнадеждавам но... няма да се получи, деформирана ли е веднъж (или наранена ) така че да изпуска, да не казвам невъзможно ,но 99 процента :) , поръчай на колега, материала 50 стотинки и труд 2 лева ... :)
Изключваш директно "може да не се е наместила" , налягането така хубаво си я намества ,че дума и лаф да не става . Когато сменях моята даже не я натиснах , сложих иглата и завих тапата, пружинката колкото я бутна, бутна, и 7-8 помпи я заковаха на мястото и.

Успех.
 

sts1969

Редовен Потребител
Някой занимава ли се с изработването на тези тарелки? Бих си поръчал 2-3. :)
 

Emp

Редовен Потребител
Тази тарелка е най-дефицитната резервна част , то стана ясно че колега се е научил да ги прави , но дали ще му се занимава , щото си иска да се отдели време за това нещо , иначе всеки иска да си има резервна тарелка . Аз се опитах по комшийски да измоля тия от Хатсан да ми пратят една шопа тарелки ;) , ама те по комшийски не се хванаха , иначе на всички колеги щях да дам. :cheers:
 

rashko

Редовен Потребител
А защо не я премахнете и на нейно място да си направите един нормален полиамиден клапан ???
 

praetorian

Редовен Потребител
rashko написа:
А защо не я премахнете и на нейно място да си направите един нормален полиамиден клапан ???
Анджак :cheers: Така в пъти се подобрява и работата на самия клапан.А и не е особено сложно за изпълнение. :pardon:
 

dberov

Редовен Потребител
Някой занимава ли се с изработването на тези тарелки? Бих си поръчал 2-3. :)
Тази тарелка е най-дефицитната резервна част , то стана ясно че колега се е научил да ги прави , но дали ще му се занимава , щото си иска да се отдели време за това нещо , иначе всеки иска да си има резервна тарелка.

Щом Павката е направил 3бр смятам че не е проблем да направи и 30бр дори ще е по лесно когато бройките са повече (поне аз така мисля) но вече от него зависи дали има време и желание за това. Добре е че се обръща внимание на тази тарелка защото наистина е много проблемна и дефицитна и който не може да си намери или направи трябва да купува БК.

А защо не я премахнете и на нейно място да си направите един нормален полиамиден клапан ???
Рашко, тука една резба като хората няма кой да направи, нямаме добър стругар и за всичко което правя и искам да е точно пипнато ходя до Варна. :pardon:

dberov, хубаво се мъчиш,неискам да те обезнадеждавам но...
Винаги има надежда - тя умира последна :), тази сутрин без да е стреляно резервоара беше изпуснал само 2-3 бара. Днес бяха направени 40 изстрела да поработи малко иглата по тарелката и в същото време ги хронографирахме за скорост и плато защото сменяхме и пружината на БК. За сега резултатите са много добри (за 20 бара - 25 изстрела със 255м/с в 4 метра коридор) но има още за пипане....., основния проблем е теча и дано да спре.
 

sts1969

Редовен Потребител
rashko написа:
А защо не я премахнете и на нейно място да си направите един нормален полиамиден клапан ???

Зайнтригува ме, дай ако може малко по-подробна информация :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
dberov написа:
Щом Павката е направил 3бр смятам че не е проблем да направи и 30бр дори ще е по лесно когато бройките са повече (поне аз така мисля) но вече от него зависи дали има време и желание за това. Добре е че се обръща внимание на тази тарелка защото наистина е много проблемна и дефицитна и който не може да си намери или направи трябва да купува БК.
Берка, тук изобщо не позна. Не бъркай цпу с универсален струг. Дали са 3 или 30 времето за изработка на всяко едно е приблизително еднакво. На цпу губиш време само да създадеш G кода и да подготвиш машината. После я гледаш и дремиш :)
 

dberov

Редовен Потребител
Dominus написа:
dberov написа:
Щом Павката е направил 3бр смятам че не е проблем да направи и 30бр дори ще е по лесно когато бройките са повече (поне аз така мисля) но вече от него зависи дали има време и желание за това.
Берка, тук изобщо не позна. Не бъркай цпу с универсален струг. Дали са 3 или 30 времето за изработка на всяко едно е приблизително еднакво. На цпу губиш време само да създадеш G кода и да подготвиш машината. После я гледаш и дремиш :)

Затова казах (поне аз така мисля) защото знам че ако се прави на ЦПУ, когато когато има образец и по него се програмира машината после само се слага материала и чакаш да изпълни програмата.
Ако се прави едно по едно на струг вече си е човръкня. :yes:
 

luis vu

Потребител
детайла е лесен за изработка на универсален струг . разправия е полирането . отнема поне половин час за бройка . за серия от 20 бр сигурно ще може да се продават за 4-5 лева .
дали клапана или леглото е полиамид е все едно . стига полиамида да е добре полиран .даже на една пушка сложих и легло и клапан от полиамид . работи си отлично .
бройките имат значение .за 1000 ще пусна автоматично полиране и цената сигурно ще е 2 лв
 

Dominus

Редовен Потребител
А ти знаеш ли вица за зайчето дето все питало - имате ли 100кг. моркови? И така три дни. Накрая му отговорили че имат.
- И какво ще ги правите? попитало то


А направи 1000 бр. да те питам и аз като него, какво ще ги правиш :)
 

GEORGI PL

Новодошъл
Здравейте колеги, закупих БТ 65 СБ, и имам няколко въпроса. Като цяло съм много доволен от пушката, поназнайвам нещо за стрелбата и огнестрелното, но с тоя тип оръжие съм меко казано "бос", и не искам да човъркам. Като презареждам, понякога зарежда сачмите през една, а като гледам барабана си го върти нормално? Като смазвам пушката, трябва ли да внимавам да не влезе смазка някъде? За да заредя, трябва да дърпам болта максимално назад, с усилие, иначе не закача спусъка, възможно ли е да се регулира?
От тук регулира ли се нещо?
 

st_beer

Редовен Потребител
GEORGI PL написа:
Здравейте колеги, закупих БТ 65 СБ, и имам няколко въпроса. Като цяло съм много доволен от пушката, поназнайвам нещо за стрелбата и огнестрелното, но с тоя тип оръжие съм меко казано "бос", и не искам да човъркам. Като презареждам, понякога зарежда сачмите през една, а като гледам барабана си го върти нормално? Като смазвам пушката, трябва ли да внимавам да не влезе смазка някъде? За да заредя, трябва да дърпам болта максимално назад, с усилие, иначе не закача спусъка, възможно ли е да се регулира?
От тук регулира ли се нещо?

Според мен проблема с барабана ти идва точно от зареждането. Получава се когато не си успял да дръпнеш добре да зареди,а барабана е вече превъртял и когато дръпнеш втори път за да зареди барабана отново превърта и така пропуска чашка и оставаш с впечатление ,че върти през чашка.Явно спусъка ти е направен да е много нежен и чувствителен и затова закача по трудно. Може да се регулира от болчетата на спусъка. Ако спусъка ти е като този на снимката се регулира от 3 болчета.От 1-2 се прави хода . От 3 се натяга твърдостта. Някъде в темата назад със същата тя снимка съм описал точно за какво е всяко болче и какво настройва както и къде се полира.

П.п
Намерих къде е писано да не търсиш цялата тема.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?p=104315#p104315
 
Нагоре