Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

A

Anonymous

Гост
Ivo съгласен съм с теб, не смятам да я пипам повече.
С Silver Point също ми харесва как се държи така, че смятам че съм се справил добре като за начинаещ ;) :-[
 
A

Anonymous

Гост
Screamer написа:
Ivo съгласен съм с теб, не смятам да я пипам повече.
С Silver Point също ми харесва как се държи така, че смятам че съм се справил добре като за начинаещ ;) :-[
Ако прежалиш малко баракуди и и направиш едно кратко тестче/ревю - скорост, плато, разход и т.н. ще е доста интересно. Явно си я барнал както трябва и където трябва и сега едно ревю.... чакаме от тебе :write:
 
A

Anonymous

Гост
Човече с баракуда не ми е доволно /255-260м/с. / така, че защо да го правя този тест ???
Пък и тя се държи отлично със Silver Point.

От 170ат. до 110атм. 40 изстрела само дето не съм ги мерил, но утре и това ще направя.
Ужасно съм доволен от пушката след доработките ;)
Пу да не и е уруки :crazy: пу пу пу кокошките я осрали ;) :lol: :crazy: /както викаше една в господари на ефира/

[glow=red,2,300]Поста е модериран от CDman , виждам че за нула време стана заяждане ама Screamer си е виновен
- както знаеш тук не одобряваме такива теми ... като пишеш какво си стрелял няма как да не скочат срещу теб
- ако правиш нещо го прави поне без да казваш тук във форума.

Нека това бъде предупреждение още веднъж към всички! - Четете правилата , не сме ги мислили ей така защото нямаме работа.
[/glow]
 
A

Anonymous

Гост
Смених О-пръстена на дотиквача с 3*1,5 сега е много по-добре.Оригиналния е 2,5*1,5 и не уплътняваше добре.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Мисля , че ако беше го сменил с 2.5 Х 2 , щеше да е по-правилно.
Ама пушката си е твоя.
 

harry_cool

Потребител
След като прочетох цялата тема за 44-ката в гънс.ру, стугам до извода, че след малко доработки хасана си става едно перфектно оръжие. Един от тамошните майстори постигаше група от 15 мм на 50 метра в кал. 5.5 мм. Все пак след въпросните малки доработки пушката има плато, а и цевта й не е никак лоша.
Този път турците са се представили отлично.
 

Termina4

Потребител
някой може ли да ми каже каква е резбата на накрайника за зареждане Благодаря предварително (гледах някакви снимки и ми прилича на 1/8\\\") в грешка ли съм
има нещо в тази пушка което ме привлича-до няколко дена трябва да е до мен
:cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
1/8" и 10 Х 1 са много близки.
1/8 болт в 10 Х 1 гайка се завива почти до края.
Обратното обаче не се получава.
Мисля , че рзбата на накрайника е 10Х1,
понеже точно за тая пушка правих преходна муфа към моя накрайник на помпата.
Дано не се лъжа обаче.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Termina4 написа:
някой може ли да ми каже каква е резбата на накрайника за зареждане Благодаря предварително (гледах някакви снимки и ми прилича на 1/8\\") в грешка ли съм

Сега погледнах муфата която аз правих и на нея резбата за зарядния щуцер на АТ 44, е 10 Х 1.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
И двата посочени от теб вида чашки са подходящи стига цената да не те притеснява.
С кои от тях обаче ще стреляш, зависи много от това , какво ще изстискаш от пушката
и какво желаеш да постигаш като скорости и енергия.
Почти всички стреляле с тези чашки.
При Хатсн АТ 44 е възможно, при закупуване на допълнителен резервоар,
да настроиш клапана на единия за ФТТ а на другия за Баракуда,
понеже бойния клапан е в комплект с резервоара и не се сваля при пълнене.
 

Termina4

Потребител
  Значи извенете че толкова питам но наистина пушката си има красиви страни и затова ще я Bзимам и много ме интересуват тези неща
  Пушката си има тунинг направен от мой голям приятел  За мен неостава какво да тунинговам освен да сложа заглушител да наглася накрайника за моята помпа ( с помпа си e супер въпреки че имам възможности за ботулка помпата си е истински спорт ценнeн e всеки истрел)
  исками се да сложа и дървен приклад защото ком6иите са майстори на орехови приклади и тук идва въпроса мога ли да си внеса такъв приклад ако някой знае нещо Благодаря предварително
:cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Видях това в стария форум и реших да го сложа да го има и тук.
hatsan1.jpg

hatsan2.jpg

hatsan3.jpg

hatsan4.jpg

hatsan5.jpg

hatsan6.jpg


Все кроме ложе металл коробка в частности сплав какойто не магнитится. Ложе хоть и пластик очень удобное. Предохранитель в затыльнике снимается по направлению вперед, нигде никаких люфтов и следов сырого изготовления. Накачивал насосом БАМ в комплекте с винтом шел переходник. Подключается в районАе манометра. Правда падение давления с 200 бар до 50 после 60 выстрелов както смущает. Объем резика не мерял за незнанием как ето сделать. Вобщем как по мне так турки сделали зачетный аппарат.

А вот и первый баг:Сломался рычаг взвода!!!Я ах..ел.!Пришлось разбирать и делать новый. В процесе разборки и изучения сломанного рычага было определено что материал изготовления ствольной коробки и рычага силумин.

Вчера получил HATSAN AT44-10/Очень понравилась. Баму и Чизе до нее далеко. Самое интересное в коробке, запаянный пакет и уже задутая пришла. Не ожидал такого качества от Турков. В комплекте переходник под заправку, два клипа, и пару манжет на квик+стравлиатель .Прицела нет в этой комплектации, зато есть модератор. Звук очень тихий. Тише чем на Баме в 2 раза. Протер заводскую смазку, качество отличное. Взвод оч. легкий. Отстрелял один клип 10 метров(одна в одну с калиматором).Я писаю. Одно напрягает. Не каких документов с ней в коробке нет. Ну и цена для Москвы 20 т.не малая в такой комплектации. Удивил оч. легкий взвод, почти как на FX.Механизм клипа работает просто безупречно+автопредохронитель. В общем нравиться.

Еще раз проверил взвод. Очень легкий. А рычаг взвода прослужит долго, если правильно вставить клип и повернуть ,чтоб зафиксировался до щелчка. А если вставить и сразу дослать, то не ручаг так, что нибудь другое можно поломать.
Мезанизм поворота и досылатель работает просто как часы(В сравнении с 850).
По скорости хрона нет, но есть доска 5 см.(на ней меряю скорость).250 м.с. ее не прошивает даже БАМ и 850 PCP пулей (TS-10)с 5 метров .Пробивает только 290 м.с.Так вот прям из коробки HATSAN AT44-10 (было задуто с завода 110 )первые 5 почти на вылет. Задул 200 шьет доску свободно. Правда расход не детский. БАМ по экономичней после АПА.

Hatsan AT44
Благодаря Slovyaninу доверили потестить долгожданный Hatsan AT44, появившийся, причем в большом количестве в Донецке.
Первое впечатление –
Упаковка выше всяких похвал – такого еще не видел(хотя немного еще видел) – жесткий картон, внутри поролон, принимающий форму винтовки.
Внешний вид на 4+, хотя можно было бы и 5, но, скорее всего до меня винт немало покрутили в руках.
Все как и писали до меня присутствует – биатлонный взвод, магазин, показометр, правда в отличие от ранее написанного, рекомендуемое давление накачки 200кг/см2, поперечный заправочный порт 9мм, регулируемый спуск, право-леворукое ложе, да, и самое главное – коробка не пластиковая.
В винте было около 100кг/см2, ребята постарались, пару холостых выстрелов – реальный перерасход, даже на 100 звук как у мелкашки.
Конечно же не удержался – приехал домой, забил до 200 и – первый отстрел… в хрон.
Дури много, как заявлено, первый выстрел – 305м/с СР 0,68, а дальше…дальше ,как и писал ранее бешенный перерасход, плавное падение скорости и как результат 30 выстрелов с 200 до 100кг/м2(в конце поста будут фотки и таблица отстрела и мишень). В принципе прогнозируемый результат, как и ВАМки, хоть и другой производитель, но наработки те же. Да и отдача такая же, видимо ударник не из легких.
Отстрел проводил на 21м – во дворе дальше некуда, когда писал еще не стрелял, но подозреваю, что с такой стабильностью, даже если там ствол супер-пупер – кучи мне не собрать. А там, кто его знает?
О ложе – смотрится на 5, в руках лежит отлично, но пластмасса, мягко говоря не из дорогих – царапается легко.
Биатлонный взвод – прикольно, никогда не пользовался, почти на всем протяжении взводится легко, но в конце хода ощутимое усилие, так что ни о каком “ не отрывая глаза от прицела” говорить не приходится.
Механизм магазина, кстати, магазин полностью металлический – барабан проворачивается легко, без заеданий
Предохранитель автоматический – задолбал!
Внутрь по понятным причинам не заглядывал, дали можно сказать на один вечер, да и крепление ложе к железу на винтах с крестом(видно будет, а задание было немного другое)…А очень хотелось!!!
Пожалуй все. Пошел пострелять.
ИМХО. Хорошо сделанный винт, скорее всего охотничий, настраивать, конечно нужно, но во сколько это обойдется пока никому неизвестно. При отличие в одно и многозарядности ВАМ выигрывает по цене и пока еще по цене в доводке. ИМХО
Хотя если кто проспонсирует, готов повозиться. Правда, результат непрогнозируем

отстрел в хрон
305 302 308 312 313
310 301 307 305 305
304 301 301 298 295
295 292 290 288 280
275 283 282 253 278
275 274 270 260 267
дальше небыло смысла
из коробки

кстати,сегодня подержал и Crosman PCP(по виду практически копия кубика),как по мне,то хатсан в руках лежит похуже чем крыс
Тук може да се видят и цените на пушката и някои данни за нея.
4.5 mm kalibrede 1070 fps( 325 m/sn )
5.5 mm kalibrede 970 fps (295 m/sn )
http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=756

На кучу отстрелял нормально так как деревне таки есть огород и есть где развернутся. Серия 10 выстрелов дистанция 50 метров разброс максимально 10 мм при етом боковой ветер. И так трижды результат идентичен. При падении давления ниже 100бар скорость значительно падает так как на 50м пули начинают ложится ниже. Выше 100 одна в одну.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ето един ТОМА НЕВЕРНИ
= фантастика
В полевых условиях с ветерком на 50м, говнопульками были собраны 10мм по краям.
Это даже не "хм", это "сайянс фикшин".
Или смерть штырям, Турки изобрели пцп винт всех превосходящей по куче из коробки за "три рубля"?
я не поливаю масла в огонь просто товарищь shershan
явно преувеличивает возможности хатсана.
hatsan7.jpg


Расход приличный. Где то 35-40 полноценных выстрелов с 200 до 120.

вот!! Наконец то отстрелял новый хатсан, а перед этим почистил ствол - результат на лицо. По сравнению с отстрелом на нечищенном стволе - отрывов стало на порядок меньше.
Вот картинка - график строил в экселе:

hatsan8.jpg


Справа - розовые точки - давление в барах
слева - синий график - скорость в М\С
Ето ви и барабан-чето:
hatsan9.jpg

А ето и нарезите на цевта.
Обърнете внимание на броя им!
hatsan10.jpg

Това са подбрани от мен по-интересни цитати от форума на братушките.
 
A

Anonymous

Гост
Цената на 10 зарядният падна на ...560 лева вече тук. Аз обаче чакам брятятя турци да пуснат модела с орехов приклад ТХ,засега го има с орехов но не е ТХ.Иначе може да се закупи пушката с заводски саунд модератор вече,но колко той ще върши работа е друга бира. :)

http://shop.oragie.com/product_info.php ... ts_id=1016


http://www.hatsan.com.tr/at44w_10.asp


http://www.hatsan.com.tr/pcp_air_rifles.asp
 

Termina4

Потребител
Заглушава се много добре от всякакви заглушители
Много приятен звук се получава ( пробвано е с камерен и с заглушител Логун) и двата вършат перфекна работа
По важното е да се премахне заводския преразход
Моят Хацан е настроен на 240-250 м/с с бараkуда :yahoo:
Тук е момента да Благодаря на Нико жив и здрав приятел :cheers: :cheers: :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Явно не разполагат с машина за обработка на ТХ дървени приклади.
Ако не направят нещо по въпроса, вероятно пушка с такъв дървен , няма да се появи.
 
A

Anonymous

Гост
Здравко написа:
Цената на 10 зарядният падна на ...560 лева вече тук. Аз обаче чакам брятятя турци да пуснат модела с орехов приклад ТХ,засега го има  с орехов но не е ТХ.Иначе може да се закупи пушката с заводски саунд модератор вече,но колко той ще върши работа е друга бира. :)

http://shop.oragie.com/product_info.php ... ts_id=1016


http://www.hatsan.com.tr/at44w_10.asp


http://www.hatsan.com.tr/pcp_air_rifles.asp

Готино , а?

А това?
http://i491.photobucket.com/albums/rr27 ... to/277.jpg

Това е резултат от "много интензивна употреба!" - има няма 11 изстрела!!!

http://i491.photobucket.com/albums/rr27 ... to/276.jpg

Абе , ще направят тези хора пушка , ама тогава дали ще се ползват такива неща все още! ???


между другото в турция няма нито пушка сдървен приклад , нито такава със саунд модератор.(АТ44WX-10)
 

st_beer

Редовен Потребител
Като гледам обявите на другите модели на хатсана има само една цена Fiyatı и там нещо си според модела. Докато тая http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1279 цените са 3 на брой и най-вероятно ако се изхожда от другите обяви няма да е 800 лв а ще е към или повече от 1200 лв там в Турция за тук ще е мале мила не ми се мисли.
Fiyatı 1.200,00 YTL
İndirimli:828,00 YTL ( %31 İndirimli )
Havale/EFT ile:794,88 YTL ( %4 İndirimli )
@hlapeto
Какво стана с твоята 10 зарядна почна ли да си стреляш с нея вече или мислиш да я продадеш девствена
;) ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
@ivodoc
В началото на темата си писал за един магазин в София че цената на пушката е 390 лв. Друг колега Screamer е дал телефон на магазина. Днес се обадих и питах от магазина ми казаха че нямат такава цена. Дори цената която ми казаха за еднозарядната беше по скъпа от МСА а за 10 зарядната казаха цена 560 лв.
Нека Screamer и praetorian които са си закупили на тази тънката цена да разкрие тайната как стават тия работи.
 
Нагоре