форумни тревоги

mdinkov

Редовен Потребител
гледах един руснак, който уж изпитва резервоар за пцп, помпейки го с буталце от барабанни спирачки на кола стегнато в менгеме, твърдейки че можело до постигне налягане 700 бара,при положение ,че на спирачната помпа по книга и дават раб. налягане 120 бара
Руснака нали стиска спирачно цилиндърче не спирачна помпа , та въпроса ми е ,какво е значението на работната налягане на помпата ?
 

puxli

Потребител
според мен не е възможно да създаде такова налягане.освен това беше свързал цилиндърчето с тънкостенна капилярна тръбичка -заварка със сребърен припой
 

lynx

Редовен Потребител
Колкото по-тънка е тръбичката, толкова по-малко е налягането върху единица площ и съответно държи на по-високо налягане.
Нормалните капилярки сме ги пробвали и държат на доста сериозни налягания, въпреки материала.
 

luis vu

Потребител
според мен не е възможно да създаде такова налягане
всички части от спирачни системи вкл и маркучетата са смятани на 400 бар работно . 700 цилиндърчето трябва да издържи . усилието върху него ще да е 1200 1400 кг .зависи от диаметъра . не е проблем да се натисне толкова .
медна капилярка запоена с калай във друга медна тръбичка дъжи на 450 бар без проблем .не съм пробвал повече че на комресора ми това е работното .
 

angelmr

Редовен Потребител
Не неможе , трябва да се преработи .
Щаера ми първоначално директно се пълнеше с въздух. Но неговия резервоар има работно налягане 150 бара. Но като го взех веднага отиде за конверсия и монтиране на хатсански резервоар, не съм му мерил плато. Конверсията се състоеше просто в присаждане на хатсански резервоар на оригиналните части.
 

puxli

Потребител
тези пцп-та дето ги пълнят с метан дали са надеждни? гледах в казахстан как се взриви една метанстанция ,а покрай нея и бензиностанцията изгоря и в иран имаше едни взривили се на колонката.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
тези пцп-та дето ги пълнят с метан дали са надеждни? гледах в казахстан как се взриви една метанстанция ,а покрай нея и бензиностанцията изгоря и в иран имаше едни взривили се на колонката.
Опасни са точно колкото и всички останали ПЦП-та !
 

fishermaniac

Потребител
Не е баш така,ако оставиш две бутилки,с въздух и метан,на слънце,познай коя е по-вероятно да .........
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Не е баш така,ако оставиш две бутилки,с въздух и метан,на слънце,познай коя е по-вероятно да .........
Нито една от двете ако бутилките са нормални!

а ако пушиш докато стреляш може ли да стане взрив?
До колкото си спомням и пред пламък са стреляли и ефекта е НИЩО и смятам до тука да отговарям на подобни въпроси писано е много пъти, или друг да се хваща да обяснява при желание ;)
 

luis vu

Потребител
тези пцп-та дето ги пълнят с метан дали са надеждни
няма проблем за безопасността. всичко ми е на метан . за проба срелях без съчма срещу горелка излизат само малки пламъчета зад горелката . нищо опасно . на метана гадното е че на студено няма мощност
Не е баш така,ако оставиш две бутилки,с въздух и метан,на слънце,познай коя е по-вероятно да
нито едната .300 бар работно се тества на 450 бар ,а се изчислява за 700 . годна проверена бутилка няма да гръмне
а ако пушиш докато стреляш може ли да стане взрив?
изключено!!!
 

puxli

Потребител
в пловдив знам къде може да се зарежда цо2 ,но за сгъстен въздух 200 бара не съм чувал, а пък за метанова бутилка освен от кола по малка не съм виждал. има ли такива лесно преносими
 

FreeMan

Редовен Потребител
Нито една от двете ако бутилките са нормални!
До колкото си спомням и пред пламък са стреляли и ефекта е НИЩО и смятам до тука да отговарям на подобни въпроси писано е много пъти, или друг да се хваща да обяснява при желание ;)

Не се заигравайте с метана. Не стреляйте срещу огън. Не съветвам и да се пуши около него. Излагате на опасност не само себе си но и колегите и семействата които са около вас.

Това е изстрел без проектил в парцал пред камина. Камината засмуква метана и от там се възпламенява. Като се има в предвид че е само нищожна порция метан.
https://www.dropbox.com/s/bqzkwxsm43b0gbh/Metan-shot.mp4?dl=0
 
Последна промяна:

luis vu

Потребител
всяка бутилка с п работно над 250 бара може да се напълни с метан . нужна е пълначка(нова около 40 лв)и кранче или тапа за запушване на пълнещият маркуч докато се налива метан .аз съм със тапа .тъй като не са се появили идиотски законови ограничения си пълня метан без никакви проблеми . само трябва да се намери метанстанция с по високо налягане .
 

Dominus

Редовен Потребител
За да се възпламени метана му трябва много кислород (въздух). Не се пали така лесно. По спомен около 15% метан в единица обем. Палиш го пред камината щото имаш постоянен огън и така има възможност да се разреди с въздух докато се получи съотношение годно за запалване.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
а ако пушиш докато стреляш може ли да стане взрив?
ХА-ХА няма такива филми. От пушенето по-лесно ще хванеш рак на дробовете отколкото да се запалиш.
Колеги са стреляли в огън и в свещи за проба... и са гасили огъня :lol:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Чудех се къде да я пусна тая тема..

Таа значи имам проблем. По-точно коошките на комшията имат проблем и цяла нощ ги вардих. Ще трябва да измисля нещо като евтино нощно виждане. Намерих няколко варианта но ще се радвам да чуя още мнения. Мястото се осветява от инфрареда на камерата...


На втория клип се вижда как идва от покрива на кокошарника. Баси скокливата сган.. 3 пъти отблъсквах с кучето атаките нощес.. Яд ме е че бях свалил фенера от оптиката, но и да не бях сигурно нямаше да мога да я изненадам. Трябва си нощно виждане...

 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Гледах в някакъв ловен форум и в Тубата клипове на нощни ловджии на вредители. Осветяваха с лазерен прожектор в зелен цвят. Самият прожектор си беше като обикновените масово срещани който се монтират на оръжията, но с лазерен зелен диод и с регулираща леща която отваря светлината в сноп с голяма мощност и далечина (предполагам че са по-скъпи). На клиповете ясно се виждаше как животното е ясно осветено, но не реагира по никакъв начин защото светлината е в невидим за него спектър, очите му светеха ярко на светлината. Питай Станимир от Ямбол (stbeer), той до колкото си спомням експериментира с такива прожектори, обикновен зелен диод и лазерен зелен диод. Предполагам че може да ти даде компетентно мнение по въпроса :cheers:
 
Нагоре