Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от cdman, 7 Октомври 2008.

1. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    907
    от:
    София
    Едно ПОЛУАВТОМАТИЧНО,грозничко и скъпичко булпапче от Алтарос,но на базата на CZ 200.Altaros SA Assassin 4,5мм,16дж.,50-60 изстрела!
    show-detail.jpg

Gadnqra харесва това.
  2. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,476
    от:
    Варна
    От Балистас ме предупредиха че завода в Бърно прекратява производството на ВО през ноември. Така че който е решил да взема нещо, да побърза.

sts1969 and SvilenP like this.
  3. Kifa

Публикации:
    907
    от:
    София
  4. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    226
    от:
    София
    Здравейте,
    напоследък се заглеждам по тези пушки (АА/CZ) и все повече започват да ми допадат.
    Във връзка с това искам да попитам запознатите дали този производител предлага многозрядни модели (с барабан) в 16 джаула и дали във форума има някой, който притежава такава пушка.
    Благодаря

5. leopardars

leopardars Потребител

Публикации:
    197
    от:
    ВАРНА
    Здравей,
    има такъв модел. Скоро се сдобих с ЧЗ 200 от човек, но доста запазена. Пушката е 16 дж. Имам и барабан но още не съм го слагал и намам впечатления. Допълнителен аксесоар е и с него става многозарядна. Монтира се с болчета.
    https://www.airrifleshop.co.uk/products/air-arms-s200-10-shot-retro-fit-magazine

6. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Миналата година купих комбиниран манометър с куйкфил за моята. Мислех да купя и барабан, но като се сетих че о-пръстенът на дотиквача ще се трие всеки път в гнездото за чашките, се отказах.

7. xpresident

Публикации:
    1,476
    от:
    Варна
    Този проблем е дискутиран по чуждите форуми. О-пръстена се яде когато магазина е несъосно монтиран. Мисля че ако се полират отворите на барабана, монтира се правилно и на една кутия чашки се слага малко силиконова смазка трябва да е ок. Нали има о-пръстени от износоустойчив материал, предполагам може да се смени оригиналния с такъв?

8. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    226
    от:
    София
    Аз да си намеря хубава такава пушчица, пък след това ще ви досаждам с въпроси. Че на всичкото отгоре съм и претенциозен. ;)
    От не богатия опит който имам с въздушно оръжие съм забелязал, че шлайфането, полирането и внимателното смазване на малко и точно определени места върши чудеса в света на ПЦП-та.
    Освен това този барабан няма да стой постоянно на пушката а само при единични излети- ако изобщо в евентуално предстоящата ми практика с такава пушка се докаже че такова нещо е наистина необходимо, конкретно в моя случай.
    Благодаря за споделения опит. В момента се нуждая от подобни разяснения:cheers:

9. xpresident

Публикации:
    1,476
    от:
    Варна
  10. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    226
    от:
    София
    Аферим, ашколсун, машалла, както се казва на чист български език. Информация, която ще ми спести някой и друг неправилен ход ако прибегна до такъв монтаж. Имам впредвид забележката за необходимото разтояние между оптиката и горния ръб на допълнително монтирания барабан.
    Благодаря

11. Kifa

Публикации:
    907
    от:
    София
    А това? 1023-4060-4406-nd.png Мисля,че е по-практично и не натоварващо конструкцията,но никъде не намерих клип на практика как сработва!

12. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    839
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Къде му е резервоара?Ако е скрит в пластмасата не е ли малък?Много интересна пушка.Я малко ме светнете че се обърквам с тези параметри за стъпката на цевта 1:9 :(

llcoolj харесва това.
  13. soundmax

soundmax Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,391
    от:
    Казанлък - Пловдив
    Стъпката е един оборот за 9 инча, което означава стъпка около 229 мм ;)

llcoolj and 7842 like this.
  14. xpresident

Публикации:
    1,476
    от:
    Варна
  15. sts1969

Руския ИЖ 61 е с такъв пълнител, добре работи, но трудно се намират резервни пълнителчета. :)

16. xpresident

Публикации:
    1,476
    от:
    Варна
    А как работи това чудо, кой мести пълнителя?

17. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    484
    от:
    Пловдив
    Буташ с пръста, както и този на Роуан Инженеринг се върти на ръка

lynx харесва това.
  18. sts1969

В Иж-а има пружинка, която се натяга при зареждането му с чашки, и после дотикавача го задейства след всеки изстрел. На ръка се движи само като се зарежда с чашки.

19. xpresident

Публикации:
    1,476
    от:
    Варна
    Но тук не виждам пружина и нещо което да мести пълнителя. Нарочно пуснах голяма снимка на механизма. Да не се има предвид че на ръка ще си го цъкаш след всеки изстрел?

20. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Информация постепенно ще постват на страницата им.
    На Ива ще има една пушка която да се види и пипне на живо.
    Аз съм в листата на чакащите за изделия готови за тестване, не само с техните проектили.;)
    Ще подскажа само, че стреля от 16 до 116 Дж мнооого добре. В случая броя на изстрелите не е от значение. Естествено при настройки на ниски мощности, ще е достатъчен за плинкинг. При високите мощности, са достатъчни 1, 2 или няколко изстрела.

7842 and Kifa like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена