BSA - GAMO

lynx

Редовен Потребител
njatanasow написа:
.....Скороста е по-ниска, броя на изстрелите е по-малък
с колко по малко?

На всяка пушка е различно.
Доколкото разбрах пушката на Азаро при 0*С вдига скорост около 255, а в къщи на топло катери почти до 270, което не е малка разлика. За броя на изстрелите засега не може да се каже, защото никой няма подходящи условия да изстреля в къщи цяло плато.
Само за информация ще уточня , че Пловдивския патент с метана се оказва неподходящ за студено време.
Пушки, които през лятото правят 200 редукторни изстрела с едно пълнене, сега правят 70 изстрела и сбогом Гергино.....
При стрелба със сгъстен въздух, броя на изстрелите не спада толкова много, но все пак разликата не е малка.
Всичко е строго индивидуално за всяка една пушка и не може да се дадат точни данни каква е разликата.
Всеки може сам да си измери за неговата пушка, за да придобие представа.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Само за информация ще уточня , че Пловдивския патент с метана се оказва неподходящ за студено време
Рачо,въобще не съм съгласен с теб.
Ако искаш можеш да попиташ и Рашко.Вайрауха му никога не е работил толкова добре (редуктора му)както с метан (при -6 гр.)
А скороста на въздух при минусови температури пада не повече от 5 м/с. Измервали сме Валтер LGM-2,Валтер доминатор 1250, Армс АА400,Суматра 6,35,RWS,Вайраух.Вчера във Варна Гладиатора на Петко и Теобена на Макса същата работа ,незнам колко пушки трябва да тестваме, че да повярвате.За точността на изтрелите също твърдя че е по добра в студено време ,стига стрелеца да е в добра кондиция.Има си обяснение за това ,но ще стане много дълаг поста :)
 

azzaro

Потребител
А на мен ми е интересно колко броя изстрели правите в 1м коридор??? Не са 40 в никакъв случай,в противен случай ще излезе по-добра от всичко на пазара,което едва ли е истина!!
 

lynx

Редовен Потребител
За точноста не споря, единствено треперенето на стрелеца от студа може да се отрази на точноста ;)
Моите пушки съм ги засичал и разликите в скороста не са големи, но бройките изстрели при студено време наистина са по-малко. Както казах, при всяка пушка е различно.
Според мен обаче, при всички пушки има разлика в броя на изстрелите примерно при +25*С и при -5*С, просто няма как да е еднакво.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
По мои наблюдения разликата в броя на изстрелите в топло и студено време(говорим все пак за чувствителна разлика, а не 7-8 градуса) е не по-малко от 10-15%. А иначе коридор на платото от 5, 6 че и 7 м/с изобщо даже не се отразява на мишената. Метана ме впечатли, но мисля че с него пушката е малко по-шумна.
Туй май беше темата за БСА, ама карай.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Броя на изтрелите,според мен се определя при каква температура е напълнена бутилката,респективно цилиндъра на пушката.Просто казано да няма свиване на газа в съответния съд.Ако се спази това,"загубите" са минимални,под 5 %.За жалост много колеги бързо пълнят,получава се загряване и като истине,те вече са калколирали загуби.(което при топло време е почти нищожно)Дано сте ме разбрали :) :cheers:

Май и това е :offtopic:
 

andi

Редовен Потребител

...защото никой няма подходящи условия да изстреля в къщи цяло плато.
Само за информация ще уточня , че Пловдивския патент с метана се оказва неподходящ за студено време.
Пушки, които през лятото правят 200 редукторни изстрела с едно пълнене, сега правят 70 изстрела и сбогом Гергино.....

[/quote]


Един въпрос от Пловдив : Колко и какви метанови пушки има около теб , и на база на какви лични тестове правиш това "уточнение" ?
Защото моите "метанови" наблюдения са : от +35(август) до -15 (преди нкл дена) - 5% спад в скороста и 25% намаляне на изстрелите . Ама за 50 градуса разлика и на въздух падат с доста.
 

lynx

Редовен Потребител
Теста е с Федербала Ц62 на Азаро, той си засече бройката изстрели.
Други въпроси ?
Вярвам на всички(едва ли някой ще лъже), пак повтарям че това което се получава при една пушка не е критерий, при всички пушки е различно, според мен.
 

Milen

Потребител
azzaro написа:
А на мен ми е интересно колко броя изстрели правите в 1м коридор??? Не са 40 в никакъв случай,в противен случай ще излезе по-добра от всичко на пазара,което едва ли е истина!!
С пушка като твоята закупена от ВИПа Бургас около 10 изстрела в коридор по-малък от 1м/с! Но налягането беше 190ата до 140ата. Има май нещо в конструкцията на тази пушка, защото на вън при температури около нулата стреляше с 35J, а на стайна около 40J. Продължавам да твърдя, че пушката си стреляше отлично!
 

azzaro

Потребител
Е сега вече сме на сходни позиций,10 истрела и моята ги вади в такъв коридор и точно около тези барове.Както писа Макс , 5-7м/с не ти се отразяват на мишената,нашите грешки са по-големи от тези на редуктора.А ако не ти излиза мощноста ,като свалиш приклада,отзад има тапа/метална/ на резба,под нея са направили винт за регулиране с натягане на пружината.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес,наново тествахме Бургаската R 10.
Малко е да кажа ,пълно разочарование.Този път я напълнихме както трябва на 230 бара.
Започна да стреля с 224 м/с и всеки следващ качваше с по един метър,че и повече (правотоковите пушки стрелят по равно)
На 150бара направи258 метра и почна да пада на долу.Ако пък това е редуктор :D Дано на другите колеги пушките ,не са като таз.Да отбележа изобщо неможе да се каже че е било студено +6.5 гр.
В момента пушката е върната във випа ,да видим какво ще я правят(казаха ,че трябвало да я затоплят и тогава да я пробват)
Бре ,те били плажни пушки. :D
Съветвам бъдещите клиенти да я тестват преди да я купят ;)
 

azzaro

Потребител
На колко хиляди чашки е??? Нещо започнахте да ме притеснявате,какво още казаха от магзина??? При мен всичко си е наред за сега ,а надявам се и за напред,видяхте ми замерването по-нагоре. Ако нещо немогат да я оправят поне майстори на редуктори си имаме ;)! Мисля че не е първото BSA с български или латвийски редуктор.
 

njatanasow

Редовен Потребител
На колко хиляди чашки е??? Нещо започнахте да ме притеснявате,какво още казаха от магзина??? При мен всичко си е наред за сега ,а надявам се и за напред,видяхте ми замерването по-нагоре. Ако нещо немогат да я оправят поне майстори на редуктори си имаме ! Мисля че не е първото BSA с български или латвийски редуктор.
Кире, пушката едва ли има 200 изтреляни чашки.Само не ми казвай че трябва да сменяме редуктор на пушка която има 2 год.гаранция
А и не я дават подарък ;)Дано нямаш проблеми с твоята.Като че ли трябва да играем на тото :D Тази става тази не.
 

azzaro

Потребител
Аз ако се наложи да сменя редуктора ще мина на метан, естествено че се надявам да не се случи нещо и с моята , заради гаранцята не пипам нищо а само стрелям/около 500 чашки/когато мога. Дано проблема при вас не е нещо сериозно,мислех че сте й навъртяли поне 5 000чашки.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
njatanasow написа:
...
Кире, пушката едва ли има 200 изтреляни чашки.....

Още фабричната смазка от ударника(а и не само) не се разкарала. :eek:
Не знам какво очаквате.
Навремето имах същия проблем с циклона. А нямаше на кой да го върна. ;)
След една спиртна баня пушката стана бръснач.
С щаера съм имал подобен....трудно ми е да го нарека проблем.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Като не работи редуктора ,метана не помага,освен че ще качиш скоростта.

Още фабричната смазка от ударника(а и не само) не се разкарала.
Не знам какво очаквате.
Нещо не ми се вярва че е от смаската,по си мисля че е от редуктора
 

azzaro

Потребител
Мисълта ми беше Перилски редуктор и метан тогава,оригиналния незнам как ще реагира на метана.Но ако не са наред нещата с редукторите им,найстина ще са доста скъпи заготовки.А ВИП-а дали имат майстор който да разбира от такива пушки???
 

rashko

Редовен Потребител
azzaro слагай смело метан редуктора е като на Weihrauch съчма затвяряща на о-пръстен моя мърка на метан,или поне никога не съм го виждал да работи в 1 метър коридор ;)
 
Нагоре