Air STRIPPERS

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе честно казано като хванах английския в едната ръка и този в другата бая по-тежък дойде. Той слави затова го нарече "турски ташак".. А иначе не е толкова лош. Мен лично не ми допада това че не мога да го докарам на една чашка разстояние. :) Понеже съм с преходник, дължината на резбата на преходника е по-малка от вътрешната такава на стрипера и минималната дистанция от отвора до самия отсекател не може да се свали до размера на проектил.... Иначе че служи и като утежнител съм съгласен. Сега мисля дали да не направя още една-две тежести за цевта с подобна форма и да поекспериментирам - цяла зима трябва да има занимавка някаква все пак ... :cheers:
 

azzaro

Потребител
Хайде и от мен един мини стрипер ,изработен от Робо.Целта беше по-скоро да сваля 100гр. от цевта като махна стария утежнител на Фанито и да се получи нещо по-красиво от зейнал кожух.Резултата е една супер добра стрелба и като бонус по-добър завършен вид :yahoo: .Стария утежнител беше 130гр а новия стрипер само 20гр,оказа се че се усеща макар и малкото премахнато тегло/все пак е най-отпред на кожуха на цевта/.
 

Attachments

  • puski 2011 005.jpg
    puski 2011 005.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 325
  • puski 2011 006.jpg
    puski 2011 006.jpg
    1.4 MB · Прегледи: 302
  • puski 2011 003.jpg
    puski 2011 003.jpg
    1.2 MB · Прегледи: 294

братушка

Редовен Потребител
За подобряване на точността обикновено се стремят да се утежни края на цевта по максимум. И съвсем не случайно.
 

lynx

Редовен Потребител
Най-добре ще си проличи в залата на мишена на 50 метра от маса, дали има "ефект или дефект" ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Има си съвсем обективни, чисто физични причини защо с надулник 200г се стреля по-точно, отколкото с 20г.
И без залата прогнозирам: по-добре няма да стане.
Правилния път: стрипер с тегло 250-300г.
 

lynx

Редовен Потребител
В последните състезания по бенч тая пушка все е на първо място в клас 16 дж., та ако я е скапал колегата Азаро веднага ще се разбере :)
 

azzaro

Потребител
Тестовете снощи показаха че ако не помага ,то поне не е развалил точноста,за разлика от другите пушки с облечени цеви,на тази кожуха е плътно набит и предава допълнителна коравина на цевта.Пробвал съм със и без утежнител ,със и без полиамидни тапи в кожуха и резултата е един и същ -дупка в дупка. Проблема при мен е по-скоро в теллото на пушката -6,5кг с оптиката и ми идва тежка за стрелба ,освен ако не е БР. А повярвайте 110гр отпред се усещат. Аз за сега съм доволен ,ако нещо се окаже че не е наред ,всичко се връща в предишния вид за около 60 секунди!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги,ако чакате някакъв аир стрипер да подобри точността на цев дълга около 42 см. и дебелина 15 мм при 16 джаула,ще има много да чакате.Поне според мен ;)
 

azzaro

Потребител
Ами ако се погледне това че цевта и кожуха работят като едно цяло/понеже са набити едно в друго/ то диаметъра на цевта е 20мм.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ами ако се погледне това че цевта и кожуха работят като едно цяло/понеже са набити едно в друго/ то диаметъра на цевта е 20мм.
В този случай пък нищо не и трябва (освен СМ ако искаш нищо да не се чува) Това важи за цеви които по принцип са си "нормални" :)Имам в предвид да нямат наранявания по каналите ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Има си съвсем обективни, чисто физични причини защо с надулник 200г се стреля по-точно, отколкото с 20г.
Колеги,ако чакате някакъв аир стрипер да подобри точността на цев дълга около 42 см.
Зацихлихте се на самата пушка...
Аз не писах, че пушката ще стреля по-точно.
Тежък надулник създава допълнителна енертност на самият край на цевта. Това тушира доста от грешките на самият стрелец.

Освен това самата цев може да е суперкачествена по цялата си дължина, но едно микродефектче на самият дулен срез да омаже цялата работа. И обратното: почти цялата цев да е кофти, но последните 2см да са идеални и ще кове кърфици.
Преди години (още в стария форум) минаваше снимка на РСР пистолет от фирма Файнвербау с цев овита като спирала около резервоара. Те точно това искаха да покажат, че за точността на цевта са важни само последните 2-3см.

И ДА: не просто очаквам стрипера да подобри точността, знам го със сигурност. Доказал съм го на практика като нинимум на самият себе си.
По-точно правилния стрипер или газов компенсатор компенсират микродефекти на самият дулен срез и фаската. Както и такива от натрупващи се там парченца олово.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
В случая azzaro каза, че търси олекотяване на пушката и някаква визия, а не по-добра точност (точност си има в излишък)- в случая наистина тази пушка е една от най-точните 16 J пушки и едва ли стрипера ще подобри точността чувствително ако въобще я променя ( вместо 5мм група да прави 4,8 мм ;) ) поради простата причина, че е на около 20 см от края на цевта (колко е точно не знам). Стрипера е закрепен на кужуха на цевта има голяма разлика. С тази пушка стрелеца само може да орезили групата и смея да твърдя, че собственика и си стреля най-добре нея ;) :cheers: и може най-точно да каже какво се случва след монтажа на стрипера тъй като има най голям опит с нея и знае какво може пушката и го е доказал. А как изглежда не ми влиза работа да коментирам ще си запазя мнението за себе си важно е на колегта да му хареса :cheers:

ПП само дано не е станала по-шумна пушката :)
 

DANNY

Редовен Потребител

Attachments

  • Design_Stripper_1.jpg
    Design_Stripper_1.jpg
    25.9 KB · Прегледи: 158
  • Design_Stripper_2.jpg
    Design_Stripper_2.jpg
    44.6 KB · Прегледи: 145
  • Design_Stripper_3.jpg
    Design_Stripper_3.jpg
    39.7 KB · Прегледи: 120
  • Design_Stripper_4.jpg
    Design_Stripper_4.jpg
    38.9 KB · Прегледи: 120

DANNY

Редовен Потребител
И пак същия Унгарски тунинг но с вграден хронограв в него.
...Кому е нужно това ???
 

Attachments

  • combro_3.jpg
    combro_3.jpg
    45.4 KB · Прегледи: 185
  • combro_9.jpg
    combro_9.jpg
    45.2 KB · Прегледи: 178
  • combro_7.jpg
    combro_7.jpg
    36.1 KB · Прегледи: 200
  • combro_6.jpg
    combro_6.jpg
    52.6 KB · Прегледи: 166
  • combro_5.jpg
    combro_5.jpg
    48.5 KB · Прегледи: 159
  • combro_4.jpg
    combro_4.jpg
    74.9 KB · Прегледи: 185
  • combro_2.jpg
    combro_2.jpg
    52.5 KB · Прегледи: 178
  • combro.jpg
    combro.jpg
    44 KB · Прегледи: 202

DANNY

Редовен Потребител
@ Станчев
Понеже обичам да се вглеждам в снимките за да съм "НЕинформиран" (според някой).
Попаднах на няколко твои снимки в албума на "Братушка" от ХФТ състезанието в Монтана.
http://bratushka.snimka.bg/hobby/airgun ... -08.695050
Видях, че си сложил стрипър на Кометата. Би ли споделил малко информация.
Как работи? Ефект?
На времето много си падах по този модел.
 

Attachments

  • 028086002-big.jpg
    028086002-big.jpg
    95 KB · Прегледи: 209
  • 028086072-big.jpg
    028086072-big.jpg
    89.5 KB · Прегледи: 225
  • 028086092-big.jpg
    028086092-big.jpg
    109.3 KB · Прегледи: 177
  • 028086093-big.jpg
    028086093-big.jpg
    111.4 KB · Прегледи: 205

lynx

Редовен Потребител
Не го е слагал Слави, това си е оригиналния на Кометата върху който се нанизва тръбата.
 

DANNY

Редовен Потребител
Ясно, махнал е кожуха. :yes: Цевта е била заглушена.
Но би било интересно ако може да свали точните рамери и да ги пусне :-[
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
;)

Виж как Рачо на когото е кръстен модела знае ;)

Да така е. Това си е заводския стрипър на Кометата.
Наложи ми се да ползвам "неподходяща оптика" на състезанието в Монтана, понеже оптиката която трябваше да е на пушката пристигна днес в Ловеч.
И понеже нямах по-високи монтажи ми се наложи да "съблека" цевта. Та затова се вижда стрипера.
Той обаче има и още една допълнителна задача - връща голяма част от газовете назад.
 

heady-nuker

Потребител
В крайна сметка страйпера на Хатсан върши ли работа или дори вреди ?

product-2640_1-big_%28Small%29.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Някой можели да ми каже от къде да си поръчам тоя стрипер от Кометка В-10 http://www.airgunshop.gr/images/detailed/10/IMG_0118.jpg
Тука го има и то на хубава цена 8.50 евро но дали Византийците пращат за БГ? ???
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=%20cometa%20lynx%20air%20stripper%201%2F2%20unf&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.airgunshop.gr%2Findex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D34407&ei=0hKpUYCKFYiKOOC2gIAK&usg=AFQjCNFhNYpLzBJRW3xYmrmCD5BoyRfv9w&bvm=bv.47244034,d.Yms
 
Нагоре