Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Hatsan Hercules 6,35: Трансферпорт - 7 мм. Отвор на цевта - конусен - 7>4,8 мм. Изтънен дотиквач. Средно корава пружина на клапана. Клапан 9,6 мм. Нов болт, затварящ паразитния отвор на трансферпорта. Полиран ударник, полиран спусък, входна фаска, планката на зарядния порт и пластмасовите боклуци са премахнати. Натяг на пружината на ударника, в незаредено положение - 2 мм.

Така настроена пушката направи 52 изстрела - 4 пълнитела, със JSB 2,2 гр. Скорост - 290-296 м/с. Стартово налягане - 255 бара. Крайно налягане - 180 бара.

Максималната скорост, която постигна пушката, при тези настройки е 346 м/с, с JSB 2,2 гр., или около 131 джаула. Ако клапанът се направи 9 мм, пушката ще премине 140 джаула, със сигурност.
 
Последна промяна:

Boxingteam91

Редовен Потребител
Херкулес и Херкулес Були в 7.62, дали в пълнителите ще влизат полимаг предатор без да стърчат
 

Милен Михалев

Новодошъл
За да стане пушка, трябва да направиш някои неща. Най-важното е да докараш и да изправиш платото. В темата за Хатсаните има написано, какво трябва да се направи. Конусен отвор на цевта, откъм трансферпорта, сменя се пружината на клапана с по-твърда, сменя се и пружината на ударника с по-дълга и по-пъргава, премахва се онази клапа, която отваря и затваря зарядния порт, сменя се и болтът, който затваря отвора на трансферпорта. Сваля се шраудът и се изкарват отвътре пластмасовите карантии, които не вършат никаква работа и пречат на точната стрелба. Сменят се и о-пръстените на цевта и на клапана, защото от завода идват на салата. Когато направиш тези интервенции, пушката ще има един барабан в добро плато и равни изстрели и ще работи добре и на въздух и на метан.
 

shaman

Редовен Потребител
Едно от нещата, които не ми харесваше в Херкулеса е, че не може да стреля с по-дълги и тежки проектили...
Е, вече реших проблема ;)

Направих си на 3D принтера приставка за единична стрелба и вече мога сравнително лесно да зареждам проектили до 12.5мм. ;)

IMG_2698.JPG IMG_2697.JPG IMG_2696.JPG IMG_2695.JPG IMG_2694.JPG
 

glavanov55

Редовен Потребител
Би ли споделил типа и калибъра на куршума,скорост и ако може мишена ?
Замерих ширината на барабана на булито -той е 13 мм Понеже нямам от твоите проектили за да пробвам се чудя какъв е проблема да се сложи куршум 12,5 мм в 13 мм барабан?
 

shaman

Редовен Потребител
Може моя барабан да е фалшив, но е 12.5мм. Проблема при мен е, че като се върти барабана и ако проектилите леко мръднат напред или назад се мачкат...
IMG_2701.JPG
 

glavanov55

Редовен Потребител
По интересното е че при теб о пръстена е само един а при мен са 2 и най вероятно слабо крепят проектилите.
Моя съвет е да си потърсиш читави барабанни поне за проба.Друго решение е да се ошири канала за о пръстените за да се монтира втори о пръстен но си трябва стругар читав защото изделието е много капризно за работа и пак ще си на ръба с размера.
 

shaman

Редовен Потребител
мдаа.. Напълно си прав.. Някой път направо ме вбесява като изправя пушката и започнат да падат проектилите :(
Ще потърся такива с 2 пръстена да видим.. Въпреки, че като гледам скоро ще се разделям с тази пушка ;), че съм замислил нещо по-добро ;)
 

glavanov55

Редовен Потребител
Как е със точноста скоростите и броя изстрели ? Например аз съм нагласил моето були с жсб 3,25 на скорост около 280 м/с и ми прави 2 барабана в плато със задоволителна за мен точност.Правена е от Гадняра за човек и аз я купих от него.Имах херкулес който подарих на сина ми .Той също е правен от Николай но има жестока цев и прави жестоки групи с 290 м/с така че не бързай с продажбата.Струва си да си поиграе човек ако има технически познания.
 
Нагоре