Feinwerkbau 300s и universal

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Човек да не каже нещо и гледай какво стана ;) Много на сериозно сте взели лафа ми нали затова съм сложил дадена емотинка да се досещате ;) Само ще помоля да се поразчистят последните постове с моя разбира се, даже и предния ми пост да се изтрие щом има и засегнати :D :cheers: Кой какво си прави пушката в интерес на истината друг не го засяга (даже и мен), всеки си върши за собствена сметка всичко и в повечето случаи го прави с цел. Лека вечер :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не е лошо да се прави нещо по пушката,ако ще и да се забърсва от време на време :) (независимо колко пушки имаме)
Аз също съм на мнение че в класа си пушката е уникална.
Без особенни старания може да се конкорира и с къде по "млади" модели ,че и ПЦПта ;),Ето едно доказателство за това
Вярно времето беше прекрасно,почти без вятър,25 метра,без прострелка,направо от стената и на "фронта" :D

 

Attachments

  • Изображение035.jpg
    Изображение035.jpg
    335.5 KB · Прегледи: 157

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз ако съм на мястото на Валтера ти ще се расърдя и ще изпусна всичкия въздух от цилиндъра си от яд и ще откажа да стрелям ;) то май по-добрите ти мишени са с Фани.
И тъй като нямам сърце явно, аз на мойта съм и ядосан ( че не вдига скорост) и ще и правя вече груби хирургични операции, то се видя че без тях няма да стане ;) Тази пушка (мойта) ако можеше да говори какво ли би спомена за мен ;) :crazy: ;)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Любак
Ти поне знаеш ,че тази пушка ми е на сърце :).Само тя никога не ме е разочаровала. ;)
 

angelmr

Редовен Потребител
Не разбирам защо се опитвате да вкарате тази пушка в клас за който никога не е била създавана. Тунинги и човъркания само за да може да направи нещо нетипично за модела... Пушката е създадена за да стреля на 10 метра прав. И ако някой си мисли че това е по-проста и лесна дисциплина от ФТ и БР, лъже се. Стрелбата на 10 метра прав е много полезна дори за фт и бр стрелци. Така че хайде да ви дам един съвет. Който има такава пушка, нека да си направи едно макар и импровизирано стрелбище в къщата или на подходящо закрито място. Това не е пушка с която да се печелят ФТ състезания, но за сметка на това е пушка с която да можеш лесно да тренираш основните положения на прецизната стрелба. А когато това се прави, се отплаща и на ФТ и на БР състезания.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
angelmr я ми кажи само тази ли е пушката създадена за 10 метра и преработена, мисля че си пределно на ясно че вече доста такива пушки но ПЦП-та са преработени в съвсем други пушки, но на тях защо не им пишеш, всеки си прави с пушката каквото иска и стреля както си иска аз под 20 метра с тази пушка не стрелям, и не казвам че 10 метра прав е лесно а едва ли някои го твърди, знам че е доста трудно но няма отношение към моите проби - а отделно като трябва нещо да се сменя (демфер, семеринг) няма да чакам от Германия да идват частите на приятни цени, това е другата причина за пробите ми ;)
 

piperov_pipi

Потребител
Момчета, започнах тренировки с моето фани на 10м. положение прав утре ще пусна първите мишени...
Трябва ми хамстер за пушката, защото не мога вече да чупя достатъчно кръста и получавам болки след 5-6мин. държане в положение прав. Дайте идея за изработка или ако има готов...
 

azzaro

Потребител
В залата миналия ден Фанито ме изкефи максимално,на 25м не й пречеше нито температурата,нито вятър/такъв просто липсва/не мъкнеш бутилки и тнт.Май ще си възродя стрелбата с пружинка.А на 50 метра направи по добра група от доста РСР-та .Забавбото беше че гледаш през оптиката как чашката описва една доста гърбава парабула и се забива почти в предната! Голям кеф!!!
 

lynx

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
Трябва ми хамстер за пушката, защото не мога вече да чупя достатъчно кръста и получавам болки след 5-6мин. държане в положение прав. Дайте идея за изработка или ако има готов...
На готовите в магазините(истинските), като им видиш цените и ще ти се охлади ентусиазма.

http://www.euroshooting.eu/en/index.php?Palm_rest&detail=2328

http://www.euroshooting.eu/en/index.php?Palm_rest&detail=2393

http://www.edinkillie.co.uk/ecatalog/ahganschutz-palm-rest-p-90.html

http://www.edinkillie.co.uk/ecatalog/centra-champion-palm-shelf-p-197.html?osCsid=u0omf9okhmq9c0o22m5vusl9i1

Направи си сам, че цените са пиперливи.
 

njatanasow

Редовен Потребител
@ angelmr

Много добре го знаем това за което говориш,НО
Това не е стрелба за 60+ годишните (говоря за себе си и себеподобните ) :)
Затова си стреляме както можем и се кефим.Не търся дискусия,просто си казвам мнението ;)
А пушката е просто невероятна,в ръцете на някой "младеж" ;) на 10 метра би направил чудеса :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
soundmax написа:
angelmr я ми кажи само тази ли е пушката създадена за 10 метра и преработена, мисля че си пределно на ясно че вече доста такива пушки но ПЦП-та са преработени в съвсем други пушки, но на тях защо не им пишеш, всеки си прави с пушката каквото иска и стреля както си иска аз под 20 метра с тази пушка не стрелям, и не казвам че 10 метра прав е лесно а едва ли някои го твърди, знам че е доста трудно но няма отношение към моите проби - а отделно като трябва нещо да се сменя (демфер, семеринг) няма да чакам от Германия да идват частите на приятни цени, това е другата причина за пробите ми ;)

ПЦП-тата не се преработват, те само се регулират (поне в общия случай). на практика елитно ФТ ПЦП се различава от елитна 10 метрова пушка по регулировките и няколкото аксесоара в приклада. При пружинките разликата в дулната енергия не е чак толкова лесно достижима. Същото важи и за компресионните пушки. За това бих препоръчал последните два вида да си се използват по предназначение. А за ФТ конверсия има достатъчно стари СО2 пушки. Просто всяка жаба да си знае гьола.
А за "10 метра прав" не казвам че е някаква най-най-дисциплина, а че е може би най-достъпния начин да тренираш прецизна стрелба. Най-лесно е да си направиш стрелбище, мунициите са изключително евтини и тнт. Не я пренебрегвай като алтернатива само защото се стреля много на близо.
А по въпроса за смяната на консумативи освен ако твоята пушка не е била много сериозно изнасилена от някой преден собственик не вярвам смяна на пластмасите да ти се наложи да правиш повече от веднъж, и не вярвам да се наложи да сменяш каквото и да било по механиката. Не случайно това е пушката с най-легендарна издържливост. Една смяна на пружина и демпфер на 100-тина хиляди изстрела, това споделят собственици на пушката като нужна поддръжка.


njatanasow написа:
@ angelmr

Много добре го знаем това за което говориш,НО
Това не е стрелба за 60+ годишните (говоря за себе си и себеподобните ) :)
Затова си стреляме както можем и се кефим.Не търся дискусия,просто си казвам мнението ;)
А пушката е просто невероятна,в ръцете на някой "младеж" ;) на 10 метра би направил чудеса :cheers:

Всеки стреля така както най-му допада. Писах основно за опитите за превръщане на тази пушка във ФТ вариант,което не мисля че е силната и страна макар че не е невъзможно. Сигурен съм че има по-добри варианти в този ценови диапазон конкретно за ФТ.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Добре де обърках се не ПЦП-та са преработвани, а компресионки и СО2 които пак са се използвали за стрелба на 10 метра, да не го правим на дискусия че вече ме яд, че съм казал нещо честно ти казвам, виж колко поста се изписаха безсмислено прецени дали има смисъл да седят всички, и без това не сме написали нещо ново което не е писано и не се знае :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ура не съм единствения луд да стреля на големи дистанции ;) специално за njatanasow е първата снимка ;) :cheers:
И един невероятен тунинг :eek: -снимките са взети от тука http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... &pageNo=26 има невероятни преработки на FWB различни модели има и недоразумения разбира се ама всеки си има гледна точка за нещата ;) Приятно гледане.
 

Attachments

  • 100m.jpg
    100m.jpg
    53.1 KB · Прегледи: 188
  • 1.bmp
    900.1 KB · Прегледи: 151
  • 1fhfm[1].jpg
    1fhfm[1].jpg
    470.7 KB · Прегледи: 192
  • 2x6hc.jpg
    2x6hc.jpg
    130 KB · Прегледи: 164
  • 3.bmp
    802.6 KB · Прегледи: 130
  • 4.bmp
    900.1 KB · Прегледи: 129
  • 4h538.jpg
    4h538.jpg
    81.7 KB · Прегледи: 143
  • 5.bmp
    900.1 KB · Прегледи: 123
  • 5g5xw.jpg
    5g5xw.jpg
    84 KB · Прегледи: 151
  • 6.bmp
    1.1 MB · Прегледи: 179
  • 115kq.jpg
    115kq.jpg
    127.9 KB · Прегледи: 173

azzaro

Потребител
Пускам едно запитване тук понеже мисля че ще проявите най-много интерес собствениците на FWB 300s.
Идеята ми е да си направим едно състезание БР за пружинни пушки основно Фанита в залата в Пловдив.
Стрелба за група на 50м и за точки на 25м,маси и столове -тези който са в залата .
Просто искам да знам имате ли интерес за да зная да се занимавам ли с организацията/ще участвам на всяка цена/по нататък.
Специално за колегата Soundmax стол и маса не се предвиждат ;)!
 

andi

Редовен Потребител
Азаро , прочел си ми мислите ! Днес си мислих нещо подобно - провокира ме миналата неделя добрата стрелба на Христо с ЦФРа .
Състезание само за пружинки в два класа -4,5мм и 5.5+6.35мм . Даже ми се въртеше мото - "Да изтупаме праха от пружинките "
 

njatanasow

Редовен Потребител
Пускам едно запитване тук понеже мисля че ще проявите най-много интерес собствениците на FWB 300s.
Идеята ми е да си направим едно състезание БР за пружинни пушки основно Фанита в залата в Пловдив.
Стрелба за група на 50м и за точки на 25м,маси и столове -тези който са в залата .
Просто искам да знам имате ли интерес за да зная да се занимавам ли с организацията/ще участвам на всяка цена/по нататък.
Специално за колегата Soundmax стол и маса не се предвиждат !
Кире ,вие няма ли да паправите едно състезание ,което да отговаря на някакви нормални правила.Какво е това ,Фани на 50 м.Не че неможе да метне и на повече.Но нали трябва да се улучи десятка,а не някъде си.Днес точно пробвах моето на 50 метра (по принуда)и докато нямаше вятър групата беше 10- 12 мм.но това си е насилване.Не е нолмално пушка направена да стреля на 10 м. в зала да я караш да се състезава на 50 метра.Докато си правите някакви измислени състезания,и посещаемоста ви ще е измислена.Има си дистанции ,и не е нужно да ставаме по големи турци от ходжата.Ако си правите някакви сбирки за стрелба ала анди ,не го кращавайте състезание.Извинявам се за тона,но ми омръзна да чета за измислени състезания. :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Анди идеята е, че трябва да има "спортен" клас в който разликата между компресионките и пружиките (спортните от рода на Фани) в този клас ще е спорен на съответните дистанции ;) Разбира се всеки които се чувства конкуретен в този клас ще може да участва с каквато си иска пушка. Иначе спрямо дугите пружинки е голяма разликата ни и ще е безсмислено да стреляме в едни класове. Вече не сме малко хората с класни подобни пушки мисля че ще се получи интересно състезание ама като се стопли де ;) А иначе ще е голям кеф всички да си изкарат кой каквато пружинка има от праха и да си припомни тази тръпка :D А иначе ако колегите само ПЦП-та и които нямат пружинки да не се почувстват игнорирани, първи аз ще си предоставя пушката който няма, да участва с нея при желание само чашки да си купи ;)

ПП: е Николай за сега е допитване че може да е само на 25 метра няма лошо и може би така наистина ще се съберат повече хора вероятно, а инак добре си знаем как си стрелят и на 50 метра, а все пак говорим и за стрелба в зала не на открито ;)
 

azzaro

Потребител
Ами при тчноста на тези пушки ,на 25м пак ще има спорове колко чашки има в дупката/групата/а за точки си е стандарта 25м.Все пак и за това питам какво ще ви е интересно.От друга страна хубавите пружинки в страната не са много и колкото повече желаещи толкова по-добре.Според теб на каква дистанция да стреляме ,10 м с диоптрици за точки,не че е невъзможно!Кажете че това ще ви е интересно и може и такова събиране да направим.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Моето мнение,ако те интерисува е 25 метра (до 16 дж) макар и да сме онеправдани заради джаулите.Направи го смесено състезание с пцп тата до 16 дж.,и ако искаш раздели класирането само.
 
Нагоре