AGN Technology - VULCAN

wakafaka

Редовен Потребител
Кала, чисти си я както взе да го правиш след като вкарахме Нигрина в играта, тоест на 300-350 изстрела ( или с други думи след стрелби). Заради високите скорости с които стреляме и дългата контактна площ на слъга остават тези петна по цевите от оловото , тампонче или чашка мисля че няма да ги изчистят ( нищо против мнението на Пеко ) . Кала, стреляй следващият път до влошаване на групата ( 300-400 изстрела ) и пробвай метода на Пеко, ще видим как ще се отрази това. :)
И аз съм съгласен че парцалче или тампон не може да изчисти оловото. Ще пробвам като взема вулкан.
По това което видях и чистих по супер излъскания полиран FX liner нямам никакви надежди за лесно почистване на нарезна цев без месингова четка.
 

sts1969

Редовен Потребител
По това което видях и чистих по супер излъскания полиран FX liner нямам никакви надежди за лесно почистване на нарезна цев без месингова четка.
Ако метнеш цевта с месингова четка, се запаси преди това с резервни цеви. Не мога да разбера, какво сте се вманиачили в това почистване на цевта... :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Месинговата четка може да нарани единствено месингова цев или цев от по-мек от месинга метал.Тя е единственият сигурен начин за механично изцяло отстраняване на оловото по цевта.Особено в областта на шока,ако го има.Може да прецака о-пръстен в цевта,има и опасност да се отчупят месингови косъмчета от нея и да попаднат не където трябва.Но при внимателна работа това не се случва.Съвсем отделен е въпросът ,доколко е необходимо чистенето.За различните цеви е различно.Колега,wakafaka,това ,че си видял че фх-лайнера лъщи,не значи,че няма дефекти-надлъжни микро-цепнатини,получени при външното пресоване на каналите.Получават се при партиди от тръби с по-висока твърдост от спецификациите.Но дори и тези надлъжно нацепени цеви в болшинството си стрелят добре.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Месинговата четка може да нарани единствено месингова цев или цев от по-мек от месинга метал.Тя е единственият сигурен начин за механично изцяло отстраняване на оловото по цевта.Особено в областта на шока,ако го има.Може да прецака о-пръстен в цевта,има и опасност да се отчупят месингови косъмчета от нея и да попаднат не където трябва.Но при внимателна работа това не се случва.Съвсем отделен е въпросът ,доколко е необходимо чистенето.За различните цеви е различно.Колега,wakafaka,това ,че си видял че фх-лайнера лъщи,не значи,че няма дефекти-надлъжни микро-цепнатини,получени при външното пресоване на каналите.Получават се при партиди от тръби с по-висока твърдост от спецификациите.Но дори и тези надлъжно нацепени цеви в болшинството си стрелят добре.
Можем само да спекулираме какви цепнатини има или няма в неръждаемата цев(на която даже и не знаем точната сплав).За мен щом в лъскавата полирана(след студената обработка) цев без остри ъгли има огромни отлагания си представям какво ще се задържа в обикновенна нарезна цев когато стреляш с бързи дълги слъгове.Почистването на излъскания лайнер беше почти нулево с тампон,памучен парцал,синтетичен парцал,мека хартия и твърда хартия.
И няма смисъл да обеждаваш колегите че месингова четка не наранява СТОМАНА.
Между другото последния път когато търках нарезна цев с шомпол със бронзов прът падаха бронзови стружки.Даже следващия път ще ви ги снимам!
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Ако метнеш цевта с месингова четка, се запаси преди това с резервни цеви. Не мога да разбера, какво сте се вманиачили в това почистване на цевта... :cheers:
Няма вманиачване колега, просто с парцалче и балистол като видиш че не се получава след 5-6 повторения, преминаването към месинг четката е неизбежно. Както казах, висока скорост и дълъг слъг са гаранция за промазано олово в цевта. С четката боравя изключително много внимателно, разбира се почистването правя от изхода на цевта, за да не драскам опръстена на входа.
 

Dan4o

Потребител
Ползвам за ловните пушки препарат за оловни отлагания. маха всичко, има много марки и модели и върши работа.



 

shaman

Редовен Потребител
първа стрелба с новия Vulcan 3 HP в 6.35
всички изстрели бяха със скорост 305-306 м/с (използвахме DOOM 3.2 грама) точно 150J енергия !

приятелчето не е много доволен от групата, но за първа стрелба според мен си е добре (пушката е от кашона без никакви настройки)

IMG_3613.jpeg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
първа стрелба с новия Vulcan 3 HP в 6.35
всички изстрели бяха със скорост 305-306 м/с (използвахме DOOM 3.2 грама) точно 150J енергия !

приятелчето не е много доволен от групата, но за първа стрелба според мен си е добре (пушката е от кашона без никакви настройки)

View attachment 117829
На колко метра е стрелбата, 20..30...50...1000 метра
 

Airguner

Потребител
първа стрелба с новия Vulcan 3 HP в 6.35
всички изстрели бяха със скорост 305-306 м/с (използвахме DOOM 3.2 грама) точно 150J енергия !

приятелчето не е много доволен от групата, но за първа стрелба според мен си е добре (пушката е от кашона без никакви настройки)

View attachment 117829
Много добра група :sniper2: "Приятелчето" не знам какво повече може да иска. Гледах видеото от стрелбата по надолу , 7 изстрела в мишена на разстояние от 100 метра със скорости 305, 305, 305, 305, 304, 304, 304м/с.
 

wakafaka

Редовен Потребител
Vulcan 3 HP 6.35 регулатор свален на170 бара(максимална скорост около 314м/с с 3 гр)
Първоначални тестове на слъгове.Пушката е от кутията.Смазана е там където се смазва и е настроен спусъка. Намалих я на 305м/с.По 10 изстрела на мишенка на 50м разстояние.Отлични резултати показаха слъгове Doom 3гр.H&N 3гр също се представят добре и в двата подкалибъра.Повечето флаерите са мои грешки.
IMG_20240707_213517[1].jpg
 
Последна промяна:

DimitarV

Редовен Потребител
Ползвам за ловните пушки препарат за оловни отлагания. маха всичко, има много марки и модели и върши работа.



ползвам го , особено на тексана на всеки 200 изстрела
 

wakafaka

Редовен Потребител
Вулкан 3 HP 6.35 тестове с по-високи скорости.
Налягането след редуктора е ~172 бара(фабрично беше на 200 но shamana ми свали налягането по мое желание).
Максимални скорости при това налягане 314м/с с 3гр H&H.При много натегната пружина на ударника клапана остава напълно отворен и точността я няма.Ако скоростта се свали малко под максималната скорост за определеното налягане (в случая при 310м/с (144 джаула) точността е ОК). Стреляно е само с H&H за групи.10 попадения на мишена 50м.Пушката може ОЩЕ! Балистичния коефициент на H&H Heavy slug 3гр .250 при 310м/с го изчислявам някъде около 0.162.Дали е толкова ще трябва да се провери.
IMG_20240720_201847.jpg
Държа да отбележа че пушката е доста тиха с фабричния модератор дори и при тези скорости.Ето снимка какво има вътре в шрауда:
IMG_20240719_191656.jpg
IMG_20240719_191706.jpg
На Атанас Динев проектилите с балистична опашка при мен не искат да се групират добре.В по-горните постове беше споменато че вулкана се справя добре с 2.9гр HPBT ~305м/с(с балистичната опашка) но при мен се справя така(горе ляво):
IMG_20240719_212954.jpg
 

llcoolj

Редовен Потребител
Вулкан 3 HP 6.35 тестове с по-високи скорости.
Налягането след редуктора е ~172 бара(фабрично беше на 200 но shamana ми свали налягането по мое желание).
Максимални скорости при това налягане 314м/с с 3гр H&H.При много натегната пружина на ударника клапана остава напълно отворен и точността я няма.Ако скоростта се свали малко под максималната скорост за определеното налягане (в случая при 310м/с (144 джаула) точността е ОК). Стреляно е само с H&H за групи.10 попадения на мишена 50м.Пушката може ОЩЕ! Балистичния коефициент на H&H Heavy slug 3гр .250 при 310м/с го изчислявам някъде около 0.162.Дали е толкова ще трябва да се провери.
View attachment 118466
Държа да отбележа че пушката е доста тиха с фабричния модератор дори и при тези скорости.Ето снимка какво има вътре в шрауда:
View attachment 118463
View attachment 118464
На Атанас Динев проектилите с балистична опашка при мен не искат да се групират добре.В по-горните постове беше споменато че вулкана се справя добре с 2.9гр HPBT ~305м/с(с балистичната опашка) но при мен се справя така(горе ляво):
View attachment 118465
Vulcan 3 HP 6.35mm с каква цев и стъпка е?
 

Sax

Редовен Потребител
Vulcan 3 HP 6.35mm с каква цев и стъпка е?
Цев ЧЗ,стъпка 450 мм,ако е 700 мм цев е без шок.
Максимални скорости при това налягане 314м/с с 3гр H&H.
При тази скорост с тази стъпка....проблем.Тази скорост иска 406 мм стъпка,дори и по ниска.При .22 LR скоростите са около 320-330 м/с ако не са магнум. Долу-горе такива грамажи са проектилите при флоберка,проверете дали има цев на флоберка с такава стъпка 450 мм....Няма.ВО еволюира,до преди е било че не може да стреля с толкова високи скорости,че стреля само с чашки.Алфа-прецижън предлагат със стъпка 406 мм и по ниска в .22 и .25.LW си свери часовника,но само при .22-говорим за цеви за ВО.
 

Вилян

Редовен Потребител
На Airmaks Katran L версиите нали е баш същата ? Или се лъжа..?
ПС. Тези дни гледах, че са изкарали и NX HP версия, изглежда звяр (особено със огромния пленум и версията с олив цвета)..
 

Вилян

Редовен Потребител
Цев ЧЗ,стъпка 450 мм,ако е 700 мм цев е без шок.

При тази скорост с тази стъпка....проблем.Тази скорост иска 406 мм стъпка,дори и по ниска.При .22 LR скоростите са около 320-330 м/с ако не са магнум. Долу-горе такива грамажи са проектилите при флоберка,проверете дали има цев на флоберка с такава стъпка 450 мм....Няма.ВО еволюира,до преди е било че не може да стреля с толкова високи скорости,че стреля само с чашки.Алфа-прецижън предлагат със стъпка 406 мм и по ниска в .22 и .25.LW си свери часовника,но само при .22-говорим за цеви за ВО.
Може и да е публикувано преди, но определено е интересно и показва "тежеста" на TR.. Определено не е линейна зависимоста при намаляне на туиста отнесена към стабилноста.. https://bergerbullets.com/twist-rate-calculator/
 
Нагоре