Hämmerli AR30; AR20; Walther LG30

lynx

Редовен Потребител
А този профилиран отвор в ръкохватката за какво ли служи? ???
ar20-02.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Самурай, този модел работи с капсули СО2 и ще се прецакаш яко ако я купиш тази пушка.
 

angelmr

Редовен Потребител
lynx написа:
А този профилиран отвор в ръкохватката за какво ли служи? ???
ar20-02.jpg

На тази снимка вече успях да огледам доста по-добре нещата. Цевната кутия, и блока с механиката на който е и релсата не са от пластмаса. Вижда се полирания метал на релсата. За разлика от моята обаче този блок свършва и назад зе захваща за пластмасов приклад който вече е отделен елемент. При мен е един и същи детаил в който са фрезовани отворите за елементите на спусъка, редуктора, накопителната камера с бойния клапан, удърника и затвора със захващането на цевта. Мисля че имай някъкви снимки в телефона ще ги потърся и ако не са изтрити ще ги пусна да видите какво представлява механизма на тази пушка (според предварителната информация е идентичен за АР20 и АР30).
 

angelmr

Редовен Потребител
Пускам като отделно мнение няколко лоши снимки.
1. Спусък в близък план. Кожуха е изтеглен напред за да има достъп до кухината в металния блок в която е разположен спусъка. Виждат се двата основни елемента на лостовата система заключваща ударника. От самия спусък се вижда съвсем малка част в левия край на снимката. Горе в дясно се вижда малко от удърника, а в ляво срещу него се вижда винта за регулиране на бойната пружина.

2. По-широк план на основната механична кутия. Горе се вижда сайдлевера а над него е релсата за оптиката. На преден план е технологичния отвор през който се достига до винта регулиращ пружината на редуктора. На АР20 тук вероятно ще има промени предвид използването на валтерски редуктор. При АР30 пружината и клапана на редуктора са реализирани като отделен детаил който може да се свали, като част от този детаил се вижда на снимката, а накопителната камера с бойния клапан са разположени директно над него на една равнина с пружината и ударника. На снимката се вижда един щифт, който не знам за какво служи и един отвор точно до него. Този отвор е вентилиращия отвор на ударника. Точно там удърника удря бойния клапан. От него напред е накопителната камера с възвратната пружина и тнт части от клапана, а зад него е леглото на ударника (чукчето както е в англоезичната терминология). Бойната пружина е с няколко милиметра свободен ход.
Най-вдясно се вижда ъгълче от кожуха който съм избутал напред за да се отвори достъпа до тези отвори. В стандартно положение той ги покрива и защитава от праха.

А най-накрая слагам един общ план на моята пушка направен още в началото малко след като я купих. Не носи много технологична информация, но да и ма и една такава снимка. :)
 

Attachments

  • DSC00151.JPG
    DSC00151.JPG
    87.9 KB · Прегледи: 326
  • DSC00152.JPG
    DSC00152.JPG
    82.9 KB · Прегледи: 321
  • DSC00132.JPG
    DSC00132.JPG
    76.3 KB · Прегледи: 370

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
От снимката в поста на lynx може да се предположи, че монтажът на приклада към металния блок е вид челна сглобка. Т.е приклада опира само челно в блока и вероятно го държи някакъв болт. Ако е така - това е сериозна предпоставка за "разхалацване" на приклада. Поне такова наблюдение имам при сглобки на пластмаса към метал и то с толкова малко контактна повърхност между двата елемента ???.
P.S: Вгледах се в някои от снимките по отношение на захващането на приклада: вижда се, че е куха и оребрена пластмаса - т.е. няма вероятност да е с метална вложка. Но няма и следа от болт нито отзад, нито отгоре. Имам предчувствието, че приклада просто е набит върху израстък на металния блок :eek:.
Тази пушка е нещо като Трабанта на ПЦП-тата :D! Дано да излезе скоро някое ревю от колега в чуждите форуми, че Вальо да не си дава паричките така слепешката.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
lynx написа:
Самурай, този модел работи с капсули СО2 и ще се прецакаш яко ако я купиш тази пушка.
То се вижда че работи с CO2 но защо ще се прецакам ? Не казвам че няма, но се обосновете.. Мисълта ми е ако някой има инфо да даде, за да видя аз устройството и.. Възможна ли е преработка към въздух, колко е разхода и, ей такива неща... :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
По всяка вероятност приклада по-скоро е като на Щаера.
...Т.е нанизва се острата и тънка част на приклада в нещо като релса /правоъгална тръба/ на цевната кутия.
Поне за мен е здраво захващане. Но по този въпрос най-добре е да се изкаже Пламен.
Написаното от мен е по спомен на нещо което бях видял доста отдавна, но не се съмнявам, че германците са го направили здраво.
 

venciru

Редовен Потребител
Архитекта написа:
От снимката в поста на lynx може да се предположи, че ..............
...........Имам предчувствието, че......................................
Тази пушка е нещо като Трабанта на ПЦП-тата :D!
А не е ли по- добре нещо да се види, пипне, използва поне малко и след това да се квалифицира :eek:. Според мен не е добре след "може да се предположи", "имам предчувствието, че" и т.н. да се дават категорични определения. Все пак това не правено от малките жълти ръчички, така че съм съгласен с Акраба- германците сигурно са направили нещо здраво.
П.П. Трабантът има много недостатъци, но ненадежноста не е един от тях ;).
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
@verciru: Много е добре да се види, наистина :). Ама нали за да го видим първо някой трябва да го купи. И понеже човека който се е навил за тази "саможертва" ми е градски - не виждам нищо лошо в това да споделям догадките и предположенията си. Ако проследиш постовете ми в темата, ще забележиш че са от чисто технически характер - нито го навивам колегата за покупката, нито го развивам. И никъде не съм писал, че на трабанта нещо не му харесвам :).
С последните разгадани въпросителни относно захващането на приклада мисля, че най-правилният подход за подобрения в приклада ще е радикалният - изнизва се всичко оригинално и се нанизва монолитно изпълнен приклад, в който има заложена съответната вложка за набиване. Тъкмо няма да се вижда никакъв участък от рамата на фабричния приклад, както беше до момента в моите драсканици :).
 

Loki

Потребител
lynx написа:
А този профилиран отвор в ръкохватката за какво ли служи? ???
ar20-02.jpg

През въпросния отвор в ръкохватката минава един болт, който "нанизва" също и частта от приклада и се завива в метално удължение на цевната кутия (която няма начин да не е от метал :exclaim:) По този начин с един болт се крепят два елемента- така е и при Щаера например, правил съм приклад за Щаер и там също има детайл, който обединява закрепването на приклада, ръкохватката и изпълнявя роля и на спускова скоба, и е пластмасов :exclaim: Останах изненадан, при Щаера, че основният детайл от приклада, който държи задтилъка и набузника, оригинално е от дърво, а аз мислех, че е алуминиев... а има една доста тънка шиика!
Така че не виждам от какво толкова се притеснявате за АР20, е кофти е тая оребрена пластмаса, но мисля не е проблем да се направи детайл ат дурал или дърво. Ако пушчицата стреля добре (както се очаква) подобренията си заслужават :)


Акрабата също е дал пример с Щаера, докато съм писал, а пушката е именно на Пламен.. ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Фрезата май веднага е заиграла
И явно наистина хамстера е най-лошата му част. Тоя го е фрезовал за да си вкара батериите вътре в него.
....А това със зъбните колела, ангренажния ремък и монитора направо е малоумие :eek: ;) ;) ;) ;)


user2178_pic7969_1275177494.jpg


user2178_pic7968_1275177494.jpg


user2178_pic7967_1275177494.jpg


user2178_pic7965_1275177494.jpg


user2178_pic7964_1275177494.jpg


user2178_pic7963_1275177494.jpg


user2178_pic7962_1275177494.jpg


user2178_pic7961_1275177494.jpg


user2178_pic7960_1275177494.jpg


user2178_pic7959_1275177494.jpg
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Не тежи толкова, грешка е това. Без оптика я дават 4 кила без малко, което като за толкова пластмасария пак е добре :).
 

andi

Редовен Потребител
От години (преди да знам какво е ПЦП ) ми прави впечетление , че ВАЛТЕР при повечето си оръжия - ловни , спортни , военни и КНО мисли за левичарите ! Не се сещам за друг европеиски производител с подобна политика ?
 

DANNY

Редовен Потребител
Hämmerli ФТ
Излиза и на африканския пазар, реални оценки още няма но за това пък свалих първите реални снимки.


ar20.jpg


L1020880.jpg


L1020881.jpg


L1020882.jpg


L1020883.jpg


L1020884.jpg


L1020885.jpg


L1020887.jpg
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Аз пък ще издам източника на @akraba 1 ;)http://www.airrifle.co.za/showthread.php?t=14047

От темата в този форум става ясно ,че тамошен търговец е поръчал една бройка да види за какво става въпрос. Останал е доволен от пушката и ще поръчва още 5 броя за магазина си. Обяснява и на каква цена ще е.

Друго по важно е че двама от немския отбор Birgit Teipel и Jürgen Klöckner (които са разработчици в Умарекс не знам дали са класни състезатели) ще учавстват в Унгария 01-03.10.2010 с нея защото се представила достойно като Щаер и Валтер.

Това звучи доста добре :)

Разбрах още, че цевта е плаваща(без осмици) това бялото с надписа, отвън е преедпазител в който цевта лежи на О-пръстени.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
rashko написа:
http://www.euroshooting.eu/en/index.php ... etail=2458

Скачайте,но си мисля че ще ви излезне колкото хубава пушка с всичките му тинтири минтири ;)

От 12 април съм скочил там ;)

"тинтири минтири" това шукарии ли значи ;)

Цена на доставка 39 евро. Приемат само банков превод. В Пиреос е най евтино. Превода ми излезе 20 лв. Понеже бях заявил пушката още април месец, тогава цената беше 629 евро, излезе ми 6 евро помалко :p

Снощи получих уверение от Мирослав Варга, че пушката ще пътува към БГ в сряда. 10 дена е срока за доставка. Към края на месеца ще е в ръчичките на бат Вальо :cool:

Ето каква оптика я чака. Както казаха колегите пушка за първо ниво ФТ и оптика за първо ниво ФТ. За по малко от две "бинки" сте готови да тръгнете по трасето.
 

Attachments

  • Изображение0000.jpg
    Изображение0000.jpg
    50.7 KB · Прегледи: 196
  • Изображение0001.jpg
    Изображение0001.jpg
    48.8 KB · Прегледи: 176
Нагоре