Feinwerkbau 300s и universal

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
lynx написа:
Има ли място, вместо гумена шайба да се постави пружинка на мястото?

Рачо, тук става въпрос за "менюъл" помагалка на противооткатната система.
т.е. колкото по-голям е наклона, толкова повече ластици които да и помагат.

Пушката е проектирана да стреля "водоравно" и тогава противооткатния механизъм работи перфектно.
Стрелял съм с тази пушка и знам че е така. Но проблема с който се бори Архитекта са възходящите наклони.

С две думи (това е закачка) хитрува да не си вземе ПЦП ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) Е сега пак ще обяснявам като на изпит ;) ;) ;) Всъщност няма, сетих се по просто обяснение - Пламене какво става когато го няма демфера на цилиндъра все тая ли е, с гумата е същата работа действа по същия начин ;) Пичове не ми е толкова слаба механиката ;) Стрелял съм тество не малко под ъгъл ( даже и над 45 градуса) и оптиката си е ОК не губи настройки, да не говорим, че съм стрелял доста с по-височка скорост и откат от теб и бая гаври съм си правил с пушлето ;)
lynx написа:
Има ли място, вместо гумена шайба да се постави пружинка на мястото?
Този вариант беше първия който го мислих не е удачен поради ред причини съжалявам, че няма да ги изброя ;)

Но това със гумената шайба дето си го измислил Любо, според мен има по-скоро звуков ефект и по-малко практичен...
Не е само звуков ефект усеща се и разликата в отката моля ви се, не ме вземайте за толкова балам ;)

Просто подхвърлих идея пък който както му хареса така да си прави пушката :cheers:
 

zack

Потребител
Здравейте,
Искам да ви попитам, последните няколко часа изчетох цялата тема, търсих доста из форума,
но не успях да открия откъде може да се купи пружина на Jim Maccari. Търся как да я поръчам
и от кой сайт, защото четох, че имало и ментета, които се продавали в Интернет :eek:

Ако може да споделите, ще съм ви много благодарен. :cheers:

Поздрави,
zAcK
 

zack

Потребител
Първо да кажа за пушката - Feinwerkbau 300S Universal, за която много благодаря на дядо Данчо :cheers:
Пострелях малко в апартамента просто да пробвам. Има невероятен спусък и ми е много удобна :yahoo:
Надявам се скоро да пострелям сериозно, за да и се изкефя истински :rambo:

И сега веднага един въпрос. Някой играл ли си е да полира оригиналната фаска на тази пушка?
В момента изглежда по този начин. Мисля да я полирам, че ми се занимава с нещо, не за друго ;)
Не мисля, че нещо ще се промени към по-лошо ако го направя, за по-добро се съмнявам, ама аз съм си такъв, ръчкател ;)

Feinwerkbau-300S-Universal-Barrel-Crown-original-2.JPG
 

lynx

Редовен Потребител
Пушата си стреля идеално, Данчо е поствал много мишени от които е видно че няма нужда да подобряваш нищо по фаски и прочие, ако си решил да я засилваш с по-яка "Макари" пружина - ОК , но не пипай друго засега.
"Когато върви играта, не се правят смени в отбора!" ;)
Първо постреляй и после мисли за промени, .....ако не те урежда точност, мощност или друго.
 

zack

Потребител
По принцип си прав, но научно-техническото в мен напира ;) Пуста му работа, кой затвори ТНТМ-тата :lol:

И още един въпрос не спира да ме измъчва и така, доде пристигне пружината от Макари.
Четох темата ама не видях някой да е срязвал пружината през средата следвайки дизайна на Feinwerkbau :cheers:
Все пак ония са гурута в тая област, за добро са го направили. Защо ние да не се придържаме към техния дизайн ;)

Ако се наложи може да се отнеме малко от двете части на пружината Макари, да не стане прекалено натегната,
но мисля, че ще се получи по-добре.

В тоя ред на мисли, се чудя дали да не поръчам направо 2 пружини ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Макари е правил много проби, за да подбере правилните параметри на пружината.
Това което пише във форумите е, че неговата пружина е с максималната мощност с която пушката запазва прилична точност.
Ако търсиш по-висока мощност си купи обикновена 16 джаулова пружина, мощност ще имаш но точноста ще избяга а и пружината ще омекне доста по-бързо от скъпата Макари пружина.
Не случайно неговите са доста скъпи и се ценят.

Скачай без да мислиш:
http://www.airrifleheadquarters.com/cat ... 759574.htm
 

zack

Потребител
Може би не съм се изразил правилно. Идеята не е да се повишава мощността.
Точно и поради тази причина съм написал, че може да се наложи да се отнеме
малко от пружината, за да не е много натегната.

Та идеята е, пружината да се раздели на две части, както оригиналната на Feinwerkbau.
Четох, че по-този начин се компенсирало усукването/вибрациите при удара при изстрел.

Иначе за пружините, направо малко по-късно днес ще поръчам две :rambo:

P.S. Така е като човек няма къде да стреля през седмицата и се занимава с глупости :lol:
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен, рязането на чисто нова Макари пружина за експерименти си е живо кущунство ;)
Ако ще правиш проби, по-добре купи от нашите магазини нещо сходно по размери и прави различни проби.
Ето ти размери на оригиналната пружина:
Външен диаметър = от 18.87 мм
Вътрешен диаметър = 13.60 мм
Дебелина на телта = 2.67 мм
Дължина в ненатегнато състояние = 241.30 мм
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
А като видя, че пружините се две обърна ли внимание, че са с противоположни навивки ;) 2-то което предполагам ще стане ще я резнеш и изведнъж ще се окаже, че не може да сложиш детайла който седи между двете оригинални пружинки ;) та нов трябва дас е прави. Отделно ако я срежеш на две не се знае как ще го направиш и обработиш краищата, и може да вземе после пружината да се "самонареше" ;) ;) ;) (имайте предвид счупи) на още няколко части щото става неустойчива ( с повечко вътрешни напрежения) и смисъла се губи както и парите и времето отделени за пробата. Накрая и да се получо по-добрата точност не знам как ще я докзваш ??? Слагай Макарито и си пуцай с кеф, не съм чул някой с такава пружина да се оплаква от към точност. Ти какви резултати ще гониш ако не е тайна :) :cheers: Виж ако си решил да си правиш извращения с пушката като мен ;) туй вече друг въпрос ама аз търсих други ефекти :D
За информация, че отдавна не съм писал в тази тема моето Фани все още стреля ;) ;) ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Сега се сетих някъде в началото на темата имаше даден линк към тунинг кид със 2 пружини с които се постига по висока скорост потърси го, че не ми се търси ;) Иначе съм забелязал, че в нашия форум се показват доста по-добри мишени от доста други форуми ;) Тези дни пострелях с Фанито на 25-6 метра в доста силен вятър с тежките JSB направи група от 10 изстрела около 15 мм, за тези условия си е прекрасно просто ако го няма вятъра грешките са си само от мен, до 25 метра (даже и до 40 м.) още не мога да реша коя от пушките ми стреля по-добре ???
 

lynx

Редовен Потребител
Само такъв дурал-тунинг досега не бях виждал на 300S :)
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    23.7 KB · Прегледи: 316
  • 2.jpg
    2.jpg
    22.3 KB · Прегледи: 248
  • 3.jpg
    3.jpg
    26.7 KB · Прегледи: 254
  • 4.jpg
    4.jpg
    24 KB · Прегледи: 254

njatanasow

Редовен Потребител
Днес направих тест на Фанито на 10м и 25м. на открито.Вятър почти нямаше.Разбира се стрелях с мачови чашки.Нямам по добри от RWS R 10 MATCH PREMIUM LINE 0,53гр. Стрелял съм от рест. по 5 изстрела в мишена. №5 е на 10м.То си и личи :)
 

Attachments

  • IMG_0757.JPG
    IMG_0757.JPG
    464.9 KB · Прегледи: 318

go_panch

Потребител
След 2 годишна пауза днес пострелях с фанито. Стрелял съм на увеличение 3х при което не може да видя дали съм в 10 или 9 и не съм правил никакви корекции. Ако беше по-голямо увеличението (и оптиката можеше да паралаксира на 20м а не да ми се мести кръста като си местя окото) резултатите щяха да са убедително по-добри.
https://www.dropbox.com/s/hlmf4wd48vsinzv/20140316_174945.jpg
Вятър нямаше и като гледам мишената то 90% от грешките са от липсата на паралакс и различното прикладване на всеки ред.
 

bgbul

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Днес направих тест на Фанито на 10м и 25м. на открито.Вятър почти нямаше.Разбира се стрелях с мачови чашки.Нямам по добри от RWS R 10 MATCH PREMIUM LINE 0,53гр. Стрелял съм от рест. по 5 изстрела в мишена. №5 е на 10м.То си и личи :)
Колко завист събуждат твоите снимки..........
Поздрави !
 
Нагоре