ARTEMIS GR1600W Китайският магнум

emci74

Редовен Потребител
Колега, искрено се забавлявам с твоите крайни заключения!
Сподели каква пушка имаш, искам да си взема и аз такава.
 

emci74

Редовен Потребител
Преполагам си наясно, че технологиите са напреднали доста! Преди 30г може и да е била хубава, ама вече е малко outdated.
Разбирам, че обичаш повече да пишеш, отколкото да четеш, но вземи попрочети малко из форума, доста полезни неща има!
 

Amatama

Потребител
Преполагам си наясно, че технологиите са напреднали доста! Преди 30г може и да е била хубава, ама вече е малко outdated.
Разбирам, че обичаш повече да пишеш, отколкото да четеш, но вземи попрочети малко из форума, доста полезни неща има!
Колега много си в грешка -технологиите вече на работят за потребителя! и това важи за всяка сфера на битието.А което е било хубаво винаги ще е хубаво и след 1000 години !
 

t.marev

Редовен Потребител
Колеги, моля ви, идете да си лафите в някоя друга тема.:mad:
Моля някой модератор да позачисти излишното.
 

6tangata

Редовен Потребител
Колеги дали има друг форум за въздушно оръжие, че нещо се обърках? Чета в темата за Комета и виждам, че друг колега с пушка с пружина в 5.5 мм е измерил енергия над 23 джаула. Съжалявам искрено и лично за спама, ама не ми дава мира. Колега с реноме твърди, че в тема за Комета пише, че не достигат 21 джаула пък в този форум, в един пост пише друго, много съм смутен и объркан!
 

Attachments

  • Screenshot_20231226-213538.png
    Screenshot_20231226-213538.png
    232.2 KB · Прегледи: 68

NME

Потребител
Знаете ли от къде мога да си взема оригинален за артемиса маншон или някакъв , от друга пушка ,който ще пасне или някой майстор който може да изработи такъв?
 

t.marev

Редовен Потребител
Знаете ли от къде мога да си взема оригинален за артемиса маншон или някакъв , от друга пушка ,който ще пасне или някой майстор който може да изработи такъв?
Трябва да я отвориш, за да се види точната форма и размер. Компресора на тази пушка е 29 мм вътрешно, така че от някое ГАМО с такъв компресор може да стане. Това са 1250 Хънтър и ощи два -три модела ГАМО. Нищо чудно да стане от някой Хасан или Диана. Най добре е обаче да се отвори и да се мери. Ако няма, може да се изработи, тук в Пловдив има такава фирма, бяха правили за форума маншети.
Провери дали не издиша от някъде другаде.
 
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
Само от там ли се намират маншети и пружини, газови и телени? Цената е добра, горе-долу 3 пъти по-скъпи с доставката маншети може и повече, отколкото се намират маншети за най-масовите Diana в БГ. За Европа повече от два пъти по-скъпи. От всички газови пружини, които приятели са ползвали държат само на Diana, особено на интензивна стрелба, за Weihrauch нямам данни. Та след време излиза, че тая пушка ще стане на цената на Diana и пак няма да е Diana. За качествата на цевта е интересно, някой ако иска да качи снимки на мишенки ;) Vojda е дал снимки на мишенки на добри дистанции с Diana. Когато съм сервизирал Диани 80-90 година, никога не съм виждал маншета да е станал на прах, както се случва с Норика и Гамо например около 2000 година. Да маншета на Диана е станал тъмен, неугледен, но си работи без да са се отчупили парчета от него. Колко пъти е гръмнала пушката с дизел няма значение в разумни граници, по-скоро е важно, от какво е направен маншета. Не съм вижда и "изгорял" маншет на Диана, за скромните ми разглобени 20-30 различни Диани.
Горното може и да е в темата за Диана, ама идеята е, че не е важна само първоначалната цена, а какво купуваш и как седи въпроса със обслужването и здравината му.
 
Последна промяна:

NME

Потребител
Прав си 6tangata, с артемиса си хвърляш парите на вятъра. Няма никаква поддръжка. Даже човека от https://arms.bg/ , от когото я поръчах , сподели , че е смотана пушка и започна да се кара по телефона когато го попитах за маншон . Питах дали може да я върна за ремонт , понеже е в гаранция още ( 6 месеца била) , човечеца отговори доста несигурно , да съм я пратил , ама щял да я вземе другата година по някое време. Ще я разглобя и ще видя какво маншонче ще пасне( дано има някое дианско) и ще го сменя . Английската поговорка за скъпото и евтиното си важи в пълна сила .
 

Vojda73

Потребител
дано има някое дианско) и ще го сменя . Английската поговорка за скъпото и евтиното си важи в пълна сила .
От Диана няма да стане.От Гамо бляк серията,Гамо Г–магнум и хънтър 1250 също хасан 125.Ако изкаш дай номер на лични да ти подаря няколко, чисто нови са.
 

NME

Потребител
Разглобих артемиса и по буталото имаше обилно количество грес. По ГП-то имаше фино машинно масло. Или е била смазана отвън или е изпуснала маслото . Ръбовете на отворите на цилиндъра бяха остри , като от дясната страна повече . Когато замине ГП-то, дали ще стане някоя пружина?1000004381.jpg1000004382.jpg1000004383.jpg1000004380.jpg1000004378.jpg1000004386.jpg1000004387.jpg
 

Attachments

  • 1000004381.jpg
    1000004381.jpg
    269.1 KB · Прегледи: 22
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
Сметни, колко сантиметра би била дължината на сгъната пружина и колко е вътрешния диаметър на буталото. Дай повече снимки на частите. Ако трябва водач на телена пружина сметни размери (леглото на пружината при спусъка) и т.н. Отделно може да се наложи утежнител на буталото ако се гони максимална скорост на сачма, но тук вече само по опитен път и проба- грешка.
P.S Като гледам, какъв маншет са сложили и как са го сложили, за съжаление по логически път не стигам за добро изпълнение на цялата пушка, но каквото било било. Малко супер описанието в началото на темата подвежда.
 
Последна промяна:

6tangata

Редовен Потребител
Сега като се загледам ми се струва, че парче от "шапката" на буталото се е отчупило или е зрителна измама? Ако е така може да се отговори на въпроса защо е срязан маншета. Ако е отчупено парче, не е желателно да се монтира нов маншет без механична обработка на шапката и вероятно присаждане на част...поне аз така бих направил. Като гледам има изобилие от режещи ръбове без никаква обработка. Трябват си детайли за мен и работа при стругар ако искаш да се работи в положителна посока, но това си е мое мнение.
 

Attachments

  • Screenshot_20240108-195501~2.png
    Screenshot_20240108-195501~2.png
    482.6 KB · Прегледи: 34

t.marev

Редовен Потребител
........ Малко супер описанието в началото на темата подвежда.
Ами то това му беше предназначението.... :mad: .Продадох нЕколко хиляди пушки и изкарах за една яхта. Вярно, малка, но все пак яхта.:)

Иване, не е болка за умирачка. Бая дизелиране е имало, яки огньове са се вихрили вътре....щом и челото на буталото срещу трансферпорта е почерняло. Остава да се намери подходящ маншет - размерите ги има, трябва да се търси. Може би от ГАМО, но новия/синия/ маншет или хасански от 125 или от нЕкоя друга пушка.
Газовата пружина вероятно не е изпуснала, щом с този маншет дава 24-25 джаула. Маслото но стъблото, най-вероятно е от китайците, но според мен то не пречи, щом не цапа и не е пред маншета. Успех в намирането на маншет, ако намериш някъде, свиркай да си купя и аз.:cheers:
 
Нагоре