Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

pavkata_1234

Потребител
Момци,имам нужда от една консултация.........Разглобих си пушката за рутинно почистване,всичко направих както трябва,но после при сглобяването,загладих болта(що го стягах толкоз много!!!!),който се намира под дотиквача!!! Как да го развия сега и да си сложа друг? Благодаря ви предварително.Поздрави :cheers: :cheers:

П.С.Прилагам и снимка
 

Attachments

  • DSC02805_resize.JPG
    DSC02805_resize.JPG
    83.8 KB · Прегледи: 292

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Купуваш качествен Торкс с подходящ размер и го набиваш в кашкавала. После ще можеш да го отвиеш винта.
 

bor1968

Потребител
Моя на същото място изобщо не успяхда го развия. Гадния Турчин го бе залепил и шестограма прееба гнездото.
Реших проблема като провъртях главата на болта внимателно с дрелка. Като падне главата спираш, разглобяваш и тъй като тялото на болта стърчи от долния детайл имаш възможнос да го хванеш с клещи и да го развиеш.
После ако резбите са здрави слагаш подобен болт. Ако не, нарязваш нова, слагаш нов болт и ще се получи.
 

DANNY

Редовен Потребител
Има ли колеги които да са ползвали Хасаниски и Раухски СМ в комбинация със силна пушка?
Могат ли да споделят лични впечетления?
Благодаря предварително
:cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Зависи колко силна.До колкото те познавам за теб всичко над 16 дж е топ.
Аз съм ги тествал и двата модератора на ФХ циклон към 38 дж и двата бачкат перфектно.
Ето един клип който направих тогава:
http://www.youtube.com/watch?v=LDR4Uw83 ... 2Rdl8uS2k=

Само да добавя че хасанския заглушител е със сменени ролки вътре понеже оригиналните не ми харесваха.
 

ilian

Потребител
Днес си приспособих пушката за бърз реглаж на скоростта,защото обичам да си променям постоянно настройките с които стрелям а също така и чашките според нуждите ;).Писна ми постоянно да разглабям заради дребни промени, а и прострелката ми винаги отиваше на м----та си,сега коригирам леко само по вертикала :yes:.Най-важното е че не ми пречи по никакъв начин на захвата на пушката :rambo:
 

Attachments

  • Picture 339.jpg
    Picture 339.jpg
    291 KB · Прегледи: 314
  • Picture 340.jpg
    Picture 340.jpg
    289.4 KB · Прегледи: 262

DANNY

Редовен Потребител
Имам питане :)
Как се маха механичния мерник на BT-то в началото на релсата?
Мога ли на негово място да монтирам монтаж за оптика?
...че днес май това ме чака.
Не видях болтчета за разхлабване и премахване

Става въпрос за този механичен мерник
тук го има
Hatsan_BT65_RB_FireLion1_enl.jpg


тук го няма, премахнат е
Hatsan-Arms-BT65-C66777.jpg


и тук
hatsan-bt65-pcp-gevar.jpg




--------------------------------------
това не е СПАМ! :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Развий напълно врътката за корекция нагоре-надолу.
Отдолу ще видиш откъде се развива.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте Колеги,

Изчетох почти цялата тема, която не е никак малка :) но никъде не намерих да казвате нещо за тази пушка Въздушна пушка Хатсан BT65 RB ELITE 5.5 мм черен синтетичен . Много ми харесва като цена също е добра. Мисля, при получаване в магазина да я взема. Ако някой разполага с подобен модел моля да сподели вижданията си за модела.

Предварително ще ви благодаря за помощта :)

Весели празници на всички :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Ето ти източника: http://www.hatsan.com.tr/new_products.asp
Абсолютно същия е като предните BT-та, има само разлика в приклада и в някои джунджурии...
Цените половин една година ще са невъзможни и след това ще паднат.
Фесовете видяха че в България пушките им се купуват и се самозабравиха.
Сега ще им ръждясват по складовете.
 

silver bullet

Редовен Потребител
ilian пробвал ли си тези съчми на твоята пушка BT65 RB http://www.pushka.eu/product/Air-gun-pe ... avy-5.5-mm

Ако някой друг ги е пробвал на BT65 или на AT 44 Long да каже как се държат на 50 и 100 метра.
Поздрави :cheers:
 

Attachments

  • Sachmi_vazdushno_orazhie_Ultra_Shock_Heavy_1.645_gr._5.5_mm_1263.jpg
    Sachmi_vazdushno_orazhie_Ultra_Shock_Heavy_1.645_gr._5.5_mm_1263.jpg
    38.1 KB · Прегледи: 170

valentin4o_mihailov

Новодошъл
току що пробвах АТ-то с 1.9гр. и максимално ги засили с 273м/с,а баракуда с 315м/с.Пробвано е със заглушител,и без него без да нанизвам тръбичката на хроното на цевта,понеже да не бърка нещо,с почистени датчици и нова батерия.Това е с АТ44 Лонг
 

ilian

Потребител
Да ви поясня какво искам да кажа,БТ-то е доста силна пушка и така е нагласена,че е по лесно да вдигаш скоростта от колкото да я намалиш и да докараш някакво постоянно плато.Като я охлабя(280-290мс с жсб 1.17)докарвам най много 30 изстрела в плато от 5-7мс коридор,като я натегна със същите чашки имам 20 изстрела при 325мс при по добър коридор под 5мс :yes:,а може и 10 изстрела с 340мс :crazy:(повече не ще да ги засили явно много бързо излизат и правят само огромен преразход.
Сега за точността,не знам какво разбирате под точност но аз при 325мс с 1.17г на 60м стрелям с доста добър успех по бирени капачки,на 50м групите са от порядъка на 25-35мм ,на 100м 60-80мм(някой път и по 30мм съм правил но това си е чист късмет :yes:).Говоря за реални неща като някакви постоянни резултати а не някаква снимана мишена от цял ден стрелба и после се качва най-добрата и видиш ли пушката стреля така :no:.
Поради това,че правя само 20 изстрела перфектни казвам,че тази пушка не е много подходяща за редовна стрелба по мишени(освен ако не се вържеш към бутилката ;))
CaMyPau написа:
Идеално си се насочил. Топ има в предвид мощността. А понякога мощност не е равно на точност....
Нали се сещаш,че на мухата им е все тая къде ще я уцеля дали в окото или по главата,все дава фира ;)
Ето една мишена на 120м,стрелях с жсб 1.03 ,скоростта не съм я мерил(на 100 процента свръх звук съдейки по плющенето от изстрела ;)).Това е цялото плато на пушката от 200 до 135 бара,стрелях на х4 , легнал без двуноги и чувалчета ,с предната ръка подпряна на един камък,пушката е простреляна на 60м от там нататък на дотове.Втората група(само оградените попадения)е 85мм :sniper2:

Нещо се засегнах на тема точност и преди малко пробвах на 100м(втората снимка) при дъжд и ветрец(срелката на снимката показва посоката му).Като пуснах първите 5 направих вторите но се целих половин дот по високо,втората група е 47мм а първата без флаера отдолу в ляво е 36мм ,чашките жсб 1.03 скорст не известна(много шумна) :pardon:,позиция на стрелба предния капак на колата от торбичка с пясък
 

Attachments

  • Picture 342.jpg
    Picture 342.jpg
    291.1 KB · Прегледи: 223
  • Picture 343.jpg
    Picture 343.jpg
    295.3 KB · Прегледи: 227

dilom08

Редовен Потребител
Когато човек иска и може да си я направи като скалпел, то тя става като скалпел. Хубавото е че е евтина и носи всякакъв тунинг- като почнеш- нов ударник, нов клапан, нов спусък, редуктор, цев и тн и тн. и няколко месеца работа и тестове и става. така на коляно не става, както много хора си мислят. Е става, но за капачки и др., но не за прецизна стрелба.
 

st_beer

Редовен Потребител
dilom08 написа:
Когато човек иска и може да си я направи като скалпел, то тя става като скалпел. Хубавото е че е евтина и носи всякакъв тунинг- като почнеш- нов ударник, нов клапан, нов спусък, редуктор, цев и тн и тн. и няколко месеца работа и тестове и става. така на коляно не става, както много хора си мислят. Е става, но за капачки и др., но не за прецизна стрелба.

Колко пари ще излезе като крайна цена пушка,модератор + този пълен тунинг за скалпел ако човек си го прави при майстор с машини (не на коляно)?
Колко време въпросния човек на който е пушката дал я за тунинг ще стои без такава?
Каква е гаранцията че всичко ще стане на 100% сполучливо?
За лична пушка и наличие на лична работилница с машини бих се съгласил че е напълно постижимо като се правят много тестове и доизкусуряване.
Това обаче е трудно да се направи масово понеже няма рецепта за тези пушки. Всяка бройка е уникат.
Който търси спортна и състезателна пушка най добре е да се насочи в покупка на такава от колкото да върви по трънливи пътеки.
Това си е мое мнение и не ангажирам никого с него.
 

belyatamax1

Потребител
хатсана може да стреля като другите класни пушки с много малко доработки,но за тези пари няма да се замисля-вземам cometa lynx.Най малкото е по-красива и добре направена и още,и още...На цената БТ-гегата,кометата е много напред
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Аз като стар Хатсанаджия...
Имал съм 4 АТ-та
две в калибър 5,5
едно в калибър 4,5
и едно в 6,35

Не са лоши пушки, но както каза Миро - Комета Линкс ще им изяде хляба :exclaim:
сметнете цената:
-на едно 10зарядно АТ-44
-сложете му дървен приклад
-400 кубика АЛУМИНИЕВА БУТИЛКА за ~80-100 40J изстрела
-сложете и редуктора
-сложете и облечената (един метър СМ) освободена КОВАНА ИСПАНСКА ЦЕВ + стрипер
ЗАВОДСКО ИЗПЪЛНЕНИЕ
:cheers:
 
Нагоре