Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Kosta

Новодошъл
Този уикенд бях на стрелбище и се май доста се нарадвах на тунингования Bully в 5.5 от Ники. Мишените се за мой срам че се оказа че сам забравил как да стреля :D. (пушката беше на един "майстор" в София за повече от месец преди да я закарам при Ники, той може да каже какви тъпотии имаше преди да я оправи)

От 1 км 4 (снимките) почнах малко да се оправам и преди да ми свърши воздуха успях да направам малка 2цм група на 50м.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    250.4 KB · Прегледи: 50
  • 2.jpg
    2.jpg
    213.7 KB · Прегледи: 43
  • 3.jpg
    3.jpg
    244.3 KB · Прегледи: 49
  • 4.jpg
    4.jpg
    209.3 KB · Прегледи: 49

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20220707_013827_872.jpgСдобих се с интересна кръстоска между Херкулес и Предатор....Калибъра е 6,35, на цевната кутия пише PREDATOR 666... дължината на цевта е 66см!
Не съм имал Херкулес, но ми се струва че цевната кутия е еднаква с на Херкулес - има сайдлевър и регулатор на мощността за разлика от стандартния Предатор. виждат се и още две разлики! Фабрична изработка е, не е доработвана. пушката. Задната бутилка е с 200 бара работно налягане, ще сложа отпред задната бутилка от бигмакс...интересно ми е какво ще се получи като я разпиля.
Зарежда се по-лесно от Булито ми.

Стреля 2,9 грамовите Херкулеси с 263 м/с при 200 бара което значи че пушката фабрично е почти 100 джаула....Предатора по спецификация е 68 дж...това на практика е Херкулес с 200 барови бутилки, но с най-дългата цев(от Херкулес 666).
IMG_20220707_232214_125.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Имам две свободни бутилки: 425/200 Бара от БМ и 580 сс /250 Бара и две пушки Херкулес-Предатор така че и двете ще се сдобият с нормална предна бутилка....хич не ги обичам тези дълги тръби! (Ако на някой му трябва подобна, дължината само на тръбата е около 35 см, диам:36мм, имат капачки и щуцер....затворени са от двете страни) Пушката с Хасанската бутилка остава за мен, другата ще има нов собственик.
Някой да има излишни пружини за Херкулес?
IMG_20220710_115437_472.jpgIMG_20220710_123552_035.jpg
 

bateelmo

Потребител
Абе аз на бигмакса му сложих карбонова бутилка и му изхвърлих ненужния и грозен шрауд и сега мисля за още една карбонова защото пак ми се струва тежьк . Ама това херкулес никога няма да си го причиня! Един приятел си купи такьв е няма такьв бетонен стьлб за носене.
 

Gadnqra

Редовен Потребител

Васил Василев

Потребител
Някой стрелял ли е с тези слъгове ? За херкулес и були ме интересува.





Херкулеса е на 150 джаула
Булито е на 120 джаула
Не знам дали има значение каква мощност имат. От приятели съм чувал,че цевите на горните пушки не обичат слъгове. За това питам ако при някой са сработили да даде инфо .
 

Jorom

Редовен Потребител
Predator 666 6,35 ...след разпробиване на ТП от 5 на 6,8 мм( вкл регулатора) скоростта на слъговете Херкулес 2,9 гр се вдигна от 261 на 267 м/с....след разширяване отвора на цевта от 4,7 на 5,2 мм, скоростта се вдигна на 272 м/с. Всички тестове са при 200 бара. Пружината не е пипана! Като джаули, от 98 от кутията, в момента е 107 J, без да се пипа пружината....скоро и нея ще я поразбутам да видя какво ще се получи. ЖСБ 2,2 гр ги стреля с 315 м/с (109J) след разпиляването.
Относно килограмите....без да претендирам за точност, с голяма предна бутилка и оптика Конус 6-24х44, Предатор 666 тежи 5 кг, Бигмакс и Бигхорн със същите оптики са по 4кг, а Були е 4,5 кг.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Със синковеца имама 1 херкулес и 1 були в кал 30 които направо мразят слъгове!!!А с gsb са перфектни!!
Това че не харесват слъгове, не пречи да се забавлявате с чашки. Но все пак винаги може да им се сложи по едно Лайнерче!!! ;):sniper2:
 

Васил Василев

Потребител
Със синковеца имама 1 херкулес и 1 були в кал 30 които направо мразят слъгове!!!А с gsb са перфектни!!
И аз, имам херкулес от близо две години - булито го купих преди един-два месеца. До сега,само с jsb 3.25 съм стрелял. За това исках да зная как стрелят със слъгове. Булито, започвам да се замислям да му сменя цевта с 9 мм. щом кралските цеви стрелят добре със слъгове ( значи ще търся кралска или някоя друга която става )
 

glavanov55

Редовен Потребител
Както и да я усуквамме 3,25 гама са си 3,25 макар и чашка и каква ше е разликата ако е 3,25 слуг .Даже мисля че ще лети по бавно заради по голямята повърхност контактуваща с цевта.
 

shaman

Редовен Потребител
Както и да я усуквамме 3,25 гама са си 3,25 макар и чашка и каква ше е разликата ако е 3,25 слуг .Даже мисля че ще лети по бавно заради по голямята повърхност контактуваща с цевта.
Ако стреляш на разстояния до 50-70 метра няма да има голяма разлика.. Но, ако решиш да стрелящ на по-големи дистанции - там слъговете ще са значително по-добре.. Просто по-добър балистичен коефициент и по-малка загуба на енергия спрямо разстоянието.

т.е. ако стреляш със 100J дулна енергия с чашка на 100 метра ще имаш около 56J, а със слъг - около 80J и нещата се променят много на по-големите разстояния...
 
Нагоре