Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

traun

Потребител
може ли да помоля някой който е ползвал или ползва Кросман мародер 5.5 да направи сравнение с Хатсан ВТ65 в същия калибър.че то аз въртя суча ама май пак ще се хвърлям в ПЦП филми.абе сърце не изтрая!само тряа да обработя жената на ново че тя преглътна пищова от подписа ама за толкоз кратко време ако и сервирам и още нещо ще стане множко.като цени не е кой знае каква разликата между двете.и се извинявам ако въпроса ми не е точно за тук.
 

praetorian

Редовен Потребител
traun написа:
може ли да помоля някой който е ползвал или ползва Кросман мародер 5.5 да направи сравнение с Хатсан ВТ65 в същия калибър.че то аз въртя суча ама май пак ще се хвърлям в ПЦП филми.абе сърце не изтрая!само тряа да обработя жената на ново че тя преглътна пищова от подписа ама за толкоз кратко време ако и сервирам и още нещо ще стане множко.като цени не е кой знае каква разликата между двете.и се извинявам ако въпроса ми не е точно за тук.

Кроснам мародер:Взимаш и стреляш и улучваш.Имаш перфектно заглушена цев и сносен дървен приклад.
Взимаш хатсан:стреляш и се чудиш, кога ще уцелиш и дали си случил на бройка. :crazy: ;)
Така си мисля аз....
 

ilian

Потребител
Много ми прави кеф като дръпна спусъка и отстреща да удари веднага ;),жсб-та 1.17 на свръхзвук ми пълнат душата ^-^.Може на по нормални скрости да е по точна пушката но ме дразни забавянето на удара :-\.
Стая малка оптика не можах да изкарам по добър образ :pardon:,ада който не е чувал тая година кукувица да си вземе пари ;)
http://youtu.be/XHa9aFrzT1o
 

lynx

Редовен Потребител
Илиански, на клипа кое е наклонено на ляво?
-пушката с оптиката
-оптиката е наклонена спрямо пушката
-фотоапарата е наклонен надясно и създава илюзия че пушката и оптиката са наклонени наляво
 

traun

Потребител
уважавам мненията Ви ама залитам към много джаули.комета според теб дава 40j.аз кат видях ВТто с неговите 70j и по ще ме радва.гледах и пипах суматра ама не я усетих да ми пасне някак.къс приклад и поне за мен неестественна – разбирай неудобна стойка.АТто дет го продадох в началото ме кефеше докато не разбрах и видях по-мощните пуцалки.та така продължавам със залитанията пък някога и ще се роди нещо де! :yes:
 

belyatamax1

Потребител
има една приказка(не я знам точно но...) "По-добре 50 джаула в окото-отколкото 150 в опашката!"
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
belyatamax1 написа:
има една приказка(не я знам точно но...) "По-добре 50 джаула в окото-отколкото 150 в опашката!"
ето я от подписа на един Колега оригинал -
Это в огнестреле есть винтовки из которых можно попасть буйволу в пятку, а у него рога отвалятся. У нас ситуация кардинально иная. Если я на охоте доставлю свои 50Дж в в глаз волку волку – он мой. А если пульну 100Дж, но хвост, то никому от этого радости не будет.
 

anibis

Редовен Потребител
Един тунинг на железарията и приклада от колегата /cilindura/ :yes: Приклада е от Бам 50 В момента Хатсана е около 70-75J регулиране на скоростта както Суматра и още куп негови тунинг идейки. ;) http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/01052012294.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/01052012292.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/01052012291.jpg http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/01052012291.jpg
 

traun

Потребител
belyatamax1 написа:
има една приказка(не я знам точно но...) "По-добре 50 джаула в окото-отколкото 150 в опашката!"
Е да де ама според тая сентенция не трябва да има суматри примерно!?!аз кво сьм крив че не ми доставя удоволствие да пускам една след друга чашки в мишена.по приятно ми е на вилата в балкана над селото си нареждам на различни места мишени - консерви кенчета и квот друго ми падне.много ефектно се прьска кенче пьлно с вода.и те така.
Не искам да засегна никой-просто всеки луд с номера си.та за това мойта си лудост клони кьм ВТ 65-6.35
 

sess84

Редовен Потребител
И аз много умувам за 25 калибър , моля някой от тук ако го има да каже как се даржи :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
sess84 написа:
И аз много умувам за 25 калибър , моля някой от тук ако го има да каже как се даржи :)

За ат-44 Long 6,35 ще ти кажа (имах)
Сложих му редуктор и стреляше ЖСБ Кинг със 265м.с.
за този калибър си беше "скалпел"

Ако взема едни парици ще си взема плякалка и в 6,35, но този път да е такава че Кинг-а да го мята без проблем поне с +300
Един от възможните ми избори ще е БТ-то
 

belyatamax1

Потребител
Нещо си в голяма заблуда за възможностите на БТ-то ,в момента стрелям с 340мс с жсб 1.17 за около 20 изстрела и на 50м не е проблем да стрелям по бирени капачки с доста голям процент на успеваемост ,та въобще не ми е ясно за какви опашки ми говориш
Това че дадена пушка не става за състезание по бенчрест не означава,че не си върши добре работата,тази зима имах големи емоции с нея
Стреляй и не обяснявай. Каквото и да напишеш дори и да пуснеш безспорни снимки за доказателство винаги ще срещаш опоненти. Всеки да си избира и да си решава как да стреля и да си мисли че неговия начин е верния и най-правилния
Илияне,дай да ги видим(не че си длъжен разбира се) тези бирени(колко са големи) капачки на 50 метра с 340 м/с колко е "успеваемостта".Да ми разсееш заблудата!Пък може твоята да е уникална.
Всеки сам си избира и решава как да стреля(легнал,на челна стойка т.н...), но това е форум за пневматично оръжие, не за литературно съчинение.Може малко да го поукраси но смешки да разказва
 

st_beer

Редовен Потребител
@belyatamax1
Аз познавам лично Илиан и съм убеден че казва истината и не е лъжец нито писател на литературни съчинения. Има доста негови клипове и можеш да видиш как стреля и на какви дистанции както и с каква успеваемост по капачки залепени на един стълб ;) ;)
 

belyatamax1

Потребител
не познавам колегата Илиян и не го смятам за лъжец.Гледал съм му клиповете ,но невидях хатсан бт65 50м по бирени капачки.
 

traun

Потребител
абе май така ще излезе накрая.от два дни обикалям магазини като щур и питам и разпитвам и досаждам... ;).само още малко кеш ми тряа и се хвърлям в приключението.само май трябва да реша първо въпроса със зареждането.и в тоя ред на мисли кво ще речете за това http://shop.oragie.com/product_info.php ... cts_id=410.има ли някой дет си го е купил?тенкс на всички за съветите.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Колега тези "пикливи гумички на щуцера" ако са оригиналните/едни светли-жълтеникави/ ще ти е кратка радостта.
Моят съвет е да си купиш едни 4.5х2 от Хубата, или от някъде другъде и да забравиш за този проблем...
 

Карлсон

Потребител
Колеги, преди малко ми пристигнаха о-пръстенчета 4,5х2 за щуцера на помпата на Асаня... Истина е че са по-фина изработка от тези дето са в комплекта на помпата - на цвят са черни, без видими ръбове и дефекти по повърхността, на пипане са леко омазнени с нещо... Ако някой има нужда, да драсне два реда, с радост бих помогнал, пари не искам, но незная как ще стане транспортирането им ако сте в населено място различно от Бургас... Към момента имам 130 бр., това е минималното количество за поръчка от Хубата... Ако имате въпроси пишете на лично да не пълним темата с маловажни неща... Поздрави ;)
 
A

Anonymous

Гост
Разгледах темата,но не открих във всички тези страници отговорите на 2 мой въпроса.
1.Колко е обема на задредукторната камера?
2.Какъв е грамажа на ударника?
3.Ако може характеристики на пружините на бойния клапан и пружината на ударника-говорим за дължина дебелина вътрешна и външна.Много ще съм благодарен ако някой успее да ми помогне,благодаря предварително! :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
thunder4 написа:
Разгледах темата,но не открих във всички тези страници отговорите на 2 мой въпроса.
1.Колко е обема на задредукторната камера?
2.Какъв е грамажа на ударника?
3.Ако може характеристики на пружините на бойния клапан и пружината на ударника-говорим за дължина дебелина вътрешна и външна.Много ще съм благодарен ако някой успее да ми помогне,благодаря предварително! :cheers:
Виж в темата за редукторите.Кажи с кой резервоар си, кой калибър, с каква скорост искаш да мята...Хатсан ли е пушката, каква е.Предполага се, че е хатсан, щом тука питаш.За какъв редуктор става въпрос ???
 
Нагоре