Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

оги-пз

Редовен Потребител
Така е но все пак това не е окончателно ,като ги доизкусорат може да го докарат по мощтно. Комшийте си падат по високите скорости.
 

andi

Редовен Потребител
Нищо не е. Едни Суматри в 6.35 са по 160 джаула.

Суматрата е с около 450 см3 , а недоразумението БТ с около 240 . На БТ 6,35 като му сипя допинг минава 100те с натягане на неговите си карантии . С нови предполагам и то ще мине 150 . Суматрата с 160 прави 5-6 шота , БТто колко ще направи ?
Или какво беше казано за храната и борбата .
 

dilom08

Редовен Потребител
и все пак да се има пред вид, че 150 дж. в 25 кал. е по-добре от 150 дж. в кал..30 или пък в .35.
А 100 дж. в кал. .30 или пък 120 в кал.35 е трагедия някаква. те са едни сметки, едни корекции по вертикала за всеки метър над 50.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Бившето ми БТ в 6.35 правеше 10-12 изстрела с 80дж. и то с добра точност. Ако на този резняк само му се подмени цевта в по-голям калибър без да се пипне клапана и УСМ... ще имаме трагедии
п.п. цилиндъра е крайно малък. С по-малко от половин литър всякакви доработки са загуба на време и пари.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
За Булпап им говорим и пишем от повече от 2 години! До сега да са разбили пазара... вече излязоха доста играчи и нишата се позапълни - чиста загуба за призводители които не могат да видят нещата напред.
Вместо да изкарват недоразумения като недомислени ПЦП пищаци, Галатияни, цеви насадени на недомислени концепции... ето им отново жокер:

1. Булпап максимално къс (макс 65-70см)
2. Нова по къса еднокомпонентна цевна кутия
3. По голям алуминиев резервоар примерно с диаметър 35мм и дължина до края на облечената цев
4. По-голямо отстояние на цевта от цилиндъра позволяващо 35мм тръба за обличане на цевта
5. Сайдлевър
6. Опция за CZ или друга качествена цев (но не турска имитация)
7. Лека мадификация на карантиите

Винаги ще се търси тих, точен, къс и надежден булпап.
По-добре късно отколкото никога.

И за пищак могат да разбият пазара... както и много други производители, но не питат клиента и не отговарят на нуждата!
 

lynx

Редовен Потребител
1. Булпап максимално къс (макс 65-70см)
2. Нова по къса еднокомпонентна цевна кутия
3. По голям алуминиев резервоар примерно с диаметър 35мм и дължина до края на облечената цев
4. По-голямо отстояние на цевта от цилиндъра позволяващо 35мм тръба за обличане на цевта
5. Сайдлевър
6. Опция за CZ или друга качествена цев (но не турска имитация)
7. Лека мадификация на карантиите
Ихаааа, искам и аз такову! :)
Забрави да напишеш, че цената не трябва да надскача 350 лева :p
Наскоро Магърдич разказваше по тв-то, че в арменския език не съществувала думата "скромност" :lol:
Тато, да не се разсърдиш, ей! Магърдич го изръси тоя лаф, не съм аз! ;):cheers:
 

old shatterhand

Потребител
Нека откриват големите калибри комшиите, така поне ще има достъпни цеви за конверсии. :bravo:
Като гледам групите в 35 кал от линка който съм пуснал на предната страница, изобщо не са зле.
 

methaa

Редовен Потребител
Зависи кой е правил ревюто. Ако е този с очилцата от еиргандепо

2013-12-16-American-Airgunner-Rossi-Morreale-039.jpg


не му вярвайте. Колко пушки е изкарал че са скалпели (една от които е БТ :eek:... заглавието беше "а вашата пушка може ли да групира на100 ярда" :eek:) а в жестоката реалност са нищо особено. Плащат му добре да разказва истории и му дават някакви бутикови бройки за ревюто. Стреля и дори не се вижда на каква дистанция :wall:
 

anibis

Редовен Потребител
Като гледам групите в 35 кал от линка който съм пуснал на предната страница, изобщо не са зле.
Колега за тоя калибър,и тая тежест на чашките,тая група на 70м хич, не е добре.
Все едно да направиш такава група на около 30-35м в 5.5мм и да кажеш че е добра.
За тоя калибър на това разстояние,изстрелите,попаденията трябва да се застъпват.
 
Последна промяна:

FreeMan

Редовен Потребител
Ихаааа, искам и аз такову! :)
Забрави да напишеш, че цената не трябва да надскача 350 лева :p
Наскоро Магърдич разказваше по тв-то, че в арменския език не съществувала думата "скромност" :lol:
Тато, да не се разсърдиш, ей! Магърдич го изръси тоя лаф, не съм аз! ;):cheers:

Това за 350лв не съм го писал никъде нито съм го мислил, но себестойността на Булпапа няма да е повече от 100-150 лв над тази на АТ44-10. А ако излезе булпап на 650-700 лв нали знаеш какво ще стане на пазара...
Не виждам нищо нескромно в изказването си - аз не искам нищо - пиша им (понеже знам че четат тук) че не разбират нищо от маркетинг нито какво е търсенето. Един от фундаменталните принципи на бизнеса е да питаш клиента за да разбереш какво е търсенето, а не да си правиш каквото си решиш и после да очакваш някой да ти го купи.
Аз булпап си имам и не го заменям и за 4 турски такива, а че си купувах техни заготовки да се занимавам и да губя време, нерви и пари - беше.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Аз не вярвам, че ако турците пуснат читав булпап ще е евтин.
Какво стана с Галатиана? Пуснаха нещо малко по-гиздаво на пазара и цените му са почти европейски.
Даже се учудвам, че не са спряли производството на АТ, за да се продава Галатиана.
Ако направят читав булпап, ще огледат цените на конкуренцията и ще му нагласят цената да е малко по-евтино от останалите и готово :cool:
 

old shatterhand

Потребител
Колега за тоя калибър,и тая тежест на чашките,тая група на 70м хич, не е добре.
Все едно да направиш такава група на около 30-35м в 5.5мм и да кажеш че е добра.
За тоя калибър на това разстояние,изстрелите,попаденията трябва да се застъпват.
Не съм съвсем съгласен. С малкия резервоар на ВТ ще има осезаем спад със всеки изстрел. Изглежда гледаме и различни резултати, понеже 100 ярда са 90м. Аз говоря за резултатите от тук.

http://airgundepot.net/blog/articles/hatsan-bt65-35-big-bore-update/
 

FreeMan

Редовен Потребител
Тогава ще им се продава както и Галатиана. Т.е. почти никак. Стоят си само като експонати по магазините. Не беше така с АТ-то, защо ли? Само заради цената. Който иска качество отива да си купи друго.
Всеки трябва да знае за коя пазарна ниша е.
Ако искат да се мерят с англичани, австрийци, немци и чехи ще трябва сериозно да променят материалите, машините, технологиите, работниците и качествения контрол. Тогава евентуално може да се доближат до цените им. До тогава - двойно по-ниско или нищо.
То не пречи и магарето да се нареди заедно с атовете за продажба на тяхната цена, но е малко смешно.
 

lynx

Редовен Потребител
За да се задържат цените на Галатиана без промяна толкова време, явно по Европата и Щатите има задоволителни продажби.
Нашият пазар не е определящ, много сме малки и с ниски доходи.
Турската ценообразуваща политика е ясна:
Колко струва най-евтиния читав булпап на пазара?
- Около 2300 лева.
На нашето ново турско творение ще му плеснем едни 1700-1800 лева и отново сме лидери с най-ниската цена за булпап!

И ето как нещо което реално трябва да струва 700-800 лева, ще се продава за 1700-1800 лева
 
  • Харесвам
Reactions: KGB

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз пък ви се чудя на маркетинговите разбирания... Напълно нормално е комшиите да търсят пазар. Ама не българския... Ако вие произвеждате оръжие, чудя се към кой пазар щяхте да се прицелите първо? Да, точно така - САЩ. Необятен пазар и либерални закони... Рай. А какво мислите го влече Хамериканеца. Мощност. Показателни са техните марки въздушно. Без да броим играчките за деца Кросман. Та турците според мен много закономерно се насочиха нататък, въоръжени с мощност и ниска цена. И успяват. Доказва го устойчивата пазарна цена на пушкалата им. Иначе Асан произвеждат и огнестрелно за НАТО до колкото знам, и всички врати за експорт са им отворени. Съвсем друга тема е, че нямат капацитет за развитие на въздушното. Винаги работят по един модел. Явно малко хора се занимават с това. Разбира се че с излизането на Галатиана можеше да го видим и в 35 калибър и във булпап вариант, и в милитъри снайпер стайл... Но за всичко това трябват хора, които те явно са решили че няма изгода да назначават.

П.п. Рачо ме изпревари. Явно имаме сходни мнения по въпроса.
 
Последна промяна:

old shatterhand

Потребител
Някой знае ли разликите между цевите LW на АТ-long и ВТ в 6.35 ? Днес сравнявах двете и външно нямат никаква разлика. Стори ми се, че AT е с по-плитки и тесни нарези и си избрах такава, като дори цената е по-ниска с 25лв, но може и реално да не е така, понеже визуално е трудно да се разбере.
 

Dominus

Редовен Потребител
още ли вярваш в легендите за LW цевите на комшиту? виж цените на производителя LW и прецени.
 

old shatterhand

Потребител
Huseyin Ferhan Gona hfgona@hatsan.com.tr to btasyagan, SERCAN, me, g.walther
show details 3:44 AM (14 hours ago)

Dear Leonard
Your emails below have been directed to us from Mr. Gerd Walther at LotharWalther.

As Gerd also confirmed, we buy barrels from LotharWalther to use on our PCP air rifles (AT44 and BT65 series) if it is ordered with a LotharWalther barrel by the client. In that case we write “Barrel made by LotharWalther” on the barrel. The “&” sign was written for a time because of a mistake/misunderstanding at our production which has been corrected once it’s recognized. But it does not mean that it’s a fake LotharWalther barrel. We at Hatsan Arms Company have no way than doing honorable way of business and we never mislead any client.

If you inform us the serial number of your air rifle, we can also verify that it has a LotharWalther barrel.


Best Regards;
Huseyin Ferhan GONA
International Sales Manager
tel: +90 232 8789100 ext.133
mobile: +90 533 4548554
fax: +90 232 8789723 & +90232 8789102
email: hfgona@hatsan.com.tr
HATSAN ARMS Co.
Izmir-Ankara Karayolu 26.Km No:289 OSB Kemalpasa
35170 Izmir / TURKEY
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
още ли вярваш в легендите за LW цевите на комшиту? виж цените на производителя LW и прецени.
Аз лично не съм виждал ЛВ цев за Хасан, но някак не ми се вярва от Хасан да пробват да продават цеви с лого на ЛВ на по-дебели цени и да не са ги осъдели да плащат яки глоби за тая работа ;) И не виждам кой знае каква разлика в цените. Да не говорим, че когато фирма поръчва цеви от ЛВ едва ли ги купува на цените които по принцип ЛВ ги продава в сайта си, тогава цените могат и да паднат доста според количеството което е заявено, и след това да си слага каквато си иска надценка - и все пак това са между фирмени отношения и няма как да знаем със сигурност цените на които ги взима Хасан разбира се.
Отделно не се знае дали не са направени от стомана с по-лоши характеристики, че да им излезе по евтино на турците .....тука мога в доста догатки да се впусна и до като не се направят проби с тези цеви и не се огледат добре от някой може би е добре да не плюем чак толкова много.
old shatterhand е публикувал интересно писмо, и значи е добре да се гледа дали цевите имат лого на ЛВ като се пробват да ни ги пробутват за такива.
 

sts1969

Редовен Потребител
Учуден съм че не си намерил никаква разлика м/у цевите на два различни модела Хатсан :eek: Аз трудно намирам прилика даже м/у два еднакви модела:D Сега сериозно, от това което съм наблюдавал и мерил аз, тази на БТ беше малко по-дебела. Естествено че турските цеви Валтер нямат почти нищо общо с оригиналните на Валтер, макар че ги водят по-качествени от обикновенните Хатсански.
 
Последна промяна:
Нагоре