Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Svetoslav

Потребител
здавеите наскоро си купих 3 подрет натсан АТ 44 long но в 6.35. докарах му плато от 275 м/с с gsb KING 1.645 от 200 до 150 bara . искам да помоля някои ако има излишна останала прожинка за BK по корава от оригиналната да ми я ПРОДАДЕ заштото немога да си намеря в гр МЕЗДРА
 

strelqmto4no

Потребител
На бойния клапан на АТто винаги ли резбата за болта е скосена във вътрешния си край. Имам 2 болта които при навиване спират донякъде и не могат да се навият докрай. И кво да прая че да докарам платото?
 

sts1969

Редовен Потребител
Дай малко снимки, че не се сещам къде по бойният клапан на АТ има болтове. За докарване на плато...трябва да се върнеш доста на зад и да прочетеш задълбочено темата (на мен на времето ми отне 1 седмица четене), защото не е никак лесен процес, и е много дълго за описване.
 

strelqmto4no

Потребител
Разбрах, не било болт ам, тапа.кат ти кажат тапа и си представям коркова тапа.
 

dberov

Редовен Потребител
Ако ти напиша игла, какво ще си представиш, игла за шиене ли? Научи малко терминология, че като питаш нещо да могат да те разбират.
Сега, за да ме разбереш аз какво ти пиша обяснявам. БК е абревиатура или на българскарски, съкращение от Боен Клапан.
Та въпросната тапа на БК не би трябвало да е скосена, понеже ако се ограничи нейния ход се ограничава и възможността за реглаж.
Направи си нова тапа от бронз или месинг с нормална резба.
 

Svetoslav

Потребител
Здравеите колеги някои можели да ми каже какви настроики се прават ако разкарам жилката за да нямам преразход и все пак добра скорост,защото постоянно се подбива закалих я но пак се подбива просто е от мека стомана направена. пушката е хатсан АТ 44 лонг 5.5 имам и лонг в 6,35 но при него си е доста закалена мойеби защото е по ново производство.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Не стана ясно кой детайл ти се подбива но по принцип трябва същия дасе изработи
от стомана подлежаща на закалка,и закали при условия подходящи за същата.
трябва да знаеш и колко единици твърдост търсиш . Общо взето чети металознание или иди на мастор!!
 

Svetoslav

Потребител
За вилката става въпрос. и неискам да права друга искам да знам къкво да права като я махна
 

Gadnqra

Редовен Потребител
По-къса пружина на ударника. Така, че когато не е заредена, да няма натяг или да е минимален. И по-корава пружина на бойния клапан.
 

Dominus

Редовен Потребител
Днес се запознах с херкулеса на Асан. Първоначалното ми впечатления беше за тежка, неудобна и неприятна пушка. След като видях вътре как е устроена мога да добавя към впечатлетията и много зле откъм инженерна мисъл.
Сега да не вземете собствениците на това чудо на чудесата, типично по български да се засягате все едно, че лично сте участвали в разработката?
Просто в тази фирма са изключително зле откъм мисловен персонал.
 

barbaron

Редовен Потребител
Павка, от Ферари трудно се сяда на Лада...

Само с последното изречение не съм съгласен! Турците имат много добра маркетингова стратегия и съм сигурен, че печелят от количества, а не от качество.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ти ме уби. Имах предвид инженерен отдел. Хората които трябва да мислят върху продукта преди да влезе в производство. И кое е направено по тази пушка? Зарежда се все едно е пружинка. Турчина мисли че големината на клапана е правопропорционална на енергията. Много здраве на всеки с подобри разсъждения. Тази пушка ако се преработи качествено ще те изненада. И пак ще си остане туч, но поне паур туч и ще е приятна за зареждане и стрелба. Това неминуемо ще доведе и до приятен спусък. Изобщо позитивите могата да са доста.
Не мисля да се впускам в подробности.
 

Svetoslav

Потребител
По-къса пружина на ударника. Така, че когато не е заредена, да няма натяг или да е минимален. И по-корава пружина на бойния клапан.
това добре но ако искам да овели4авам скороста от прожинката на БК ли ще се прави това упражнение Благодаря . :)
 

svremeto

Потребител
Здравейте, имам АТ44-10 Long PA. БщКато я взех беше горе долу точна. Оставих я в гардероба. Изкарах я и видях че праща съчмите нагоре вляво. Да кажем с 15 - 20 см отклонение. Помислих си, че може да се е изкривила от облягането на лявата си страна, но тогава трябва да бият надясно съчмоте. Прострелях пак оптиката. И всичко изглеждаше наред. Пак я оставих в гардероба (нямам другаде къде да я държа, не че искам да е там). Пак започнах да стрелям на същото разстояние и пак същият резултат - нагоре вляво 15-20 см.
Защо става това, имате ли идея?
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре