Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

bateelmo

Потребител
Колега хасаните са различни до един. Някои стрелят дори от кутията, а други нямат вкарване в пътя. Като се има в предвид конструкцията на ударника и теглото му , към 50 грама всеки грам надолу е от полза. Ако можеш слез под 30. Пружината на клапана колкото по твърда толкова по надолу в баровете слиза платото. Пружината на ударника колкото по твърда толкова по висока скорост, но като се има в предвид конструкцията и външния и диаметър не може да се очаква кои знае колко увеличение на твърдостта в сравнение с оригиналната. Останалото са проби и стрелба през хронографа. Дано да съм бил полезен, а ако бъркам някъде да ме поправят.
 

staif

Редовен Потребител
Здравеите колеги,исползвам снимката на ilian от поста му на 185 стр. за да стане по ясно и да попитам за проблем които се случи днес с моето БТ :
докато стрелях изпадна тая пластина отбелязаната с червена стрелка.От написаното в темата разбрах че е кобиличка ,но неразбрах за какво служи?Промяна в състоянието на пушата не забелязах след това..макар че ми засече един два пъти дотиквача спрямо барабана
Ако е значим този детаил може ли да се намери някаде за да се подмени или да се изработи, даже и като краен вариянт да се завари?
благодаря предварително :cheers:
 

Attachments

  • Picture+306.jpg
    Picture+306.jpg
    56.4 KB · Прегледи: 183

bateelmo

Потребител
Ако това е кобилицата, не съм сигурен защото имам ат и там я има ама е малко по различна, но върши същата работа. Колегата Илиян я махна защото не му пукаше колко въздух харчи пушката. Цялата работа е че тя вилка хваща ударника след като удари клапана и предотвратява рикушетните удари по иглата които само правят преразход. Ако и тебе не те бърка по честото помпене значи няма проблем. В противен случаи трябва да я възстановиш. Не знам от къде може да купиш нова , но не е чак толкоз сложно да си я направиш. Успех!
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Забрави за покупка на нова вилка... :pardon:
Не е сложно да си я направиш, сложното е после да изкара повече от 50-тина изтрела...
Че като знам какво "лупкане" пада...
 

staif

Редовен Потребител
Благодаря за разяснението :cheers:
явно ще се прави нова -сулука си е ценен :) лошото е че е калена..но щом не е сята в градина значи няма как да не се направи ;) :cheers:

kid написа:
Забрави за покупка на нова вилка... :pardon:
Не е сложно да си я направиш, сложното е после да изкара повече от 50-тина изтрела...
Че като знам какво "лупкане" пада...

писах преди поправката ти..
Кво значи "лупкане" :) и защо да не издържи ако се направи/..И какво е решението в такъв случаи?
 

praetorian

Редовен Потребител
Можеш да компенсираш преразхода без вилката като сложиш по- корава пружина на клапана.Проверено, поне на АТ44.Даже по- лесно се глади плато тогава, понеже ударника вече не преодолява усилието на пружинката на вилката при движението си напред и платото ти може да започне и в по- високите налягания.Още повече при БТ, където преразхода си е заложен май фабрично с тези голеееми отвори.
 

bateelmo

Потребител
А бе моита пружина на клапана ако някои успее да я натисне без да си пробие палеца подарявам му я, но като махнах вилката сбогом 10 изстрела. За това я сложих пак и сега прави 35-40 изстрела с 47-50 джаула. А и клапана ми не е по малък струва ми се от на бт то, тъи като съм го правил по поръчка и е доста по голям от оригиналния.
 

usera2

Потребител
За предпазване от топлината може да му надяваш изолация за ВиК тръби. Няма да е красиво, но ще се сваля и поставя елементарно без последици и само при нужда. А може и да има някакъв ефект зимата, когато ще предпазва малко и от студа.
 

staif

Редовен Потребител
Колеги тази вилка на БТ-то под кой номер е на взрив схемата та да не объркам нещо ..от Сотис ще могат да ми я доставят ако я заявя под номерация.
 

Attachments

  • Picture+306.jpg
    Picture+306.jpg
    56.4 KB · Прегледи: 117
  • BT65-SB-+exploded+view-October+2011.pdf
    741 KB · Прегледи: 62

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
АТ-44 си остава класика(защото е копи/пейст)!
Всички други продукти за мен са плод на некадърен маркетинг и също толкова добри инженери.
а това последното е изрод :pardon:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
praetorian написа:

Ей това го запасвам като хайдутин и отивам на 10 м в зала... Ще обутам всичко дет мърда.. :crazy: :crazy: Чак пък и 6,35. Колко ли изстрела прави с едно зареждане на огромния резервоар ???? Иначе е страхотен кучегон... Поразпробиваш тук-там, една по-яка пружинка на нужното място, бутилка с метан и глей к'во става... 28джаула а? Баси квазимодото.. Да му бяха направили маааалко по-лицеприятен вид поне.. :wall:


п.п. Чак сега видях:
Позлатен метален спусък;
Ето откъде идва високата ценаааа.. ;) ;) ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Това дали имаш пари или не, не е от значение в случая. На тази цена и по-ниско вървеше БТ-то преди около 3-4 месеца. Факт е че всичко на Хатсан е с тенденция нагоре, което много лесно може да се заобиколи с по-добро качество, дизайн и удобство за почти същите пари.

За момента това че няма големи алтернативи за пистолет, не означава че утре няма да има такива.
Случая с Комета при пушките може да се повтори и при пистолетите и тогава турчилята ще си останат със скъпите заготовки ръждясващи по складовете.

Пазара е динамичен и не прощава алчността.
Хатсан можеха да правят повече пари от масовостта, а не от мигриране в ценови ниши за където не са нито като качество, нито като дизан, нито като удобство.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз сериозно питам , кои са по практични за около тези пари ,говоря за пцп пистолет ,който да се ползва от кола. :rambo:
 

andi

Редовен Потребител
http://edgun.ru/cat/lelya.php

Динка, турския е 41см и 2 кг . Трудно ще направиш някакво чудо в тези габарити. Дори "Леля" е 50 см заради интегрирания мод.
 
Нагоре