Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Е не е ли по-добре от форума пушка втора ръка. Режеш цевта и цилиндъра. Едно парче дърво за приклад /не че не можеш да отрежеш и оригиналния/ и си готов. Единствено че няма да си с куатро спусък, но за това, за което ще го ползваш едва ли ще ти е нужен куатро. Аз лично бих орязал АТ-то на булпап, и като казвам орязал имам в предвид и цилиндъра и цевта/ но не чак толкова колкото са на пистолета. Пак ще се получи супер компактна пушка, която може да стои под дрехата или между седалките, но ще е много по добра от този ... не знам как да го нарека... пищак.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Има разлика - едното е пистолет, другото пушка.
Аз бих си избрал пушката в булпап вариант. Прикладването ти дава много повече от към точност, да не говорим и за компактност.
Какво имам в предвид компактност - в колата ми е по-компактно и лесно да стрелям с булпап отколкото да се меря с опънати ръце с пистолет на механични, бързомерец или оптика. Това че е пистолет, не означава че е по дискретен при употреба - единствено при пренасяне.

Мисля си че АТ-10 във булпап не е необходимо да се реже - дължината е идеална.
 

dilom08

Редовен Потребител
Научна фантастика е даже меко казано. Като почне да се говори как се стреля от кола с пистолет как ще се правят чудеса с този резервоар и къса цев ми става меко казано весело.

Но както гласи една поговорка - балами много, просто иска търсене..................
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Става ама най-добре ще е с версията pump action. Някой беше преправял и писал тук.
Иначе се губи смисъла да разприкладваш за всяко зареждане.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Зависи от стила стрелба.
Аз бих предпочел да си опирам пушката в стъклото или вратата а пъмп екшъна е кофти да се презарежда тогава, а и сайд левъра за мен си остава най удачния начин за презареждане. Болт екшъна е също куц.
АТ-10 сайд левър си е супер за хулиганка, само резервуара да беше по-голям, другото се доработва лесно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Явно не си стрелял много с булпап Тато. Късак пушка си е и е трудно да стреляш с подпрян приклад, пък камо ли в кола. Пък ако искаш допълнителна упора, подпираш ръката под ложата, а това не пречи да си заредиш - само леко повдигаш. А лоста ако не го пренесеш, ти идва много назад и кофти се зарежда. Пробвах точно такъв булпап в По;ша, но това ме отказа от него - става красиво, но не толкоз функционално - по-далече е от основната идея.
 

azsumtuk

Потребител
http://picbg.net/u/22907/14725/647265.jpg
Ето го перфектния булпап . Лазерът е настроен около 15-20 м. , а оптиката на около 35 м. Покрива всичко до 40-50м. Не разприкладваш след всеки изстрел . Идеята е моя , изпълнението на Павле . Мечта .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Те точно тааа пущина имах предвид. Това си струва преправянето(въпреки че бих я харесал с дървен приклад повече, но зареждането тогава ще е по трудно изпълнимо с дървени части).
 

FreeMan

Редовен Потребител
Пластмасата си е ок, впредвид целите за ползване. Дървото е много уязвимо в малки пространства.
Азимут, дай малко по-светстни снимки де. Не се вижда дали е 10заряден и калибъра какъв е?
Дай близки и по качествени снимки на туй бюджетно булпапче.
Това не беше ли пускано преди. Приклада не беше ли преправян с автомобилен кит?
 

azsumtuk

Потребител
FreeMan написа:
Пластмасата си е ок, впредвид целите за ползване. Дървото е много уязвимо в малки пространства.
Азимут, дай малко по-светстни снимки де. Не се вижда дали е 10заряден и калибъра какъв е?
Дай близки и по качествени снимки на туй бюджетно булпапче.
Това не беше ли пускано преди. Приклада не беше ли преправян с автомобилен кит?
Дежурен съм до 06.06 после мога да пусна снимки . Иначе е кал.5,5 , 10 заряден пъмп екшън . Десет изстрела без да изпускаш целта от поглед .
Идеята е от снимка която ти качи в тази тема през есента .
 

DANNY

Редовен Потребител
Малко Бразилски тунинг :bravo:
 

Attachments

  • user1803_pic18431_1338807556.jpg
    user1803_pic18431_1338807556.jpg
    123.4 KB · Прегледи: 299

FreeMan

Редовен Потребител
azsumtuk написа:
FreeMan написа:
Пластмасата си е ок, впредвид целите за ползване. Дървото е много уязвимо в малки пространства.
Азимут, дай малко по-светстни снимки де. Не се вижда дали е 10заряден и калибъра какъв е?
Дай близки и по качествени снимки на туй бюджетно булпапче.
Това не беше ли пускано преди. Приклада не беше ли преправян с автомобилен кит?
Дежурен съм до 06.06 после мога да пусна снимки . Иначе е кал.5,5 , 10 заряден пъмп екшън . Десет изстрела без да изпускаш целта от поглед .
Идеята е от снимка която ти качи в тази тема през есента .

Ей това е!
Някои са си останали със снимките, а други са действали!
Поздравления, браво и честито!
 

batnan

Редовен Потребител
Hatsan AT44-10PA Bullpup
Упс колегата azsumtuk горе е сложил снимка на нещо подобно извинете :-[ а още по горе и FreeMan
Aко може това да бъде изтрито
Като се уакам някъде не мога ли сам да си трия постовете?
 

Attachments

  • bullpump.jpg
    bullpump.jpg
    83.1 KB · Прегледи: 247

azsumtuk

Потребител
batnan , а това на снимката твое ли си е или само си го "копнал" от някъде .
 

batnan

Редовен Потребител
Копнал съм :) струва ми се че е същото дето FreeMan го е копнал преди доста време :-[
Бях копнал едно дето е 1 към 1 с твоето ама го изтрих да не се повтарят :)
Сега като го гледам нищо чудно и твоето да е :)
А ето я и страницата http://www.nzairgunners.com/nzairgunfor ... hp?t=11681
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    303.8 KB · Прегледи: 193

azsumtuk

Потребител
Прав си , това е снимка на моето пушле в процеса на изработка . При братушките е с поне 10 см. по-късичка , но при зареждането на пъмп екшъна трябва да имаш як захват за подвижната ложа отдолу , а те бая са я поорязали . Ефектно е , но дали е ефективно !?
 

batnan

Редовен Потребител
То е поправимо да му сложат една дръжка нещо такова да стане
 

Attachments

  • bullpump 1 copy.jpg
    bullpump 1 copy.jpg
    76.2 KB · Прегледи: 176

Niki

Редовен Потребител
Това е моята пушка!Страшни бели прави!
 

Attachments

  • Изображение0314.jpg
    Изображение0314.jpg
    415.3 KB · Прегледи: 341
  • Изображение0314.jpg
    Изображение0314.jpg
    415.3 KB · Прегледи: 247
  • Изображение0315.jpg
    Изображение0315.jpg
    400.7 KB · Прегледи: 295

DoDo

Потребител
:offtopic:
То хубаво станал Hatsan-a, ама на фона на Aston Martin-а едваааам го забелязвам ;)
 

Grifcom

Потребител
Я да ви питам: вашите цилиндри / 180 сс / имат ли разлика ???
 

Attachments

  • 12062012844.jpg
    12062012844.jpg
    971.2 KB · Прегледи: 174
  • 12062012845.jpg
    12062012845.jpg
    528.6 KB · Прегледи: 161
Нагоре