Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
old shatterhand написа:
Ще измеря тези дни вътрешния диаметър и да видим,да ги сравним, за да не излече, че надписа 44кал е по друг стандарт и всъщност си е същата като 45 кал... :rolleyes:
Ей тука е разковничето май.
Това, което аз съм чел някъде в мрежата....може би в пирамида преди време, когато тази пушка се появи е, че просто .45 се маркира като .44, поради забраната на Корея да продава оръжия с NАТОвски калибър.
Но може и да не е така.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги,от доста време Ви чета и днес се регистрирах.Моля запознатите от Вас да изкажат мнение за пушка в 0.45 или 0.50 калибър която да е способна на 2 мощни изтрела.Евентуално какво бихте ми препоръчали в ценови диапазон около 2000лв.С две думи за тези пари възможно най доброто като мощност,не ми трябва за бройка изтрели а за 2-3 но мощни след което да се напомпа отново.Четох Ви и се спрях на Американски производител Quackenbush Air Guns в калибър 0.458 но разбрах,че там е лотария и чакаш евентуално да те изберат,а и не доставя пушки извън Америка. Ще ви бъда много благодарен да ме насочите в избора си. Честита Коледа и весело посрещане на Нова година!
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
ИКара написа:
...Моля запознатите от Вас да изкажат мнение за пушка в 0.45 или 0.50 калибър която да е способна на 2 мощни изтрела.....
Единия за тъщата.
Втория за кого е?
А бе зимай Куакенбуша, че не му требат доработки.
 
A

Anonymous

Гост
Хахах :) другия пак за тъщата за всеки случай ;)
За Quackenbush и аз мисля че е перфектния вариянт но нямам гаранция,че ще ме изберат а и не доставя извън Америка...първо се обажда на избрания,после след като му е изработил пушката му праща да подпише някакъв договор за безопасност и едва след това му изпраща пушката...сложно е да не казвам почти невъзможно... може би ми трябват алтернативи.
Благодаря за бързия отговор.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря luft9waffe за линка но е извън определения ми бюджет за въздушна пушка,като гледам тук са наблегнали и на външния вид който определено вдига цената.Бюджета ми е около 2000лв. а изискванията са ми 2-3 мощни изтрела в 0.45 или 0.50 калибър.Може би нещо като Ranger 45,но не съм толкова наясно като Вас,за това търся мнения и предложения тук и благодаря за всяко предложение.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Предположих ,че .62 и особено .87 калибри ще те заинтересуват,защото са наистина големи бурми. :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
ИКара написа:
Здравейте колеги,от доста време Ви чета и днес се регистрирах.Моля запознатите от Вас да изкажат мнение за пушка в 0.45 или 0.50 калибър която да е способна на 2 мощни изтрела.Евентуално какво бихте ми препоръчали в ценови диапазон около 2000лв.С две думи за тези пари възможно най доброто като мощност,не ми трябва за бройка изтрели а за 2-3 но мощни след което да се напомпа отново.Четох Ви и се спрях на Американски производител Quackenbush Air Guns в калибър 0.458 но разбрах,че там е лотария и чакаш евентуално да те изберат,а и не доставя пушки извън Америка. Ще ви бъда много благодарен да ме насочите в избора си. Честита Коледа и весело посрещане на Нова година!
Ето ти една пушка, за която знам че е доста силна. Career Dragon-50 cal.
Колега е има същата, ако те интересува още нещо можеш да го попиташ него,Николай-Gadnqra и мисля че прави около 6-7 страхотно яки изстрела.
В темата за http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=9 има снимано клип от него за тая пушка там ще видиш за какво става на въпрос. :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Да доволен съм от пушката. Миро правилно ти е казал. Много здрава и безпроблемна пушка. Мощността е огромна. От 220 до 150 бара имам 12 изстрела с 220 м/с с 12 грамова съчма. Скоростта може да се вдигне до 240 м/с - тогава изстрелите стават 8. Точността на 50 м. е дупка в дупка. Цената и нова е около 1600 лв. така, че се вмества в бюджета ти. Мощността е около 300 джаула.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря за отговорите момчета.Намерих я в един сайт на цена от 1500лв. приемлива цена но никакви параметри не са дали за нея.Sam Yang 909 0.50 и Carrer Dragon Slayer от един производител ли са?
Весело посрещане на Нова година и наздраве!
 
A

Anonymous

Гост
Първо Честита Нова година на всички във форума,много здраве и успехи! Благодаря ти Gadnqra за отговорите,определено Career Dragon Slayer 50 ми стана фаворит.Има един американски производител( https://xp-airguns.com/Ranger.html ) Ranger 45 и това ми се върти в главата,цената му е около 1200долара там.На първо четене как ви се струва?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
ИКара написа:
Първо Честита Нова година на всички във форума,много здраве и успехи! Благодаря ти Gadnqra за отговорите,определено Career Dragon Slayer 50 ми стана фаворит.Има един американски производител( https://xp-airguns.com/Ranger.html ) Ranger 45 и това ми се върти в главата,цената му е около 1200долара там.На първо четене как ви се струва?
Аз бих заложил на Ranger 45 ако търся мощ.Но като гледам ще трябва бая да помпиш.4600psi са почти 320 бара.....!
 
A

Anonymous

Гост
С бутилка не става ли?Принципно идеята ми е да се помпа със бутилка,да се възпроизведат 2-3 изтрела на максимална мощност и после пак да се допомпа.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Става, става. Но въздушна пушка, с мощност от 600-1000Дж!!!!, за какво ще я ползваш? И къде ще стреляш с нея?
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нужда от 3 мощни изстрела с туй чудо.
Още след първия тътен, цялото районно ще дотича у вас ;)
Представям си какъв трясък прави тоя топ ;)
 
A

Anonymous

Гост
Имам вила и често ходиме с приятели.Притежавам една въздушна пушка(китайска 5.5) и един арбалет Barnet Ghost 385 и стреляме по бутилки и мишени за удоволствие.Един приятел спомена,че имало много мощни въздушни пушки и от дума на дума...знаете как е... човек се пали и сега искам да си купя и едно такова бижу.Идеята ми е да е в калибър 0.45 или 0.50 и да е възможно най-мощна и разбирасе точна.Четох във форума ,че произвеждате и проектили за тях и това ме радва защото при 17 долара за 50 броя...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това не е пушка за забавления, освен ако не те влече демолициятя на всичко наоколо. Не случайно има нарочни щифтове за обезопасяване дори и при пълнене. Стреля с "топчета" или куршуми от Колт .45,с тегла 9, 12, 15 грама. Повярвай, не по-малко опасно е от огнестрелно оръжие. Хората са си сложили снимки за какво ги използват, но у нас е ЗАБРАНЕНО! Ако запукаш с това на вилата, не само полиция ами и горските ще са ти постоянни "гости".
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте,колеги! Щом човекът иска да си купи тази пушка - нека си я купи. Форумът ще се обогати с още една пушка, от който модел не знаем дали някой си е внесъл в България. Все пак притежанието на такава мощна пушка в България е абсолютно свободно. Така както пишете и "напътствате " колегата , излиза така че едва ли не това оръжие е забранено.
Но и той самият , от по-горе написаното от него, не е наясно къде би трябвало да ползва това оръжие. Само един малоумник би взел тази долма за стрелба на вилата или на лозето си. Тази пушка по енергия е равностойна и дори минава повечето късоцевни огнестрелни оръжия.
Колега, след като си купуваш такава пушка или си решил да си купиш, то трябва да знаеш, че стрелбата с нея се осъществява единствено и само на обособените за това места /стрелбища/. Моят съвет е да изтриеш абзаца, в който упоменаваш мястото за стрелба, защото с това , което си написал, ще навредиш на нас и нашето хоби. Поздрави!
 
A

Anonymous

Гост
Знам,че лова е абсолютно забранен в България с въздушна пушка,но не знаех,че единствено на стрелбищата е разрешено стрелбата с подобни по мощност пушки.Благодаря Ви за съветите и мненията,ще ги взема под сериозно внимание.
 
Нагоре