Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Васил Василев

Редовен Потребител
На моята пушка турците са я пробили. От там и регулирам силата на удара. Сега е настроена 269 м/с 18 истрела в коридор от 4м. с dsb 1.175 от 190 до около 140 бара
Исками се да я нагодя на поне 290м/с за 15-16 изстрела . Вече намерих яката пружина от едно момче в форума .
 

sess84

Редовен Потребител
Това което искаш трудно ще се случи , десетина изстрела може да докараш
 

lynx

Редовен Потребител
Ако сега пушката прави 18 изстрела с 269м/сек., трудно ще изкараш 15-16 изстрела с 290 м/сек., звучи абсурдно.
Ще трябва много човъркане, за да се постигне нещо подобно.
 

sess84

Редовен Потребител
Ако си намали шапката на иглата , отвори малко бялата тарелка може да се случат нещата ама Бая въздух ще отиде и съчми
 

keceto

Новодошъл
Колеги тази пружина от снимките дали ще е добре за замяна на оригиналната на бойния клапан
 

Attachments

  • IMG_20170420_104905.jpg
    IMG_20170420_104905.jpg
    299.7 KB · Прегледи: 89
  • IMG_20170420_105013.jpg
    IMG_20170420_105013.jpg
    287.7 KB · Прегледи: 86
  • IMG_20170420_105119.jpg
    IMG_20170420_105119.jpg
    260.9 KB · Прегледи: 85
Последна промяна:

Васил Василев

Редовен Потребител
То и до сега бая чашки отидеха. На 280м/с мога да я нагодя до 13 - 14 изстрела но до толко с тоя малък цилиндър .
 
Последна промяна:

kiborga

Потребител
То и до сега бая чашки отидеха. На 280м/с мога да я нагодя до 13 - 14 изстрела но до толко с тоя малък цилиндър .
Аз моя хатсан го бех настроил на 293 м.с. с 1.17 и правеше 42,43 изтрела но много игра имаше докато го постигна това и така го продадох на "метан"
 

ToHKa

Редовен Потребител
Напълно постижими са 14-15 изстрела с 290мс. , просто пружините са последното нещо за човъркане ...оправете си въздушните потоци първо. - Съвет ;)
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Аз моя хатсан го бех настроил на 293 м.с. с 1.17 и правеше 42,43 изтрела но много игра имаше докато го постигна това и така го продадох на "метан"
Направо не мога да си го представя. На метан качва колко 20-30 м/с значи на въздух може да се нагоди на оклоло 260 м/с и пак с много игра . Аз ако мога да го нагодя поне на 15 истрела с 290 м/с ще са достатъчни. По хартия стрелям само при прострелка . Утре ще сложа по яка пружина на ударника и ще видя какво ще стаме. А и трябва всичко да се прави постепенно та ако има грешка да се корегира. Така ме посъветваха и аз мисля че така е правилно. Ей с тия асани е голема разправия все нещо има да се нагажда по тех.
 

kiborga

Потребител
Неможеш но е факт моя асан беше така настроен и мисля че още един имаше ако не се лъж на миро от варна и той имаше същите дани главно играта ти е с клапана и след това на ударника .... ;) поздрави
 

kiborga

Потребител
Направо не мога да си го представя. На метан качва колко 20-30 м/с значи на въздух може да се нагоди на оклоло 260 м/с и пак с много игра . Аз ако мога да го нагодя поне на 15 истрела с 290 м/с ще са достатъчни. По хартия стрелям само при прострелка . Утре ще сложа по яка пружина на ударника и ще видя какво ще стаме. А и трябва всичко да се прави постепенно та ако има грешка да се корегира. Така ме посъветваха и аз мисля че така е правилно. Ей с тия асани е голема разправия все нещо има да се нагажда по тех.
Яка прожина ок но остави удърника 1,2 мм. Да хлопа но започни от клапана там ти е играта главно както колегата по горе е писал оправи първо въздушните потоци "не е лесно и много игра и стрелба се иска" мн.мн.нерви ...

Ако нямаш нерви и време продавай асана и скачай на нещо по класно и по малко човъркане иска. Тези хатсани са за хора с здрави нерви и дето им се човърка.... дано ме разбра правилно
 
Последна промяна от модератор:

Васил Василев

Редовен Потребител
Разбрах те . Но и в това човъркане има некакъв чар. Мисля да си взема херкулеса за сега отзивите са добри ще видя само в кой калибър ще бъде.
 

andi

Редовен Потребител
....."За първи път правя задната тапа с 6 х 2,5 мм - хипервентилирана . Ще видим какво ще покаже теста".......
А познай.... нищо ;)
Няма как след като камерата и консумацията на въздух са си същите....ако бутнеш още нещо може.
Стрелял съм без тапа и пружина на клапана, развъртя се по врме на стрелба и се стреснах какво трака в пушката :( :( , иглата се затваряше само от налягането ;) ,освен преразход друго не получих ;)

Тестовете показаха 350 мс с 1,17 при 120 бара - много интересен резултат като за малкото АТ 44 .
И това е основно благодарение на новия модел задна тапа и заигравките ми с пропускливостта на самия клапан .
 
Последна промяна:

keceto

Новодошъл
Тестовете показаха 350 мс с 1,17 при 120 бара - много интересен резултат като за малкото АТ 44 .
И това е основно благодарение на новия модел задна тапа и заигравките ми с пропускливостта на самия клапан .
Колега колко изтрела прави и какво плато има мерил ли си и какво е правено по пушката че ми стана доста интересно
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Яка прожина ок но остави удърника 1,2 мм. Да хлопа но започни от клапана там ти е играта главно както колегата по горе е писал оправи първо въздушните потоци "не е лесно и много игра и стрелба се иска" мн.мн.нерви ...

Ако нямаш нерви и време продавай асана и скачай на нещо по класно и по малко човъркане иска. Тези хатсани са за хора с здрави нерви и дето им се човърка.... дано ме разбра правилно
Яка прожина ок но остави удърника 1,2 мм. Да хлопа но започни от клапана там ти е играта главно както колегата по горе е писал оправи първо въздушните потоци "не е лесно и много игра и стрелба се иска" мн.мн.нерви ...

Ако нямаш нерви и време продавай асана и скачай на нещо по класно и по малко човъркане иска. Тези хатсани са за хора с здрави нерви и дето им се човърка.... дано ме разбра правилно

Сега те разбрах много добре. Тия читаци от какъв материял правят тия чифтета не знам сигорно от локум. Сутринта започнах да сменям пружината на ударника и зорлем отвих едното болтче а другото при барабана с чашките направо го съсипах е сега си немам на идея как ще се отвие на това гадно място. Сложиле са плитък шестограм стегнат юнашки и нема отвиване. Немат ли качествен контрол как слагат тоя не качествен материял. Направо съм бесен има нема 30 г вдигам щанги и съм си създал некакъв самоконтрол . Сутринта ми идваше като го хвана за цевта и да го пръсна. Изкарах си яда разбирам те прекрасно.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Първата ти работа като разглобяваш АТ 44 е да смениш тези две болтета с качествени...не си първият който е хабил нерви с тях. :D:cheers:
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Купи си бит, да може да го набиеш с чук. Удари смело, хем да набиеш бита, хем да отпусне сглобката. После слагаш болтове 12.9
 
Нагоре