Air STRIPPERS

lynx

Редовен Потребител
Според мен вариянта с навиване на резба 1/2UNF директно на цевта си остава най-добрия.
Но е важно стругаря да си разбира от работата, да не ожули оксидацията на цевта като я качва на струга.
Да се хване с подходяща цанга, после центроване с индикаторен часовник да няма биене и прочие...всичко по правилата, без грам компромиси!!!!!
Захващането с преходник увеличава риска от евентуално несъосие , все пак е още един детайл в редичката и за мен това си остава компромисен вариянт.
Но всеки сам решава за себе си.
Вярно е , че на някои пушки свалянето на цевта си е истинско приключение, ако е набита или залепена, но.....това е положението :)
 

vanko

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Ако някой може да изработи или има излишен също да пише. :cheers:

Майстора е във вашата група dp1962bg :yes: При мен се получи леко недоразумение по моя вина.Занеси му пушката и стрипера да ти снеме размерите,докато аз му писах всичко на лични.Иначе изработката е отлична!

_8f173_28677363.jpg
 

DANNY

Редовен Потребител
DANNY написа:
Аз от край време искам да си взема такъв преходник.
Но за S400 и 10мм цев.
.............................



Рачо, би ли ми обяснил малко по-подробно на 10 милиметрова цев как се прави тази резба, че неразбрах ???
 

lynx

Редовен Потребител
Ти ме уби с тия 10 мм. :eek: не се сетих за този вариянт.
Довечера ще премеря, колко мм е диаметъра на 1/2UNF. би трябвало да е 12,7мм
Май нямаш друг вариянт освен с преходник.
 

Andy Iron

Потребител
lynx написа:
Но е важно стругаря да си разбира от работата, да не ожули оксидацията на цевта като я качва на струга.
Затова стругарят, който прави моя стрипер, първо си направи за инструмент: точно копие на цевта - за да не ползва истинската цев.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
vanko написа:
Майстора е във вашата група dp1962bg :yes:

Майстора в нашата група е зает човек, иначе щеше отдавна да ми е направил стрипер. Работата е по-важна от хобито, особено в криза....

Слави преди малко ми поръча преходник от Англия, та се надявам скоро всичко да се качи на пушката. Първо впечатление от стрипера е, че е стоманен и от това идва малко тежък, но мисля няма да развали баланса на пушката...
 

tzocho

Потребител
Затова стругарят, който прави моя стрипер, първо си направи за инструмент: точно копие на цевта - за да не ползва истинската цев.

Най-енергоемкия, но и най-правилния начин ...
Смисъла от използването на стрипера е само когато има съосие с цевта. Това при масовото производство е трудно постижимо, да не кажа невъзможно. Първия вариант е да си купите скъпа (маркова) пушка, която пристига заводски настроена с мишена от прострелката. Втория вариант е да имате добър стругар, време, желание и търпение.
 

lynx

Редовен Потребител
CaMyPau, ако имаш подходяща везна премери го да видим дали е прекалено тежък.
За някои пушки е добре да се отежни цевта в предния край , но на други само негативи ще носи.
 

dilom08

Редовен Потребител
Най-добрия вариант е да занесеш цевта на стругаря и да му обясниш точно какво искаш. Има два варианта.
1. Прави преходник които се завива с резба( каквато става според дебелината на цевта), монтира го и после хваща цевта на струга и така както са едно цяло прави и резбата на преходника1/2 унф. така получаваш нужното съосие.
2. вариант е същия като 1. но вместо с резба на цевта се захваща с стпопорни болтчета, но там вероятността да превърти е голяма, когато се прави резбата на преходника.
 

lynx

Редовен Потребител
ангел иванов написа:
На кои други пушки ще носи негативи и защо?

Много пушки още от завода тежат напред и не е много добра идея да им закачиш на цевта едни допълнителни 300-400 грама или повече. Усеща се много осезателно и дразни стрелеца, защото "дърпа" напред.
Баланса съвсем отива на кино и може да стреляш точно само от подпора.
При пушките с които се стреля от ръка, а също и при ФТ пушките е важно да имат горе/долу добър баланс.
Забелязал съм, че една пушка дори и да е тежка, ако е добре балансирана тежеста не се усеща толкова много.
Също така при ФТ, цялостното тегло на пушката с окичените по нея "екстри" е желателно да не тежи много, защото се изморяваш при пренасянето от една позиция до друга и като ти се разтупка сърчицето е по-трудно ще свалиш мишените :)

При Бенчрест-а голямото цялостно тегло на пушката е предимство, доказано е отдавна че това подобрява точноста и затова има въведено ограничение от 11кг. на международните състезания, но това е тема на друг разговор.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Два три пъти и аз се заигравам със стриперите, но по мое мнение са по-скоро украшение на края на цевта за нашите пушки. Тези устройства до колкото аз знам са проектирани да работят на края на оръдейни цеви и на мощни голямо калибрени оръжия тъй като там наляганията на изгорелите барутни газове са огромни и влиянието им върху снаряда или куршума в момента на излитане от цевта са сериозни.
Та така днес понеже за голямо съжаление не успях да уважа мероприятието на момчетата от Пловдив си поиграх пак с моя стрипер. Затвърдих си мнението, че не са панацея за добра стрелба. Пускам две мишени.
Дистанция 50м, на открито, лек променлив на моменти вятър, 16J, JSB0.51 стрелба от упора.
На мишена лист 1 на всеки ред съм стрелял по 5 изстрела в мишена с различни настройки на стрипера.
Разликите не са кой-знае какви.
На мишена лист 2 съм стрелял със настройки, които ми се сториха най-добри, но ...
само една група по-малка от 1 стотинка.
Ако групите с тези размери бяха 2 или 3 и повече, щях да си мисля, че са резултат от монтажа на стрипер. Мисля така защото подобни резултати съм правил и без него. Така че тренировки му е майката.
 

Attachments

  • IMG_1873.JPG
    IMG_1873.JPG
    442 KB · Прегледи: 162
  • IMG_1874.JPG
    IMG_1874.JPG
    417.5 KB · Прегледи: 151

lynx

Редовен Потребител
Такива проби при вятър са си жива загуба на чашки, въздух, време и нерви.
 

batsaly

Потребител
Привет следя темата с интерес , мъчи ме следния въпрос .Ще позволи ли да се стреля с по леки чашки и до колко по леки?
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
batsaly написа:
Привет следя темата с интерес , мъчи ме следния въпрос .Ще позволи ли да се стреля с по леки чашки и до колко по леки?
Какво значи леки чашки. Те всичките са леки. По принцип трябва да си подбереш чашките, с които пушката стреля най-добре и тогава да търсиш оптимизации ако мога така да ги нарека.
 

klmn

Потребител
Абе това за чашките си е до пушката,асаня (поне моя АТ44) стреля най добре/точно с жсб-та,от друга страна с хънтър-а на гамо еднограмка изстрела е със смертелна скорост,минава през две стъкла на стара дограма от 50 м и дупката е малко по-голяма от чашката,живите мишенки вече ми е жал да ги пращам в другия свят,като не ги ядем,а снимки не се постват тук.
А по темата - аз си пукам със СМ,защото трещи доста пушлето и мися,че свива групата достатъчно (3 камери),оригинално асански,ама карантията отвътре си е мое производство (ролки за коса и т.н.) ,сега дали от стрипърите дали има разлики в стрелбата очакваме ревюта. ;)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
От разговори с доста хора , а и от мой опит мога да кажа, 4е стрипера определено събира групата,но
се появявят едини4ни флаери които развалят вси4ко.
По-добре малко по-голяма група, но постоянна и предвидима отколкото малка с непредвидими флаери.
 
Нагоре