Feinwerkbau 300s и universal

lynx

Редовен Потребител
Рано е за цена, това е проект и ще мине време докато я пуснат в продажба.
 

angelmr

Редовен Потребител
Някой забелязал ли е 300S да има проблем с чупене на оптики в следствие на противооткатната система? До сега моята я държах само на диоптрични, но ми се ще да си направя компактен ФТ коридор на двора и да мащабирам дистанциите до около 30 метра. Та се чудя дали ще имам проблем с оптиката, имам една БСА свободна.
 

njatanasow

Редовен Потребител
angelmr написа:
Някой забелязал ли е 300S да има проблем с чупене на оптики в следствие на противооткатната система? До сега моята я държах само на диоптрични, но ми се ще да си направя компактен ФТ коридор на двора и да мащабирам дистанциите до около 30 метра. Та се чудя дали ще имам проблем с оптиката, имам една БСА свободна.
Имам доста изстрели с тази пушка ,накичена с "нежна" оптика.Не съм имал проблеми. :)
 

ангел иванов

Потребител
В стрелковия ни клуб в града има 4 такива пушки с оптики.Всякакви,китайски,Липърси,но наме,и си седят на тях от десетина години,нямат проблеми.Слагай спокойно.Еле пък БСА.
 

qtex

Потребител
luft9waffe написа:
lynx написа:
Рано е за цена, това е проект и ще мине време докато я пуснат в продажба.
Но може да фърлим по едно предположение.Ей тъй,за спорта.625 евра от мен.

Не бях поглеждал тези теми отдавна и сега видях какво сте писали относно тази "красавица"

http://www.schiesssport-buinger.de/shooting/Feinwerkbau-air-rifle-model-sport тук я дават 550 евра.

Очаквах "малък" модел, а то на размер ще излезе близо до Hatsan 125 ( 1139 mm, 3.75 kg) Е, разбира се, качеството няма да е тип "домашно за час по трудово" :D
 

Карлсон

Потребител
Господа, само на мен ли ми идва висок набузника на Фанито, просто не мога да погледна през диоптрика.. :wall: Имам повдигач за отзад, но ако сложа и на мушката няма ли да се разбута баланса като цяло, а и не съм видял из мрежата клипове на пушката с монтирани повдигачи... :)
 

old shatterhand

Потребител
"In a discussion I had with Jim Maccari, I was cautioned to not polish a transfer port to a mirror finish (assuming I could have done so). Jim told me his experience was that super-smooth transfer ports are not as effective as those that break up the airflow to some degree. In fact, he shared one of his tuning secrets – a transfer port shape he likes to use on lower-powered air rifles like the FWB 150 and 300, which are both target rifles. Both have a concentric transfer port, so this tip may work best for them and not as well for guns that have slanted transfer ports.
Jim’s tip is to bore several graduated sizes of holes on the compression side of the transfer port – making a sort of bizzaro funnel, if you understand the Superman reference. A stepped funnel if you don’t."
 

Карлсон

Потребител
Махнах приклада и видях, че противооткатния механизъм беше излезнал от пъпчиците. Нагласих го и при слагането затегнах добре приклада (с цел да предотвратя повторно излизане), което доведе до следния феномен : Заредих пушката, натисна спусъка, изцъка и нямаше изстрел. След като разхлабих задния винт на приклада пушката освободи пружината и гръмна.
Махнах приклада, гледах тъпо и пак го сложих. Сега пушката стреля но странното е, че след изстрел, противооткатния механизъм се самозаключва (отива сам в предно положение а не се налага да го бутам с ръка аз). Това нормално ли е, и ако не, какво може да съм объркал?
Всичко което направих е да махна приклада, заредих пушката, стрелнах, наместих пъпчиците и след това вече знаете...

Момчета, а какво да направя за да не се измъкват пак тези пъпки на противооткатния механизъм... Онзи ден направих проверка - след около 200 изстрела пак се бяха измъкнали, нямаше промяна в стрелбата и след накланяне на пушката напред механизма заключва, но... Няма начин задния болт на приклада да се стяга силно, както е писал Жорката при прекалено навиване не иска да произведе изстрел... Има нещо тънко дето го е измислил бай Германец едно време, ама го пропускам...
 

njatanasow

Редовен Потребител
Здравейте!
Днес пострелях с FWB 300u.Не бях я пипал може би поне две години.Бях позабравил какво удоволсвие дава тази пушка.
Времето позволяваше точност (нямаше вятър) и групите от по пет изстрела бяха буквално в един калибър на 25 метра.
Няма въздух,няма метан ......има само точност :)
 

Карлсон

Потребител
Моля собствениците на 300su да споделят на техните пушки металната планка зад края на лоста за зареждане ляга ли плътно върху дървото на приклада или има няколко милиметра процеп през когото се вижда малко от цилиндъра, може би около 3-4мм... И дали цевта лежи плътно върху дървената ложа или е висяща, разстоянието при мен е около 4мм...
 

Attachments

  • IMAG0088.jpg
    IMAG0088.jpg
    549.1 KB · Прегледи: 105
  • IMAG0089.jpg
    IMAG0089.jpg
    416.4 KB · Прегледи: 106
  • IMAG0090.jpg
    IMAG0090.jpg
    155.3 KB · Прегледи: 103
  • IMAG0092.jpg
    IMAG0092.jpg
    182.6 KB · Прегледи: 104
  • IMAG0093.jpg
    IMAG0093.jpg
    185.8 KB · Прегледи: 106
  • IMAG0094.jpg
    IMAG0094.jpg
    271.7 KB · Прегледи: 105

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И без да си я гледам в момента ти казвам, че нито цевта нито планката от зад трябва да допират приклада защото трябва да се движат свободно по време и след изстрел. Но като се прибера ще погледна поне в задния край колко е повдигната планката ;)
 

Карлсон

Потребител
Виж и отпред цевта как е разположена спрямо дървенията, Любо, и аз си мисля че трябва да има място, ама имам смътен спомен че май не беше така... За какъв дявол ми трябваше да разделям желязото от приклада, ама исках да видя пъпките на механизма дали пак са се измъкнали и затова...
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте фенове на Фанчето :)
От вчера и аз се радвам на тази чудесия ... купих я от Карлсон в перфектно външно състояние.
По отношение на механизмите - стреля си пушката, но от време на време не в същата дупка, което ме притеснява.
Рекох да постна малко данни и да питам иска ли пипане и в каква посока.
Знам, че пушката е с единична пружина от Jim Maccari, но нямам представа за каква мощност е.
Педполагам, че Maccari прави пружини за FWB 300 S с всякаква мощност до 16J.
Карлсон ми е пратил и оригиналната двойна пружина, но никой не знае на колко изстрела е и дали става още или е за снимка само :)

Ето данни от хроното с JSB 0.547
Условията са почти лабораторни - нещо като стенд (стойка за пушка) и хроното на около 30 см пред дулото :)
01. 170.9 m/s - 8.02 J
02. 171.8 m/s - 8.11 J
03. 171.6 m/s - 8.09 J
04. 172.5 m/s - 8.17 J
05. 176.9 m/s - 8.60 J
06. 174.1 m/s - 8.33 J
07. 170.4 m/s - 7.98 J
08. 170.5 m/s - 7.98 J
09. 174.0 m/s - 8.32 J
10. 171.0 m/s - 8.04 J
11. 173.6 m/s - 8.26 J
12. 174.2 m/s - 8.34 J
13. 172.3 m/s - 8.15 J
14. 172.9 m/s - 8.21 J
15. 176.2 m/s - 8.35 J

Средни : 172.8 м/с - 8.21 J
Максимално: 176.9 м/с - 8.60 J
Минимално: 170.4 м/с - 7.98 J

Нормални ли са подобни девиации на скоростта, респективно мощността за тази пушка ?
Аз лично очаквах максимум 2м отклонение на скоростта за тази пушка. Виждат се два срива 170.4 и 170.5 м/с както и един отскок от 176.9 м/с.
Разликата е почти 7 м/с на фона на 173 средна. Това прави 4% девиация. С такава девиация не може да се очаква дупка в дупка всеки път .. поне според мен. И така и става ... и това на 10м дистанция в къщи.

Всяко мнение и съвет е добре дошло !
Благодаря предварително на гурутата, пък и на всеки с опит!

п.п. Купих тази пушка защото искам да си пуцам с кеф в офиса и да не мисля за помпи и бутилки. Засега кефа е частичен.

Поздрави !
Дени
София
0899830403
 

sts1969

Редовен Потребител
Виждат се два срива 170.4 и 170.5 м/с както и един отскок от 176.9 м/с.
Да ти е честита Фанито, не очаквах Пламен да се раздели с нея, бих казал че това е най-запазената 300S във форума. Колкото до сривовете и скоковете, най-вероятно се дължат на чашките, за подобно прецизно замерване чашките трябва да са идеални, сортирани по грамаж с везна работеща с точност до третия знак след запетаята. Достатъчно е полата на една чашка да е малко по-разтворена, и скоростта ще се покачи с 6-7м/с.
 

lynx

Редовен Потребител
Дени, вероятно стреляш с не-мерени чашки, не-прегледани, директно от кутията?
А хронографа и той е човек, и той си има % грешка, нали? :)
Изчети темата за 300S, все ще научиш туй онуй, а и ще разбереш кои чашки е най-добре да пробваш с тая пушка.
Честита нова пушка! :cheers:
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Ахаам, звучи успокоително :)
Да, стрелям ... от кутията :)
Не съм мерил чашките, но по-осезателните са отскоците с JSB, може би зашото са по-тежки, а от друга страна пък са по-качествени от RWS Hobby. Мъглата е пълна :)
Темата я четох, имах въпроси - отговорих си. Но тази пушка поставя още :)
Както и да е ... мощността е в границите 8.0 - 8.5, колкото видях че трябва да е (във форума разбира се).
Сега ще меря и сортирам чашки и ще гръмна пак със сортирани ... пък да видим.
Все пак, надушвам (усещам го някак) че нещо не е наред ...
А за хронографа ... нееееее, мойто хроно не греши - не му е разрешено софтуерно :)

Благодаря момци !!!!!
Изследването продължава, но според мен ще завърши с разглобяване на пушката :)
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Ужаасссссссссс :)
Тия JSB 0.547 започват от 0.532 и стигат до 0.556 ... добре ли е ? :) :) :) :) :)
Връщам се на Hobby - и тях ще ги меря. И после с тях - на хроното ...
Изглежда при малки мощности тези неща стават особено важни.
 
Нагоре