Gamo fast shot 10x IGT 4.5 или 5.5

4.5mm или 5.5mm


  • Total voters
    16

t.marev

Редовен Потребител
..... За парите си, те са най-зле откъм инженерна мисъл, материали и изпълнение........
Намесят ли се парите.....оценките стават още по-неточни. Не бих казал, че инженерната мисъл им куца, напротив....на явно инженерният отдел е принуден да се съобразява с маркетинга, така както е и в други производства.
Не искам да ставам адвокат на фирмата, никой не ми плаща за това, просто не харесвам повърхностните оценки и прибързаните заключения.
 

didarai

Редовен Потребител
Да, не са. За парите си, те са най-зле откъм инженерна мисъл, материали и изпълнение. С бълването на огромен асортимент, погребаха малкия брой прилични модели, техни и на английски фирми, които придобиха.
Но за лаици и (би)лоу левъл стават ...:lol: :D
С изключение на ЦФХ-са .. да спомена , че все пак продавам такъв . :lol:
.......
:no::no::no:
Ко знаеш човекът колко е далеч от прибързани оценки и повърхностни заключения ...за разлика от някои други . :cool::cool:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Съгласен съм."По-скъпо=по-добро" наистина не е закон,но поне е сериозна отправна точка за хора,които искат да започнат да се занимават с въздушно оръжие.Така с надути цени,тактическа визия( за сметка на използване на пластмаса,където не и е мястото) и маркетингов отдел,който казва какви технически решения да се вземат+няколко ред-нека в рекламата,гамо все още се държи над водата благодарение на некомпетентния,некапризен американски клиент.
ПС.Изключвам цфх.И една стара 440-ка(2004г.)
 

lu-bo

Редовен Потребител
Лошото е че на новите пластмасови пушки им се случват някои неща които ги няма при старите класики на 50+год. И за съжаление са непоправими.
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    6.4 KB · Прегледи: 85
  • images.jpg
    images.jpg
    6.4 KB · Прегледи: 80

t.marev

Редовен Потребител
.....Ко знаеш човекът колко е далеч от прибързани оценки и повърхностни заключения ...за разлика от някои други . :cool::cool:
А сега де?! Де го чукаш - де се пука!
Професоре, знам че Ви е трудно да прочетете повече от две изречения, но искам да Ви обърна внимание, че туй де...онуй, със заключенията и оценките, не визира човека с който си бъбрехме най-приятелски. Попрочел съм нещичко от това което е писал и знам с кого говоря.
Попрочел съм нещичко и от това което Вие сте писали.....Вярно че голяма част е преписвано и събирано от тук-там, но все пак има доста ценни и интересни неща, както и разумни и верни съвети.
Не знам защо искате да разрушите и заличите тези добри впечатления, влизайки в ненужни и безмислени спорове, принизявайки дискусиите да махленско ниво, но това си е Ваш избор, а както знаем - той е свещен и неприкосновен.
С най-добри пожелания!
 

Ctan4o

Потребител
Тази снимка се върти поне от 7 години в нета, даже не е от този форум, и вероятно тук няма човек който да е срещал такъв проблем. Започнах точно с пластмасово gamo bull whisper igt и също доста скептично гледах на това обаче съм изстрелял между 4000-6000 чашки и нямаше никакви симптоми за чупене, единствено се износи един пластмасов "П" плъзгач и ригела започна да опира в цилиндъра при зареждане. След това минах на пцп и тази ми стана излишна.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Няма да взема отношение към цена ,но ще кажа ,че ако една пушка няма прилична стрелба поне на 25 м.за какво ти е?Едва ли ще те накара да се "бориш" с нея,най много да те откаже от хобито или да те накара да купиш нещо което е по точно.И какво излиза....евтиното излиза скъпо!;):cheers:
 

zerrku

Потребител
Лошото е че на новите пластмасови пушки им се случват някои неща които ги няма при старите класики на 50+год. И за съжаление са непоправими.
Колко човека могат да потвърдят, че се е случило при тях ми е интересно? Не ми изглежда като нещо което се случва всеки ден.
 

Hidden

Редовен Потребител
Един продаваш пушка в OLX точно с пукната цевна кутия. Писал: Не пречи на стрелбата. Бях го пуснал в "приказки и простотии". Така че се случва. А и пластмасата може да се износи.
 

didarai

Редовен Потребител
А сега де?! Де го чукаш - де се пука!
Професоре, знам че Ви е трудно да прочетете повече от две изречения, но искам да Ви обърна внимание, че туй де...онуй, със заключенията и оценките, не визира човека с който си бъбрехме най-приятелски. Попрочел съм нещичко от това което е писал и знам с кого говоря.
Попрочел съм нещичко и от това което Вие сте писали.....Вярно че голяма част е преписвано и събирано от тук-там, но все пак има доста ценни и интересни неща, както и разумни и верни съвети.
Не знам защо искате да разрушите и заличите тези добри впечатления, влизайки в ненужни и безмислени спорове, принизявайки дискусиите да махленско ниво, но това си е Ваш избор, а както знаем - той е свещен и неприкосновен.
С най-добри пожелания!
Ааа тука не мога да пропусна да се изхиля на поредните ТИ тъпотии .
:lol::lol:
Пак са активизира...:crazy::D:D
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колко човека могат да потвърдят, че се е случило при тях ми е интересно? Не ми изглежда като нещо което се случва всеки ден.
Българина има невероятния талант да не бърка никога, дори и да му се счупи пушката на някой, той не си признава и продължава да вика колко е хубаво до последно! Тука из форума първо едва ли са много хората с подобни пушки, пък и не вярвам много да пишат или да правят изключение от горното правило! Във форума е като в живота, дървени философи колкото искаш и все много ги разбират нещата и като гледам все по-зле ще става. Та прецини си сам на кой да вярваш! Само си задай въпроса кое е по-издръжливо и с по-добри харектиристики на материала - Пластмасата или стоманата ( и то за възли с натоварване и триене говорим) и после пак си задай въпроса каква пушка искаш - успех в избора!
 

didarai

Редовен Потребител
.... Във форума е като в живота, дървени философи колкото искаш и все много ги разбират нещата и като гледам все по-зле ще става. Та прецини си сам на кой да вярваш! ..!
:lol::lol:
Повече няма да съжалявам , че няма емотикони с ...пълен смях във форума ,към пост .
НапраО цитирам и са хиля с глас . :D:D
 

lu-bo

Редовен Потребител
Тази снимка се върти поне от 7 години в нета, даже не е от този форум, и вероятно тук няма човек който да е срещал такъв проблем. Започнах точно с пластмасово gamo bull whisper igt и също доста скептично гледах на това обаче съм изстрелял между 4000-6000 чашки и нямаше никакви симптоми за чупене, единствено се износи един пластмасов "П" плъзгач и ригела започна да опира в цилиндъра при зареждане. След това минах на пцп и тази ми стана излишна.
Да от нета е,срещнах още 3-4 подобни.Значи не е изключение.Ресурса на една такав пушка няма начин дори да се доближи до този на старото производство.Явно такава е политиката не само при пушките,новите коли дом.уреди и др. изкарват колкото им е гаранцията.И след това вадят нов модел по-атрактивен за да върви търговията.Да РСР е доста по-различно ,но ако вместо Гамо си беше купил Славия Ваихраух Диана може би нямаше да се разделиш с нея,нищо че няма често да я ползваш просто така от носталгия.И понеже темата беше за избор на пушка-а пушка не се купува всеки ден.Като че ли е по-добре да купи такава дето да не му се разделя с нея.Вярно накрая въпроса опира до пари,ако някои е отделил 300-400лв. ще може да си позволи и 700-800 сигурен съм че не може да си позволи яхта или "Маибах" но пушка може.Дано не съм засегнал някои-нямам такива намерения просто разсъждения.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Напълно съм съгласен с горното мнение, но позволете да допълня. Гамо правят такива пушки, каквито се търсят на пазара (логично). Средностатистическия човек, решава че му е интересно да стреля и почва да си търси пушка. Или споменава на събиране с колеги и те решават да му купят по случай р.д. Оглежда в магазините, естествено каквото има налично и си харесва модерно изглеждащи, мощни пушки с най-новите технологии IGT и прочие "газови амортисьори за задно стъкло на Опел, но без забавител". Никой не търси пружинна пушка, защото това е остаряла технология, но газ-пистона е нещо съвременно, с което пушката е много по-точна и по-трайна, нещо почти като ПЦП, но не се налага да имаш бутилка. Ок, няма лошо в новите технологии, пушката се купува (може с подарък 100 мишени и първокачествени маркови чашки) и се почва стрелба яко. 2-3 кутийки чашки заминават, впечатлени сме от точността на пушката (нормално, нови технологии...) после мерака намалява и пушката стои подпряна да краси някой ъгъл. Като идват гости се вади на двора, стрелба, кеф, хвалене колко е точна. За следващите години я отиде още една кутия чашки, я не. Е, Гамото е достатъчно добре направено, като издържливост и като точност за това. Следователно е подходящата пушка за 99% от потребителите. Някакви Славия и Хайнел са правени със съвсем друга идея. Клубни пушки, на които се стреля от 8:00 до 18:00 в стрелбището, с трньор. Десетки начинаещи стрелци минават на ден, за да може да минат от начално на следващо спортно ниво (където вероятно ще продължат с Диана или Фани, за да гонят медали). Милиони изстрели са прекарани през тяхните цеви, сменят се пружини, маншети, но пушките стрелят, защото за това са направени. И стрелят точно, защото така са проектирани. По мишени 30.5мм, а не буркани, кофи и улуци. Всеки си преценява дали търси ширпотреба пушка или нещо което ще му даде възможност да трупа умения в стрелбата.
 

t.marev

Редовен Потребител
Да от нета е,срещнах още 3-4 подобни.Значи не е изключение.Ресурса на една такав пушка няма начин дори да се доближи до този на старото производство...............
.............И понеже темата беше за избор на пушка-а пушка не се купува всеки ден.............
...............Дано не съм засегнал някои-нямам такива намерения просто разсъждения.
Да има още няколко снимки, но мисля че са едни и същи. Един и същи случай описан няколко пъти.....Тази снимка ми я изпрати преди 2.5 години в темата за Браунинга. Дори и 5 или 10 такива случаи да има, мисля че това не е проблем......Има сцепени приклади, огънати цеви....случват се такива неща. А ресурса на пушкатазависи освен от материалите и от натоварването. Старите пушки със 7-8 джаула не са толкова натоварени. Резни и на тази пружината и ресурса ще подскочи 2-3 пъти.
Както и да е, нали за това има различни пушки - за всеки вкус и джоб. Един иска такава, друг онакава.....според един едно е най-важно, според друг - друго....затова всеки който избира, трябва да е наясно какво точно иска. Еднакво тъпо е да предложиш неподходящата пушка, независимо дали става дума за Вайраух или ГАМО.
Пушката е чудесна но.....авторът на темата е споделил какво му харесва в обсъжданото ГАМО - много зарядна, 24 дж, дървен приклад, и газова пружина. От изброените четири предимства тази Диана има само дървен приклад. Не казвам че е лоша - напротив, но Иванчо вика - Бе то и тати може и аз мога, ама козата пръч си сака!
......Гамо правят такива пушки, каквито се търсят на пазара (логично). ..............Е, Гамото е достатъчно добре направено, като издържливост и като точност за това. Следователно е подходящата пушка за 99% от потребителите.
Отличен коментар! Перфекционистът вярно напипа логиката на нещата и смело хвана бика за рогата!:)
Само дето с последното изречение направо детронира Кометата:(.......
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Да има още няколко снимки, но мисля че са едни и същи. Един и същи случай описан няколко пъти.....Тази снимка ми я изпрати преди 2.5 години в темата за Браунинга. Дори и 5 или 10 такива случаи да има, мисля че това не е проблем......Има сцепени приклади, огънати цеви....случват се такива неща. А ресурса на пушкатазависи освен от материалите и от натоварването. Старите пушки със 7-8 джаула не са толкова натоварени. Резни и на тази пружината и ресурса ще подскочи 2-3 пъти.
Както и да е, нали за това има различни пушки - за всеки вкус и джоб. Един иска такава, друг онакава.....според един едно е най-важно, според друг - друго....затова всеки който избира, трябва да е наясно какво точно иска. Еднакво тъпо е да предложиш неподходящата пушка, независимо дали става дума за Вайраух или ГАМО.
Нормално е да има привърженици на новите "високотехнологични пласмасарки" и на старите класики.Това че има нови не означава че ние любителите на старите трябва да замлъкнеме завинаги.
За да може някои да направи правилния избор трябва да чуе аргументите и на двата лагера.Не е вярно че старите пушки са само 7-8 джаула.Колко джаула е Диана 350маг.? За почти всички модели на Ваихраух има кит за увеличаване на мощноста.Ето ти още две снимки /бяха някъде из нашия форум/ Виж високотехнологичния спусък от снимката и го сравни с Т-04 или Т-05 на Диана.
 

Attachments

  • gamo-1.jpg
    gamo-1.jpg
    31.6 KB · Прегледи: 46
  • 34dq05g-1.jpg
    34dq05g-1.jpg
    107.2 KB · Прегледи: 48
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Такива сме си ние. Навиваме си на пръста, че ще си купим дадено нещо и почваме да търсим аргументи и поддръжници, че сме направили правилния избор.
После си го купуваме и в началото се кефим, после то се оказва че не е точно това, което сме искали или то вече се е развалило/повредило.
Оглеждаме се наоколо за помощ и естествено нашите поддържници ги няма за да помагат.
Повечето от нас минават по трудния път, докато не станем дървояди, не ни идва акъла в главите.
Но какво да се прави, всички сме твърдоглави и си носим последствията.
 
Нагоре