Haenel 312 , 311

A

Anonymous

Гост
Задравейте отново. След малко разпитване попаднах на майстор в Пловдив - намира се точно срещу Ел. техникума в една уличка на име Тодор. Това беше миналият петък и днес вече си взех пушката, на която имаше нов маншон и след 1 истрел в неговия магазин отидох да я тествам с ето тези съчми, които ми препоръчаха в друг магазин http://www.pushka.eu/pictures/bg/Sachmi_vazdushno_orazhie_GAMO_ekspander_4.5_mm_250_br._311.jpg

Още на 1рвия истрел пушката се запуши :( но понеже не го усетих и вкарах още 1 съчма и така.... След, което пак при този човек и започна с 1 шило да ги бута за да ги изкара и каза, че пак трябва да я разглобява за да ги махне и че тези съчми били много зле и пълни боклуци :( след което го попитах за пружината ми, която не е оригинална и той ми каза, че най-добре да я сменя и ми показа оригинална хайнелска по неговите думи (12лв) и се съгласих. Вече пушката работи и се радвам, че си я взех като човека ми даде 1 найлонче със съчми и още една кутийка съчми (гамо про магнум) и всичките тези неща ми излезнаха 50лв - единственият косур е че някаква пружинка била счупена вътре (по негови думи) и сега предпазителя не ми се "включва" автоматично, а аз трябва ръчно да го задействам ако искам изобщо да го ползвам (а преди да му я занеса си работеше както трябва), което не ми е проблем, макар да ме дразни честно казано. Днес като се прибрах стрелнах без съчма в ръката си от няколко см разстояние и малко от смазката (черна на цвят), която човека използваше ми хвъркна в ръката от цефта и незнам това нормално ли е...

В момента се радвам, но също и се чудя да не би да ме е изработил нещо - много пари ли ми е взел за новият маншон + сглобяване на пушката + отпушването + новата пружината :S наистина ли тези съчми са боклуци и ако някой е ходил при него какво мнение има за работата му, защото хем ми се струва че е голям майстор (20+ години бил в тоя занаят вече по негови думи), но хем ми се струва и че е малко шанаджия и много говори, много е разхвърляна работилничката му и т.н....
Та така, а пушката тепърва ще я тествам и се надявам наистина човека да си разбира от работата, въпреки вече "неавтоматичният" предпазител. Като цяло на пръв поглед стреля добре - на ~16 метра пробива фазер без проблем и оставя следа в дебела ламарина :Д само дано не се запуши пак, че просто ще се изнервя много...
 

lynx

Редовен Потребител
Майсторът най-вероятно е небезизвестния Тодор Бонев.
Едни го хвалят, други го плюят, хора и разбирания има всякакви.
Не те е обрал, доста работи е свършил за 50 лева.
Това, че изкарва смазка не е много добре, но може да е свестил маншета с тази смазка и след време ще се изчисти.
Пружина едва ли ти е сложил оригинална, тя е скъпа и ги няма.
Купи си хубави чашки и си стреляй без да му мислиш много.
 

andi

Редовен Потребител
daniobg написа:
Здравейте :) имам хаенел модел 311 и понеже нямам време да чета цялата тема от началото искам да ви попитам 1 въпрос. Не разбирам много от пушки, но ..................

Ако беше намерил малко време да прочетеш, щеше да спестиш доста време и нерви и щеше да имаш здрава и точна пушка :pardon: :pardon: :pardon:

Има писано и за Тодор Бонев и за чашките , и за стрелбата без съчма ................
Не си си прецакан за парите ( все пак майсторите вземат пари щото са намерили време да прочетат това-онова) , ама Хаинелчето е прецакано от към стопанин !
 
A

Anonymous

Гост
andi написа:
Хаинелчето е прецакано от към стопанин !

Тази пушка е от баща ми, който на времето нз от къде я е взимал и просто исках да я оправя за да стреля добре, понеже от 10 години не беше стреляно с нея сигурно и някои неща явно бяха заминали...
Относно чашките какви ми препоръчвате понеже в оръжеен магазин ми казаха, че гамо експандър са много хубави но ето, че ми запушиха пушката и според Тодор Бoнев са пълни боклуци... Имам и от турските за по 2.50лв, с които проблеми като малък докато съм стрелял не съм имал (бая врабчета падаха :Д), но все пак предпочитам нещо по-добро и незнам вече на кой да вярвам...
 

anibis

Редовен Потребител
Относно чашките какви ми препоръчвате понеже в оръжеен магазин ми казаха, че гамо експандър са много хубави но ето
Желателно е да прочетеш малко и ще ти стане ясно какви чашки да ползваш,но като гледам не ти се чете,не те обвинявам то повечето теми станаха боза. За хубави чашки ползвай "JSB" и RWS около 20-на лева и са най доброто,а за всекидневна стрелба ти препоръчвам GEGO около 6лв. Е не са толкова хубави като ЖСБ-то но пък са на светлинни години от ГАМО-то :)
пс. За майстора ти,той Анди ти е отговорил къде трябваше да прочетеш и да нямаш такива ядове,все пак в Пловдив са едни от най големите майстори на ВО. А тия турските чашки от 2.50лв от тях само можеш да си правиш тежест за риба за друго не стават. ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Утре ще проверя в кой пловдивски магазин евентуално може да са останали от тези чашки:
finale%20match%20.177.jpg

На Хаенела много му харесват, на 25 метра с предна упора повечето групи са в порядъка на 1-2см.
Цената на тия чашки беше смешна, защото бяха "изостанала стока".

p.s.
За съжаление тия чашки са изчерпани, имало ги е само в магазина на "6-ти септември" при прелеза и вече няма наличности.
 
A

Anonymous

Гост
Да ви се похваля - след малко четене в интернет (разглобяване и сглобяване на Haenel 311), реших да се уверя дали наистина пружинката, с която се захваща предпазителя е счупена и се оказа, че нищо и няма и вече предпазителя си работи както трябва!!! Явно на г-н Бонев не му се е занимавало знам ли... ама да ме лъже, че била счупена и няма как да стане просто no comment... Надявам се маншета изработен от него и неговата пружина да са на ниво иначе - днес постреляхме пак с приятели в мишени ~15 метра разстояние и точността е перфектна, трябва може би малко настройка още но друг път :)

Ето я и вече завършена моята "красавица"
 

Attachments

  • pu6ka 1.JPG
    pu6ka 1.JPG
    777.5 KB · Прегледи: 335
  • pu6ka 2.JPG
    pu6ka 2.JPG
    903.5 KB · Прегледи: 315

ssn

Потребител
Колеги, някой свалял ли е тялото на мушката и "цевна кутия" на Хайнел 312. И на двете има щифт (според мен). Има ли значение в коя посока се избива и лесно, трудно как върви. На кутията има стопорен болт то е ясно, но освен това има и напречен на цевта щифт. Споделете опита си, моля!
Живи и здрави!
 

Plamenf26

Потребител
Случайно намерих тази обява в продавалник
http://prodavalnik.com/prodavam-plniteli-za-pushki-karabini-i37371739
не съм сигурен, че това са пълнители за Хайнел, но приличат, а и преди време имаше търсене за такива...

P.S. Не познавам продавача. При интерес търсете директна връзка с продавача.
 

Tayson

Потребител
Това точно са пълнители за Хайнел 49а и 310.
Вече наистина са голяма рядкост,както и самите пушки.
Аз си поръчах няколко броя.Сега говорих с човека и ги дава на добра цена.
Благодаря за инфото колега. :cheers:
 

6tangata

Редовен Потребител
В ловния форум имах обява, че търся Хайнел 312. И днес един човек публикува снимка на такъв като каза, че е на негов приятел. Аз попитах за цената (пушката се вижда, че е ползвана) има ли документи и т.н. Пускам копирано съобщението изпратено до мен. Не знам дали е точно за тука ама съм се смял от сърце :)
Здрасти! Както казах върша работа! Каза ми че е купувана от ОСО навремето,това означава ,не няма нищо черно на бяло!!! Значи относно цената май е по добре да се чуете и говорите понеже някой му бил казал някаква сума преди време ,а и аз не съм наясно и не мога да взема отношение! Общо взето е обсъждана цена 1000€ + – 100,150! Пак казвам не съм в курса ,мога да дам при желание тел. номер за по нататъчни разговори!
Поздрав!!!
 

lynx

Редовен Потребител
Тоя е сложил по една нула отзад, да има и за него далаверка ;)
 

Йордан

Потребител
daniobg написа:
Да ви се похваля - след малко четене в интернет (разглобяване и сглобяване на Haenel 311), реших да се уверя дали наистина пружинката, с която се захваща предпазителя е счупена и се оказа, че нищо и няма и вече предпазителя си работи както трябва!!! Явно на г-н Бонев не му се е занимавало знам ли... ама да ме лъже, че била счупена и няма как да стане просто no comment... Надявам се маншета изработен от него и неговата пружина да са на ниво иначе - днес постреляхме пак с приятели в мишени ~15 метра разстояние и точността е перфектна, трябва може би малко настройка още но друг път :)

Ето я и вече завършена моята "красавица"
Ако си обичаш пушлето го изучи сам, а не го носи при г-н Бонев защото явно му е доста работата и претупва здравата. Пресен спомен, един приятел чакаше за смяна на кран на бутилка за въздух 1 месец !
 

kalio_kkk

Новодошъл
Във форума се продава "леко разкостен" Хайнел 311. Стрелял съм преди 20г. с такъв и искам да го имам ей така за гъдела от болтвото зареждане. Помня че са много здрави пушки. Въпроса ми е как е устроен предпазителя, защото в продаваният екземпляр липсва, а държа да го има, понеже смятам като го стегна, да уча и сина да стреля с него. Може ли да се изработи на струг? Другият въпрос по спомени, май имаше сериозна загуба на налягане от затворчето дето се слага чашката, за разлика от 312. Има ли го тоя проблем? Благодаря предварително.
 

6tangata

Редовен Потребител
Един въпрос. Ако се сложи СМ на Хайнел 312 дали ще се получи нужния ефект? Не, че е много шумен, но.........
 

tvt1968

Редовен Потребител
Здравейте! И ако е възможно малко помощ,акъл...Изпълних си една мечта - сдобих се с Хайнел 311, пушката е в идеално състояние , но има един проблем - не винаги изстрелва чашката...Зареждам, слагам чашка в чашко-подавателя, стрелям , но уви.....един път стреля, пет пъти не....Отново зареждане - не изстрелва чашката, отново зареждам и току виж я изстреля....Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, някаква насока....И още нещо - отрязах дунапренче, сложих края му в цевта и всеки път го изстрелва....Да не би да е махната на чашки - като получих пушката беше събота и намерих само сръбски чашки, след това взех Гамо, но резултата е същия....Може ли проблем да прави предпазителя, което не ми се вярва,ама знае ли човек - предишния собственик е махнал пружината, която държи предпазителя...иначе е налична и може да се монтира....Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват....
 

Ivory

Потребител
Замери скорост ,може да е много слаба и да не може пушката да изтреля чашката.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Помислих и това, но идва момент когато изтрелва чашката ....И тя си отива там където си премерил....пушката до петнайсетина метра е уникално точна.....
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Пушката произвежда изстрел,но чашката не лети или просто натискаш спусъка и не последва изстрел?
Можеш ли да сложиш чашката и да пробваш на ръка с нещо да прекараш чашката да видиш дали не запъва някъде.
Купи си по хубави чашки.
Имаше едни Диана Спорт плоска глава помня,че пищовчето ми ги харесваше.
 
Нагоре