форумни тревоги

st_beer

Редовен Потребител
ilko_dim написа:
................... но погледни темата за Хатсан ПЦП - някои хора само я гледат, знаят какво да се направи , ама си трайкат - защо ли .....................

Как да се напише една конкретна рецепта за хасана след като няма две бройки които да си приличат. Колкото и хасана да съм отварял и правил всички са се различавали един от друг с нещо. Затова и се пише именно за мястото (пружината на БК) от където най-лесно се вкарва в пътя един хасан. Всичко останало е играчка с доста интервенции и всеки сам решава дали да го прави и дали си заслужава за целите за които се ползва пушката.

cdman написа:
За едно и също говорим :) , ето един пост на Дани който е за пример как се дават обяснение за майсторлък: има подробни снимки на всеки етап , написано е всичко от къде се купува как се прави - кой го прави и т.н.

За съжаление такива постове са екзотична рядкост от хората които знаем че могат!

Прав си че поста е за пример и описан подробно. Обаче когато сам си правя нещо няма още две чисти ръце да снимам с апарата. За съжаление нямам поддръжници в семейството които да толерират ремонта или тунинга в къще.Ако имаше кой да ми прави пушката или поне да снима и аз бих го заснел етап по етап. Обаче след като направя всичко и го сглобя,замеря и т.н в никакъв случай не ми се разглобява отново за да заснема.
Предполагам не само аз съм така и това е може би една от причините да няма толкова снимков материал с обяснения.
 

cdman

Администратор
Всичко идва от желанието да се направи подходяща статия - защото горния пост си е точно статия , дори и с 2 ръце само - нищо не пречи да се снимат етапите и самите части. Всички хатсани може и да са различни по настройки - но устройството им е еднакво - разглобяват се по един и същ начин и дори и да има разлики - насоките които дава една такава статия са добро начало.

Разбира се едно такова снимане и после описване на процеса отнема доста лично време и не става много лесно. Именно там е трудното - правиш нещо за другите а не за себе си.

и st_beer аз не визирам точно теб , а всички които правят разни тунинги и ремонти.

Та с две думи :) желание трябва.
 
A

Anonymous

Гост
Мисля че по добър пример за хубаво ревю е didarai. Каквото и да си купи го разпарчотьосва и снима.
 

cdman

Администратор
Дидарай има няколко страхотни статии - една от които беше избор на първа пушка

Не бих си позволил да ги класирам кой е по по най - но такива статии за мен са истинска радост защото знам че много хора ще ги харесат и ще научат нещо полезно от тях.

Дано повече хора започнат да правят като тях.
 

klmn

Потребител
st_beer е в час с хатсаните и дава ценна информация,ама вярно е добре да се направи клипче как се разглобява за по-начинаещите.
То тук сме по-дърти и помним езика,защото го учехме - в руските форуми обясняват доста неща,но младежите не разбират руски.
 

st_beer

Редовен Потребител
klmn написа:
st_beer е в час с хатсаните и дава ценна информация,ама вярно е добре да се направи клипче как се разглобява за по-начинаещите.
Преди време правих клипчета на всяка пушка която съм имал. За съжаление оператора ми порасна стана студент и го няма вече. Поради тази причина нямам нови клипове. Направата на един клип освен заснемането после иска обработка за да стане нещо което наистина да бива. Клипа за разглобяването на помпата е правен от станок (трипод) и съм го правил сам и мога спокойно да кажа че на самия мен не ми харесва понеже няма приближаване,наблягане и подчертаване на важните неща да се видят по добре. За подобен клип за разглобяване на пушка от станок просто не си заслужава да се прави най много да се обърка някой още повече. Моето мнение е такова че когато показваш на някого нещо то трябва да е на ниво.
Поради тази причина е по добре само да напиша и обясня това което знам от колкото да пусна някакво видео което да е безполезно или подвеждащо.
 

didarai

Редовен Потребител
cdman написа:
... кой е по по най - ...
Да,съгласен съм.Не бива да се мерим кой къде е по-напред в какъвто и да е аспект във форума.Нито по това кой колко и кви ревюта е правил,нито кой колко поста в дъра-бъра има(пак да си почна аз).
За ревютата.........кой колкото и както може.... така.Все е файда.Снимки,клипове, писане,както му е удобно.Аз лично написах първото(за Метеора) щото прочетох 70 стр. в стария форум за него и докато четях си копирах полезната информация ,а накрая се оказа,че 90% от това което трябва да се знае за пушката преди купуването и може да се събере не на 1 стр. ,а в един пост и няма нужда всеки след мен да чете с дни,отделно да разпитва с маса постове на ЛС някой. По повод това къде трябва да са темите с ревюта,вече съм казвал виждането си.Аз като купувам GSM или фотоапарат,след техническите характеристики се интересувам от ревютата на собствениците.С пушки оптики и т.н. правя същото(в Пирамид еър например) и до сега мога да кажа,че не съм останал разочарован от така проведен избор.Получавал съм точно това което съм очаквал.При правенето на ревютата снимам сам.Почвам още при разглобяването,което помага после при обратния процес.Като имам време поствам снимките и инфото.Сега например имам материал за това как В3-ката стана Вайраух,за сравняването на Нориката и Метеора и разбира се в момента трупам и за ЦФХ-са,но не знам кога ще остане време да ги напиша.За това не трябва да обвиняваме колегите.Може да имат желание ,а да нямат възможност.Статията за избор на пушка също трябва да се актуализира(може би с нея ще започна като имам време).Аз също така до скоро нямах къде и да стрелям и имах повече време пред компа(от другите колеги).Наистина ми се иска и аз да мога да чета и видя нещо такова от другите собственици на различни модели пружинни пушки които не съм пробвал,но........колкото-толкова.Форума е може би най-добрия в който съм участвал до сега.
И тук е момента да се върна пак на "кухите" постове/рейт от Дъра-бъра раздела.Освен много полезен(в което спор няма),този форум е и забавен и това се дължи именно на този раздел.Не виждам защо при технически спорове ,като аргумент за компетенцията на някоя от страните се цитират броя постове от този раздел .....детско е.Едното не пречи на другото по никакъв начин.Същото важи и за обвинението,че някой трупал умишлено постове.Малка радост за дадения човек ще е ако наистина е така и кво пречи на другите,особено ако става в дъра-бъра.По-добре е мисля от колкото ако се създава работа на модовете по техническите теми.Та ако по-малко се мерим един с друг и се откажем от това да натикаме нечий нос в калта за собствен кеф пред всички,мисля ще е още по-приятно прекараното тук време.Апела ми към хората(сериозни) не желаещи да се разраства дъра-бърата е :"Като не можете да се забавлявате ,поне не пречете на другите да го правят.Гледайте си сериозните неща и не обръщайте внимание/игнорирайте останалит".Малко спам също не вреди(и в това отношение мисля се ръководи форума много добре) и някои кратки постове в технически теми и купува-продава са ме сривали от смях(да не цитирам сега колеги,че да не излезе,че ги титулувам спамъри) ;) .
 

big_dragon

Редовен Потребител
Сега видях, че имаме участник с 3000 поста.
Да са му честити. :cheers:
 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    84.2 KB · Прегледи: 85
A

Anonymous

Гост
Яяяяя, ама това аз ли съм? :D
От тогава насам не съм мръднал много (освен ментално). Трябва да се зема в ... клавиатура :crazy:
:lol: :lol:

П.П. Дайте барем половин кутийка турски чашки :p
 

cdman

Администратор
prinz Eugen написа:
ама незнам може ли сбор от постовете с различни ник нейми,или само бройката от конкретният върви в надпреварата за таз престижна награда? ???

Веднага отговарям - във форума е забранено един човек да има и да ползва различни имена - така че ако се окаже че някой има сбор от постове с различни ник нейми - наградата е сигурна и се казва БАН :)
 

prinz Eugen

Потребител
Историята помни и такива случаи :)...но да не сме злопаметни-нека надпреварата за приза продължи във форсажен режим ^-^(че оцапахме иначе полезната и интересна тема).
 

st_beer

Редовен Потребител
@cdman
Така и така стана дума за наградата БАН та искам да попитам колко време смяташ да е награден още нашия колега Здравко от Варненска група. Наградихте го тоя човек с тая награда и го забравихте в изгнание. Преди време простихте изгонване на човек който дори и след това не престана да прави нарушения и въпреки това му беше опростено всичко и беше върнат обратно във форума. Мисля че Здравко не е правил никакви опити и никакви подобни издънки и въпреки това продължава да бъде в изгнание.
Моето мнение че този наш колега,познат и приятел трябва да бъде опростен вече и върнат отново сред нас. Ако трябва може да бъде и пусната анкета за гласуване дали да бъде върнат или да си остане изгонен завинаги (ако е такъв БАНА му).

Ако някой случайно е забравил кой беше Здравко това е човека от снимката ;) ;)

 

Вячеслав

Потребител
Може и друго да се предложи сдпоред мен.

КОЙТО НАПРАВИ ПОВЕЧЕ ОТ 1000 поста Бройча да го върща на Нула. ??? и така отново и отново .

Занули им брояча и ще видиш как ще млъкнат ;) ;)

А иначе Дани не го приемай като заяждане от страна на колегите ,но е по-добре срязан пръст без зръкавици , отколкото откъсната ръка с предпазни средства. Иначе ще си пиеш ракийката само с едната ръка.
 

DANNY

Редовен Потребител
Не го приемам за заяждане но някой подценява нивото ми! ;)
Мислиш ли, че не съм мислил по всеки един въпрос и че аз нямаше първи да напиша тук кое е опасното и колко е опасно!?
Хайде сега някой да ги премести или изтрие всички тия постове /които са извън темата/.
Моля!
 

cdman

Администратор
st_beer написа:
@cdman
Така и така стана дума за наградата БАН та искам да попитам колко време смяташ да е награден още нашия колега Здравко от Варненска група. Наградихте го тоя човек с тая награда и го забравихте в изгнание. Преди време простихте изгонване на човек който дори и след това не престана да прави нарушения и въпреки това му беше опростено всичко и беше върнат обратно във форума. Мисля че Здравко не е правил никакви опити и никакви подобни издънки и въпреки това продължава да бъде в изгнание.
Моето мнение че този наш колега,познат и приятел трябва да бъде опростен вече и върнат отново сред нас. Ако трябва може да бъде и пусната анкета за гласуване дали да бъде върнат или да си остане изгонен завинаги (ако е такъв БАНА му).

Ако някой случайно е забравил кой беше Здравко това е човека от снимката ;) ;)

Местя съобщенията от темата за дървата щото то не са за там.

Сега по въпроса за Здравко - забраната е завинаги, и преди някой да ме е питал защо - причините са следните:

- Здравко е единствения с 50 предупреждения за нападки и заяждане - или не им обръщаше внимание или се спираше за 1 ден.
- Здравко никога не е писал нещо полезно във форума , а постоянно се заяждаше с другите.
- Не може да бъде сравняван с Дани , защото Дани имаше сериозен принос за форума както преди , така и сега и ОСОБЕННО сега !
- За изгонването на Здравко и аз и модераторите бяхме на едно мнение , а именно че го търпяхме прекалено много , истината е че сме гонили хора и за много по малко.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
cdman написа:
prinz Eugen написа:
ама незнам може ли сбор от постовете с различни ник нейми,или само бройката от конкретният върви в надпреварата за таз престижна награда? ???

Веднага отговарям - във форума е забранено един човек да има и да ползва различни имена - така че ако се окаже че някой има сбор от постове с различни ник нейми - наградата е сигурна и се казва БАН :)
Имаш предвид различни акаунти а не промяна на ник нейм иначе akraba1 да е баннат или бъркам ;) и все пак промяната на ник нейм разрешена ли е или не ?
А за колегите които не знаят за какво става въпрос в предните 2 поста - става дума за цепене на дърва, рязане на пръсти, и обмисляне дали е опасно или не и не знам какво правят тука ???

ПП: предните 2 поста преди този на cdman че ме изпревари за малко :)
 

cdman

Администратор
Промяната на ник-нейм не е разрешена и се прави в много редки случаи като има основателна причина.

Няма как да ползваш 2 никнейма ако ти е сменено името защото пак имаш само 1 - старото ти не може да се ползва.

Иначе забелязвам че Soundmax Има много ясно изразена любов към Дани (akraba1) - което още не мога да разбера :)
 

st_beer

Редовен Потребител
cdman написа:
Иначе забелязвам че Soundmax Има много ясно изразена любов към Дани (akraba1) - което още не мога да разбера :)

Че кой няма много ясно изразена любов и много "прекрасни" спомени към и от akraba1-2-3 и т.н забравих вече останалите никове.
Все пак за някои може за други не може ;) ;)
 

cdman

Администратор
st_beer написа:
cdman написа:
Иначе забелязвам че Soundmax Има много ясно изразена любов към Дани (akraba1) - което още не мога да разбера :)

Че кой няма много ясно изразена любов и много "прекрасни" спомени към и от akraba1-2-3 и т.н забравих вече останалите никове.
Все пак за някои може за други не може ;) ;)

Тези моменти са ясни - но я му виж постовете с полезна информация за форума , после преброй тези на хората които го плюят и ще видиш разликата - говоря за истински ценните мнения а не за талаша, моето лично мнение е че кажеш ли лоша дума за някой трябва да си по добър от него - иначе става малко кофти .... и като казвам по добър имам предвид тук - а не в къщи при приятелите , там нас не ни топли кой какъв е - за форума хората са това което са написали тук.

А всеки прави грешки то е ясно , важно е обаче какво прави след това. Смятам че подигравките към Дани са предимно от хора които нямат такива заслуги - и това никак не им прави чест ...
 
Нагоре