Air Arms - S200, CZ S200, CZ S200T.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
7

7842

Гост
На Ива ще има една пушка която да се види и пипне на живо.
Ако говориш за Германия ще го чакам с голям интерес,да я видим тази пушка.Много ми е любопитен и оня маскираният Дейстейт дето прилича на ФХ,на камуфлажа му пишеше очаквайте март ли беше,април ли в Германия на изложението.
 

xpresident

Редовен Потребител
Е да де,ти за какво се размечта ,като на Щаера:)?Така обаче може и да не надстърча от цевната кутия,но скъпичко ми се вижда https://eshop.czub.cz/en/eu-eshop/dlouhe-zbrane/vzduchove-zbrane/nabijeci-mech-5ranny.html поне за мен!
Тук е на прилична цена
https://www.balistas.com/air-rifles/magazines-for-air-rifles/magazine-cz-200-5shot-cal.45mm/
 

vedra

Редовен Потребител
Здравейте. Дано да не ми се обидите но имам едно конкретно питане- бих се радвал да го приемете като реклама за марката.
Няма ли сред вас хора на които да им е омръзнало някое от хубавите чехкинчета?;)
Някой не мисли ли за раздяла, сбогом мила и т.н?
"На сърце ми лежи мла мале тая чудна пушка...". Ако има някоя вакантна красавица с радост ще проводя сватове:-[
CZ ли ще е или Air Arms няма голямо значение.
 
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
Това не е ли зарядна стнция за Армс 200 и от там да се изпуска налягнето след като си заредиш резервоара
 

bleu81

Редовен Потребител
View attachment 83478 Някой ще ми каже ли, за какво е това болтче?

Ти досега не си ли я зареждал толкова месеца? Чехите от Алтрос имат предна тапа на резервоара с куикпорт. Аз тая джаджа я имам но никога не съм я ползвал. Вижда ми се безумно да развиваш резервоара за всяко пълнене. Освен тая джаджа имам и една която е само за изпускане на въздух.
 

xpresident

Редовен Потребител
Зареждам, но си изпускам въздуха от клапанчето на бутилката. Въпроса ми е мога ли да зареждам с тази "джаджа" от бутилка която няма клапанче за изпускане, примерно обикновена водолазна?
 

bleu81

Редовен Потребител
Зареждам, но си изпускам въздуха от клапанчето на бутилката. Въпроса ми е мога ли да зареждам с тази "джаджа" от бутилка която няма клапанче за изпускане, примерно обикновена водолазна?

Може и то за това е направено. В комплекта трябва да имаш и шестограмче за тоя имбус. Функцията му е точно тази. Аз моя мислех да го използвам и да си правя зарядна станция от него но имам две зарядни и така и си стои.

Kупи си това и не се занимавай с развиване и навиване:

https://www.altaros.cz/en/air-arms-czub/28-aa-s200-cz200-quick-fill-with-bar-manometr.html

а най добре направо алуминиевия резервоар с куикфил и регулатор. С нея баланса на пушката се променя драстично в добра посока.
 

xpresident

Редовен Потребител
Благодаря, знам ги тези аксесоари. Държа пушката да си е в заводския вид, за сега.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
ЧЗ 200
 

Attachments

  • CZ 200.pdf
    159.7 KB · Прегледи: 23
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
upload_2020-4-22_15-21-1.png
Не знаех че го има преведено на български. Явно от там се освобождава налягането. Научих и нещо интересно за моделите AA S 200, смо не разбрах кое покритие трябва първо да сваля :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пишман превод. Имам една позната завършила чешка филология в ПУ, секретарката и тя(макар и като втори език), и двете с печати за Заклет превпдач. Кумата от 26 години живее в Чехия, там е учила, също превежда документи. Ама то китапа не прави майстора, нали....
Е, познайте кой им редактира накрая техническите преводи....
Постоянно звънят да питат-това как ша го преведеш, а тука какво искат да кажат?
Еми тези преводачи/ки правили този, не са имали смелостта да питат.
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Това не е ли зарядна стнция за Армс 200 и от там да се изпуска налягнето след като си заредиш резервоара
Зареждам, но си изпускам въздуха от клапанчето на бутилката. Въпроса ми е мога ли да зареждам с тази "джаджа" от бутилка която няма клапанче за изпускане, примерно обикновена водолазна?
View attachment 83478 Някой ще ми каже ли, за какво е това болтче?
expresident, in factory format, you just unscrew the cylinder from the CZ200 and attach adaptor to cylinder, then direct to the dive bottle, fill using the bottle manomer and tap. When at desired bar, release residue pressure via the hex key. Unscrew everything then replace the rifle cylinder. The cylinder always seals itself. No problem.

PM me if you need advice,
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Крикетският е с диаметър 6,4 мм, дължина 16 мм, канали за О-пръстени 1,5 мм широки, 1,25 мм дълбоки, първият канал започва на 1,5 мм от края, вторият на 8 мм.
 

xpresident

Редовен Потребител
Благодаря Пеко. Крикетския го дават същия като на Атамана, даже го пробвах, ако помниш. Въпроса е Алтароския за CZ200 дали и той е такъв. От любопитство питам, дали ще мога да си зареждам двете пушки с един щуцер, че нямам бърза връзка.
 
Нагоре