ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

njatanasow

Редовен Потребител
Незнам кои цеви колко са износоустоичеви но мойта полигонална с шок вече е над 15000 истрела и не е мръднала даже напротив имам чувството че е по постоянна

sniper написа:
някой може ли да замери калибъра на .25 цев ? .245 - .255?
и как да се сдобия с такава по-дълга?

sniper ако това може да ти помогне,аз си поръчах моята цев от тук
http://www.gunspares.co.uk/shopdisplayp ... rel+Blanks

Ползвай бутона промени и не пускай поредни постове.
 
A

Anonymous

Гост
Имам въпрос, не зная как да го задам по тактично, така че ще го карам по съкратената процедура. Искам да зная колко би му излязло на човек да си поръча и да му доставят една LW цев до България. Зная че някои от вас са поръчвали, споделете, намислил съм нещичко.
 
A

Anonymous

Гост
Някой знае ли как се получава шока при нарезните цеви? Питам понеже забелязах, че няма валтерова цев, която да е едновременно полигонална и шокова. Защо ли ???
 

andi

Редовен Потребител
има , даже смятам след месец да я пробвам
За много години :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
В сайта пише, че има шокови, на полета и канали (малко по скъпи са), пише че има с полигонален профил (нормално скъпи са). Ама еднорвеменно и двете не видях.
Ето, провери. http://www.lothar-walther.de/44.php
Това излиза от тази фабрика, като малки цеви. Също не виждам цеви .20 калибър. А уж кондора беше с валтерова цев във всичките варианти. ??? Може би правят само за кондор по поръчка.
 

angelmr

Редовен Потребител
За лотър валтер не знам, но на моя валтер цевта е полигонална с шок.
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги, как става номера за почистване на цевта с филтри от цигари?
Четох че този и онзи са го правили и било ефикасно, но при мен няма шанс да напъхам филтър в тая тесна цев?
Аз съм с .22 и колкото и да пробвам няма да стане.
Може би трябва да взема филтри от тия гейските цигари , които са като солети? :crazy:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Не бе коега :) аз бях дал идеята понеже мен брат ми ме научи значи обелваш филтура хартията и края които ще го навираш го завиваш да стане остър отпред просто с пръсти го оформяш и натягаш да стане да влезе и после го слагаш и навиваш все 1 ще го завиваш в цевта и става гарантирам проверено.Някога капвах смазка в цевта слагах филтър и гърмя 2 пъти и ефекта беше супер.Успех
 

lynx

Редовен Потребител
Аз това първо го прочетох в ония ББС форума, в раздела за лонг рейндж. Там един пич обясняваше че трябвало през 200-300 чашки да изстрелваш по 4-5 филтъра и ставало супер. И при смяна на модела на чашките задължително пак чистиш.
Лошото е че при мен е много тесен барабана и е голяма мъка да напъхаш от там филтър в цевта :mad:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Купи си направо готови.
vfg600.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Аха, амчи то туй само отвън съ придлага :-X
У нас не съм мяркал по магазините нищо подобно. Тези почистващи тампони сигурно струват 10 евро в някой английски сайт и още 10-15 евро за доставка и ще станат скъпи, а и ще ги чакам 1 месец да пристигнат.
Май ще е добре да пробвам с филтри от педалски цигари или изрезки от корк :yes:
 
A

Anonymous

Гост
lynx написа:
Аха, амчи то туй само отвън съ придлага :-X
У нас не съм мяркал по магазините нищо подобно. Тези почистващи тампони сигурно струват 10 евро в някой английски сайт и още 10-15 евро за доставка и ще станат скъпи, а и ще ги чакам 1 месец да пристигнат.
Май ще е добре да пробвам с филтри от педалски цигари или изрезки от корк :yes:

:eek: :eek: :eek:

А търсил ли си колега!?

Това го има на нашия пазар от........ ...мноо отдавна..... .... години.
А последната година цената и падна с поне 50%
 

st_beer

Редовен Потребител
Намери си някое киче и с един замбак си насечи такива тампони. Мисля че така ще ти излезе най евтино. Аз си карам по традиционен начин на почистване. Имам си купена една протривка Bore Snake
hoppes_bore_snake_shop.jpg


Извадил съм и телените четчици и ползвам само меката и част. Много съм доволен и си е винаги в калъфа с мен ако ми притрябва.
 
A

Anonymous

Гост
wottan написа:
А търсил ли си колега!?

Това го има на нашия пазар от........ ...мноо отдавна..... .... години.
А последната година цената и падна с поне 50%

Казвай къде има, инъче ще ти се сърдим. :( :-\
 

lynx

Редовен Потребител
Току що пробвах с парче тампон за чистене на грим, като гръмнах и цялата стая стана във власинки и парчетии от тампона....досега съм чистил преди да се прибере жената, че ще ме очисти ;)
Егати гадния номер си погодих , НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КЪЩИ! ;)
 
A

Anonymous

Гост
st_beer написа:
Намери си някое киче и с един замбак си насечи такива тампони. Мисля че така ще ти излезе най евтино. Аз си карам по традиционен начин на почистване. Имам си купена една протривка Bore Snake
hoppes_bore_snake_shop.jpg


Извадил съм и телените четчици и ползвам само меката и част. Много съм доволен и си е винаги в калъфа с мен ако ми притрябва.
Традиционният начин за чистене на цевта е подходящ за пушки ,чиито О-пръстен не е в цевта ,а на самият дотиквач. ;)
 

Loki

Потребител
lynx написа:
Току що пробвах с парче тампон за чистене на грим, като гръмнах и цялата стая стана във власинки и парчетии от тампона....досега съм чистил преди да се прибере жената, че ще ме очисти ;)
Егати гадния номер си погодих , НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КЪЩИ! ;)
А ако си с Биг боре, кой ли тампон трябва да се използва ;)...
Аз чистя цевта по класическия "топчииски" начин- с шомпол със съответния винтообразен накрайник, на който навивам памучно парцалче и капвам малко смазка. Само че тия накрайници не ги слагат в комплектите- купуват се отделно и най-малкия е 22кал.
 
Нагоре