Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

lynx

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Е, ти ако смениш всичко това за което говориш, цената май става двойна :goodbye:
...а не бих се учудил ако излезе на финала по-скъпа от стандартна ФТ пушка...
Всичко ще е в ръцете на майстор Локи и Бай Стругар, те ми взимат йофтино ;)
Мисля че си заслужава, да се купи пушката и да се преработи, стандартна пушка примерно е Ева-та....около 1200 евро ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
lynx написа:
Да, определено в "заводски вид" с тези пластмаси изглежда зле :-X
Ако пушката е моя, първата ми работа ще е да направя нов приклад, шина за оптиката, набузник и хамстер , а старите ще летят в коша!

Не съм сигурен дали технологично е възможно да смениш каквото и да е по една такава пушка. Конструктивно поне на моята приклада, спусковия механизъм, клапана и редуктора са събрани в един и същи детаил. Така че ако махнеш приклада от уравнението, ти остават една купчина висящи части. А ако ще изработваш всичко това на ново, хич не си играй да купуваш пушката заради едните пружинки и оси. Ела да вземеш размерите от моята и си изработи всичко от нулата. В случая съм напълно сериозен. Ако ти се занимава и аз ще искам един екземпляр. :)
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
akraba1 написа:
Е, ти ако смениш всичко това за което говориш, цената май става двойна :goodbye:
...а не бих се учудил ако излезе на финала по-скъпа от стандартна ФТ пушка...
Всичко ще е в ръцете на майстор Локи и Бай Стругар, те ми взимат йофтино ;)
Мисля че си заслужава, да се купи пушката и да се преработи, стандартна пушка примерно е Ева-та....около 1200 евро ;)


Че кой ти каза, че си заслужава? :)
Виж само колко струва 1 butt hook!
http://www.championshooters.com/metbutt.htm
Ами колко ще дадеш на дърводелеца за изработка и финиш на приклад!?

Ами на бай стругар!?
...Да не стане колкото 2 "еви"...
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
На снимките от Морско в ръцете на колегата пушката наистина изглежда по-зле отколкото в официалните проспекти. Но все пак да не гадаем с толкова резерви за нероден Петко. Може пък да е точна и надеждна и с 200+ изстрела от 200 бара наистина да е удобна и достъпна ФТ пушка. Да пожелаем на Вальо успешна и скорошна доставка и да изчакаме ревю :).
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Може и да не се роди Петко при Вальо. Още не съм пратил парите защото я няма в наличност. Вярно ли е това че цевната кутия и релсата за оптиката (не повдигащата шина) са от пластмаса? На Доминатора бяха от цам който много приличаше на пластмаса. А и на сниките ми се струва, че рамото(приклада) стига до мястото за поставяне на съчмата и е отделна част от мястото за вкладване на цевта. А повдигащата релса(сигурно има друго име) и тя ли е от пласмаса?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Елементите, които съм оградил в червено бяха от пластмаса. Не разглеждах по-подробно пушката и немога да кажа, дали и кое друго по пушката беше от пластмаса. Приклада, набузника и хамстера също бяха от пластмаса, както си личи и от снимката. Резервоара е оригинален Walther, но не обърнах внимание на какво работно налягане беше. Ако съдя по тежестта, то резервоара беше на 300 Бар-а.
По-нагоре в темата срещнах, че с резервоар на 200 Бар-а пушката прави 200 изстрела. Това се отнася за 7,5J, а за 16J вероятно изстрелите ще са около 100.
 

Attachments

  • IMG_9309.jpg
    IMG_9309.jpg
    108.2 KB · Прегледи: 365

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Божо ти направо ми уби желанието. Повдигащата релса е без значение защото там от където я поръчах я предлагат без нея и съответно без оптика. Но и цевната кутия да е от пласмаса :eek:. Ще видя какво ще сънувам и тогава ще взема решение. Все пак има бойни пистолети изработени от пласмаса и доказали качествата си във времето.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Вальо, не "чети" така нещата. Никъде не съм писал, че цевната кутия е от пластмаса!!! Оградил съм пластмасовите детайли и това е. На цевната кутия не съм правил анализ и незнам от какъв материал е, но не ми се вярва да е от пластмаса.

valens1968 написа:
Божо ти направо ми уби желанието.

Никога не бих пуснал информация, с която да "убивам" желанието на някой. Напротив!!! Все пак сме тук, за да си помагаме и да споделяме личен опит и впечатления.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
fatalen написа:
Все пак сме тук, за да си помагаме и да споделяме личен опит и впечатления.

Точно за това става въпрос. Ако ми беше пристигнала и тогава да видя че всичко е пласмаса щях да гледам като тряснат. Аз си мислех че това върху цевта е алуминий-така изглеждаше на проспекта. Сега поне съм подготвен :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
И това ако не е поредният технически абсурд ... : като хлапе в предучилищна възраст /края на 60-те год/ съм "стрелял" с три "оръжия": АК-47 от щанцована ламарина, ПК Шпагин - от ламарина, с кръгъл барабан и дървен приклад, и ловна двуцевка /с чупеща цев, изстрелваща тапи/ - също с метални цеви и дървен приклад. Днес - 2010г, някой иска да продаде на Вальо истинско пневматично оръжие, не играчка за сина му, за една камара пари, в което както е видно от скицата на Божо не е ясно има ли изобщо нещо дето да не е от пластмаса :mad: ! Е те това му викам техническа еволюция :bravo:! Ширпотреба до дупка :eek:!
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Бах ли маа му?
На мен кожуха ми приличаше повече на цам. Не му обърнах много внимание.
Релсата наистина беше пластмаса. Спусъка беше по- добър от този на моята ЧЗ-ка преди да го пипна.
Но както казва Ангел по нея няма какво да се пипа или сменя.
Май наистина е замислена като пушка за начално ниво ФТ.
Все пак валтеровски редуктор, резервуар, спортен спусък,приклад с възможност за ФТ настройки(но минимални) и ако цевта става за тези пари си заслужава.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
"за толкова пари - толкова любов"

Божидар е прав и описанието му е правилно, само дето е спестил малко червен контур назад към приклада.
Но пък от друга страна - колко му трябва на човек да бъде щастлив - хубав спусък и точна цев.
Така че пушката може и да става. Докато не се пробва, не се знае.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
След кратък разговор и с човека от снимката. Решението е взето. Ще има такава пушка в нашите редици. Очаквайте ревю :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Вече си подготвих проект за special edition, в случай че ми хареса стрелбата с пушката на Вальо :):
 
A

Anonymous

Гост
Архитекта написа:
Вече си подготвих проект за special edition, в случай че ми хареса стрелбата с пушката на Вальо :):
Архитекте, красиво, но съчетанието дърво-пластмаса ... :-\ \Ама хич :-X Ако ми позволиш да изкажа скромното си мнение.

@valens1968, извинявай, че те вкарвам в размисъл отново, но виж за малко повече евра, какво се предлага тук на твърда цена:
http://egun.de/market/item.php?id=2809626
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Придържах се към реално възможното /по предположение, разбира се/. Споделям мненията на angelmr и simogg, че за цялостна подмяна на приклада трудно може да се мисли. Но все пак - едва когато я видим в натура ще разберем реално какви възможностите за естетически тунинг :).

@Parabelum: И аз не съм доволен, че в проекта не успях да скрия пластмасата изцяло и ето едно развитие на идеята към нещо по-цялостно:


P.S: Меките форми и опита за цялостен приклад не отиват на тази пушка, затова развих проекта в една по-динамична посока - отделни детайли с насечена геометрия:


 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ще си позволя да постна мнение от стария форум на човека от снимката. Съответно аз направих запитването на лична.

"Понеже получих запитвания на ЛС относно пушката, уточнявам, че според моите наблюдения, детайлът, на който е надписът AR20, както и цевната кутия са метални (вероятно алуминий), а не пластмасови. Не съм много сигурен за кожуха на цевта, но е много вероятно също да е алуминиев.
Хората много често бъркат алуминия с пластмасата, особено ако детайлът е кух, понеже звукът при потропване по него е сходен".
 
A

Anonymous

Гост
Архитектe, сега е екстра! :bravo: Ще я видим на живо надявам се, ако valens1968 не размисли за Валтера, който му пуснах по-горе ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Parabellum написа:
Архитектe, сега е екстра! :bravo: Ще я видим на живо надявам се, ако valens1968 не размисли за Валтера, който му пуснах по-горе ;)

Валтера ще е 7.5 Дж защото идва от Германия. Не ми се доработва вече нищо искам да почистя цевта и :rambo: Пък и ако не съм аз кой друг ще се навие да купи тая "пласмасария" без да я види наживо. Ако не кафи ще и извадя резервоара с редуктора, цевта и спусъка и останалото ще дам на двугодишния ми син да си играе ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@Parabelum: Това е само посока на мислене, цепеница си е още в този начален вид. Ще я барвам всеки ден по малко и ще актуализирам снимката.
 
Нагоре