COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Редуктора на кометата не е като тези които сте виждали.
Ползвам чужди снимки защото не ми се разглобява пак, че да го снимам.
На втората снимка има тунинг на спусъка. Добавя се втора степен и нещата с "безумно" дългия ход се оправят.
 

Attachments

  • Комета редуктор.jpg
    Комета редуктор.jpg
    216.7 KB · Прегледи: 432
  • Комета тунинг на спусък.jpg
    Комета тунинг на спусък.jpg
    119.6 KB · Прегледи: 371

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Преди малко приключих с хроно теста.
От самото начало ми направи впечатление че скоростта е паднала с около 3м.с. и откъм дотиквача ми подухваше....
След края на теста установих че 1/3 от О-пръстена на дотиквача липсва.

п.п.
Тестове от тази вечер.
Смених О-пръстена и скоростта е 300-302мс. с JSB 1,03
 

Attachments

  • Scan2.JPG
    Scan2.JPG
    366.1 KB · Прегледи: 318

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
praetorian написа:
Абе, на тази пушка като и гледаш конструкцията, ще ли да може да се изкарат 275 мс с 1.17 ???

Така както я докарах с 300 с "лекото", означава че с 1,17 без да пипам повече ще има 282-285м.с. :rambo:
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Идеално е станало, май няма нужда да я пипаш повече :bravo:
Пробвай я на мишена дали не е почнала да сее, че от по-високата мощност се повишават вибрациите на цевта.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
lynx написа:
Идеално е станало, май няма нужда да я пипаш повече :bravo:
Пробвай я на мишена дали не е почнала да сее, че от по-високата мощност се повишават вибрациите на цевта.
:cheers:

Стреля ИДЕАЛНО! Свидетел колегата @Roto.
Седнал от ФТ поза без да се старая и при значителен вятър... мен ме местеше :eek:
групата на 50 метра не беше по-голяма от ~25-30мм.
А на малкото увеличение х4 виждах сачмата като лазерен лъч. :crazy:

п.п. на 50 метра прав от ръка кутийка от малко JSB от 5 изстрела 4 вътре :rambo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Хихихи, добре ти повлия Монтана... Малко почивка от "елитния клас" ;) :cheers: Мислех че моя пост съм ти го пуснал на Л.С. но май съм объркал.. Супер е станала. Звука как е ?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Хм, звука си е поносим. Ама имам чувството че СМ-то се надува като балон :crazy:
Въздух фръщи отвсякъде :rambo:
Но пушката си е темелна... няма грижи :cheers:
 

димитър

Потребител
Re: COMETA LYNX 10 AIR RIFLE

Здравеите :)
Днес направих тест на DEFIANT (14gr) и JSB /DIABLO EXACT 1,030g/във залата ни Белослав
JSB- твърдо държи 280.1 мс /даже във жълтия сектор/
По интересното е /UK/ DEFIANT много добра скорост.
Поздрави на всички притежатели на COMETA LYNX
 

Attachments

  • Белослав Хроно тест.Cometa Lynx  V 55 (6).jpg
    Белослав Хроно тест.Cometa Lynx V 55 (6).jpg
    204.2 KB · Прегледи: 302
  • Белослав Хроно тест.Cometa Lynx  V 55 (16).jpg
    Белослав Хроно тест.Cometa Lynx V 55 (16).jpg
    380.7 KB · Прегледи: 269
  • Белослав Хроно тест.Cometa Lynx  V 55 (17).jpg
    Белослав Хроно тест.Cometa Lynx V 55 (17).jpg
    292.9 KB · Прегледи: 238
  • Белослав Хроно тест.Cometa Lynx  V 55 (15).jpg
    Белослав Хроно тест.Cometa Lynx V 55 (15).jpg
    314.4 KB · Прегледи: 271
  • Белослав Хроно тест.Cometa Lynx  V 55 (11).jpg
    Белослав Хроно тест.Cometa Lynx V 55 (11).jpg
    162.4 KB · Прегледи: 251
  • Белослав Хроно тест.Cometa Lynx  V 55 (9).jpg
    Белослав Хроно тест.Cometa Lynx V 55 (9).jpg
    297.5 KB · Прегледи: 303

tzocho

Потребител
shstanchev написа:
... имам чувството че СМ-то се надува като балон :crazy:
Въздух фръщи отвсякъде ...

Славчо, чуството ти е вярно, ... пушката ти стреля с преразход (и не само твоята) като една от причините е късата цев.
Тези редуктори фабрично са с голям толеранс, виждал съм от 90 до 150, така че трябва да си го настроиш на стенд иначе работата е "дявол на магаре". Трансферпорта е с голям диаметър и трябва да се направи по-малък и конусен ...
Пушката е идеална откъм тунинг и най-вероятно ще ми бъде следващия проект ...
 

bateelmo

Потребител
Наи добре без редуктор да настроиш платото да започва някъде от редукторното налягане. Това с промяна на трансферпорта, нли малко от по високо налягане. После монтираш редуктора и леко удушаваш преразхода с олабване на пружината на ударника или малко натягане на клапана. Така регулирах моя асан и не харчи много , с редуктор пак прави 30 изстрела с 45 j.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе най добре си стреля пушката. Аз не бих пипал нищо. Да ръчкам дето не трябва за 2-3 изстрела отгоре не си заслужава. .
 

tzocho

Потребител
CaMyPau написа:
Абе най добре си стреля пушката. Аз не бих пипал нищо. Да ръчкам дето не трябва за 2-3 изстрела отгоре не си заслужава. .
Оги, въпроса не е за няколкото изстрела ... чарколяците в пушката са едни и същи и за трите калибъра и просто няма как да се получи и с трите да стреля добре!
Хубавото при тази пушка, е че задредукторното нялягане може да се настрои и на самата пушка само с помоща на манометър.
Cometa_Lynx_13.jpg

Cometa_Lynx_12.jpg


комбинациите от размери и подредба:

Cometa_Lynx_12a.jpg

Cometa_Lynx_14.jpg


Ето и линк към страницата: http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=it&u=http://airgunz.altervista.org/Abram/Cometa_Lynx_pag1.php&prev=/search%3Fq%3Dhttp://airgunz.altervista.org/Abram/Cometa_Lynx_pag1.php%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26hs%3Dqzm%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26channel%3Ds%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=6pk0UJehOa3V4QToyYDoAQ&ved=0CCcQ7gEwAA
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 34#p127634
Някой знае ли от къде мога да си купя от тези предпазни тапи, защото едната лекичко изпуска (избила е) и трябва да я сменя.

п.п. Обикновено си отговарям сам ;)

Та какво направих - тапата я отвих и видях че пластинката е пробила. Изрязах си нова пластина (изрязана от флакон за бутан) с диаметър~6мм. сложих я и завих тапата. Проблема отстранен :cheers:
отново съм на линия :rambo:
 

VGAlexandrov

Новодошъл
Здравейте колеги, ориентирал съм се към тази пушка, като мисля че е добър вариант цена-качество, искам само да знам, пушката като я взема отварям я и почвам да стрелям или трябва да мине през някой майстор ? Мисля да си направя коледен подарък:))
 

st_beer

Редовен Потребител
VGAlexandrov написа:
Здравейте колеги, ориентирал съм се към тази пушка, като мисля че е добър вариант цена-качество, искам само да знам, пушката като я взема отварям я и почвам да стрелям или трябва да мине през някой майстор ? Мисля да си направя коледен подарък:))
Вземаш я и започваш да стреляш. После ако евентуално нещо не отговаря на твоите очаквания и изисквания почваш да пипнеш тук там. От малкото което ми е попадала в ръцете пушката е много добра и си заслужава. Това което евентуално може да не ти хареса и да се пипне ще е да понапълниш малко модератора да млъкне напълно и дългия ход на спусъка. Това са неща които стават за няколко часа отделено време без никакви парични средства или ако има някакви те не са големи. Не му мисли чак до коледа то много вода има да изтече до тогава. :cheers: :cheers: :cheers:
 

VGAlexandrov

Новодошъл
Абе аз ако мога веднага ще я взема, ама тука семестри плащам, па ремонти, а и за бира трябва да остане :) гледах са в един испански сайт пушката излиза 830лв ама техното ддс (vat) и шипинга са общо 230€ ... А в бг пушлето е 1000лв и май няма да се тормозя с повече проучвания :)) мерси за бързия отговор и дано скоро да събера пароци :))
 

VGAlexandrov

Новодошъл
И още нещо да попитам, въздуха как се зарежда, задължително ли ми трябва бутилка или може и с помпа, като на хатсан? Мисля, че ще мога скоро-скоро да си взема пушкалото, когато има цел разходите за глупости рЕзко се съкращават :))))) Разкажете туй унуй за това пушкало :)))

П.П. И може ли да й се сложи двунога? И да кажете къде в софия се събирате на открито и закрито да стреляте баш-майсторите да взема и аз да се домъкна някой път? :)) Пък ако и кучета имате може да направиме голямо парти :rambo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Кометката си я пълня с помпа Хатсан (~120помпи от 140-200бара). Изработва се на стругар преход от маркуча към щуцера и си готов.
Ти си Софиенец и там има компресори. Ако си тарикат и не ти се помпи си купуваш бутилка и си готов.
Двунога може да си сложиш... въпрос на идея е.
Баш майсторите се събират... то си има тема, чети я и ще разбереш.
Баш майсторите нямат кучета, защото са спортисти и не се занимават с добитък.
УСПЕХ :cheers:
 

VGAlexandrov

Новодошъл
не мисля, че 120 помпи ще ме бутнат, тия бутилки няма къде да ги мъкна :))) мерси за инфото, стискайте палци да събера скоро финикийските знаци :) $
 
Нагоре