DIANA airbug 5.5 mm

6tangata

Редовен Потребител
Пищова е чисто нов. Мисля добре направен като за китайски според мен ;) Идва ми малко лек. Механичните мерни прибори идват малко високо спрямо дръжката, но нямат никакъв луфт, направо се учудих. Цевта е перфектна. Сложих оптика 2.5х20. След прострелката направи добра група на 9 метра, при положение, че виждам през оптиката как трепвам. Групата е малко надолу, защото бутилката губи налягане. Според мен ще има 30 прилични изстрела в 5.5 мм. На последната снимка се вижда как се мачка сачма 1.175 JSB в метал, нямам по-леки в момента. За една нощ не изгуби налягане, уплътненията са на ниво, поне засега.16052547749388621894385108075772.jpg
 

Attachments

  • IMG_20201113_095310.jpg
    IMG_20201113_095310.jpg
    170.2 KB · Прегледи: 126
  • 1605255317806273660759250288877.jpg
    1605255317806273660759250288877.jpg
    146.7 KB · Прегледи: 123
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
Прилича. В цилиндъра на дианата има отвор да се вижда бутилката и има един щифт да кажем да стегнеш бутилката. Този от линка е изчерпан. Има в комплекта и барабан за сачми.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Явно от SPA са си продали концепцията на китайците,да се продава под марката Diana за още някое евро отгоре
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Diana Chaser-СО2 пистолет 4,5мм
Не е тайна,че Диана от няколко години работи с Shaoxing Snow Peak Air Gun Company намираща се някъде в делтата на Дългата река край Шанхай,дали това е въпрос на алчност,разширяване на пазарната ниша или въпрос на оцеляване може да гадаем,но в борбата с орките или трябва да се падне на тяхното ниво с цени(респективно качество) или високо качество и космически цени(следя темата за Дейстейт).Но,практически това си е SPA CP-02 ребрандиран а за нас остава митичното мислене и очакване Диана да контролират процеса на производство изкъсо...при моделите с дървени ръкохватки и приклади разликата е факт във визията.
Пистолета както всички СО2 играчки е силно зависим от околната температура и всички произтичащи от това проблеми,като добавим голямата консумация на газ за да докара 7дж.Тук за разлика от SPA е пипнат спусъка и може да се регулират и двете степени като дължина,усилието вероятно може да се подобри сменяйки една пружина IMG_20201114_112456.jpgIMG_20201114_113026.jpg ,за разлика от модела SPA CP-1 цилиндъра в който се поставя СО2 капсулата е разпробит за да излиза газа от вече ползваната капсула,така тапата се развива без усилие,но цилиндъра вече не може да се ползва,като резервоар при тунинг.Пистолета е направен добре почти изцяло от метал с изключение на мерните прибори и ръкохватката,реално е не разрушим IMG_20201114_112433.jpg IMG-122bfa44233713515f5fd11e801edc1b-V.jpg IMG_20201114_154855.jpg IMG_20201114_154829.jpgIMG-333c94f0ad6ceecf46a3b342fa6b5ca8-V.jpg IMG_20201114_112414.jpg IMG_20201114_112420.jpg в ръкохватката може да се постави резервна капсула,тази странна пета обаче страшно е не удобна и избутва пистолета в страни при изстрел с две ръце по бива,явно в желанието си да му насадят приклад са забравили,че правят пистолет!
За точност аз съм доволен предвид моите възможности IMG_20201114_155102.jpg ,това е на 12 крачки и постоянно експериментиране със захват(борба с ръкохватката),първа колона jsb 0.67гр,втора Норика Хамър 0,51 гр. и трета jsb 0,547гр.
Скорости
С Нориката първите изстрели 168 после има двайсетина+ изстрела със 157-150 м/с с Хевито кротва на 125-130 м/с, това при 8-10градуса околна температура.При последващи замервания ще кача по-коректни данни.
 
Последна промяна от модератор:

VAMPA

Новодошъл
@Kifa Всъщност не си прав, Artemis CP2 е със същият спусък.
"Дианата" е просто орязана версия на по висока цена, ЦП2 идва с два барабана, още една цев 45см и не залепен модератор, да не забравя осмичката;)
И не е пистолет а "заготовка за булпъп":cheers:
IMG_20201115_154756[1].jpg
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Всъщност не си прав, Artemis CP2 е със същият спусък.
"Дианата" е просто орязана версия на по висока цена, ЦП2 идва с два барабана, още една цев 45см и не залепен модератор, да не забравя осмичката;)
И не е пистолет а "заготовка за булпъп
Така,така ама не съвсем...:cheers:
Относно спусъка визирах CP-1,При Диана модела се дели на пушка и пистолет,пушката идва окомплектована както е при теб и цената у нас е 266лв.,гледам при чеха в Балистас SPAто е 130 евро...моя избор е информиран,че си купувам ПИСТОЛЕТ от Китай ребрандиран на Диана а и не ми липсват барабанчетата...няма да ходя на война :).По дефиниция за булпап говорим,когато магазина с мунициите е зад спусъка ,така се печели компактност ,не за сметка на цев и т.н!
По принцип нямам претенции за изчерпателност и свръх компетентност,просто споделям инфо,ако повече колеги го правят информацията ще бъде повече и по-коректна!
 
Последна промяна:

VAMPA

Новодошъл
Моя е "полски"
Така е балистас обявиха наличност един ден след като поръчах моя. 235лв с доставката е от тях, цп1 180 към 190 е 1м
Мен ме притесняват само заварките:-[
Под заготовка визирам ЦК със номер
 

gonzo-garage

Потребител
Бюджетна играчка.
Адски неудобна дръжка в пистолетен вариант, признавам.
Подходящо за забавление вкъщи по време на карантина, но само с тишината.
Моят вариант е с двете цеви, осмичка за дългата цев, приклад и заглушител с резба М10х1.
Кеф ти пищов, кеф ти пушка.
Без тишината е много шумен и не може да се ползва в домашни условия, поне ако има съседи.
Трансферпортът му е 2,3 мм вътрешно. Официално се продава и 3 мм и удобен за смяна.
В комплекта има и резервни О-пръстени за цевта и порта.
За 116 евро, толкова.

https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/products_id/39450

Магазинчето е за 9 чашки и е около 50 кинта (25 евро) допълнително, алуминиево, с пластмасов сепаратор за съчмите/чашките и прозрачно капаче за визуален контрол (пълен майтап - броенето си му е старата истина).
При плоскоглави чашки засича/запъва страшно много. Какво ли не пробвах, то зареждане с цев "надолу", "нагоре", "намай..", и не и не.
Запъват чашките и това е.
Даже и поличките се повреждат ако натисна повече.
Пооправи се като го разглобих и му направих вътршна полу-фаска.
Прави около 8-9 пълнителя с едно балонче. После вече чакаш да чуеш чашката в мишената.
До сега съм пуснал около 700 чашки през късата и около 350 през дългата цев.
Тегловно 0,49-0,51 гр. на новопоставено балонче и след 3-тия или 4-тия пълнител, минавам на 0,45-0,47гр. плоскоглави чашки.(мерени с везна)
Мисля, че с осмичката е по-добре, лично за моя капацитет на стрелец.
На 10 м. в стая, от стойка "прав", с приклад, и къса цев със заглушител, групичките са около 30-35 мм диаметър. Разриви обаче бол, аз лично не мога да си ги обясня. Същото е и с дългата цев.
Разглобил съм джаджата поне 20 пъти да гледам какво се случва, чашки също събирах и гледах, така и не ми стана ясно.
Подозирам скороста на стрелбата, но за такава играчка, не си струва да се задълбава.
На пищов,... ами не е Щаер. За кеф става. Става и да каже кога кафето или бирите са повечко...
Заглушителят се продава официално в комплекта. Разглобяем с алуминиеви пресовани сегменти с вътр. диаметър 5,8 мм.
Мисля, че и с 5,5 чашки ще работи.
В 4,5 заглушава добре. Само механично шракане се чува и ...чашката в мишената.
Това от мен.
Поздрави на всички
 

VAMPA

Новодошъл
Бюджетна играчка.
Адски неудобна дръжка в пистолетен вариант, признавам.
Подходящо за забавление вкъщи по време на карантина, но само с тишината.
Моят вариант е с двете цеви, осмичка за дългата цев, приклад и заглушител с резба М10х1.
Кеф ти пищов, кеф ти пушка.
Без тишината е много шумен и не може да се ползва в домашни условия, поне ако има съседи.
Трансферпортът му е 2,3 мм вътрешно. Официално се продава и 3 мм и удобен за смяна.
В комплекта има и резервни О-пръстени за цевта и порта.
За 116 евро, толкова.

https://www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/products_id/39450

Магазинчето е за 9 чашки и е около 50 кинта (25 евро) допълнително, алуминиево, с пластмасов сепаратор за съчмите/чашките и прозрачно капаче за визуален контрол (пълен майтап - броенето си му е старата истина).
При плоскоглави чашки засича/запъва страшно много. Какво ли не пробвах, то зареждане с цев "надолу", "нагоре", "намай..", и не и не.
Запъват чашките и това е.
Даже и поличките се повреждат ако натисна повече.
Пооправи се като го разглобих и му направих вътршна полу-фаска.
Прави около 8-9 пълнителя с едно балонче. После вече чакаш да чуеш чашката в мишената.
До сега съм пуснал около 700 чашки през късата и около 350 през дългата цев.
Тегловно 0,49-0,51 гр. на новопоставено балонче и след 3-тия или 4-тия пълнител, минавам на 0,45-0,47гр. плоскоглави чашки.(мерени с везна)
Мисля, че с осмичката е по-добре, лично за моя капацитет на стрелец.
На 10 м. в стая, от стойка "прав", с приклад, и къса цев със заглушител, групичките са около 30-35 мм диаметър. Разриви обаче бол, аз лично не мога да си ги обясня. Същото е и с дългата цев.
Разглобил съм джаджата поне 20 пъти да гледам какво се случва, чашки също събирах и гледах, така и не ми стана ясно.
Подозирам скороста на стрелбата, но за такава играчка, не си струва да се задълбава.
На пищов,... ами не е Щаер. За кеф става. Става и да каже кога кафето или бирите са повечко...
Заглушителят се продава официално в комплекта. Разглобяем с алуминиеви пресовани сегменти с вътр. диаметър 5,8 мм.
Мисля, че и с 5,5 чашки ще работи.
В 4,5 заглушава добре. Само механично шракане се чува и ...чашката в мишената.
Това от мен.
Поздрави на всички
Пробвай Jsb 4.53
Осмица, късата цев с модера и приклад
IMG_20201116_133908.jpg
 

Kos

Новодошъл
При чехите варианта 5.5 + дълга цев беше 109 Евро. Това е прилично за комплекта. Пак идва по-изгодно от Zarimex.
Като се постопли ще го пробвам.
 

ivanivanovi

Новодошъл
Привет, заинтригувах се от този вариант за бюджетна играчка, макар че 3в1 е винаги компромис.
впечатления от собственици към днешна дата, с дългата цев може ли да се уцелва капачка от буркан на 20-25 метра и каква в пробивната сила на това разстояние практически?
има ли някъде в София къде да се изпробва и откъде в момента може да се закупи?


надявам се да съм уцелил правилната тема за питане, търсачката не ми извади друга за конкретния модел.
 

lynx

Редовен Потребител
На 20-25 метра може да уцелваш капачка от буркан с всяка изправна пушка, даже и с китайка от 50-70 лева.
С прашка също, както и ако хвърлиш камък с ръка също ще имаш шансове да уцелваш понякога :)
Дианата не е за подценяване, не са лоши пушки.
 

ivanivanovi

Новодошъл
На 20-25 метра може да уцелваш капачка от буркан с всяка изправна пушка, даже и с китайка от 50-70 лева.
С прашка също, както и ако хвърлиш камък с ръка също ще имаш шансове да уцелваш понякога :)
Дианата не е за подценяване, не са лоши пушки.

ок, благодаря, а някъде в София има ли наличен този модел или споменатия по-горе Artemis CP2, "око да види и ръка да пипне"
 

gonzo-garage

Потребител
В някои от продавалниците има една Диана Airbug. То е същото СО2 патлаче, ама с дървена дръжка и е много по-готино от пластмасарките.
 
Нагоре