форумни тревоги

big_dragon

Редовен Потребител
cdman написа:
Ами не - тези двете които показваш са ГРУПА на потребителя , в случая има няколко групи,

1. Администратор
2. Глобален Модератор
3. Фийлд Таргет Клуб София

Вероятно скоро ще има и група БАФТ...
 

rifle

Потребител
И моето мнение-още от началото когато влязох във форума ми беше много чудно за тези титли.И си мислех друго.но сега след като разбрах по какъв начин се титулуват членовете-мисля ,че това не е правилно(това е моето скромно мнение и не се опитвам да го наложа на никого)майстор,баш майстор,експерт,новак-това са определения които трябва да имат тези които са показали съответните резултати на състезания,а не по броя на мненията(защото всеки може да пише каква риба,каква кола ,каква музика,каква храна или рецепта)Тези брой мнения не ги прави експерти по стрелба какъвто е смисъла на форума.И аз в момента само чета(6 от 7 дни съм във форума и чета)Но ако пиша всеки ден и то по няколко пъти за глупости или общи неща,това няма да ме направи експерт.Иначе форума е страхотен,научавам много неща които ме интересуват.А и начина на водене на форума е много добър!!!!!!!!!!Така че,нека старите войници да решат,но все пак помислете и за това
 

cdman

Администратор
Група бафт ще има да , трябва ръководството на бафт да го поиска и да даде списък.

Относно титлите - във всеки форум има такива и то по подобен начин направени - така е било досега , така ще е и занапред - може би само ще трябва да измисля още титли защото вече доста хора минаха 1000 поста :)
 

didarai

Редовен Потребител
.......а не по броя на мненията(защото всеки може да пише каква риба,каква кола ,каква музика,каква храна или рецепта)Тези брой мнения не ги прави експерти по .........
Аз съм експерт по храната и рецептите пък и си искам рейтинга :p .
----------------------------
Няколко пъти се спомена поне в 2 теми,че тези рейтинги са хумористични и нищо не отразяват освен броя постове,който пък от своя страна също не означава,че някой е с претенциите да бъде баш майстор или с друга титла в дадена област.На майтап бе хора :wall:.........майтап.Тва май трябва да излиза на изскачащ прозорец като съобщение при всяко влизане във форума.
Има и статистики всякакви форума,които също нищо не означават.Някой ако има 90% постове в дъра-бъра кво?Да не пише въобще или останалите 10 % не са помогнали на никого ли?Да го гоним ли ,що ли? ??? Това ,че е пуснал нещо забавно за останалите и им е вдигнал настроението(или друго ;) ) пак е заслуга към по-голяма посещаемост на форума.Идеята с раздела Дъра-Бъра е много добра и поддържа форума жив(след регионални групи,това е най-посещавания раздел,въпреки недоволството на някои колеги от време на време----->статистика).В много други форуми влизам на 1-3 месеца по веднъж,тук всеки ден въпреки,че не ми е жизненоважна информацията за ВО и мога и да я науча и след месец примерно също.

пп
Ще е още по-забавно ,ако всеки можеше да си напише нещо там,кой как ще се самоопредели :lol:
 

rifle

Потребител
Прав си на 100 процента.Ако го няма дъра -бъра може би форума няма да е толкова и интересен.Няма да е толкова лек и да се чете от толкова много хора.Пак казвам-форума е прекрасен.И със сигурност трябва да има БАФТ
 

cdman

Администратор
DANNY написа:
А какво значи "Група" ?
cdman написа:
може би само ще трябва да измисля още титли защото вече доста хора минаха 1000 поста :)

Ние ще ти дадем идеи! ;)

Без майтап давайте :) - неща ги видим тука и може да ги добавя
 

didarai

Редовен Потребител
cdman написа:
Без майтап давайте :) - неща ги видим тука и може да ги добавя
Гнусотник Беснеещ ;) например.В цитата има и други добри. :crazy:

— Съгласно приетата систематизация, проявяващите се в нашата Галактика анормални форми образуват типа Abberantia (Извратенци), който се дели на подтипове Debilitates (Слабоумци) и Antisapientinales (Неразумци). Към последния подтип се отнасят класовете Canaliacele (Мерзотняци) и Necroludentia (Трупосквернци). Сред Трупосквернците различаваме подразделенията Patricidiасеае (Отцеубийци), Matriphagideae (Майцеядци), и Lasciviaceae (Гнусотняци или Развратняци). Крайно извратената форма Гнусотняци делим на Cretininae (Кретенци), например Cadaverium Mordans (Трупогризци), и Horrorissimae (Ужасняци) с класически представител в лицето на Мътилник Изпъченяк, Idiontus Erectus Gzeemsi. Някои Ужасняци създават собствена псевдокултура; към тях отнасяме видове като Anophilus Belligerens, Дупелюбец… Войнствуващ, който се именува Genius Pulcherrimus Mundanus (най-прекрасният гений на света) както и онзи специфичен екземпляр със съвършено плешиво тяло, наблюдаван от Грампулус в най-затънтеното кътче на нашата Галактика — Monstroteratum Furiosum (Гнусотник Беснеещ), който сам се нарича Homo sapiens.
И целия текст.
http://www.ipadebooks1.com/582/chapter-1.html
 

DANNY

Редовен Потребител
След "Баш майстор" трябва да следва "Пишман Майстор"
...или "викам ти Майсторе, 'щото не не ти знам името" ;)

"Включен в описа" нещо от рода на "включен в описа на заведението- 2бр маси, 3 стола, пепелник и един Danny..... :crazy:

"от както свеят светува"....

"повече пише по-малко стреля"....



Много неща могат да се измислят!
При това верни ;) ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Трябваше да има "Майстор" преди "Баш Майстор", по натам следва "Пневматичен гуру" и на върха е "Бог на пневматиката" :rambo: :bravo:
В много форуми, при достигане на определен брой мнения, юзъра получава право да се изпише титла според личните му предпочитания , след удобрение от Админ или Модератор.
 

cdman

Администратор
lynx написа:
Трябваше да има "Майстор" преди "Баш Майстор", по натам следва "Пневматичен гуру" и на върха е "Бог на пневматиката" :rambo: :bravo:
В много форуми, при достигане на определен брой мнения, юзъра получава право да се изпише титла според личните му предпочитания , след удобрение от Админ или Модератор.

Идеята ми хареса и направих тези нови групи - сегашното състояние е следното:

1. новак от 0 до 50
2. напреднал от 50 до 250
3. редовен от 250 до 500
4. експерт от 500 до 750
5. кандидат майстор от 750 до 1000
6. майстор от 1000 до 1500
7. баш майстор от 1500 до 2000
8. пневматичен гуру от 2000 до 2500
9. бог на пневматиката от 2500 нагоре

Би трябвало всички които са с над 1000 поста - тоест от точка 6 нагоре - да могат сами да си променят името на каквото искат в настройките на профила.

Нека горното да не стимулира хората да трупат постове - защото нали - "биг брадър гледа" :)
 

DANNY

Редовен Потребител
cdman написа:
.............................

1. новак от 0 до 50
2. напреднал от 50 до 250
3. редовен от 250 до 500
4. експерт от 500 до 750
5. кандидат майстор от 750 до 1000
6. майстор от 1000 до 1500
7. баш майстор от 1500 до 2000
8. пневматичен гуру от 2000 до 2500
9. бог на пневматиката от 2500 нагоре

Би трябвало всички които са с над 1000 поста - тоест от точка 6 нагоре - да могат сами да си променят името на каквото искат в настройките на профила.

...................


Да ама НЕ!
"Титлата" дадена от брояча си остава!
Това кето аз написъх влезе като име на група ;)
 

klmn

Потребител
Ама има някакъв смисъл в системата,едва ли има идиоти ,които да пишат само глупости за рейтинг,аз главно чета какво сте изписали с времето,това не ме прави майстор ама уча.
 

FreeMan

Редовен Потребител
klmn написа:
Ама има някакъв смисъл в системата,едва ли има идиоти ,които да пишат само глупости за рейтинг...
Може да не са идиоти, но понякога се чудим по постовете на някои и изглеждат че е за трупане на рейтиг, освен ако не е първото :D

Може ли предложение. Не бих се заигравал с думата "Бог" "Бог на пневматиката..." може би цар или нещо друго.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Мисля че във форума има и теми които нямат нищо общо с пневматиката които също вдигат някакъв "кух" рейтинг ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Като цяло, форума е насочен към пневматиката/хоби+спорт/. Има и няколко спамърски теми, но не са преобладаващи.
 

DANNY

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Мисля че във форума има и теми които нямат нищо общо с пневматиката които също вдигат някакъв "кух" рейтинг ;)


Рейтинг няма!
Поне това за което си мислите.
Това е форум!
И като такъв е създаден да се пише в него!
Форума за да е популярен изисква писане. Това писане е брой постове.
Тия брой постове дигат "рейтинга" но според разбиранията на създателите на форума /на енджина/. А не от собственика /администратора/ на форума, който е Светльо.
т.е. повече постове /без да ги интересува къде и в коя тема точно/ по висок "рейтинг". Но според създателите на форума.
Те хал хабер си нямат форума с каква насоченощ ще бъде и какви теми ще се пускат вътре. Още по-малко могат да преценят кой пост е полезен и кой не! Или пък кой е "баш майстора" на форума.
Единственото нещо за което се дават тия "рейтинги" е стимул за писане!
Форума е жив само когато някой пише в него!
Ако никой не пише в него той умира! МЪРТВИЛО!
Вече имаме подобен форум който ни е добре известен на всички е или на по-вечето от нас. :)
 
Нагоре