форумни тревоги

njatanasow

Редовен Потребител
@DANNY
Сигорно си прав.не споря.Но я ми кажи какво значи Бог на пневматиката ако не си излязал на пример от темата дъра бъра.
Нещо е неестественно.Пиша по принцип ,не визирам теб ;)
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление, мненията в "Дъра-бъра" също ги зачита брояча и едва ли ще е лесно да се промени.
Може Админа да слага титла "Спам Мастер" или "Мистър Спам" на юзърите, които имат най-много мнения в "Дъра-бъра" ;) ;)
За политолози си има други форуми и блогове.

P.S. Сега разгледах статистиките и мисля, че мненията в Купува/Продава не се отчитат от брояча, значи е постижимо Дъра-бъра да се настрои по същия начин.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Може Админа да слага титла "Спам Мастер" или "Мистър Спам" на юзърите, които имат най-много мнения в "Дъра-бъра" ;) ;)

То така, ако почнат нещата, след някой и друг месец ще го караме админа и памперсите да ни сменя :D
 

DANNY

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Сигорно си прав.не споря.Но я ми кажи какво значи Бог на пневматиката ако не си излязал например от темата дъра бъра.
Нещо е неистественно.Пиша по принцип ,не визирам теб ;)

Аз също не споря!
"Бог на пневматиката" незначи нищо! Такъв бог няма!
И едва ли няко го приема на сериозно тази "титла" или "рейтинг" както и да го наричате....
Или някой се сърди защо той не е "Бог на пневматиката"!? Наивно е да се мисли за такъв, който и да е той!
Вчера даже говорих със Светльо, че ще по-добре ако има отчитане по теми.
Нещо от рода на "титла" -"Mr. Дъра-Бъра"...
или "Mr. Пружинка"....
...."Mr. Бутилка /помпа/"....
Кой където пише най-много...
Може да имаме "Политик на годината"
...."Буклукчия" и какво ли още не!
Тези титли тогава щяха да отразяват по-добре реалната ситуация!

Но за жалост енджина на форума не го позволява! Не може да се отчитат постовете по теми. Там където най-много пишеш.
Отчитат се само общия брой постове!

Ако ставаше нямаше да има стимула да се пишат постове в "кухите" теми. Което съм сигурен че някои даже го правят.


Ще ви дам съвет.
Ако наистина се интересуваш от по-реално полужение на даден колега ВЪВ ФОРУМА /не колко знае/ отвори неговата статистика към профила му!
Там си пише всичко!
Кой колко е писъл и в кои теми пише... ..колко влиза във форума... ...в кои теми седи и т.н.....
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) ;) ;) Я вижте тези какви са им титлите мислите че им пука или какво ще си каже някой като ги види http://www.severozapad.org/forum/index. ... 2880 между другото много забава има в този форум преди време бях пуснал една страница за "пъотрепача" или нещо подобно беше , и се попиках от смях ;)
 
A

Anonymous

Гост
"Титлите" не трябва да се свързват с пневматиката. И да са по-шеговити. Както вече беше посочено - влизат всички постове.
 

lynx

Редовен Потребител
Има и друг начин за "Кухите теми" и връзката им с брояча.
Периодично да се изтриват първите страници на тези теми и да се оставят само последните страници, темите и без това не носят важна информация за форума и ползвателите му.
А може и когато "Куха тема" стане с големина 50 страници, да се създава нова а след време старата да се трие.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Не знам доколко форумната матрица го позволява, но няма ли да е по интересно Форумът за пневматика да е различен от другите форуми - без "титли" и без "пагони със звездички". Хобито ни е за възрастни /пълнолетни/ хора и тези атрибути лично за мен само натоварват аватарите. Индикацията за "администратор" ,"модератор" и за съответната форумна група е достатъчна :) .
 

ininia

Потребител
ФТКС
Съгласен съм с Пламен.Аз бих махнал титлите и звездите,но бих оставил броя на публикациите.Така всеки,който редовно чете форума,ще може сам да си направи сметка за полезните постове и баласта. ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Архитекта написа:
Не знам доколко форумната матрица го позволява, но няма ли да е по интересно Форумът за пневматика да е различен от другите форуми - без "титли" и без "пагони със звездички". Хобито ни е за възрастни /пълнолетни/ хора и тези атрибути лично за мен само натоварват аватарите. Индикацията за "администратор" ,"модератор" и за съответната форумна група е достатъчна :) .


...а може ли и да сме без групи?
Това също дели хората на член и не член!
 

lynx

Редовен Потребител
Да, звездичките не пасват на формата и идеите на форума.
Може иконката на звездичката да се замени примерно с чашка.
Нещо от този сорт:
 

Attachments

  • chashki.gif
    chashki.gif
    4 KB · Прегледи: 12

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
Може иконката на звездичката да се замени примерно с чашка.
Може, разбира се, и вероятно ще е по-подходящо. Но това си е: "Пременил се Илия - пак в тия !" След като всички членове на форума спазват едни и същи правила и имат равни права - защо трябва да се индикира някаква разлика между тях. То е ясно, че е на майтап, ама все пак - такава разлика просто няма. Всеки си има профил и ако много ме интересува колко постове е навъртял даден член на форума - ще чукна в профила му и ще видя.
Просто винаги ми се е струвало детско и излишно това индикиране ??? .
 

Loki

Потребител
Много на сериозно я взехте тая тема бе, почти във всички форуми йерархиятя е хумор, сатира и забава ;).. нека само разнообразим "титлите" та да стане по-весело и толкоз.. :) Кой писал кой не писал, къде писал, какво писал- голема работа.. :cheers:

1. новак от 0 до 50
2. напреднал от 50 до 250
3. редовен от 250 до 500
4. експерт от 500 до 750
5. кандидат майстор от 750 до 1000
6. майстор от 1000 до 1500
7. баш майстор от 1500 до 2000
8. пневматичен гуру от 2000 до 2500
9. бог на пневматиката от 2500 нагоре

Хубаво, ама кандидат майстор ще рече нещо кат чирак, калфа и не върви да е повече от експерт , което звучи някяк си гордо.. :D абе все тая... само тоя бог да стане цар, не че съм набожен, ама е некакси.. ангажиращо... ???
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Loki написа:
Много на сериозно я взехте тая тема бе, почти във всички форуми йерархиятя е хумор, сатира и забава ;).. нека само разнообразим "титлите" та да стане по-весело и толкоз.. :) Кой писал кой не писал, къде писал, какво писал- голема работа.. :cheers:

1. новак от 0 до 50
2. напреднал от 50 до 250
3. редовен от 250 до 500
4. експерт от 500 до 750
5. кандидат майстор от 750 до 1000
6. майстор от 1000 до 1500
7. баш майстор от 1500 до 2000
8. пневматичен гуру от 2000 до 2500
9. бог на пневматиката от 2500 нагоре

Хубаво, ама кандидат майстор ще рече нещо кат чирак, калфа и не върви да е повече от експерт , което звучи някяк си гордо.. :D абе все тая... само тоя бог да стане цар, не че съм набожен, ама е некакси.. ангажиращо... ???
Абсолютно подкрепям това мнение,даже за 2 или 3 път се подхваща тази тема. Даже ми е смешно вече, че и изтъпявам като я чета....толкова ли сме айляк че се заниваме с подобни теми- избистрихме всичко по стрелбата и пушките си, както и в политиката ;) и се чудим какво да подобрим ;) ;) Човек ще каже че тука сме все хора без работа ;) ;) ;) Тази тема си е за коша според мен ама и да я изтриете май все тая, че някой друг след време ще подкара ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
soundmax написа:
................даже за 2 или 3 път се подхваща тази тема...................


Ще се подхваща пак и пак и пак.......
...докато "титлите" са свързани с пневматиката!
Винаги ще има разни "недооценени майстори" които ще се засягат защо те не са станали "Баш Майстори" или нещо друго като "бог на пневматиката".
Затова най-добре е да не са нищо свързано пряко с пневматиката. Или всеки да може да си избира "титлата" без да се показват тия от брояча! Това сега нестава, пробвах :)
Трябва просто да са забавни или кой както се самоопредели!
 

didarai

Редовен Потребител
Архитекта написа:
.......
Просто винаги ми се е струвало детско и излишно това индикиране ??? .
Абсолютно!
"-А пък Другарко той пише глупости пък има постове колкото мен(експерта и т.н.)"
Уж са хумористични титлите,а явно няколко членове на форума много се засягат от това,че всеки писал тук и там може да се нарича дори на шега "експерт".Много ми е интересно реването срещу постовете в Дъра-Бъра(при голямата посещаемост и участие).Хубаво тях ги махаме,а кво правим с първия по постове раздел "регионални групи".Там не е ли дъра-бъра на 90 % и не мога ли тогава там да си натрупам постовете?Хайде махаме и постовете от там.Остават с рейт само техническите теми.И кво ми пречи да мина за нула време през 50-тина да задам вътре 3-4 въпроса и пак да стана експерт,без да съм дал нито един отговор?Въобще не знам какви са тези аргументи с броя на постовете кой къв трябвало да бъде.2011 година е и всеки с комп участва дейно поне в 1 форум и му е ясно ,че този брой не означава,че човека е вещ в областта и натрупването на голям брой постове не води до никакви дивиденти.В нашия форум е точно обратното. :(
Между другото докато за пореден път се плаче за тези прословути титли и се пише в темата,всеки да си има едно наум,че трупа постове в Дъра-Бъра :lol:
пп
Много ми е интересно и срещу пост с едно "Браво" в техническа тема дали ще се реве?Трябва ли да се пише такъв пост с който се признава труда положен от колегата или не и дали няма да е проява на неуважение към него ако поне един не го напише при показана добре свършена или иновационна работа?
пп 2
С още една идея как да стана експерт с писане в техническите теми.Ще мина през една камара западни сайтове и ще напльоскам цитати в темите.........готово! :pardon:
Ай вече да се държим като умни мъже и да не си дърпаме престилките.

lynx написа:
P.S. леле Дидарай, ти си бил един от шампионите в дъра бъра :eek: :eek: ;)
Мдаааааааа.За тва така го защитавам.Пазя си постовете натрупани с труд :crazy:От кога се мъча да се натикам при баш майсторите,пък сега искате да ме направите само "експерт" :p
И още едно ПП
Забравяте,че има и колеги натрупали много постове по техническите теми със смисъла на Дъра-Бъра.Ко праим сея а?
 

lynx

Редовен Потребител
За Джизъсите във форума, "Бог на пневматиката" може да се замени с "V.I.P" :)

P.S. леле Дидарай, ти си бил един от шампионите в дъра бъра :eek: :eek: ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
lynx написа:
За Джизъсите във форума, "Бог на пневматиката" може да се замени с "V.I.P" :)

P.S. леле Дидарай, ти си бил един от шампионите в дъра бъра :eek: :eek: ;)


Аз съм ЗА!
Това добре звучи! А в същото време не е ангажиращо и дразнещо за другите!
 

DoDo

Потребител
Сега видях, че в настройките на личния профил има нещо ново - "Списък на приятели и игнорирани потребители".
Каква му е "схемата" ? :)
 
Нагоре