Gamo fast shot 10x IGT 4.5 или 5.5

4.5mm или 5.5mm


  • Total voters
    16

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
За пореден път ни се обяснява, че във форума само митове и легенди разправяме хорово и сме коне с капаци, които не разбират - не знам до кога ще се толерира това положение ? Ако сме толкова безполезни задръстените стари драскачи и според Модераторите да казват, че и те спят!
Подчертавам това не е лична обида към мен- това е обида към всички писали в този форум през годините и опитващи се да дават правилни съвети, инак знанията ни и опита излизат, че са ни за боклука!
 
Последна промяна от модератор:

lu-bo

Редовен Потребител
За пореден път ни се обяснява, че във форума само митове и легенди разправяме хорово и сме коне с капаци, които не разбират - не знам до кога ще се толерира това положение ? Ако сме толкова безполезни задръстените стари драскачи и според Модераторите да казват, че и те спят!
Подчертавам това не е лична обида към мен- това е обида към всички писали в този форум през годините и опитващи се да дават правилни съвети, инак знанията ни и опита излизат, че са ни за боклука!
Много отдавна чета този форум от когато съществува -рядко пиша.
Искам да отдам дължимото на хората които си направиха труда да направят ревюта на пушки.Да намерят и предоставят на останалите полезна информация,да дадът съвети за "тунинг" на пушки,да превърнат форума в полезно техническо четиво,да споделят любимото си хоби с другите и да ги запалят още повече.
Искам да кажа и на t.matev Понеже ми даде съвет -Позволи ми и Аз да те посъветвам!
-Събери всичките си постове на едно място и издаи книга:
"Философски напъни за ВО"
 
Последна промяна:

nelsky

Редовен Потребител
Има, има.....Просто трябва да имаш око за да го видиш!:)

Не приемай думата "пластмасарии" в буквалния смисъл - не случайно съм я поставил в кавички и тук и в предишния текст. Но дори и чистите пластмасарии могат да станат класика, измествайки легенди като бръсначите Солинген, писалките Паркер и запалките Зипо.View attachment 89353
View attachment 89354View attachment 89355
И следващия път не ми пиши по тая модерна пластмасова джаджа компютъра, ами седни напиши едно писмо с перодръжка и мастилница и ми го изпрати по пощата....или с пощенски гълъб.
Хайде със здраве!

Колега, тези пластмасови боклуци на снимките, нито са класики, нито ще станат някога такива. По-вероятно е да изчезнат с времето. Причините за налагането им са горе-долу като и при пушките- евтини са, вършат почти същата работа като по-скъпите алтернативи, ползват се от хора, които нямат претенции за качество, естетичен вид, престиж...и никога не са виждали последствията от масовото налагане на пластмасата.Нито Зипо, нито Паркър, нито Солинген са си затворили заводите.
А пластмасовите изделия за еднократна употреба са последното нещо, с което човечеството може да се гордее. Вече в цял свят се налагат ограничения, които рано или късно ще обхванат и показаните от теб бъдещи "класики". Хвърли един поглед на по-долния текст.

image_2021-02-18_104632.png
 

lynx

Редовен Потребител
Новите модели на Гамо са излагация на фона на по-старите горе-долу по-читави модели, като ЦФХ, английските Хънтър-1250 и няколко други.
Сега като отиде неориентиран клиент в оръжейния магазин да си търси пружинна въздухарка, по рафтовете вижда основно пушки на Хасан и Гамо.
Съответно забелязва, че пружинните Хасани не са първа хубост и скача с двата крака на по-атрактивните Гамо.
Дизайнът им и мега рекламите са на ниво, то са газови бутала IGT, изчанчени приклади, многозарядни и други щуротии.
Нямам нищо против пластмасите, но не и на ключовите места, където здравината е от съществено значение.
 

zerrku

Потребител
В крайна сметка по темата - реших да си взема това което ме грабне от пръв поглед в магазина, като си държах на 10 зарядният барабан. В магазина имаха въпросната fast shot, но ме предупредиха, че е от първа генерация и имат проблеми с зареждащият механизъм, като ми препоръчаха да гледам gen2.
От въпросният gen2 се спрях на Gamo Speedster 5.5 и направо я купих с оптика BSA 4x32 с която стрелях комфортно от ръка на 15 метра - снимката с мишената, за съжаление не се сетих да сложа нещо за мащаб но за справка може да се взема габърчето в долният край на листа :) Миналият месец и сложих и китайска оптика 3-9x40 с която ми е по-удобно на по-големи разстояния.
Първи впечатления - пушката е страшно удобна, зарежда се лесно, 10 shot системата работи страхотно без нито една засечка, за точност все още не мога да коментирам понеже не съм добър стрелец, но на ~25-30м. почти всеки път успявам да отцеля орех с китайската оптика - за мен на този етап е задоволително, но може и още, забелязвам, че с всяка следваща стрелба се представям една идея по-добре :D
 

Attachments

  • viber_image_2021-05-19_13-27-152.jpg
    viber_image_2021-05-19_13-27-152.jpg
    280.3 KB · Прегледи: 78
  • viber_image_2021-05-19_13-27-15.jpg
    viber_image_2021-05-19_13-27-15.jpg
    214 KB · Прегледи: 76
  • viber_image_2021-05-19_13-27-153.jpg
    viber_image_2021-05-19_13-27-153.jpg
    146.2 KB · Прегледи: 77

Kd5332

Потребител
Много добър избор...
Имам същата само е без пълнител.
С тебе ще се състезаваме колко оптики ще счупим:).
Започнал съм тестове на чашки и разстояния.ще ти кажа за да не купуваш и ти от всички видове.
Поздрав.
 

Kd5332

Потребител
Да следващият модел е и е 650лв и е 45 джаула но имат и еднакви системи с твоята.тя прави това на 100м,твоята ако го прави на 50/60 си цар:)
Мисля че ще го прави.
 
Нагоре