Haenel 312 , 311

angelmr

Редовен Потребител
Един въпрос, къде на цевта на хаенел 312 има О-пръстен? Да няма нещо ремонтирано по тази пушка?
 

angelmr

Редовен Потребител
Имах предвид да не би някой да е решил че има нужда от такова уплътнение и да е предобрил нещо. :) Аз лично въобще не бих се учудил.
 

azzaro

Потребител
Явно съм се изразил неточно,става дума точно за уплътнението където се поставя чашката.Благодаря за съдеиствието предварително!
 
A

Anonymous

Гост

jordannik

Потребител
Тони написа:
Първите версии на 312 са имали о-пръстен на цевта. На снимката се вижда каналчето, на около 1см преди отвора за зареждане.
http://i2.guns.ru/forums/icons/forum_pi ... 117023.jpg
Уплътнява цевта към цилиндъра. Все още може да се намери като резервна част:
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13017

Гледам и пружинка са сложили и о-пръстен. Глезотий. По-нататък само гумен тампон. По съветски образец. ;)
 

leopardars

Потребител
Здравейте,
малко да живна темата.От 2 дни съм собственик на Haenel 312.От истреляните 20 чашки не мога да съдя за точноста но мисля че е добре.
Проблема е в това,че по пушката има дребни точки корозия и оксидацията е одраскана на места.От снимките в темата видях въстановени силно корозирали пушки.Впросът ми е как се справихте с ръждата и въстановяването на оксидацията.

ПП:Пушката е с фаб. номер 73086.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей колега, аз мога да ти помогна. Разполагам с чисто нови корпуси за Хайнел 312 , които навремето си бях донесъл от Германия с цел реставрациа на стари пушки. Корпусите са абсолютно нови без никакви язви, без грам ръжда по тях. Единствено тук там имат драскотини тъй като ги държах на куп в шкаф с резервни части . За повече енформация можеш да ме потърсиш на 0887619247 .
 

cilindura

Редовен Потребител
Ето това " тръбоподобно " съоръжение, в което са поместени цевта, въздушния цилиндър и всички останали " карантии ".
 

Attachments

  • P8041896 (Small).JPG
    P8041896 (Small).JPG
    43.4 KB · Прегледи: 385
  • P8041898 (Small).JPG
    P8041898 (Small).JPG
    42.5 KB · Прегледи: 339
  • P8041899 (Small).JPG
    P8041899 (Small).JPG
    43.5 KB · Прегледи: 345

23mld

Новодошъл
Имам нужда от помощ. Наскоро станах горд собственик на Haenel model 300 и имам проблем с предпазителя напълно нефункционален е съвсем свободно се движи напред назад както и около надлъжната си ос. Имам чувството че му липсва някаква фиксация но си нямам на идея каква. Ще съм благодарен ако някой постне качествени снимки, схема и добро обяснение. А ако някой има някакви части на тва чудо нека драсне два реда.
 

leopardars

Потребител
Здравейте,
при сглобяване на Haenel 312 излезе проблем.След като го събрах реших да стрелям пробно.Заредих и при връщане на лоста за зареждане той не ''легна'' на място,а беше подопрял на този детаил : http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13007
част от упората на пружината.Натиснах спусъка но истрел нямаше.Нещо беше запънало и я разглобих с почукване.

Ако няко може да каже,къде греша и да пусне снимка каква да бъде позицията на пружинката.
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/13008
Също мисля да поръчам пружината,защото моята е нагъната
 
A

Anonymous

Гост
Снимка подръка нямам, но пружинката се поставя с дългата част /огънатата/ към корпуса и така се вкарва ....
 

Evanko

Потребител
За HAENEL 303, някой може ли ми каже каква е началната скорост?
И къде в София може да я погледне майстор
 

Evanko

Потребител
leopardars написа:
Тук има паспорти на някои от моделите:

http://www.waffencenter-gotha.de/index.php?download

От същия сайт си поръчах някои неща за моя Haenel 303. Едното е кожен маншет и за него пише, че трябва да се накисне в някакво олио, защото бил произведен 1989г. Имате ли идея, какво е това олио?
 

angelmr

Редовен Потребител
Обикновена течна оръжеейна смазка. Не знам на какъв език си го чел и как е на немски, но на английски думата за олио и за смазка са идентични. :)
 

Evanko

Потребител
angelmr написа:
Обикновена течна оръжеейна смазка. Не знам на какъв език си го чел и как е на немски, но на английски думата за олио и за смазка са идентични. :)

Благодаря, ще пробвам. :cheers:
Иначе текста е това:
Da es sich um die original Haenel Lederdichtungen handelt
und seit 1989 diese Dichtungen nicht mehr hergestellt werden,
ist es nicht zu vermeiden, dass das Leder etwas hart wird.
Bitte legen Sie die Lederdichtung ca. 15 Minuten in harz-und
säurefreies Öl, damit das Leder der Dichtung wieder geschmeidig
wird und optimal in der Luftgewehrhülse abdichtet.
 

Evanko

Потребител
Частите пристигнаха

p1150044.jpg


Стария и новия маншет /намазан със смазка/

Старата и нова пружини. Новата е по-дълга, защото си поръчах по-силната /маркирана с червено/.
p1150049.jpg


p1150050s.jpg


Резултата от цялата операция е положителен, но има по силен откат и точността спадна. Появи се и доста "дизел", който предполагам със стреляне и чистене, ще поизчезне.
 

leopardars

Потребител
Най-вероятно дизела е от пропитата в маншета смазка.В крайна сметка с каква смазка намаза маншета?
 
Нагоре