Haenel 312 , 311

njatanasow

Редовен Потребител
Браво Янко,за пореден път :)Добра работа.
Само не разбрах защо не каза името на този Бургаски "майстор",че да отидем всички да ни оправи пушките ;) :D :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Красота!!!
Всяка пушка тряба да изглежда така от вътре! :bravo: :bravo:
 

delpx

Потребител
Здравейте , имам АТ44 и му сложих цев от хаенел 312. Пушката си стреляше идеално до днес ,когато я разглобих основно и подмених някой О-пръстени. И от тук идва проблема вече не стреля точно. Странното е ,че на 20 - 30 метра сее като лейка а на 100 улучвам всеки път бирена кутийка. Та въпроса ми е при какви скорости тези цеви са най точни защото ми се струва ,че проблема идва от прекалено висока скорост но днес хроното не беше с мен за да я проверя на място.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей колега, тези цеви понасят изключително високи скорости. Аз имам пушка с такава цев, която изстрелва проектил 0,5 гр със скорост 430 м/сек и трябва да ти кажа, че пушката е много точна макар и пружинна. Проектилът не е стабилен при скорости много близки до скоростта на звука, тоест малко под 330 м/сек и до към 340 - 350 м/сек, тъй като лети на границата на скоростта на звука, тоест той много бързо загубва скорост и рязко пада под скоростта на звука, което води до неговата дестабилизация. Прегледай внимателно О пръстените, които си поставил, тъй като е твърде вероятно да си прекъснал някой от тях. Добре би било твоята пушка да бъде с нов трансферпорт, ако пушката ти е с оригиналния цилиндричен трансферпорт винаги ще имаш разлика в началната скорост на проектила. Според мен е наложително да си измериш началната скорост на проектилите и така да си настроиш пушката, че скоростите да не са близки до скоростта на звука.
Поздрави!
 

dinkata

Редовен Потребител
Извинявай, колега с каква пружинна пушка стреляш с 430м/с ?

cilindura написа:
З Аз имам пушка с такава цев, която изстрелва проектил 0,5 гр със скорост 430 м/сек и трябва да ти кажа, че пушката е много точна макар и пружинна.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Защо ли нещо не ми се вярва ,то бива скорост,ама това нещо .......че и точни.Това пък направо не го вярвам ;) :cheers:
 

leopardars

Потребител
Един приятел с хубав приклад от колегата cilindura каза, че е видял Франкенщайн в 4,5 мм стрелящ с 400+ . На мен също ще ми е интересно да видим мишени на пушката. Разводнихме темата на хубавата пушка.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте приятели, няма нищо чудно в това, което пиша тъй като пружинните въздушни пушки са ми най-голямата слабост от около 1974 година насам, когато все още бях дете. Макар и аматьорски тогава се занимавах с пневматика донесена ми от баща ми, който работеше в Чехословакия. От тогава до сега не съм спирал с експериментите и смятам, че 37 години опит в тази област никак не са малко, а и постигнатото също. ;) ;) ;)
 

cilindura

Редовен Потребител
Но нека се върнем на темата за Хаенел, защото това, което коментираме съвсем не се връзва с темата. Когато му дойде времето, ако е рекъл Бог, ще видите някои "тунинги".
 

anibis

Редовен Потребител
leopardars написа:
Един приятел с хубав приклад от колегата cilindura каза, че е видял Франкенщайн в 4,5 мм стрелящ с 400+ . На мен също ще ми е интересно да видим мишени на пушката. Разводнихме темата на хубавата пушка.
Ааааз съм е виждал тая пушка :eek: около 70дж. Гърми като топ ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Мирославе,70 дж в 4,5 кал. с примерно 0,547 гр. трябва да лети с 506 м/с.С пружина тази скорост е доста трудно постижима,че и да има точност,ми се струва прекалено.При тази скорост чашката ще стане на всичко друго но не и чашка.
Янко,че си майстор във бранша е неоспоримо,но не ме карай да вярвам в приказки. :cheers:
Съжалявам за спама.
 

anibis

Редовен Потребител
Бат Ники,не искам да споря с теб 60-70джаула ли е точно не знам но 430-50м/с си ки прави за закуска. :yes:
 

lynx

Редовен Потребител
cilindura, с каква цев пушката прави тази завидна скорост и колко е дълга цевта?
Зареждането иска ли здрави мускули?
 

anibis

Редовен Потребител
Цевта мисля че беше Хаенелска а за зареждането не е от най лесните все пак.... ;) Но нека да каже бат Янко той си знае най добре. :cheers:
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега lynx, пушката в калибър 4,5 мм е с цев 40 см, оригинална, абсолютно нова, Хаенелска. Зареждането е като на Хънтър 1250, не по-трудно от колкото може да си помисли човек.
Николай, пушктите, за които говори anibis са два броя - едната е в калибър 5,5 мм с цев 45 см и мощност 70 джаула ;) ;) ;), абсолютно нова от Диана 350 Магнум, а другата е в калибър 4,5 мм с начална скорост 430 м/сек, цев от Хаенел с дължина 40 см. Дължината на цевта не дава кой знае какъв прираст в скоростта. Тук нещата опират до трансферпорт с определена вътрешна конфигурация, изработен от стомана и имплантиран в пропусквателния отвор на цилиндър, който е така обработен, че да може да го приеме. Освен това пушките имат допълнително приспособление за увеличаване на хода на ригела, а от там и работният ход на буталото. Някога ще публикувам част от това, за което пиша, но експериментите продължават и в момента 90% от идеите са прехвърлени върху Суматра 500 колкото и учудващо да звучи това. Така че да вярва който иска. Аз си стрелям с големи мощности без да мъкна бутилки тъй като пушките са пружинни. Разбира се с ПЦП - тата все още махам с помпата като луд, тъй като не съм измислил начин да се зареждат хей така, просто от атмосферата. ;) ;) ;)
Поздрави! :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте :) имам хаенел модел 311 и понеже нямам време да чета цялата тема от началото искам да ви попитам 1 въпрос. Не разбирам много от пушки, но човек който се занимава с такива работи ми я разглоби и се оказа че ето тази част - http://www.waffencenter-gotha.de/shop/Ersatzteile/Luftdruckwaffen/HERSTELLER-MODELL/HAENEL/Modell-311/3-112-311-2/Dichtung-Manschette::580.html
е износена. В Пловдив обаче питах специално в 2 магазин за резервни части и разбира се понеже пушката е "стара" така да кажа, нямат такова нещо, а подобни които няма да ми свършат работа. Искам да попитам някой знае ли къде в Пловдив мога да намеря тази част или трябва специално да се поръчва от нета или майстор да ми изработи такова нещо?
 

anibis

Редовен Потребител
daniobg написа:
Здравейте :) имам хаенел модел 311 и понеже нямам време да чета цялата тема от началото искам да ви попитам 1 въпрос. Не разбирам много от пушки, но човек който се занимава с такива работи ми я разглоби и се оказа че ето тази част - http://www.waffencenter-gotha.de/shop/Ersatzteile/Luftdruckwaffen/HERSTELLER-MODELL/HAENEL/Modell-311/3-112-311-2/Dichtung-Manschette::580.html
е износена. В Пловдив обаче питах специално в 2 магазин за резервни части и разбира се понеже пушката е "стара" така да кажа, нямат такова нещо, а подобни които няма да ми свършат работа. Искам да попитам някой знае ли къде в Пловдив мога да намеря тази част или трябва специално да се поръчва от нета или майстор да ми изработи такова нещо?
Това е кожен маншет,сегашните се правят от някакъв полиамид. Питай в Пловдив дали има съвместими от други марки ПП. Ако никой не ти помогне/но се съмнявам/ колегите са доста точни и коректни,ето ти един магазин от който може да си поръчаш какъвто искаш машншет да ти направят. http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%20%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%81%20%D0%BE%D0%BE%D0%B4&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fmikromaxbg.com%2F&ei=_fG1UaCYDoaWO4rggJgL&usg=AFQjCNFB2UjpD15pBnNi7PaQ51UX8dhR2A&bvm=bv.47534661,d.ZWU
 
Нагоре