Gamo fast shot 10x IGT 4.5 или 5.5

4.5mm или 5.5mm


  • Total voters
    16

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Нормално е да има привърженици на новите "високотехнологични пласмасарки" и на старите класики.Това че има нови не означава че ние любителите на старите трябва да замлъкнеме завинаги.
За да може някои да направи правилния избор трябва да чуе аргументите и на двата лагера.Не е вярно че старите пушки са само 7-8 джаула.Колко джаула е Диана 350маг.? За почти всички модели на Ваихраух има кит за увеличаване на мощноста.Ето ти още две снимки /бяха някъде из нашия форум/ Виж високотехнологичния спусък от снимката и го сравни с Т-04 или Т-05 на Диана.
upload_2021-2-17_20-52-38.png
Да покажа още една красота (снимката не е моя), която съм я виждал и на живо няколко пъти - високи технологии евала!
Имам приятел оръжеен майстор и като му ходят с въздухарките и ме вика за помощ, та съм се нагледал на всякакви тъпотии, а също така става интересно и с детайли от ЦАМ при някой пушки или пистолети :D В някои случаи въобще не сме се и захващали да оправяме трошляците, че ще им излезе колкото една пушка! Тези хора не пишат във форума и няма как да знаете за проблемите, да не говорим още колко хора ходят със счупените си пушки и при други майстори и пак не пишат тука! Най са ми забавни иначе като са ни докарвали пушката на части, защото са се пробвали разбира се сами да си я оправят, мани глупостите които са свършили ами и губят части или забравят да ги донесат и така ги разкарваме по няколко пъти :D
Такива сме си ние. Навиваме си на пръста, че ще си купим дадено нещо и почваме да търсим аргументи и поддръжници, че сме направили правилния избор.
После си го купуваме и в началото се кефим, после то се оказва че не е точно това, което сме искали или то вече се е развалило/повредило.
Оглеждаме се наоколо за помощ и естествено нашите поддържници ги няма за да помагат.
Повечето от нас минават по трудния път, докато не станем дървояди, не ни идва акъла в главите.
Но какво да се прави, всички сме твърдоглави и си носим последствията.
Точно ! :cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Там, поне при моите всичко е от оръжейна стомана. Едната е правена в завода, в който технолог е бил самия Шмайзер, другата е в известния завод на CZ, които имат дългогодишни традиции в произвидството на оръжие и са особено ценени в САЩ.:cheers:
 

t.marev

Редовен Потребител
Нормално е да има привърженици на новите "високотехнологични пласмасарки" и на старите класики.Това че има нови не означава че ние любителите на старите трябва да замлъкнеме завинаги.
Чакай сега......Защо НИЕ?! Кои НИЕ? Много са любителите на старите класики, да не кажа почти всички, аз също....но това не значи че всеки би си купил и ползвал такава. Всички харесват грамофоните и ролковите магнетофони, но колко ги ползват/слушат? Да не говорим за кабриолетите от 60-те или филмовите фотоапарати....Всеки въздиша покрай Харлей Дейвидсън, но кара китайски/японски скутер, хвали старите бамбукови въдици, но си купува карбонов телескоп.

Нямам никакво намерение да оспорвам качествата и достойнствата на старите "класики", някои от които остават ненадминати и днес, никога не съм го правил и смятам че е безмислено. Това което се опитвам да кажа в темата /а и във всички подобни теми/ е че първо трябва собственика да си изясни предназначението, след това да чуе/прочете за особеностите и различията между различните модели и накрая САМ да направи своя избор отчитайки собствените си желания, възможности и предпочитания... Нищо повече! Понеже общия хор надува платната в една посока и понеже форумната митология подхранва определени стереотипи, мисля че е редно да се чуят и други мнения и оценки, най-малкото от чисто практична страна. На никого не натрапвам избор, никого не предупреждавам заплашително че ще си чука главата, просто показвам още една гледна точка, при това съвсем реална. Приеми че играя "адвокат на дявола" поемайки върху себе си всички негативи от това.
Огледай се малко извън форума....навсякъде навлизат нови неща - Светът не стои на едно място!

Наздраве за старите класики и за новите "пластмасарии" които един ден ще станат класики!:)
:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Е,Любо ЦАМа не на всякъде е лош материал.Цевната кутия на Валтер Доминатора 1250 е от ЦАМ но не мръднал и след над милион изстрели! ;):cheers:
Разбира се Ники има си детайли за които е подходящ материал, спор няма, но имах предвид, че като стане проблем с детайли от този материал не е добре особено ако няма от къде да се купят. ЦАМ за детайли с динамично натоварване не е добре това мога да кажа от видяното до момента в практиката ми, за корпуси със сложна форма става :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Там, поне при моите всичко е от оръжейна стомана. Едната е правена в завода, в който технолог е бил самия Шмайзер, другата е в известния завод на CZ, които имат дългогодишни традиции в произвидството на оръжие и са особено ценени в САЩ.:cheers:
Направо се стреснах.Две пушки ли имаш и колко изстрела си направил с тях? Горе долу.
 

xpresident

Редовен Потребител
Стрелям от 12 годишен, но не съм си броил изстрелите. Бях състезател към ОСО. Сега на състезания стрелям с Атаман М2 Спорт ФТ, но за удоволствие по кенчета стрелям с пружинките, голям кеф ми дава на механични :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Стрелям от 12 годишен, но не съм си броил изстрелите. Бях състезател към ОСО. Сега на състезания стрелям с Атаман М2 Спорт ФТ, но за удоволствие по кенчета стрелям с пружинките, голям кеф ми дава на механични :)
Не ми отговори на въпроса.Питах не въобще колко си изстрелял ,а с тези пушки които имаш в момента? А че стреляш от 12 годишен добре,има още доста да ръстеш!;)
 

lu-bo

Редовен Потребител
Чакай сега......Защо НИЕ?! Кои НИЕ? Много са любителите на старите класики, да не кажа почти всички, аз също....но това не значи че всеки би си купил и ползвал такава. Всички харесват грамофоните и ролковите магнетофони, но колко ги ползват/слушат? Да не говорим за кабриолетите от 60-те или филмовите фотоапарати....Всеки въздиша покрай Харлей Дейвидсън, но кара китайски/японски скутер, хвали старите бамбукови въдици, но си купува карбонов телескоп.

Нямам никакво намерение да оспорвам качествата и достойнствата на старите "класики", някои от които остават ненадминати и днес, никога не съм го правил и смятам че е безмислено. Това което се опитвам да кажа в темата /а и във всички подобни теми/ е че първо трябва собственика да си изясни предназначението, след това да чуе/прочете за особеностите и различията между различните модели и накрая САМ да направи своя избор отчитайки собствените си желания, възможности и предпочитания... Нищо повече! Понеже общия хор надува платната в една посока и понеже форумната митология подхранва определени стереотипи, мисля че е редно да се чуят и други мнения и оценки, най-малкото от чисто практична страна. На никого не натрапвам избор, никого не предупреждавам заплашително че ще си чука главата, просто показвам още една гледна точка, при това съвсем реална. Приеми че играя "адвокат на дявола" поемайки върху себе си всички негативи от това.
Огледай се малко извън форума....навсякъде навлизат нови неща - Светът не стои на едно място!

Наздраве за старите класики и за новите "пластмасарии" които един ден ще станат класики!:)
:cheers:[/QUOT
Огледай се малко извън форума....навсякъде навлизат нови неща - Светът не стои на едно място!
Благодаря за съвета!
"Ние" не натрапваме нищо на никои.Обсъждаме предимства и недостатъци.Ще ми се да има нещо ново и по- добро от старото но уви няма.
Пласмасарията няма как да стане класика защото не живее толкова дълго.
ПРЕДЛАГАМ Когато някои пита каква пушка да си купи да отговаря само t.matev понеже форума "подхранва определени стереотипи"
а t.matev има реална гледна точка и поема всички негативи!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Бате Ники, уважавам те като по-възрастен и по-опитен стрелец и ти отговарям подробно:
Със Славията може би около 2 кутии чашки. Представи се добре и я определям като точност на равно с Вайраух-а, с който имам над 10 000 изстрела. Вайрауха е по-силен (16джаула), поради което е подходящ за стрелба на 50м. Славията за такава дистанция идва слаба, ако гоним състезателни резултати. Моята даже няма и лястовича опашка за оптика, което я прави старомодна и неконкурентна в днешно време пушка. (Ама аз си я обичам). С Хайнела имам неколкократно постигнати групи на 50м от под 40мм, с оригиналните механични мерници. Мога да го демонстрирам винаги, при желание да се надстрелваме с други пружинни пушки на тази дистанциа, на закрито и на вързано. С моя Хайнел съм изстрелял десетина кутии чашки само, но в ученическите години със същата пушка имам много още. С ПЦП резултатите ми са официално публикувани в рейтинга на ФТ състезанията и няма да ги коментирам.
Сега сещаш ли се защо ти зададох този въпрос?Написах на Любо ,че на Валтера цевната кутия е от ЦАМ и не е мръднала и след много над МИЛИОН изстрели.А дали ще си вземеш такава пушка ,ама никак не ме притеснява.Само да ти кажа ,че през 2009 год.когато я купих избора съвсем не беше голям.Макар и след нея да съм имал много пушки (в това число) и много маркови Валтера си ми остана слабост и продължава да си ме радва с точната си стрелба.Вярно е ,че съм направил много промени .но съм истрелял много с него.Аз не стрелям по кенчета а по мишени (знаеш) и резултати те са отлични!:):cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Освен да ти пожелая успех и за напред в стрелбата и винаги да попадаш на пушки дето да те кефят. А и много здраве, също! :) За друго не се сещам. ;)
 

xpresident

Редовен Потребител
Ееее, недей бърза с остаряването, то е на Господ работа. Доста съм зает, но при такава покана, ще намеря възможност да дойда до Бургас! Благодаря за поканата :)
 

t.marev

Редовен Потребител
.......Ще ми се да има нещо ново и по- добро от старото но уви няма..............
..............Пласмасарията няма как да стане класика защото не живее толкова дълго.......
Има, има.....Просто трябва да имаш око за да го видиш!:)

Не приемай думата "пластмасарии" в буквалния смисъл - не случайно съм я поставил в кавички и тук и в предишния текст. Но дори и чистите пластмасарии могат да станат класика, измествайки легенди като бръсначите Солинген, писалките Паркер и запалките Зипо.upload_2021-2-18_5-7-15.jpeg
upload_2021-2-18_5-7-57.jpegupload_2021-2-18_5-8-28.jpeg
И следващия път не ми пиши по тая модерна пластмасова джаджа компютъра, ами седни напиши едно писмо с перодръжка и мастилница и ми го изпрати по пощата....или с пощенски гълъб.
Хайде със здраве!
 

didarai

Редовен Потребител
Пласмасарията няма как да стане класика защото не живее толкова дълго.
ПРЕДЛАГАМ Когато някои пита каква пушка да си купи да отговаря само t.matev понеже форума "подхранва определени стереотипи"
а t.matev има реална гледна точка и поема всички негативи!
:lol::lol::lol:
Мноо кефи как взема другите за балъци , вкарвайки "леки внушения " тип " :
Тук са закостенели и изостанали ,а извън форума животът се развива с бързи технологии " ....:D:D...както и онези тип : "някой , някъде вкарва прибързани оценки и повърхностни заключения , но това не съм аз " :D:D и тва всичкото мушнато уж случайно , между обща култура алабаланици (на тема ....култура основно:lol::lol:) за достоверност на внушенията . :no:

Иначе тва с пластмасите и класиката ...е неоспорим факт . НапраО го закопа подръжникът на "новите тейнологии" (нищо , че некои от нас правят оръжия , точно с тях и работят тва от 20 г. :D:D)
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Но дори и чистите пластмасарии могат да станат класика, измествайки легенди като бръсначите Солинген, писалките Паркер и запалките Зипо.
Даа, мисленето тип "шипотреба" има склонност да превръща ширпотребата в класика.
 
Последна промяна:
Нагоре