Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Вячеслав

Потребител
Това го казах и на Хлапето ( Даньо ) и на Тихия от нашата група. Ако имах възможност в момента ,щях да му я купя тая турска пущина и да си направя един чудесен Булпап. Тук притежаващите въпросната пушка незнам ,колко са доволни и колко не ,но Хлапето на 30- 40 метра полеви условия направи неща , които си бяха повод за учудване . Поне я видях как се представя. Тъпото е ,че е 4,5 .Но съм сигурен ,че няма да отстъпи и на пушки в ценови диапазон два , че и малко отгоре в цената.

ПП Като пояснение трябва да се допълни ,че пушката не е съвсем заводска. Няма да влизам в подробности за попаденията ,но за мен това е максимума на 177 с диабло баракуда. Нека Хатсана не се заклеймява като второ качество . Всъщност тя е такова ,но след компетентна интервенция става като Слънчице в разряда си . Поздрави от мен. Не е необходимо да нарушаваме добрия тон . Познавам се с въпросния човек и сравнението ,което направи Ранк10 определено не ми допадна.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
няма смисъл от остър тон.дайте да говорим по темата.хлапето е прав, че читаво пцп за 500лв няма.и понеже имам и шведския вариант на 44-ката,който е близо 2 пъти по-скъп,мнението ми е,че разликата между двете е съизмерима с тези 400-500 лв,които ги делят.и тази разлика е точно 1 lw цев +някои дребни ,евтини доработки.хатсана аз лично го взех,за да видя що е то пцп отвътре и доколко мога да го подобря или разваля.но съм приятно изненадан от пушката,щото от кутията дава прилична точност,нещо като плато и огромни възможности да си я преправяш-било като опити за подобрения,било като експерименти с мощността.в крайна сметка резервен резервоар +клапан е 90лв.бих пробвал по-добра цев.и идеята за евтин многозаряден булпап ми допада.дори и 4,5 цев бих пробвал с прословутите рабит-магнум.в крайна сметка с тях пушката ще прави спокойно 45J дулни и огромна пенетрираща способност.
 
A

Anonymous

Гост
Хайде стига с тези офф топици, че заприличахме на стария форум.
Хатсана си е идеална пушка с много потенциал и за малко пари. Всеки си е в правото да я харесва или не, но това не я прави по-малко хубава или по-малко лоша.
Колкото до осмиците- модела, който беше с една страдаше най-вече от това, че цевта опираше с горния си край в отвора и стоеше под напрежение и съответно местеше групата. В момента съм сигурен, че турците са коригирали проблема. Хубавото на Хатсан е, че бързо се учат от грешките и подобряват прогресивно качеството, за разлика от китайците например. Лично мнение.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Присъединявам се към призива на Парабелум! Не е тук мястото, но по отношение осмицата на Ер Армс май такъв проблем имаше колегата Терминал4 с неговия. Тогава това ни накара всички да си ги проверим и притегнем, нищо повече.
 
A

Anonymous

Гост
Изправена
010260412.jpg

Подпряна на стената
010260415.jpg



От какво ли е цевта?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Отпред има заглушител. Толкова ли е тежък че цевта да поддаде с милиметри.
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
Отпред има заглушител. Толкова ли е тежък че цевта да поддаде с милиметри.

:eek:
Ти поне си го купувал от BAR
Заглушителя е карбоновия LOGUN CCFC 134 грама.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Както казаха и колегите по-горе , не е копирана.
Това си е същия Хатсан , който се продава под това име само в магазините, вероятно след някакво споразумение.
Успях да издиря само една пушка РСР с това име .
http://www.carl-walther.info/dev2/index ... roduct=646
 

Attachments

  • 2745854.jpg
    2745854.jpg
    44 KB · Прегледи: 270

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
hlapeto написа:
Изправена
010260412.jpg

Подпряна на стената
010260415.jpg



От какво ли е цевта?
По това , което се вижда на долната снимка не може да съди.
Не се вижда долната част на пушката.
Не се вижда , дали не е оказан допълнителен натиск .
Не се вижда дори , дали осморката не е махната.
Не се вижда и състоянието на цевната кутияи как цевта "лежи" в нея.
А от какво е цевта ?
А ако при същите условия поставим друга цев, резултата би ли се различавал?
 
A

Anonymous

Гост
ivodoc написа:
По това , което се вижда на долната снимка не може да съди.
Не се вижда долната част на пушката.
Не се вижда , дали не е оказан допълнителен натиск .
Не се вижда дори , дали осморката не е махната.
Не се вижда и състоянието на цевната кутияи как цевта "лежи" в нея.
А от какво е цевта ?
А ако при същите условия поставим друга цев, резултата би ли се различавал?
Да ти ги пратя с печат от нотариус искаш ли?

Сложи друга цев и снимай , пък дай да видим и ние резултата , вместо да питаш.
 

Termina4

Потребител
искам да попитам някой с хацан за резервоара Моя има разлика в диаметъра (откъм БК е 30мм откъм монометъра 31мм като есно се вижда лекото разширения) моля собственитците на хацан да кажат това имат ли го или да мятам тръбата през прозореца
 
A

Anonymous

Гост
На моя от страната на клапана 30.55мм , а от страната на манометъра е 30.85мм
 

luft9waffe

Редовен Потребител
всичките са така-отзад с по малък диаметър.единственото смислено обяснение:за да се вади и слага лесно резервен цилиндър без да се разглабя нищо.в снимките на хлапето няма измама.и преди съм писал:при фх т12 200 грамов заглушител почти събира цев и цилиндър.мисля ,че цевните кутии и на двете пушки не са дуралови ,а някакъв по-масов алуминий.при по-скъпите фх-сове нещата не стоят така.снимките със сигурност са без осмицата.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Termina4 написа:
искам да попитам някой с хацан за резервоара Моя има разлика в диаметъра (откъм БК е 30мм откъм монометъра 31мм като есно се вижда лекото разширения) моля собственитците на хацан да кажат това имат ли го или да мятам тръбата през прозореца
На тия, които аз съм виждал, е така .
Не хвърляй резервоара.
Вероятно е нещо технологично.
 

rashko

Редовен Потребител
hlapeto написа:
Изправена
010260412.jpg

Подпряна на стената
010260415.jpg



От какво ли е цевта?

И при Еваникса провисва,предполагам че при всичките е така
Ако наклониш на ляво или на дясно при стрелба е още по интересно ^-^
Това не трябва да те плаши ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
провисвания от всякакво естество плашат(да не дава господ).въпросът е ,че сложиш ли ремъче на пушката(както е на снимката постната от рашко в темата за осмиците)става очевидно,че няма да лежиш на бенч-рест масичка или да търкаш дупе по фт-трасето.тогава просто без стабилен барълбанд не може да минеш,колкото и свободната цев да дига повторяемостта на попаденията,което пък е неоспорим факт.
 

Иван Димов

Потребител
И при мен има разлика в диаметрите на резервоарите.Те са два.Обяснявам си го,че е направено с цел да минат по-лесно през О-пръстена и после да затегат в същия.А за поддаването нацевта,замерих с шублера при силно наклонена пушка и с оптиката от долна страна,което увеличава тежеста .От, 2.3мм.,стана 2.2мм.Или се промени с една десета.В никакъв случай, не е залепнала като на изложената снимка.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Иван Димов написа:
И при мен има разлика в диаметрите на резервоарите.Те са два.Обяснявам си го,че е направено с цел да минат по-лесно през О-пръстена и после да затегат в същия.А за поддаването нацевта,замерих с шублера при силно наклонена пушка и с оптиката от долна страна,което увеличава тежеста .От, 2.3мм.,стана 2.2мм.Или се промени с една десета.В никакъв случай, не е залепнала като на изложената снимка.
я сега махни осмиците и пак хвани шублера
 
Нагоре