BSA - GAMO

Milen

Потребител
А дали има възможност да се регулира на R10 мощността фабрично в някакви граници?
 

azzaro

Потребител
Ами поне по моята не съм забелязал такава възможност,може би с малка доработка или с подлагане на шаиба под пружината ще може да се качи някой метър,но нищо не е сигурно до като не се пробва.Аз за сега не смятам да пробвам защото съм доволен от 40J .
 

azzaro

Потребител
go_panch написа:
azzaro написа:
Не е по-шумна от Вълка бес заглушител.
Освен ако в МК2 версията са променили нещо спрямо МК1, това твърдение се нарежда в топ 5 лъжи писани в този форум.
Само ще добавя че след направеното сравнение днес се оказа че BSA в МК2 явно нещо са променили . Има някаква разлика в звука на двете пушки но не е съществена/за справки Свирепия/.
 

lubo

Редовен Потребител
Като те знам какво си шило в торба,съм сигурен че до седмица МК2 ще млъкне!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес имах възможност да пострелям с този модел на БСА Р10.Добро пушле,хубаво стреля за пушка направо от кашона.Неказвам обаче че нетрябва да се пипа ;).Направи ми впечатление че излезе ли от редуктор скоростите много бързо падат.Немога да проумея как може да сложат такава малка бутилка за десетина изтрела :),при това пушката е само 35,36 дж.
С допълнителен СМ се чува само ударната група. Спусака също иска пипане.Като цяло обоче си е добра пушка за 1600лв :cheers:
 

Milen

Потребител
Ники, скоростите под 140ата се вдигаха най-мистериозно, а не падаха. По-интересното е ,че след това пълня бутилката. Два изстрела пак с висока скорост и тогава влиза в плато. Пушката беше много лакома за въздух. От 190 до 140 ата десетина изстрела с 220см3 оригинална бутилка. За съжаление нямах повече налягане в бутилката за проби от 230ата до 140ата. Спусъка беше доста твърд, но на групите не се отрази особено. На 50 метра постигана 15-20мм групи с JSB 1,175, но имаше и флаери. Флаерите не бяха много ясно от какво са - променливия вятър, тегавия спусък, чашките. По дулната фаска си личаха следите от обработката и, но май това не оказа влияние. Странно защо при обявени 40J тя стреляше с около 35J. Скоростите в плато бяха в коридор от 4м/с. Все пак това са резултатите от кутията! За мен иска само настройка на спусъка и е готова. По желание може да се смени бутилката с по-голяма за повече изтрили. Другото е :rambo:
 

azzaro

Потребител
Колеги,настроиката на спусъка е като децка игра.Имаш 5 винта за регулиране/този с гайката не го пипай/,това което сте видяли от кутията е най-твърдата възможност,можеш да я променяш в доста широки граници.Що се отнася за мощност,ако си на студено /около нулата/харчи доста въздух и мощноста е около 36J с 1,03, при стайна температура с 1,175 е 40J.Поне моята показа такива скорости и мощности.Бройката изстрели е около 35 от 230 до 140 бара,според производителя трябва да са 50,предполагам че с разработването и покачването на температурите може и да ги достигне.Все пак и на суматрата когато й сложих редуктора ,й бяха нужни няколко стотин чашки да се сработят пружини и чаркалъци.А само да ви споделя ,че при стрелбата след мухотрепача,на 100м Свирепия стреля с R 10 и с Вълка /като BSA-то беше с оптика 4-16*40,Вълка е с Нико/ и групите имаха несъществени разлики.Като цяло съм доста доволен от пушлето , а като се сложи и по-голяма бутилка ще е супер пушка за сравнително ниска цена.
 

njatanasow

Редовен Потребител
azzaro,
Пушката е много хубава ,спор няма :),но неможе при 8 градуса да падне с 5 дж.А ако са написали производителите ,че с тази малка бутилка трябва да направи 50 редукторни изтрела значи МНОГО лъжат. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
azzaro, трябваше да запазите мишените за сравнение.
На 100 метра в зала ще е интересно като е стрелял един стрелец с двете пушки, въпреки че оптиката на вълка е 100 класи над другата, а за мен това си е предимство при далечни стрелби. Особено при лоша светлина.
За "лятния" брой на изстрелите ще трябва да изчакаш няколко месеца, за да я засечеш.
Освен ако не рискуваш да изпукаш през хронографа едно плато в хола ;) :cheers:
 

azzaro

Потребител
И на мен ми беше много странно , че дава разлики в скоростите, надявам се да е от това, че навън мерихме с хроното на Робо,а в домашни условия с хроното от Митака ,факт е обаче, че сега държи твърдо 40J/по моя хронограф/. Производителят или търговците, незнам кой, но така пише по западните сайтове а ако не се лъжа и в документите с който се продава.
 

njatanasow

Редовен Потребител
,факт е обаче, че сега държи твърдо 40J
И колко редукторни изтрела прави (ако си с оригиналната бутилка)
Колкото до пушката в Бургас редуктора работи перфектно .+-нищожни сантиметри ,но изтрелите са много малко.

Колкото до студеното време изобщо не се заблуждавайте ,че ще вдигнете много броя им(около 5 %) Постоянно стреляме на -5 и -3 градуса с толкова се е увеличил разхода ,а точността не е мръднала

П.П Ето ви една бутилка със същия външен диаметър и резба за навиване.Може да се използва със крана а може и без него.
Бутилката е аломиний,360 куб. на 220 бара работно.(Не си продавам моята) Не са много скъпи и са от САЩ ;)



 

azzaro

Потребител
Мога да си направя утре един експеримент да видя колко редуктурни изстрела ще направи с оригиналната бутилка /все пак е в гаранция/. Какво искаш да кажеш за точноста че остава същата ???Доволен ли си или не??? Иначе и аз замислям нещо като по-голяма бутилка.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да ,доволен съм,освен лекия преразход на въздух,студа не пречи на точността.
 

azzaro

Потребител
Ето резултата от днешното замерване в залата,температура около или малко под нулата,чашки JSB 1,175
1. 248 11. 255,7 21. 255,1 31. 260.1
2. 255 12. 256,4 22. 258,3 32. 260,1
3. 256 13. 255,1 23. 258.1 33. 261,0
4. 257,7 14. 255,7 24. 259,0 34. 258,3
5. 260 15. 255,7 25. 255,1 35. 261,0
6. 260,1 16. 255,1 26. 255,1 36. 256,9
7. 259,7 17. 255,1 27. 256,4 37. 256,0
8. 257,0 18. 255,7 28. 259,7 38. 255.0
9. 256,4 19. 254,4 29. 260,1 39. 254,3
10. 256,4 20. 255,1 30. 260,1 40. 252,0
Изчислено като мощност около 39J/средно/.Замерването е от 230 до 130 бара.
 

Milen

Потребител
Azzaro, нещо тези резултати не ми харесват! Тази с която стреляхме с Николай в Бургас държеше скорости в коридор под 1м/с. Вярно, че беше с теглени чашки. Горе долу като твойте резултати от 11 до 21 изстрел. Виж да не е лоша серия на JSB! :cheers:
 

azzaro

Потребител
Ами мисля че когато мина 1000 изстрела/сега съм на около 400/ и поолегне пружината нещата ще си дойдат на мястото,целта ми беше да замеря колко броя ще са редукторните изстрели ,чашките са от кутията без да са сортирани и съм стрелял без да следя еднаквост на интервалите,просто реална стрелба.Ако на някой му се занимава може да сметне и разхода на въздух.Между другото вижте колко е коридора на ЕДГЪН МАТАДОР /42J ,40 изстрела и 6 м коридор /.Аз съм доволен за сега от пушката,мисля че ще стане още по-добре.А открихте ли къде е регулатора на мощноста???
 

lynx

Редовен Потребител
Меренето на плато при 0*С си е до известна степен безмислено начинание и не дава реални данни за възможностите на пушката.
Скороста е по-ниска, броя на изстрелите е по-малък, възможно е и платото да е "по-къдраво" заради студа.
Измръзналата пушка работи по-лошо, смазка, о-пръстени и някои части може да правят номера при студено време, а от там и по-лоши резултати при меренето.
Azzaro, като стане навън 25*С направи отново едно замерване и ще видиш, че всичко ще е различно.
 
Нагоре